برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

آموزش تصویری بک آپ گرفتن از آیفون با 2 روش مختلف

بک گرفتن از آیفون یکی از راه های حفظ اطلاعات شماست. گاهی اوقات مشکلاتی برای آیفون پیش میاید و لازم است گوشی خود را برای رفع اشکال به دست تعمیرکار بسپارید. در بعضی از مواقع شرایطی پیش می آید که قصد تعویض گوشی خود را با شخص دیگری دارید. در تمامی این موارد و سایر مواردی که ممکن است اتفاق بیفتد شما نیاز دارید اقدام به بک آپ گرفتن از آیفون کنید؛ اما چگونه می‌توان اقدام به بک آپ گیری آیفون پرداخت؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی دو‌تا از مهم‌ترین روش‌های بک‌آپ گرفتن از آیفون بپردازیم. این دو روش عبارت‌اند از: بک‌آپ گیری به کمک iCloud و بک‌آپ گیری با itunes. به‌کارگیری از این روش‌ها بسیار ساده است. برای استفاده از این روش‌ها تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

بک آپ گرفتن از آیفون

آموزش بک آپ گرفتن از آیفون با آیکلود

برای بک‌آپ گرفتن از آیفون توسط iCloud مراحل زیر را دنبال کنید.

1- گوشی آیفون خود را به اینترنت Wifi متصل کنید.

2- به قسمت تنظیمات رفته و روی گزینه iCloud کلیک کنید.

3- در صفحه جدید گزینه Backup را زده و سپس روی iCloud Backup ضربه بزنید.

4- در قسمت پایین گزینه Backup now قابل‌مشاهده است. پس از کلیک روی آن منتظر بمانید تا فرآیند بک‌آپ گیری کامل شود.

5- با انجام این مراحل، فرآیند بک‌آپ گیری تمام‌شده و یک نسخه از اطلاعات موجود درگوشی شما در فضای ابری iCloud ذخیره‌شده است.

بک آپ گرفتن از آیفون

شما می‌توانید با مراجعه به قسمت تنظیمات، سپس بخش iCloud، در صفحه iCloud Backup زیر گزینه Back Up Now تاریخ و ساعت آخرین بک‌آپ گرفته‌شده را مشاهده کنید.

برای بک‌آپ گیری آیفون به‌وسیله iCloud Backup روش دیگری نیز وجود دارد. بدین‌صورت iCloud Backup به‌صورت خودکار و روزانه اقدام به بک‌آپ گرفتن از آیفون می‌کند.

آموزش بک آپ گیری از آيفون با iCloud به‌صورت خودکار

1- از قسمت تنظیمات، iCloud، iCloud Backup حالت روشن را انتخاب کنید.

2- گوشی آیفون خود را به شارژ متصل کنید.

3- اینترنت Wi-Fi را درگوشی خود فعال کنید.

4- مطمئن شوید صفحه دستگاه شما قفل‌شده است.

5- حتماً نیاز است تا فضای کافی برای بک‌آپ گیری در iCloud داشته باشید. (فضای اولیه موجود در iCloud 5 گیگ می‌باشد.)

بک آپ گرفتن از آیفون

با انجام این مراحل می‌توانید از اطلاعات موجود در دستگاه خود بک‌آپ گیری کنید. اقدام به بک‌آپ گیری توسط iCloud یکی از پرکاربردترین و درعین‌حال ساده‌ترین روش‌های موجود برای بک‌آپ گرفتن از آیفون می‌باشد که تا اینجای به دو روش دستی و خودکار را موردبررسی قراردادیم. در ادامه به بررسی و آموزش بک‌آپ گیری آیفون با itunes  می‌پردازیم.

آموزش بک آپ گرفتن از آيفون با آی کلود


آموزش بک آپ گرفتن از آیفون با آیتونز

یکی دیگر از روش‌های بک‌آپ گرفتن از آیفون، استفاده از کامپیوتر یا لپتاپ است. برای گرفتن بک‌آپ با کامپیوتر، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- در ابتدای کار نیاز است تا شما در کامپیوتر یا لپ‌تاپ خودتان نرم‌افزار iTunes را نصب داشته باشید.

2- گوشی خود را به کمک کابل USB به کامپیوتر متصل کنید.

3- در نرم‌افزار iTunes گوشی آیفون را در قسمت بالا سمت چپ کلیک کنید.

4- گزینه Summary را کلیک کنید.

5- در قسمت زیر Backups، گزینه Back Up Now را کلیک کنید.

بک آپ گرفتن از آیفون

6- برای رمزگذاری بک‌آپ خود، گزینه Encrypt local backup را کلیک کرده و سپس یک رمز عبور تایپ کنید. درنهایت روی Set Password کلیک کنید.

7- برای مشاهده بک‌آپ ذخیره‌شده در کامپیوتر خود، ابتدا Edit و بعد Preferences را انتخاب کنید. سپس روی Devices را کلیک کنید. بک‌آپ‌های رمزگذاری شده دارای یک نماد قفل در لیست بک‌آپ‌گیری هستند.

بک آپ گرفتن از آیفون

با انجام این مراحل بک‌آپ گرفتن از آیفون شما به اتمام می‌رسد. همچنین تاریخ، روز و ساعت آخرین بک‌آپ گیری که انجام دادید برای شما نمایان می‌شود.

آموزش بک آپ گرفتن از آيفون با آيتونز


در این مقاله سعی کردیم به‌صورت کامل دو روش مهم و کاربردی بک‌آپ گرفتن از آیفون را به شما آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود. خواهشمندیم در صورت رضایت از این مقاله، آن را برای دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگدارید. آیا روش دیگری برای بک آپ گرفتن از آیفون می شناسید؟

امتیاز ما یادت نره!