14 ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون که اپل به شما نمی گوید!

همیشه ترفند هایی وجود دارد که می توانید برای افزایش عمر باتری آیفون خود انجام دهید. ممکن است تلفن شما قدیمی یا جدید باشد، اما امیدواریم توصیه‌های ما به شما کمک کند تا در مصرف باتری اصلی آیفون صرفه جویی کرده و گوشی خود را کمتر به شارژ بزنید. این مقاله نکاتی را پوشش می‌دهد که می‌تواند باعث افزایش عمر باتری آیفون شود، و نکاتی را پوشش می‌دهد که به افزایش عمر باتری آیفون نیز کمک می‌کند، که به نوبه خود به حفظ زمان ماندگاری شارژ در طول زمان کمک می‌کند.

معمولاً آیفون‌ها به عنوان یکی از بهترین تلفن‌های موجود در بازار شناخته می‌شوند، اما بدون شک باتری آن ها مانند هر دستگاه دیگری که با باتری کار می‌کند، در طول زمان تحلیل می‌رود. این فرآیند به پیری شیمیایی معروف است و به تدریج منجر به افزایش تعداد دفعات شارژ می‌شود.

با در نظر گرفتن این امر، بهتر است که در مورد عمر باتری گوشی خود در دراز مدت، حتی زمانی که نو است، فکر کنید و از برخی از ویژگی های iOS برای افزایش عمر باتری آیفون (و ظرفیت شارژ آن) استفاده کنید. برای کمک به افزایش عمر باتری آیفون، پیشنهاد می کنیم برخی از مراحلی را که در اینجا گفته شده را دنبال کنید. همچنین می توانید نحوه حذف برنامه از آیفون را مشاهده کنید.

راهنمای افزایش عمر باتری آیفون

 • شارژ بهینه باتری را فعال کنید
 • از حالت کم مصرف استفاده کنید
 • روشنایی خودکار را روشن کنید
 • Reduce Motion را فعال کنید
 • نرخ تازه سازی صفحه نمایش خود را محدود کنید
 • Background App Refreshرا خاموش کنید
 • محدود کردن خدمات موقعیت مکانی
 • Wi-Fi، بلوتوث و AirDrop را غیرفعال کنید
 • iOS را به روز کنید
 • مانع از افزایش دمای گوشی شوید
 • بستن برنامه ها را متوقف کنید
 • لمس صفحه کلید را خاموش کنید

برای مشاهده دستورالعمل های دقیق برای افزایش عمر باتری آیفون در مرحله ادامه مطلب را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل رجیستری گوشی آیفون

1. نحوه فعال کردن شارژ بهینه باتری در آیفون

این که باتری شما تمام وقت خود را با شارژ کامل سپری کند، خوب نیست. بنابراین، برای افزایش عمر باتری آیفون، مطمئن شوید که شارژ بهینه باتری را فعال کرده اید. با روشن بودن این حالت، آیفون شما روال شارژ روزانه را یاد می‌گیرد، دقیقا قبل از اینکه شروع به استفاده از تلفن خود کنید.

برای مثال وقتی از خواب بیدار می‌شوید، قبل از اینکه 20 درصد باقیمانده را شارژ کند، 80 درصد منتظر می‌ماند. به این ترتیب باتری زمان کمتری را در حالت کامل صرف می‌کند و در دراز مدت، تاثیر زیادی بر افزایش عمر باتری آیفون دارد. برای فعال کردن این گزینه مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تنظیمات را باز کنید، سپس روی باتری ضربه بزنید.
 2. Battery Health را انتخاب کنید و Optimized Battery Charging را روشن کنید.
افزایش عمر باتری آیفون

بیشتر بخوانید: نحوه تمیز کردن پورت شارژ آیفون

2- نحوه استفاده از حالت کم مصرف در آیفون

حالت کم مصرف برای افزایش عمر باتری آیفون شما زمانی که کمی زیاده روی کرده اید، بسیار مفید است. این کار را در آیفون شما بر روی ویژگی های خاصی انجام می گیرد، به عنوان مثال ویژگی هایی از جمله 5G، جلوه های بصری، نرخ به روز رسانی و روشنایی صفحه را غیرفعال یا محدود می کند. که در این حالت مدت زمان بیشتری شارژ را در باتری شما نگه می دارد. برای فعال کردن این حالت مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تنظیمات را باز کنید، سپس روی باتری ضربه بزنید.
 2. حالت کم مصرف را روشن کنید.
14 ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون که اپل به شما نمی گوید! در سیب تیپ

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر فونت در آیفون با 3 روش

3- نحوه روشن کردن روشنایی خودکار (Auto-Brightness) در آیفون

بدون شک ویژگی هایی که در گوشی iOS شما وجود دارد، بر اساس بررسی تحلیلگران و متخصصان این حوزه قرار گرفته و هرکدام کارایی خاصی خواهند داشت. یکی از قابلیت های مفید، حالت روشنایی خودکار است. این درحالی است که بسیاری از افراد علاقه ای به آن نداشته و ترجیح می دهند روشنایی صفحه را خودشان کنترل کنند.

با این حال، واقعیت این است که اگر می‌خواهید به دنبال افزایش عمر باتری آیفون، باید از Auto-Brightness استفاده کنید که روشنایی صفحه آیفون شما را بر اساس شرایط نوری اطراف تنظیم می‌کند. برای فعال کردن این حالت مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تنظیمات را باز کنید، سپس روی Accessibility ضربه بزنید.
 2. Display & Text Size را انتخاب کنید، سپس به پایین بروید و Auto-Brightness را روشن کنید.
14 ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون که اپل به شما نمی گوید! در سیب تیپ

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری ریست فکتوری آیفون

4- نحوه فعال کردن Reduce Motion در آیفون

وقتی برنامه‌ها را باز می‌کنید، ممکن است متوجه شده باشید که یک انیمیشن هیجان‌انگیز وجود دارد، این یک جلوه حرکتی است. به طور مشابه، هنگامی که آیفون خود را به اطراف حرکت می‌دهید، ممکن است متوجه حرکت نمادها نسبت به پس زمینه خود شوید که به آن افکت اختلاف منظر می‌گویند.

هر دوی این ها باتری مصرف می کنند و می توان آنها را خاموش کرد (اتفاقاً این چیزی است که حالت کم مصرف برای شما انجام می دهد). برای فعال کردن این حالت مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تنظیمات را باز کنید، سپس روی Accessibility ضربه بزنید.
 2. Motion را انتخاب کنید، سپس Reduce Motion را روی روشن قرار دهید.
14 ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون که اپل به شما نمی گوید! در سیب تیپ

بیشتر بخوانید: علت زنگ نخوردن گوشی آیفون

5- نحوه محدود کردن نرخ رفرش صفحه نمایش در آیفون

اگر یک آیفون جدید با مدل پرو، مانند آیفون 13 پرو یا آیفون 13 پرو مکس دارید، صفحه نمایش گوشی شما دارای نرخ تازه سازی 120 هرتز است. نرخ تازه سازی بالا مانند مدل های پرو آیفون 13، نیاز به انرژی بیشتری دارد، به این معنی که خاموش کردن آن یک راه عالی برای افزایش عمر باتری آیفون است. در این حالت می توانید با فعال کردن حالت کم مصرف، در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. برای فعال کردن این حالت مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تنظیمات را باز کنید، سپس روی Accessibility ضربه بزنید.
 2. Motion را انتخاب کنید، سپس Limit Frame Rate را روی حالت روشن قرار دهید.
14 ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون که اپل به شما نمی گوید! در سیب تیپ

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری بکاپ گرفتن از آیفون با 3 روش

6- نحوه غیرفعال کردن Background App Refresh در آیفون

وقتی به اینترنت وصل هستید، برنامه‌های گوشی شما محتوای خود را در پس‌زمینه تازه‌سازی می‌کنند. این یک کار مفید است، اما می تواند باتری شما را کمی خالی کند، بنابراین برای افزایش عمر باتری آیفون ارزش خاموش کردن را دارد. برای غیر فعال کردن این حالت مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات بروید، سپس روی General ضربه بزنید.
 2. Background App Refresh را انتخاب کنید، سپس روی Background App Refresh ضربه بزنید.
 3. روی خاموش ضربه بزنید.
 4. از طرف دیگر، در صفحه بازخوانی برنامه پس‌زمینه، تنظیم را برای برنامه‌های جداگانه تغییر دهید.
14 ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون که اپل به شما نمی گوید! در سیب تیپ

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر صدای سیری در آیفون

7- نحوه محدود کردن خدمات موقعیت مکانی در آیفون

هر بار که به GPS متصل می شوید، برق زیادی از گوشی شما کم می شود. شما می‌توانید سرویس‌های موقعیت مکانی را به طور کلی خاموش کنید، اما برخی از برنامه‌ها برای انجام عملکرد مورد نظر خود به این قابلیت نیاز دارند، مانند Google Maps، به این معنی که هر بار که از GPS استفاده می‌کنید، باید دوباره آن را روشن کنید.

بهتر است برنامه های خود را به استفاده از سرویس های موقعیت مکانی فقط در زمانی که از آنها استفاده می کنید یا زمانی که از آنها خواسته اند، محدود کنید. این کار تاثیر زیادی در افزایش عمر باتری آیفون دارد. برای فعال کردن این حالت مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات بروید، سپس روی Privacy ضربه بزنید.
 2. Location Services را انتخاب کنید.
 3. هر برنامه را به صورت جداگانه انتخاب کنید و هنگام استفاده از برنامه را انتخاب کنید.
 4. یا روی Ask Next Time or When I Share ضربه بزنید.

بیشتر بخوانید: حل مشکل no srvice در آیفون

8- نحوه غیرفعال کردن وای فای، بلوتوث و ایردراپ در آیفون

Wi-Fi، بلوتوث و AirDrop همگی هنگام استفاده انرژی مصرف می کنند. حتی اگر از آیفون خود استفاده نمی کنید، ممکن است در حال جست و جوی محیط اطراف خود برای یافتن شبکه های Wi-Fi یا جستجوی دستگاه های دیگر از طریق بلوتوث و AirDrop باشد. وای فای و بلوتوث را خاموش کنید تا لات را غیرفعال شود. (زیرا AirDrop از بلوتوث برای یافتن دستگاه های دیگر استفاده می کند). برای غیر فعال کردن این حالت مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. از صفحه اصلی خود، از گوشه سمت راست بالا به پایین بکشید تا Control Center باز شود.
 2. برای غیرفعال کردن آیکون های Wi-Fi و بلوتوث ضربه بزنید.
 3. از طرف دیگر، تنظیمات را باز کنید،  Wi-Fi و یا بلوتوث را انتخاب کنید و روی کلید مربوطه برای خاموش کردن آن ضربه بزنید.
14 ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون که اپل به شما نمی گوید! در سیب تیپ

بیشتر بخوانید: آموزش راه اندازی آیفون با 2 روش ساده

9- افزایش عمر باتری آیفون: آپدیت iOS در آیفون

سیستم عامل آیفون یعنی iOS، در مدیریت گوشی استاد است. از همین رو به طور مداوم توسط اپل در حال اصلاح و به روز رسانی است، و این به روز رسانی شامل مواردی مانند بهبود عملکرد و قدرت می شود. بنابراین بهتر است آپدیت آیفون را انجام دهید. زیرا تاثیر زیادی در افزایش عمر باتری آیفون دارد. برای فعال کردن این حالت مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تنظیمات را باز کنید، سپس روی General ضربه بزنید.
 2. Software Update را انتخاب کنید، سپس روی Upgrade ضربه بزنید و اگر به روز رسانی آماده است، Install را بزنید.
 3. روی Automatic Updates ضربه بزنید و مطمئن شوید که هر دو کلید روشن هستند.
14 ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون که اپل به شما نمی گوید! در سیب تیپ

بیشتر بخوانید: آموزش آپدیت آیفون

10- افزایش عمر باتری آیفون: بستن برنامه ها را متوقف کنید

این یک واقعیت ثابت شده است که با کشیدن انگشت برای خارج کردن برنامه‌ها از نمای چند وظیفه‌ای به هیچ وجه در مصرف باتری صرفه‌جویی نمی‌کند. این برنامه‌ها پس از توقف استفاده از آن‌ها در حالت تعلیق اجرا می‌شوند و بر عملکرد یا افزایش عمر باتری آیفون تأثیری نمی‌گذارند.

در واقع، راه‌اندازی مجدد برخی از برنامه‌ها پس از بستن، انرژی بیشتری نسبت به معلق گذاشتن آنها صرف می‌کند. بنابراین، اگر از برنامه‌هایی دارید که مرتباً از آن‌ها استفاده می‌کنید، بهتر است بستن آنها را متوقف کنید.

با این حال، یک هشدار در این مورد وجود دارد. برخی از برنامه ها با استفاده از باتری در پس زمینه اجرا می شوند. می‌توانید در منوی باتری بررسی کنید که آیا برنامه‌ای این کار را انجام می‌دهد یا خیر.

برای غیر فعال کردن این حالت مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تنظیمات را باز کنید، سپس روی باتری ضربه بزنید.
 2. به قسمت Battery Usage by App بروید.
 3. اگر هر برنامه ای زیر نام خود “فعالیت پس زمینه” داشته باشد، در پس زمینه در حال اجرا می باشد. درصدی از کل مصرف انرژی که برنامه مصرف کرده است را در سمت راست خواهید دید. این برای برنامه‌هایی مانند VPN که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند، در حالی که کارهای دیگری انجام می‌دهید، رایج است.
 4. روی Show Activity ضربه بزنید. در زیر نام برنامه، اکنون خواهید دید که چه مقدار از کل زمان مصرف انرژی برنامه در حالی که برنامه روی صفحه است (یعنی زمانی که شما از آن استفاده می‌کردید) و چه مقدار در پس‌زمینه بوده است. برای جلوگیری از بروز رسانی پس‌زمینه برنامه و افزایش عمر باتری آیفون، مرحله 6 را دنبال کنید، اما به خاطر داشته باشید که برای برنامه‌هایی مانند VPN که از باتری در پس‌زمینه به‌عنوان بخشی از عملکرد عادی خود استفاده می‌کنند، این کار، تغییر زیادی انجام نمی‌دهد. در این موارد، باید برنامه را حذف نصب کنید.

اگر «صدا» را در زیر برنامه می‌بینید، با زمانی که فعالیت را بررسی می‌کنید، زمان پس‌زمینه نشان داده می‌شود، لازم نیست نگران باشید. این برای برنامه‌هایی مانند Spotify یا Apple Music که از لحاظ فنی هنگام پخش از پس‌زمینه استفاده می‌کنند، طبیعی است.

اگرچه واقعاً در پس‌زمینه نیست، زیرا شما در حال گوش دادن به خروجی آنها هستید. و این دقیقاً همان کاری است که شما می‌خواهید آنها به هر حال انجام دهند. برنامه‌هایی مانند YouTube هنگام ارسال محتوا به دستگاه دیگری، مانند تلویزیون، «صدا» و فعالیت‌های پس‌زمینه را نشان می‌دهند.

14 ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون که اپل به شما نمی گوید! در سیب تیپ

بیشتر بخوانید: علت شارژ نشدن گوشی آیفون

11- افزایش عمر باتری آیفون: مانع از افزایش دما شوید

به غیر از فعال کردن شارژ بهینه باتری در مرحله 1، راه‌های دیگری برای افزایش عمر باتری آیفون شما وجود دارد. دمای بسیار گرم محیط می تواند به قسمت برقی آیفون شما برای همیشه آسیب برساند، به این معنی که با هر بار شارژ زمان کمتری خواهید داشت.

از قرار دادن آیفون خود در معرض دمای محیط بیش از 95 درجه فارنهایت / 35 درجه سانتیگراد خودداری کنید و به خصوص از شارژ آن در این شرایط خودداری کنید. اگر دمای بیرون از جایی که هستید بالاتر از این است، آن را ترک کنید و گوشی خود را در جایی که خنک‌تر است شارژ کنید.

با در نظر گرفتن این موضوع، بهتر است بدانید برخی از قاب‌ها مخصوصا قاب آیفون 12 می‌توانند باعث داغ شدن بیش از حد گوشی در هنگام شارژ شدن شوند و به طور بالقوه به باتری آسیب بزنند. اگر از کیس استفاده می‌کنید، هنگام شارژ دستگاه خود را بررسی کنید و اگر داغ است، هر زمان که شارژ می‌کنید، آن را بردارید. همچنین می توانید مقاله چرا شارژر داغ می کند را مطالعه کنید.

14 ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون که اپل به شما نمی گوید! در سیب تیپ

بیشتر بخوانید: علت زنگ نخوردن اپل واچ

12- لمس صفحه کلید را خاموش کنید

اگر آیفون شما از iOS 16 استفاده می کند، ممکن است گزینه جدید بازخورد صفحه کلید لمسی را امتحان کرده باشید. این قابلیت تجربه تایپ لذت‌بخش‌تری را به شما می‌دهد، اما همانطور که اپل اخیرا اعتراف کرده است، از انرژی باتری استفاده می‌کند و بنابراین می‌تواند بر افزایش عمر باتری آیفون شما تأثیر بگذارد.

اگر فراموش کرده‌اید که چگونه لمسی صفحه‌کلید را روشن کرده‌اید، یا می‌خواهید دوباره بررسی کنید، به Sounds & Haptics در برنامه تنظیمات و سپس بازخورد صفحه‌کلید بروید. برای روشن یا خاموش کردن آن، روی دکمه Haptic ضربه بزنید.

بیشتر بخوانید: آموزش فشرده سازی فایل در آیفون

13- اگر می توانید به آرامی شارژ کنید

همه می دانند که فناوری های شارژ سریع یک صرفه جویی عالی در زمان هستند. اگر قصد دارید طول عمر باتری خود را به حداکثر برسانید، احتمالاً باید آنها را برای مواقع اضطراری ذخیره کنید زیرا می توانند باعث استرس و آسیب به باتری شما شوند، به خصوص اگر تلفن قدیمی دارید. از طرف دیگر، شارژ باتری با سرعت کمتری برای آن مفید است. به این ترتیب برای افزایش عمر باتری آیفون، شارژ کردن تلفن از طریق رایانه یا لپ‌تاپ می‌تواند واقعاً چیز خوبی باشد.

بیشتر بخوانید: نحوه مخفی کردن پیام در آیفون

14- اگر از وای فای و بلوتوث استفاده نمی کنید آن ها را خاموش کنید

همچنین بهتر است مواردی را در نظر داشته باشید که به باتری شما کمک می کند با یک بار شارژ بیشتر دوام بیاورد. بعد از اینکه باتری گوشی شما چرخه های شارژ کمتری را پشت سر می گذارد، کندتر تحلیل می رود و طول عمر آن بیشتر می شود.

یکی از متداول‌ترین راه های افزایش عمر باتری آیفون این است که وای‌فای یا بلوتوث تلفنتان را در حالی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید خاموش کنید، زیرا اسکن باتری شما را برای شبکه‌ها یا دستگاه‌هایی که می‌توانید به آن متصل کنید، خالی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه حافظه آیفون را خالی کنیم؟


دانستنی های جالب درباره باتری آیفون


جمع بندی

در این مطلب به بررسی 12 ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون پرداختیم. انجام این ترفند ها بسیار راحت است. تنها کافی است مراحلی که گفته شده را به ترتیب دنبال کنید تا تاثیر آن را بر طول عمر باتری خود ببینید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

چه چیزی سلامت باتری آیفون را از بین می برد؟

دو عاملی که باعث تخلیه باتری آیفون شما می شود صفحه نمایش و سرویس تلفن همراه آن است. می دانید چه زمانی به طور فعال از تلفن خود استفاده می کنید، اما آیفون شما اغلب وظایفی را در پس زمینه انجام می دهد و حتی بدون اینکه متوجه شوید صفحه نمایش شما را روشن می کند.

آیا برای افزایش عمر باتری آیفون باید تلفن را تا 100 شارژ کنیم؟

اپل مانند بسیاری دیگر توصیه می کند که سعی کنید باتری آیفون را بین 30 تا 80 درصد شارژ نگه دارید. پر کردن تا 100 درصد بهینه نیست، اگرچه لزوماً به باتری شما آسیب نمی رساند، اما اگر به طور منظم آن را به 0 درصد کاهش دهید می تواند منجر به از بین رفتن زود هنگام باتری شود.

جستجوی های مشابه:

 • اتومیشن آیفون
 • افزایش ضرفیت شارژ ایفون
 • توصیه اپل افزایش طول عمر باتری
 • ریست و تقویت بازدهی آیفون ۱۵
منبع tomsguide
ممکن است شما دوست داشته باشید
نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر
 1. آواتار بنیامین
  بنیامین می گوید

  اگه راست باشه خوبه

 2. آواتار حتلابب
  حتلابب می گوید

  عالی

 3. آواتار ♥️Aida♥️
  ♥️Aida♥️ می گوید

  راه کارهای مفید و خوبی است ، ممنون از سیب تیپ

 4. آواتار ⁦Zahra
  ⁦Zahra می گوید

  هرکاری هم کنیم بعد از یه مدت استفاده، عمر باتری کم میشه

 5. آواتار شاهپور
  شاهپور می گوید

  شارژ بهینه خیلی تاثیری نداره

 6. آواتار مببنا
  مببنا می گوید

  عالی ،حتما بخونید