چگونه پیام های خود را در آیفون مخفی کنیم؟

حفظ حریم شخصی در زندگی از جمله مواردی است که افراد به دنبال آن هستند. گوشی موبایل نیز یکی از این موارد است که باید از اطلاعات آن به خوبی محافظت کرد. ممکن است شما پیام هایی در گوشی خود داشته باشید که نخواهید اشخاص دیگر از آن باخبر شوند. از این رو شما می خواهید پیام ها یا اعلان های پیام را در آيفون یا آیپد خود از شخص دیگری در زندگی خود پنهان کنید. به نقل از دکتر منهتن، دلایل بسیاری برای این کار وجود دارد اما این دلایل را نه تأیید می کنیم و نه محکوم. هدف ما آموزش مخفی کردن پیام ها در آيفون است که مراحل انجام آن را در این مقاله بررسی می کنیم.

برای مخفی کردن پیام های خود در آیفون روش های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال شما می توانید اعلان پیام ها را پنهان کنید تا در صفحه گوشی شما ظاهر نشود و با این کار دیگران از پیام های شما مطلع نخواهند شد. همچنین میتوانید یک پوشه پنهان ایجاد کنید و پیام های خود را به آنجا منتقل کنید. كه احتمالاً شخصی به آن نگاه نمی كند. علاوه بر این با حذف به موقع متن و استفاده از گذرواژه مناسب، امکان دسترسی را به دیگران ندهید.

در این مقاله تلاش می کنیم تا روش های مختلفی را برای مخفی کردن پیام ها بررسی کنیم تا شما با مطالعه آن ها بهترین و مناسب ترین روش را برای خود انتخاب کنید. برای آشنایی با نحوه مخفی کردن پیام ها در آيفون،‌ تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

مخفی کردن پیام ها در آیفون

چگونه پیام های خود را در آیفون مخفی کنیم؟


اعلان های پیام را در آیفون مخفی کنید

برای مخفی کردن اعلان پیام ها در آيفون، مراحل زیر را به ترتیب ذکر شده دنبال کنید:

در بخش تنظیمات (Settings)، اعلان ها را باز کرده و به پایین به سمت برنامه پیام رسان موردنظر خود بروید. تنظیمات اعلان فردی (individual notification settings) آن را باز کنید تا چندین گزینه مرتبط برای حفظ حریم خصوصی خود پیدا کنید:

1- اجازه اعلان ها (Allow notifications):
این را از حالت قفل خارج کنید و هرگز هشدارهای این برنامه را مشاهده نخواهید کرد، به این معنی که باید به داخل برنامه نگاه کنید تا ببینید آیا پیامی دریافت کرده اید یا خیر.

2- هشدارها (Alerts):
می توانید اعلان ها را روشن بگذارید اما گزینه Lock Screen را لغو انتخاب کنید، با این کار فقط هشدار پیام را در مرکز اطلاع رسانی خود مشاهده خواهید کرد.

3- نمایش پیش نمایش ها (Show Previews):
اگر اعلان های صفحه را روشن بگذارید، می توانید اطمینان حاصل کنید که فقط شما می توانید پس از باز کردن قفل تلفن با Face ID، آنها را مشاهده کنید یا اینکه هرگز نمی توان قفل آنها را باز کرد.

4- صدا (Sounds):
با استفاده از این منو میزان هشدار و لرزش پیش فرض برنامه را غیرفعال کنید، با این روش هنگام دریافت پیام، تلفن شما آن را نشان نمی دهد.

ممکن است بخواهید فقط اعلان های هشدار مکالمه خاصی را پنهان کنید. نحوه انجام این کار از برنامه ای به برنامه دیگر متفاوت است، اما در Apple Messages نسبتاً ساده است. مکالمه مورد نظر را را باز کنید، روی نماد نمایه در بالا ضربه بزنید سپس روی اطلاعات ضربه بزنید و گزینه Hide Alerts را تغییر دهید.

مخفی کردن پیام ها در آیفون

چگونه مکالمه را از Apple Messages مخفی کنیم

پنهان کردن هشدارها از یک مخاطب خاص تا حدی کارساز است، اما اگر شخص دیگری قفل تلفن شما را باز کند، مکالمه موزد نظر همچنان در برنامه قابل مشاهده خواهد بود، خصوصاً اگر اخیراً به آن شخص پیام ارسال کرده باشید.

ساده ترین راه برای پنهان کردن مکالمه حذف آن است. برای نشان دادن نماد سطل زباله، یا روی یک پیام رسان Messages ضربه بزنید و نگه دارید یا از راست به چپ بکشید. سپس بر روی نماد سطل زباله قرمز ضربه بزنید تا تأیید کنید که می خواهید آن را پاک کنید.

اگر می خواهید پیام های خود را قبل از حذف آنها ذخیره کنید، باید یک نسخه پشتیبان از پیام های خود بگیرید. این نسخه پشتیبان می تواند مکالمه شما را به صورت PDF، نسخه متن ساده، نسخه چندرسانه ای همراه با عکس و فیلم یا سایر گزینه ها صادر می کند.

مخفی کردن پیام ها در آیفون

با فرض اینکه نمی خواهید مکالمه را حذف کنید و می خواهید به این شخص پیام دهید، بهترین شرط شما این است که مخاطب را از دفترچه آدرس خود حذف کنید. سپس به قسمت تنظیمات رفته و پیام ها را باز کرده و به پایین به سمت Filtering Message بروید. در آنجا می توانید فیلتر فرستندگان ناشناخته (Filter Unknown Senders) را تغییر دهید. این گزینه برای افرادی که سعی در مسدود کردن پیام های متنی در آیفون دارند، توصیه می شود.

پیدا کردن یک برنامه پیام خصوصی تر در iOS

Apple Messages برای دسترسی و راحتی طراحی شده است نه برای حریم خصوصی. به جای استفاده از راه حل ها و غیرفعال کردن ویژگی ها، باید تغییر برنامه جدیدی را که اولویت آن حفظ حریم خصوصی است را در نظر بگیرید.

برنامه های پیام رسانی مانند Signal و Telegram رمزگذاری های مطمئنی را ارائه می دهند تا پیام های شما هک نشود. مهمتر از این بحث، آنها به شما امکان می دهند از برنامه خود با رمز عبور محافظت کنید، بنابراین کسی که به رمز ورود تلفن شما دسترسی دارد هنوز نمی تواند به پیام های خصوصی شما دسترسی پیدا کند.

یکی دیگر از ویژگی های شفاف حریم خصوصی این است که برخی از برنامه های پیام رسان به شما امکان می دهند حذف خودکار را برای مکالمات خاص فعال کنید. برای مثال، تلگرام به شما اجازه می دهد تایمر 24 ساعته یا 7 روزه تعیین کنید، سپس هر پیام قدیمی تر از آن به طور پیش فرض پاک شود.

در صورت نگرانی درباره حفظ حریم خصوصی در تلفن شخص دیگر، هم تلگرام و هم سیگنال به شما امکان می دهند پیام هایی را ارسال کنید که به صورت خودکار حذف می شوند. تلگرام حتی به شما امکان می دهد هر پیامی را که از طریق تلفن و پیامک به شخص دیگری ارسال کرده اید، حذف کنید. بنابراین هیچ مدرکی در جایی باقی نمی ماند.

مخفی کردن پیام ها در آیفون


در این مقاله با استفاده از سه روش به بررسی نحوه مخفی کردن پیام ها در آیفون پرداختیم. شما می توانید این سه روش را مورد بررسی قرار دهید و هرکدام که مناسب شما بود، مورد استفاده قرار دهید. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد. خواهشمندیم نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع:‌ techradar

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.