برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

آموزش ریست فکتوری آیفون با 2 روش متفاوت (آموزش تصویری)

شاید برای شما پیش بیاید که با توجه به دلایلی نیاز باشد گوشی خود را به فروش برسانید و دقیقا ندانید چطور باید ریست فکتوری آیفون خود را انجام دهید. در این شرایط حتماً لازم است تا آیفون خود را ریست کرده تا از دسترسی اطلاعات و پیام‌های شخصی خود توسط دیگران جلوگیری کنید. گاهی اوقات نیز به علت مشکل سخت‌افزاری لازم است آیفون خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. سؤالی که پیش می‌آید این است که چطور باید این کار را انجام دهیم؟ در این مقاله آموزش ریست فکتوری آیفون را خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

ازآنجایی‌که ریست فکتوری کردن گوشی باعث حذف تمامی اطلاعات اعم از عکس- فیلم – مخاطبان – برنامه‌ها و … می‌شود لازم است قبل از انجام این کار یک بک‌آپ (نسخه پشتیبان) از اطلاعات موردنیاز خود گرفته تا مجدداً بتوانید از آن استفاده کنید. برای بک‌آپ گرفتن دو روش وجود دارد. درروش اول شما می‌توانید از فضای ابری آی کلود (iCloud استفاده کنید و درروش دوم از آیتیونز (iTnues) بهره برید.

پس از بک‌آپ گرفتن می‌توانید شروع به ریست فکتوری آیفون خود کنید. روش‌های متفاوتی برای این کار وجود دارد. در ادامه این مطلب قصد داریم ریست‌ فکتوری آیفون را از طریق تنظیمات گوشی و از طریق نرم‌افزار iTunes آموزش دهیم.

 

ریست فکتوری آیفون از قسمت تنظیمات

برای ریست کردن گوشی از قسمت تنظیمات را دارید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

1- در مرحله اول روی آیکون تنظیمات (چرخ‌دنده) کلیک کرده و وارد منوی تنظیمات شوید.

2- در این مرحله گزینه General را کلیک کرده سپس گزینه Reset را از انتهای صفحه انتخاب کنید.

3- این قسمت نوبت به کلیک کردن گزینه Erase All Content and Setting می‌رسد.

 

 

4- در اینجا نیاز دارید تا رمز گوشی/ face id/ اثرانگشت خود را برای ادامه کار وارد کنید.

5- در مرحله بعد در پنجره‌ی ظاهرشده گزینه Erase iPhone را کلیک کنید.

6- پس از زدن گزینه Erase iPhone گوشی از شما Apple ID password را می‌خواهد. پس از واردکردن Apple ID password صفحه گوشی شما تاریک شده و فقط لوگوی اپل به همراه درصد پیشرفت ریست فکتوری نمایان می‌شود.

7- پس از چند دقیقه صفحه‌ای پدیدار می‌شود که می‌توانید سلام را به زبان‌های مختلف مشاهده کنید. این صفحه نشان‌دهنده موفقیت‌آمیز بودن ریست فکتوری شما می‌باشد.

8- هم‌اکنون تمام اطلاعات گوشی شما پاک‌شده و دیگر اطلاعات قبلی شما در آن وجود ندارد.

9- پس از روشن شدن مجدد گوشی به صفحه تنظیمات جدید آیفون منتقل می‌شوید. در اینجا می‌توانید با انتخاب گزینه Set up as a new iPhone تنظیمات اولیه با پیش‌فرض کارخانه را استفاده کنید. همچنین می‌توانید از بک‌آپ های گرفته‌شده قبل از ریست استفاده کنید. برای این کار باید گزینه Restore from iCloud backup یا Restore from iTunes backup را انتخاب کنید.

ریست کردن گوشی یکی از ساده‌ترین درعین‌حال کاربردی‌ترین روش برای ریست کردن گوشی شماست. در اینجا سعی کردیم به‌صورت جامع و با زبانی ساده به بررسی ریست کردن از قسمت تنظیمات بپردازیم. در ادامه این مطلب به بررسی یکی دیگر از روش‌های پرکاربرد ریست کردن یعنی ریست فکتوری به کمک نرم‌افزار iTunes می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 

ریست فکتوری آیفون به کمک نرم‌افزار iTunes

برای ریست فکتوری کردن توسط نرم‌افزار iTunes مراحل زیر را دنبال کنید.

 

1- ابتدا باید آخرین ورژن از این نرم‌افزار را روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود نصب کنید.

2- همان‌طور که در ابتدای این مقاله توضیح دادیم، ریست فکتوری کردن گوشی باعث حذف تمامی اطلاعات و داشته‌های شما درگوشی‌تان می‌شود. پس قبل از ریست کردن نیاز است تا از اطلاعات خود پک‌آپ بگیرید.

3- ممکن است گزینه Activation Lock درگوشی شما فعال باشد. در این صورت نیاز است تا آن را غیرفعال کنید. کافی است به قسمت تنظیمات رفته و روی گزینه Find My iPhone ضربه بزنید و گزینه off را کلیک کنید.

4- نرم‌افزار iTunes را روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود بازکنید.

5- گوشی آیفون خود را به کامپیوتر یا لپ‌تاپ متصل کید. شما می‌توانید از طریق کابل USB یا USB-C و یا از طریق Wi-Fi این کار را انجام دهید.

6- پس از اتصال گوشی خود به کامپیوتر، آیفون شما در قسمت سمت راست، بالا نرم‌افزار نمایان می‌شود. روی آن ضربه بزنید.

 

 

7- سپس روی گزینه Summary کلیک کنید.

 

 

8- در این قسمت روی گزینه Restore کلیک کنید.

 

 

9- سپس پیغام هشداری مبنی بر اینکه شما قصد ریست کردن گوشی خود را دارید ظاهر می‌شود. در اینجا روی Restore کلیک کنید تا تمامی اطلاعات و موارد موجود در آیفون شما پاک شود.

 

 

10- پس‌ازاینکه گوشی شما ریست فکتوری شد، گوشی restart می‌شود. پس از روشن شدن مجدد می‌توانید تنظیمات جدید را انجام دهید که به دو صورت تنظیمات جدید و یا تنظیمات از طریق پک‌آپ می‌توانید اقدام به تنظیم کنید.

 

در این مقاله تلاش کردیم تا آموزش کامل و جامع ریست کردن آیفون با دو روش کاربردی و مهم را برای شما عزیزان ارائه دهیم.

انجام مراحل به ترتیب ذکرشده اهمیت بالایی در حفظ سلامت گوشی و اطلاعات شما دارد. امیدواریم از این آموزش استفاده کافی را برده باشد. آیا روش دیگری برای ریست فکتوری آیفون سراغ دارید؟

امتیاز ما یادت نره!