تشخيص كابل اصلي ايفون از تقلبی

تشخيص كابل اصلي ايفون چگونه است؟ استفاده از کابل اصلی اپل یا کابل تایید شده اپل بهترین راه برای شارژ یا مدیریت داده ها در آیفون یا آی پد شما است، در حالی که استفاده از کابل لایتنینگ تقلبی می تواند به شما و دستگاه iOS شما آسیب برساند. اپل اعلام کرده که برای شارژ محصولات این شرکت حتما از کابل‌های اصلی استفاده کنید. این موضوع از چنان اهمیتی برخوردار است که اپل شکایتی علیه فروشگاه آمازون به دلیل فروش محصولات تقلبی اپل، به ویژه، کابل‌های لایتنینگ در وب سایت خود تنظیم کرد.

کابل داده جعلی یا تقلبی می‌تواند مشکلات ناخواسته‌ای از جمله آسیب دیدن آیفون یا آی‌پد، داغ شدن بسیار یا عدم جا افتادن کانکتور در دستگاه، آتش گرفتن کابل یا حتی خطر برق‌گرفتگی را در دستگاه شما ایجاد کند. همچنین کابل‌های لایتنینگ تقلبی یا جعلی در مقایسه با کابل‌های اصلی اپل، دستگاه را با سرعت کمتری شارژ می‌کنند. با این حال موضوعی که مطرح می‌شود این است که کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم. همچنین می توانید مقاله 12 ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون را مطالعه کنید.

تشخيص كابل اصلي ايفون

کابل‌های باکیفیت اپل به دستگاه‌ها شارژ سریع می‌دهند و به پورت داخلی آسیب نمی‌رسانند. اساساً به همین دلیل است که برای بسیاری از کاربران مهم است که مطمئن شوید کابلی که استفاده می‌کنید، یا قصد خرید آن را دارید، اصلی بوده و دارای گواهی MFI است. در ادامه این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم که کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم.

در این راهنما قصد داریم مواردی را معرفی کنیم که جزء موارد ضروری برای یک کابل اصلی اپل است. به عبارتی بهتر می‌توانید این ویژگی‌ها می‌تواند به شما در تشخیص تقلبی یا واقعی بودن کابل کمک کند. با ما همراه باشید. پیش از آن در ویدئوی زیر به بررسی راه های تشخیص اصلی یا تقلبی بودن کابل اپل می پردازیم. همچنین می توانید لیست بهترین کابل شارژ آیفون را بررسی کنید.

چگونه کابل اصلی اپل را از تقلبی تشخیص دهیم؟


مشکلات مربوط به کابل لایتنینگ جعلی

استفاده از کابل اصلی اپل یا کابل تایید شده اپل بهترین راه برای شارژ مجدد یا مدیریت داده ها در iPhone یا iPad شما است، در حالی که استفاده از کابل لایتنینگ تقلبی می تواند به دستگاه iOS شما آسیب برساند. استفاده از کابل تقلبی می‌تواند مشکلاتی ناخواسته‌ای مانند آسیب دیدن آیفون یا آیپد، داغ شدن یا عدم جابه‌جایی کانکتور در دستگاه، آتش گرفتن کابل و یا حتی خطر برق گرفتگی را برای کاربر به همراه داشته باشد. از همین رو تشخيص كابل اصلي ايفون بسیار حائز اهمنیت است.

علاوه بر این کابل‌های تقلبی در مقایسه با کابل‌های اصلی اپل، خطاهایی را صادر می‌کنند و دستگاه را با سرعت کمتری شارژ می‌کنند. برای تشخيص كابل اصلي ايفون نسبت به کابل تقلبی، جستجوی جزئیات ارائه شده در زیر می تواند کمک کند که کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم. در اینجا مواردی را عنوان می‌کنیم که باید به دنبال آن بوده و تا بفهمید کابل شما اصلی است یا تقلبی.

روش‌های تشخيص كابل اصلي ايفون و تقلبی

1. نوشته روی کابل را چک کنید

اولین و مهم‌ترین چیزی که باید هنگام تشخيص كابل اصلي ايفون یا جعلی بودن آن بررسی کنید، این است که کابل موردنظر باید دارای متن “طراحی شده توسط اپل در کالیفرنیا / Designed by Apple in California” باشد و شما باید به دنبال آن باشید. همچنین کابل‌ها می‌توانند متن زیر را داشته باشند، که همگی نشانه‌های واقعی بودن کابل را نشان می‌دهند:

 • طراحی توسط اپل در کالیفرنیا مونتاژ شده در چین
 • طراحی توسط اپل در کالیفرنیا مونتاژ شده در ویتنام
 • طراحی توسط اپل در کالیفرنیا Indústria Brasileira
کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم - نوشته روی کابل

در بسیاری از موارد کابل‌های تقلبی که دارای متن بالا هستند، ممکن است دارای اشتباهات املایی یا سایر اشتباهات مشابه باشند که با کمی دقت به راحتی می‌توان آن‌ها را پیدا کرد. همچنین به اشتباهات جزئی و حتی رنگ متن دقت کنید. در کابل‌های اصلی اپل، متن با خاکستری بسیار روشن نوشته شده است و حتی در نور کم نیز یافتن آن دشوار است.

نکته دیگری که باید در تشخيص كابل اصلي ايفون به دنبال آن باشید این است که روی کابل اصلی لایتنینگ، متن در فاصله 7 اینچی از کانکتور USB نوشته شده است. اگر کابلی پیدا کردید که متن آن به طور قابل توجهی بیشتر یا کمتر از 7 اینچ از کانکتور USB فاصله دارد، به احتمال زیاد تقلبی است.

2. به دنبال شماره سریال باشید

نکته بسیار مهم دیگری که باید در تشخيص كابل اصلي ايفون به دنبال آن باشید، شماره سریال کابل است. شماره سریال از متن Designed by Apple پیروی می کند و ترکیبی 12 رقمی از اعداد و حروف است. در واقع شماره سریال هویت یک محصول است و بسیاری از کالاهای تقلبی و فیک فاقد این کد 12 رقمی هستند. توجه به این موضوع، تشخيص كابل اصلي ايفون را آسان می کند.

کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم - شماره سریال

3. به دنبال بی نظمی در اتصال لایتنینگ باشید

کانکتور لایتنینگ که در داخل آیفون قرار می‌گیرد، می‌تواند به شما در تشخيص كابل اصلي ايفون کمک زیادی کند، مشروط بر اینکه بدانید به دنبال چه چیزی باشید. در کابل های لایتنینگ اصلی اپل، کانکتور لایتنینگ از یک تکه تشکیل شده است و صاف به نظر می رسد. همچنین دارای قسمت‌های اتصال گرد، صاف و طلایی یا نقره ای رنگ است. در حالی که در سایر کابل ها، این طراحی وجود ندارد.

کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم - محل اتصال
سمت چپ، کابل اصلی اپل و سمت راست کابل تقلبی

4. به دنبال اندازه سری کانکتور لایتنینگ باشید

نکته دیگری که هنگام تلاش برای تشخيص كابل اصلي ايفون یا تقلبی بودن کابل باید به دنبال آن باشید، جستجوی عرض و طول سری کانکتور لایتنینگ (قسمت سفید) است. در کابل های اصلی اپل، بوت 7.7 میلی متر عرض و 12 میلی متر طول دارد. اگر عرض و ارتفاع آن را متفاوت می دانید، احتمالاً یک کابل اپل تقلبی در دست دارید.

کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم - سری کابل
سمت چپ، کابل اصلی اپل و سمت راست کابل تقلبی

5. رنگ درج شده در قسمت جلو

در کابل لایتنینگ اصلی اپل، رنگ قسمت جلوی صفحه خاکستری / فلزی است. در حالی که در کابل جعلی معمولاً سفید یا سیاه است. با نگاه کردن به صفحه می توان به اصل یا تقلبی بودن کابل پی برد. از همین رو رنگ تاثیر زیادی در تشخيص كابل اصلي ايفون دارد.

6. بالای کابل های USB-A به لایتنینگ

اگر کابلی که می‌خواهید بررسی کنید دارای کانکتور USB-A است، مشاهده جزئیات زیر نیز می‌تواند کمک کند که کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم. به عبارتی بهتر این نکات در تشخيص كابل اصلي ايفون بسیار اهمیت دارد.

 1. در کابل های اصلی، قفل های روی پوسته USB ذوزنقه ای هستند و به یک اندازه از لبه ها فاصله دارند.
 2. در کابل‌های تقلبی، قفل‌های پوسته USB ممکن است دارای زوایای قائم باشند و فاصله آنها با یکدیگر ناسازگار باشد.
 3. در کابل‌های اصلی اپل، کنتاکت‌های USB با روکش طلا هستند، در حالی که در کابل‌های تقلبی معمولاً روکش نقره‌ای دارند.
 4. سطح عایق برای اتصال USB صاف و یکنواخت است در حالی که روی کابل های تقلبی ممکن است دارای بریدگی و فرورفتگی باشد.
 5. در کابل های لایتنینگ واقعی، سطح USB صاف و یکدست است در حالی که سطح پوسته USB صاف است. در کابل جعلی سطح USB ممکن است دانه‌دار باشد.
کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم - بالای کابل

7. دارای گواهی MFi باشد

گواهی MFi چیست؟

MFi مخفف Made for iPhone / iPad / iPod است. همانطور که می دانید، انواع محصولات اپل مانند آیفون، مک یا آی پد گران هستند. این بدان معناست که نباید آن‌ها را در مورد تغییر کابل یا هر چیز دیگری بدیهی تلقی کرد.

اگر کاربر اپل هستید، احتمالاً با کابل لایتنینگ برخورد کرده اید. ممکن است بسیاری از محصولات دارای گواهی MFi را دیده باشید. اگر واقعاً نمی دانید که MFi Certified به چه معناست، به جای درستی آمده اید. یکی از تفاوت‌های مهم بین دستگاه‌های اپل و اندروید، کابل‌های مورد استفاده برای شارژ است.

شما نمی توانید از کابل دیگر یا کابل تایید نشده برای آیفون خود استفاده کنید. چرا؟ زیرا ساختار کلی آن متفاوت است. علاوه بر این، دوام، کنترل جک هدفون و همچنین سازگاری لوازم جانبی نیز متفاوت است. داشتن این گواهی در تشخيص كابل اصلي ايفون اهمیت فراوانی دارد.

کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم - گواهی MFi

کانکتورهای لایتنینگ اپل دارای چهار تراشه هستند که هر کدام هدف متفاوتی را انجام می دهند. در حالی که یکی از تراشه ها به عنوان یک مانع امنیتی برای جلوگیری از تولید مثل کابل های تقلبی عمل می کند، دو تراشه به عنوان ترانزیستور عمل می کنند در حالی که هدف چهارمی هنوز ناشناخته است. یکی از تراشه های ترانزیستوری با نام TI BQ2025 شناخته می شود.

دارای حدود 5000 عنصر منطقی است و با 128 بیت ذخیره سازی ساخته شده است. علاوه بر این، با ترانزیستورهای درایور، خازن ها و مدارهای آنالوگ عرضه می شود. علاوه بر این، تراشه ها با نسل CRC عرضه می شوند. این انتقال داده ها را نظارت می کند. افزونگی ها، خرابی فایل ها را بررسی می کند و مطمئن می شود که اطلاعات به هیچ وجه به اشخاص ثالث منتقل نمی‌شود.


4 روش برای بررسی اینکه آیا کابل لایتنینگ دارای گواهی MFi است یا نه

1- پایگاه داده عمومی MFi را بررسی کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تشخيص كابل اصلي ايفون و اطمینان از اینکه کابل شما دارای گواهی MFi است، بررسی پایگاه داده عمومی خود اپل از همه محصولات و مارک‌های مجاز برای فروش لوازم جانبی دارای گواهی MFi است. در این پایگاه داده عمومی MFi، می‌توانید نام برند یا کد جهانی محصول (UPC) را وارد کنید.

هر برند یا محصولی که خود اپل تایید کرده است و دارای گواهی MFi باشد در این پایگاه داده گنجانده شده است. به عنوان مثال، Syncwire یک برند جدید است که کابل های با کیفیت استثنایی را برای آیفون تولید می کند. اگر Syncwire را جستجو کنید، اپل تمام لوازم جانبی را با شماره مدل آنها که دارای گواهی MFi هستند فهرست می کند.

در نتیجه، اگر فروش آنلاین عالی در کنار شارژرهای آیفون با قیمت پایین پیدا کردید، حتما نام برند را در این سایت وارد کنید. اگر محصول در پایگاه داده رسمی اپل فهرست شده است، خوب هستید. در غیر این صورت توصیه می‌کنیم دوری کنید.

کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم - پایگاه داده

2- با تستر کابل لایتنینگ بررسی کنید

یکی دیگر از راه‌های تشخيص كابل اصلي ايفون و تست اصالت کابل، استفاده از تستر کابل لایتنینگ است. این بیشتر یک روش حرفه‌ای برای آزمایش اینکه آیا کابلی که برای شارژ آیفون خود استفاده می کنید دارای گواهی Apple MFi است یا خیر است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که تستر لایتنینگ را وصل کرده و کابل خود را به آن متصل کنید. سر دیگر را قطع کنید و تستر عددی را به شما نشان می‌دهد که حداقل افت ولتاژی را که منبع کابل USB شما پاسخ می‌دهد، محاسبه می کند. اگر مشاهده کردید که ولتاژ منبع تغذیه USB به کمتر از 4.94 ولت کاهش می یابد، زمان تعویض کابل فرا رسیده است.

یعنی این موردی که شما استفاده می کنید تقلبی است. علاوه بر این، تست کابل لایتنینگ نتایج را در قالب 100 نقطه نشان می‌دهد که نشان‌دهنده تاریخ کابل، نماد قرمز E، اصالت تراشه (ASIC، NX، ORG)، تغییرات تراشه (PMU، VP، CP، ORG) و سریال چیپ است.

کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم - دستگاه تستر

3- امتیاز 100 چگونه محاسبه می شود؟

هر زمان که چیزی از قطعه اصلی تغییر کند، امتیاز از مجموع 100 کسر می شود. به عنوان مثال، هر زمان که یک نسخه تایوانی یک تراشه اصلی تایید شده ASIC را تغییر دهد، دو امتیاز از امتیاز کسر می شود. به طور مشابه، سایر تغییرات می توانند چندین امتیاز را کسر کنند و این منجر به امتیاز زیر 100 می شود.

4- برچسب روی بسته بندی را بررسی کنید

روش دیگری که اپل برای تشخيص كابل اصلي ايفون توصیه می کند، بررسی برچسب روی بسته بندی کابل ها است. اگر کابل اصل باشد، می‌توانید نشان MFi را در جایی روی جعبه ببینید. علاوه بر این، می توانید خود کابل را نیز بررسی کنید. شما باید برچسبی را مشاهده کنید که روی آن نوشته شده است: “طراحی شده توسط اپل در کالیفرنیا” و “مجموعه شده در چین / ویتنام” و در حدود 7 اینچ از کانکتور USB وجود خواهد داشت. و یک شماره سریال 12 رقمی را در انتهای این متن خواهید دید.

کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم - برچسب روی بسته بندی

5- طراحی کانکتورها را بررسی کنید

چند تغییر دقیق در طراحی کابل نیز وجود دارد. به عنوان مثال، USB دارای گواهی MFi دارای سطح صافی است که کنتاکت‌های آن طلاکاری شده‌اند. از سوی دیگر، USB تقلبی دارای سطح خشن‌تری هستند که سطح تماس‌های آن با نقره پوشانده شده است.

تفاوت قابل توجه‌تر آن اندازه است. اگر ابعاد بوت شارژر اپل شما 7.7 میلی متر در 12 میلی متر نیست، یک قطعه تقلبی در آنجا دارید. همچنین کابل‌های USB با برند اپل همیشه از یک درج صفحه فلزی ساخته می‌شوند. از سوی دیگر، کابل های تقلبی معمولاً به رنگ سفید یا مشکی هستند.

کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم - طراحی کانکتور

با جستجوی جزئیات ذکر شده در این راهنما، می‌توانید به این سوال پاسخ دهید که کابل اصلی اپل و تقلبی رو چگونه تشخیص بدیم. اگر تا به حال در مورد استفاده یا خرید کابل اصلی یا تقلبی شک دارید، جستجوی این جزئیات در کابل می‌تواند به شما در تشخيص كابل اصلي ايفون کمک کند.


خرید کابل اصلی اپل

پس از ذکر جزئیات و مشخصات کابل اصلی اپل و بررسی تفاوت کابل اصلی با تقلبی، قصد داریم در این بخش بهترین و پرفروش‌ترین کابل اصلی اپل را معرفی کنیم. این محصولات همگی اصلی بوده و ارزش خرید بالایی نیز دارند. از این رو می‌توانید در صورت نیاز، باخیال راحت اقدام به خرید کنید. برای خرید کابل اصلی اپل کافی است روی دکمه مربوط به هر محصول کلیک کنید.

کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ باسئوس مدل CATLCS طول 2 متر

1 کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ باسئوس مدل CATLCS طول 2 متر

کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ CATLCS مدل باسئوس، یک گزینه عالی برای اتصال دستگاه‌های اپل به دستگاه‌هایی است که از پورت USB-C پشتیبانی می‌کنند. این کابل با طول دو متری خود، فاصله کافی برای اتصال را فراهم می‌کند. با سرعت انتقال اطلاعات ۴۸۰ مگابیت بر ثانیه، شما می‌توانید فایل‌ها و محتواهای مورد نیازتان را به سرعت بین دستگاه‌های خود منتقل کنید.

کیفیت ساخت بسیار بالای کابل CATLCS باسئوس تضمینی است. با استفاده از مواد با کیفیت و فناوری پیشرفته، این کابل سازگاری کامل با دستگاه‌های اپل را ارائه می‌دهد. درگاه ارتباطی پورت لایتنینگ اپل به صورت پویا و بدون هیچ گونه مشکلی با دستگاه شما ارتباط برقرار می‌کند.

در نتیجه، اگر به دنبال کابلی با ویژگی‌های تشخیص کابل اصلی ایفون، روان و خوانا هستید، کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ CATLCS مدل باسئوس می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

طول کابل 2 متر سانتی متر
قابلیت‌هاامکان انتقال اطلاعات
سایر توضیحات کابلسرعت انتقال اطلاعات ۴۸۰ مگابیت بر ثانیه
دارای پورت لایتنینگ اپل
سازگار باiphone ۱۲ و iphone ۱۳
کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ مدل 01 طول 1 متر

2 کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ مدل 01 طول 1 متر

کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ مدل 01، یک ابزار بسیار کارآمد برای اتصال دستگاه‌های لایتنینگ اپل به دستگاه‌های با پورت USB-C مانند گوشی‌ها و شارژرهای تایپ سی است. این کابل به طول یک متر طراحی شده است و از جنس با کیفیتی ساخته شده است که برای مدت طولانی قابل استفاده است.

درگاه ارتباطی پورت لایتنینگ اپل که در این کابل استفاده شده است، دارای ویژگی‌های فنی و سخت‌افزاری منحصر به فردی است که به اتصال و شارژ سریع و پایدار دستگاه‌های اپل کمک می‌کند. کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ مدل 01 سازگاری کامل با گوشی‌های اپل و شارژرهای تایپ سی به لایتنینگ را دارد، بنابراین می‌توانید به راحتی دستگاه‌های خود را به هم متصل کنید و شارژ کنید.

با استفاده از این کابل تبدیل، می‌توانید از کیفیت خوب و عملکرد قابل اعتماد آن بهره‌برده و به طور سریع و مطمئن دستگاه‌های اپل خود را شارژ کنید.

طول کابل 1 متر سانتی متر
قابلیت‌هادارای پورت لایتنینگ اپل
سازگار باگوشی های اپل و شارژرهای تایپ سی به لایتینگ
بازه طول کابل طول کابل 16 تا 100 سانتی متر
کابل USB-C به USB-C انکر مدل PowerLine III A8856 طول 1.8 متر

3 کابل USB-C به USB-C انکر مدل PowerLine III A8856 طول 1.8 متر

کابل USB-C به USB-C مدل PowerLine III A8856 از برند انکر یک کابل بسیار قدرتمند و با کیفیت برای اتصال و شارژ دستگاه‌هایی است که دارای پورت USB-C هستند. این کابل دارای طول ۱۸۰ سانتی‌متر می‌باشد و از ویژگی‌های مهم آن می‌توان به پشتیبانی از شارژ ۱۰۰ وات، سازگاری با انواع دستگاه‌ها با پورت USB-C و کیفیت بالا در شارژ اشاره کرد.

کابل PowerLine III A8856 از طراحی و ساخت بسیار محکمی برخوردار است و با استفاده از مواد با کیفیت بالا ساخته شده است. این کابل قادر است برای انتقال داده‌ها و شارژ سریع دستگاه‌های شما عملکرد عالی و قابل اعتمادی را ارائه دهد.

طول کابل 0.9 سانتی متر
قابلیت‌ها امکان انتقال اطلاعات
سایر توضیحات کابللایتنینگ
بازه طول کابل 0.9 سانتی متر
کابل تبدیل usb به لایتنینگ مدل 90 طول 1 متر

4 کابل تبدیل usb به لایتنینگ مدل 90 طول 1 متر

اگر به دنبال یک کابل باکیفیت برای آیفون یا آیپد خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم این کابل لایتنینگ را از دست ندهید. طراحی این کابل به‌گونه‌ای است که مناسب اتصال به نسخه های مختلف iPhone، iPad و iPod بوده و سازگار با آداپتورهای 29، 30، 61 و 87 واتی اپل برای شارژ سریع دستگاه هایی مانند iPad Pro، iPhone 8، iPhone 8 Plus و iPhone X می‌باشد. برای انتقال اطلاعات نیز می‌توانید از این محصول استفاده کنید.

طول کابل 1 متر سانتی متر
قابلیت‌ها امکان انتقال اطلاعات
سایر توضیحات کابل مناسب اتصال به نسخه های مختلف iPhone، iPad و iPod مجهز به درگاه لایتنینگ به دستگاه های دارای درگاه USB-C یا Thunderbolt 3
سازگار با آداپتورهای 29، 30، 61 و 87 واتی اپل برای شارژ سریع دستگاه هایی مانند iPad Pro، iPhone 8، iPhone 8 Plus و iPhone X
سازگار با مک بوک های دارای درگاه USB-C
بازه طول کابل طول کابل 16 تا 100 سانتی متر
کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ ریمکس مدل RC-009 طول 1 متر

5 کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ ریمکس مدل RC-009 طول 1 متر

کابل لایتنینگ به طول 1 متر قابلیت‌های مختلفی داشته و می‌تواند به عنوان یک محصول درجه یک شناخته شود. از قابلیت‌های این کابل می‌توان به امکان انتقال اطلاعات، پشتیبانی از شارژ سریع، دارای تاییدیه های CE , FCC , ROSH دارای چیپ هوشمند تنظیم ولتاژ و آمپراژ مناسب با هر دستگاه و … اشاره کرد. جنس بدنه این کابل به‌گونه است که در برابر ضربه نیز مقاوم است. پیشنهاد می‌کنیم این محصول را از دست ندهید.

طول کابل 2 متر سانتی متر
قابلیت‌ها امکان انتقال اطلاعات
سایر توضیحات کابل پشتیبانی از شارژ سریع
پشتیبانی از تکنولوژی QC3.0
پشتیبانی از تکنولوژی PD اپل
دارای تاییدیه های CE , FCC , ROSH
دارای تراشه MFI
جنس محافظ بدنه ی کابل کنفی
انتقال اطلاعات با سرعت حداکثر 480 مگابیت
بازه طول کابل طول کابل 151 تا 300 سانتی متر

جمع بندی

استفاده از کابل اصلی اپل باعث می‌شود دستگاه شما دچار آسیب نشود و طول عمر مفید آن افزایش پیدا کند. در این مطلب تمامی نکات و جزئیات مربوط به کابل اصلی اپل را مورد بررسی قرار دادیم. با مطالعه این موارد می‌توانید در تشخيص كابل اصلي ايفون و انتخاب کابل اصلی اپل موفق عمل کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

آیا کابل های لایتنینگ تقلبی وجود دارد؟

بله. محتمل ترین مشکلی که با کابل لایتنینگ تقلبی با آن مواجه خواهید شد این است که دستگاه شما را شارژ نمی کند (یا دستگاه شما را بسیار آهسته شارژ می کند)، اما خطر آسیب رساندن به دستگاه شما در فرآیند شارژ نیز وجود دارد.

اگر از کابل جعلی آیفون استفاده کنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر از لوازم جانبی لایتنینگ تقلبی یا تایید نشده استفاده می‌کنید، می‌توانید این مشکلات را مشاهده کنید: دستگاه iOS شما ممکن است آسیب ببیند. کابل ممکن است به راحتی آسیب ببیند. ممکن است انتهای کانکتور بیفتد، بسیار داغ شود یا به درستی در دستگاه شما قرار نگیرد.

فهرست عناوین

منبع ioshacker
ممکن است شما دوست داشته باشید
نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر
 1. آواتار Nazi77
  Nazi77 می گوید

  انقدر محصولات اورجینال و فیک شبیه به هم شده که واقعا نمیشه کابل اصلی اپل رو تشخیص داد. من یه کابل شارژر خریدم نمیدونم اصلیه یا فیک. ولی فعلا داره کار میکنه :))

 2. آواتار گونی اکسو
  گونی اکسو می گوید

  خدا لعنت کنه هرکی که محصول تقلبی میفروشه، از یه دست فروش شارژر ارزون خریدم، باتری گوشیم نابود شد باید عوض کنم

 3. آواتار خدامراد
  خدامراد می گوید

  با این چیزایی که گفتین تا الان هرچی میخریدیم فیک بود!

 4. آواتار محمد طاهر
  محمد طاهر می گوید

  دمتون گرم خیلی خوب بود

 5. آواتار Mahshib
  Mahshib می گوید

  برای خرید اینترنتی چک کردن این موارد یکم سخته!

 6. آواتار آرمینا
  آرمینا می گوید

  وجدانا با این مواردی که گفتین همه کابل هایی که دورو برم میبینم فیکه 😐