خرید بهترین کیسه بوکس باکیفیت و قیمت مناسب [معرفی 8 مدل]

برای یک بوکسور حرفه‌ای یا نیمه حرفه‌ای، رزمی‌کاران رشته‌های مختلف و یا مبارزان سبک آزاد، هیچ وسیله‌ای مهم‌تر و حیاتی‌تر از کیسه بوکس برای انجام تمرینات آماده‌سازی وجود ندارد. البته استفاده از دستکش بوکس نیز اهمیت زیادی در تمرین دارد اما کیسه‌های بوکس به عنوان اهداف تمرینی عمل می‌کنند و به شما کمک می‌کنند تا تکنیک‌های مشت و لگد خود را توسعه داده و کامل کنید. همانند سایر تجهیزات ورزشی، کیسه بوکس نیز باید با اهداف ورزشی که دارید، مطابقت داشته باشد. این تطابق به نوع، سبک، اندازه، وزن، حجم، جنس و سایر موارد ضروری که به آن نیاز دارید، برمی‌گردد.

خرید بهترین مدل کیسه بوکس موجود در بازار

انواع کیسه بوکس

بر اساس رشته ورزشی که در آن مشغول به فعالیت هستید و اهداف تمرینی که دارید، چندین سبک مختلف از کیسه بوکس وجود دارد که باید در نظر بگیرید. به عنوان نمونه کیسه بوکس‌های سنگین ایده‌آل‌ترین گزینه برای بهبود تکنیک‌ها می‌باشند. از این رو ممکن است این سبک از کیسه بوکس برای ورزشکارانی که به دنبال بهبود سرعت، رفلکس و زمان واکنش هستند، مناسب نباشد. این مدل برای رشته‌هایی مانند کیک بوکسینگ و موی‌تای مناسب است. در ادامه چند نمونه از محبوب‌ترین مدل‌های کیسه بوکس آورده شده است:

بهترین مدل کیسه بوکس برای خرید

کیسه بوکس سنگین

کیسه‌های بوکس بزرگ و سنگین معمولاً از سقف آویزان می‌شوند تا بتوانند ضربه‌های زیادی را تحمل کنند. این مدل از کیسه بوکس برای بهبود کلی تکنیک مشت و لگد طراحی شده است. اصولا کیسه‌های سنگین استاندارد به صورت استوانه‌ای وجود دارند. با این حال ممکن است در ابعاد و اشکال دیگری نیز تولید شوند. این مدل وزنی بین 13 تا 200 کیلوگرم دارند و با زنجیر یا طناب به سقف آویزان می‌شوند. اگر رشته‌های ورزشی بوکس، MMA، موی تای و کاراته را دنبال می‌کنید، کیسه‌‌های سنگین بهترین انتخاب خواهند بود.

سایر مدل‌های کیسه‌ سنگین

 • کیسه سنگین موی تای (معروف به کیسه موزی)، یک نسخه باریکتر و طولانی‌تر از مدل معمولی است که برای تمرین ضربات پایین و ضربات زانو در حالت‌های مختلف طراحی شده است. این نوع کیف‌ها اغلب در موی تای و MMA استفاده می‌شوند.
 • کیسه سنگین گرد (معروف به مدل کروی)، مدل دیگری است که برای بهبود ضربات آخر به خصوص مشت‌های هدفمند استفاده می‌شود. از این رو برای موفقیت در ورزش خود بهتر است به دنبال بهبود ضربات و هدفمندتر کردن مشت‌ها و لگدهای خود باشید. این فرآیند با داشتن کیسه سنگین گرد امکان‌پذیر خواهد بود.
 • کیسه سنگین زاویه دار، معمولاً دارای طراحی سنگین‌تر با قسمت بالایی پهن‌تر و تنه باریک‌تر است. این نوع کیسه‌ بوکس به ورزشکار این امکان را می‌دهد که مشت‌های مستقیم، زاویه‌ای، آپپرکات و ضربه‌های درون بدن بهتری را پرتاب کند.
 • کیسه سنگین دو طرفه، مانند مدل زاویه دار است. با این تفاوت که دارای دو زاویه چشمگیر می‌باشد. بهتر است به شکل ساعت شنی فکر کنید. این سبک از کیسه بوکس شباهت زیادی به آن دارد. مزیت این کار این است که به ورزشکاران اجازه می‌دهد تا ترکیبات بدن و سر را تمرین کنند، زیرا شکل ظاهری کیسه تقریبا شبیه حریف است.

کیسه بوکس ایستاده

کیسه‌های بوکس ایستاده همانطور که از نامشان پیداست به هیچ نوع سیستم نصب ثابتی نیاز ندارند. در حالی که بیشتر کیسه‌های بوکس باید از سقف آویزان شده یا به دیوار متصل شوند، کیسه‌های ایستاده روی پایه‌ای سنگین و بادوام نصب می‌شوند. از همین رو در هر فضای خالی که پیدا کردید، می‌توان کیسه بوکس ایستاده رو قرار داد.

به طور معمول این نوع کیسه‌ها دارای طراحی فنری هستند. به طوری که کیسه در هنگام ضربه به سمت ورزشکار باز می‌گردد. کیسه های ایستاده برای تمرین ضربات پایین معمول در موی تای و سایر هنرهای رزمی ترکیبی عالی هستند. آن‌ها برای مصارف خانگی یا سالن‌های ورزشی که در آن نصب کیسه روی سقف یا دیوار در دسترس نیست ایده‌آل هستند.

خرید جدیدترین مدا‌های کیسه بوکس مناسب تمرین

کیسه بوکس سرعت

همانطور که از نامش پیداست، کیسه سرعت برای کمک به ورزشکاران جهت بهبود سرعت ضربات خود، با کمک به قدرت، زمان، استقامت و اهداف خاص، مانند کمک به مبارزان برای یادگیری به بالا نگه داشتن دست‌ها یا افزایش قدرت شانه، طراحی شده است. کیسه‌های سرعت پر از هوا هستند و به طور قابل توجهی کوچکتر از کیسه‌های سنگین می‌باشند. بنابراین اغلب از سقف یا دیوار آویزان می‌شوند. آنها معمولاً به شکل یک کره یا یک قطره اشک هستند و بیشتر برای تمرینات بوکس سنتی استفاده می‌شوند.

کدام کیسه بوکس را بخریم

کیسه بوکس دو طرفه

کیسه‌های دو طرفه به ورزشکاران کمک می‌کند تا با سریع‌تر کردن رفلکس‌ها، بهبود استقامت و هماهنگی دست و چشم و کاهش اثربخشی حس زمان‌بندی و ریتم، یک ضد مشت موثر داشته باشند. کیسه‌های دو طرفه بسته به نیاز ورزشکار در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند و می‌توانند روی دیوار یا سقف نصب شوند.

کیسه بوکس آپارکات

جای تعجب نیست که کیسه آپارکات منحصر به فرد برای تمرین متمرکز uppercut طراحی شده است. همچنین می‌توان از آن برای ضربات مستقیم مانند ضربات زاویه‌ای، مستقیم و موارد دیگر استفاده کرد. این نوع کیف‌ها را می‌توان بسته به شکل و اندازه روی دیوار یا سقف نصب کرد. استفاده از کیسه‌های آپرکات برای ورزشکاران حرفه‌ای بوکس توصیه می شود.

کیسه بوکس دیواری

کیسه‌های پانچ دیواری را می توان برای طیف گسترده‌ای از حرکات تمرینی در سالن‌های بدنسازی و یا مراکز آموزشی با سقف‌های بلند یا طاق دار استفاده کرد. برخلاف کیف‌های معمولی، این کیسه‌ها روی دیوار نصب می‌شوند و هیچ گونه بازگشت یا چرخشی ایجاد نمی‌کنند. این کیسه‌ها بسیار کمتر از کیسه‌های تاب دار رایج هستند، اما ممکن است در محیط‌هایی که نصب سقفی در دسترس نیست، انتخاب خوبی باشند.

کیسه بوکس شبیه به انسان

احتمالاً واقعی‌ترین کیسه‌های بوکس در اطراف، آدمک‌های دست وپاگیر شبیه حریف انسان هستند که اغلب با سر، پاها و دست‌ها کامل می‌شوند. این مدل کیسه بوکس که به آدمک‌های گراپلینک مشهور است، نیازی به نصب روی دیوار یا سقف ندارند. آن‌ها قابلیت جابه‌جایی، پرتاب، بلند کردن و ارسال ضربه‌های سهمگین را دارند. از این وسیله معمولا در کشتی، MMA، جوجیتسو و جودو استفاده می‌شود.

خرید بهترین مدل کیسه بوکس

1. کیسه بوکس شیرو ارتفاع 90 سانتی‌ متر

کیسه بوکس شیرو کد 001 ارتفاع 90 سانتی‌ متر

کیسه بوکس شیرو یکی از محصولات جذابی است که می‌توانید برای تمرین از آن استفاده کنید. این محصول را می‌توانید از سقف یا یک ارتفاع معین آویزان کرده و تمرینات حرفه‌ای خود را با آن انجام دهید. ارتفاع این مدل 90 سانتی‌متر است و با وزن حدود 10 کیلویی که دارد، گزینه‌ای جذاب برای علاقه‌مندان به کسیه بوکس می‌باشد. جنس رویه این کیسه بوکس از فوم بوده و برای مواد داخلی آن نیز از فوم استفاده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم این محصول را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

2. کیسه بوکس مدل پارس اسپرتز

کیسه بوکس مدل پارس اسپرتز کد 70

کیسه بوکس‌ هایی که از چرم تولید می‌شوند، علاوه بر کیفیت بالایی که دارند، بسیار بادوام نیز هستند و در برابر ضربات سنگین، مقاوم‌اند. این کیسه بوکس ارتفاع 70 سانتی‌متری دارد و با وزن 13 کیلوگرم، جزء پرفروش‌ترین محصولات می‌باشد. علاوه بر این جنس رویه آن از چرم مرغوب بوده و برای پر کردن داخل آن از فوم استفاده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم این محصول را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

3. کیسه بوکس مدل King-0090

کیسه بوکس مدل King-0090

اگر نگاهی به مشخصات این کیسه بوکس داشته باشیم، می‌بینیم که جزء بهترین محصولات موجود در بازار می‌باشد. این کیسه بوکس ارتفاع 90 سانتی‌متری دارد و با وزن حدود 17 کیلوگرم، انتخابی عالی برای ورزشکارانی است که به دنبال کیسه بوکس سنگین هستند. برای اتصال این کیسه بوکس به سقف یا یک ارتفاع معین، می‌توانید از ریسمان استفاده کنید. روکش این محصول از چرم بسیار باکیفیت تولید شده و داخل نیز از فوم پر می‌شود.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

4. کیسه بوکس کودک مدل مک کویین

کیسه بوکس کودک مدل مک کویین

یاد دادن ورزش‌ به فرزندان خود در سنین کودکی می‌تواند باعث آمادکی جسمانی هرچه بهتر آنان شده و در دوران بزرگسالی از احتمال بروز آسیب‌های مفصلی و عضلانی جلوگیری می‌کند. کیسه بوکس کودک مدل مک کویین یک محصول زیبا، سبک و حرفه‌ای است که گزینه بسیار عالی برای کودکان می‌باشد. حنس رویه این محصول از بنر است و مواد به کار رفته برای بخش داخلی آن از خاف است. وجود این مواد باعث شده این کیسه بوکس وزن بسیار مناسبی بگیرد. وزنی که برای کودکان بسیار مناسب است. علاوه بر این به همراه این کیسه بوکس دو عدد دستکش بوکس نیز قرار گرفته تا یک مجموعه کامل ورزشی را در اختیار فرزند خود قرار دهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

5. کیسه بوکس طرح چریکی مدل A02

کیسه بوکس طرح چریکی مدل A02

طراحی این محصول به‌گونه‌ای است که نظر هر کاربری را به خود جلب می‌کند. با این حال کیفیت بالای این کیسه بوکس نیز باعث شده تا از فروش بسیار بالایی برخوردار باشد. ارتفاع این محصول 68 سانتی متر با وزن 3.65 کیلوگرمی است. یعنی محصولی برای ورزشکاران آماتور جهت حفظ آمادگی بدنی است. برای روکش و داخل این کیسه بوکس از فوم استفاده شده است. علاوه بر این برای اتصال آن نیز از ریسمان استفاده می‌شود. همچنین به همراه این کیسه بوکس دو عدد دستکش نیز ارائه می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم این مجموعه کامل را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

6. کیسه بوکس مدل vk70

کیسه بوکس مدل vk70

اگر به دنبال یک کیسه بوکس حرفه‌ای هستید، پیشنهاد ما به شما کیسه بوکس مدل vk70 می باشد. این کیسه بوکس که ارتفاع 70 سانتیمتری دارد، گزینه مناسبی برای تمرینات شبیه سازی شده در خانه می‌باشد. وزن این محصول 17.8 کیلوگرم است. از این رو می‌توانید از این محصول برای هر تمرین و فعالیتی استفاده کنید. جنس رویه آن از پلاستیک است و از فوم برای پر کردن داخل آن استفاده می شود. پیشنهاد می‌کنیم این محصول هیجان انگیز را فراموش نکنید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

7. کیسه بوکس مدل برزنتی 50

کیسه بوکس مدل برزنتی 50

کیسه بوکس برزنتی محصولی است که از آن می‌توان برای تمرینان خانگی استفاده کرد. با این حال این موضوع باعث نشده تا از کیفیت آن کاسته شود. این کیسه بوکس از مواد بسیار باکیفیت و درجه یکی تولید شده که ارزش خرید بسیار بالایی نیز دارد. علاوه بر این حدود 50 سانتی‌متر ارتفاع و 6 کیلوگرم وزن دارد. جنس رویه آن از برزنت باکیفیت و مواد داخل آن از فوم پر شده است. در مجموع می‌توان این کیسه بوکس را محصولی زیبا و کاربردی دانست که مناسب ورزشکاران می‌باشد.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

8. کیسه بوکس چرمی 120 سانتی‌متری

کیسه بوکس چرمی 120 سانتی‌متری

برای ورزشکاران حرفه‌ای مخصوصا بوکسورها، کیسه بوکس چرمی با ارتفاع مناسب، بهترین انتخاب خواهد بود. این کیسه بوکس یک متر و بیست سانتی‌متر ارتفاع دارد و برای تولید رویه آن از مواد چرمی استفاده می‌شود. علاوه بر این با داشتن وزن سنگین 23 کیلوگرم، می‌تواند بدنی آماده و عضلانی از شما بسازد. به شرط آنکه تمرینات خود را دنبال کنید. اگر ورزشکار حرفه‌ای هستید، پیشنهاد می‌کنیم این محصول را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

انتخاب اندازه و وزن کیسه بوکس

برای انتخاب یک کیسه بوکس در اندازه و وزن مناسب، بهتر است به نوع رشته ورزشی و سن خود توجه کنید. درست مانند یک مسابقه واقعی، ورزشکار باید با کیسه بوکسی هماهنگ شود که با قد و وزن خودش همخوانی داشته باشد. کیسه بوکس در اندازه‌های مختلف از 75 تا 185 سانتی‌متر و وزن 25 تا 70 کیلوگرم وجود دارند. برخی از کیسه‌های بوکس مکانیسم‌های یکپارچه‌ای دارند که به شما امکان می‌دهد وزن را در صورت نیاز تنظیم کنید.

کیسه‌های بوکس جوانان به طور قابل توجهی کمتر از کیسه‌های استاندارد بزرگسالان اندازه و وزن دارند. از آنجایی که ضربات از جانب یک مبارز جوان قدرت کمتری دارند، این کیسه‌ها به همان میزان قدرت یا جذب ضربه نیاز دارند. با این حال تمرکز این کیف‌ها روی تمرینات قدرتی نیست، بلکه روی توسعه تکنیک است. برای بزرگسالان، باید کیسه‌های بزرگتر و سنگین‌تری انتخاب کرد. اما کدام اندازه برای یک ورزشکار بزرگسال مناسب است؟

قاعده کلی برای اندازه‌گیری کیسه بوکس مخصوص بزرگسالان این است که باید تقریباً نصف وزن شما باشد. به عنوان مثال اگر شما 80 کیلوگرم وزن دارید، باید یک کیسه بوکس 40 کیلوگرمی را انتخاب کنید. مدل‌هایی که 120 تا 150 سانتی‌متر طول دارند، معمولا برای بزرگسالان انتخاب مناسبی است. این ابعاد اندازه، به عنوان یک نمونه استاندارد در تهیه کیسه بوکس تعیین شده است.

مواد سطح کیسه بوکس

به طور کلی، کیسه‌های بوکس یا از چرم یا مواد مصنوعی مانند وینیل یا پلاستیک ساخته می‌شوند. کیسه‌های بوکس چرمی سنتی‌ترین کیف‌ها هستند و هنوز هم استاندارد های لازم را دارند، زیرا بسیار بادوام و راحت هستند، البته از نظر زیبایی‌شناسی ممکن است مورد تایید نباشد. از آنجایی که چرم ماده‌ای گران است، بسیاری از برندهای کیسه بوکس از چرم مصنوعی که شباهت زیادی به نمونه واقعی آن دارد، استفاده می‌کنند تا هزینه‌ نهایی تولید و فروش کاهش پیدا کند.

با این حال، کیسه‌های بوکس مصنوعی مزایایی را به خصوص در محیط های خاص به همراه دارند. به عنوان مثال، وینیل و نایلون ممکن است برای فضاهای مرطوب مناسب‌تر باشند، زیرا در برابر ایجاد کپک و مقاوم‌تر هستند. گاهی اوقات، ممکن است کیسه بوکسی را ببینید که از بوم ساخته شده است. در حالی که دوام کمتری نسبت به چرم طبیعی و مصنوعی دارند، کیسه‌های بومی بسیار مقرون به صرفه هستند و می توانند در تمرینات بسیار کم استفاده شوند.

کیسه بوکس حرفه ای

مواد پر کننده کیسه بوکس

نکته نهایی در انتخاب کیسه بوکس، پر کردن است. یعنی آنچه در داخل کیسه وجود دارد. پر کردن، استحکام، راحتی، وزن و حتی هزینه کیسه بوکس شما را تعیین می کند. در بیشتر موارد، کیسه بوکس از قبل پر می‌شود، اما ممکن است لازم باشد برای کیسه‌ای که خالی فروخته شده است، پرکننده بخرید یا اگر در اثر ضربات سنگین دچار پارگی شد، آن را دوباره پر کنید. محبوب ترین پرکننده‌های کیسه بوکس عبارتند از:

 • ماسه: طبیعتاً ماسه بهترین گزینه برای افرادی است که می خواهند حداکثر وزن را در کیسه بوکس خود داشته باشند. شن و ماسه تقریباً در هر مخزنی به راحتی پر می شود و بر خلاف آب، اگر نشت کند، آشفتگی زیادی ایجاد نمی‌کند. از سوی دیگر، شن و ماسه در صورت قرار گرفتن در معرض رطوبت تمایل به تغییر سختی دارد.
 • آب: کیسه های بوکس پر از آب راحت هستند، زیرا اکثر ما همیشه آب در نزدیکی خود داریم. کیسه های آب امروزی قابل اطمینان تر و ایمن تر هستند. معمولا کیسه های بوکس پر از آب دارای “مخزن” هستند که امکان پر شدن آسان و جلوگیری از شکستگی را فراهم می کند.
 • هوا: اغلب در کیسه‌های سرعتی و کیسه های دو طرفه، هوا استفاده می شود. هوا یک پرکننده ارزان و راحت برای کسانی است که به گزینه‌ای با وزن سبک تر نیاز دارند. مشکل اصلی کیسه‌های بوکس پر از هوا این است که اکثر آنها با استفاده مداوم کمی باد می‌شوند، بنابراین هر دو روز یکبار باید دوباره پر شوند.
 • پارچه: کیسه‌های پانچ که از مواد پرکننده نساجی (پارچه) استفاده می‌کنند برای کاربردهایی مناسب بوده که می‌خواهید فشار عضلانی روی مچ، آرنج و شانه‌ها را کاهش دهید. این ماده نسبتاً نرم، سبک و منطبق است. اکثر کیف های سنگین استاندارد و سبک موی تای از ترکیبی از پارچه و ماسه استفاده می‌کنند تا وزن مناسب و احساس ضربه را ایجاد کنند.

اگر به دنبال کیسه بوکس هستید، این محصولات را از دست ندهید

مزایای استفاده از کیسه بوکس

اگر نگاهی به مزایای تمرین با کیسه بوکس بیندازیم، می‌بینیم که از تناسب اندام قلبی و عروقی تا کاهش وزن را شامل می‌شود. استفاده از کیسه بوکس، تمرینی عالی است که برای تحرک بدن گزینه‌ای بسیار عالی می‌باشد. اگر به دنبال تمرینی هستید که تمام بدنتان را درگیر کند، بهترین گزینه کیسه بوکس است. در اینجا 10 مزیت باورنکردنی استفاده از کیسه بوکس را بررسی می‌کنیم.

 • بهبود سلامت روان

مشت زدن به کیسه بوکس، همانند بیشتر فعالیت های بدنی، با بهبود سلامت روانی مرتبط است. بهزیستی ذهنی مستلزم داشتن احساس خوب نسبت به خود، توانایی مقابله با فراز و نشیب های زندگی و کنترل زندگی است. این به شما کمک می کند تا استرس را از بین ببرید و خلق و خوی خود را بهبود بخشد.

مشت زدن به یک کیسه سنگین این مزیت را دارد که مواد شیمیایی به نام اندورفین را آزاد می کند که با مغز شما تعامل می کند و درک شما از درد را کاهش می دهد. آن‌ها شناخته شده‌اند که با ایجاد یک احساس مثبت در بدن، خلق و خوی شما را بهبود می بخشند. شواهد نشان می دهد که ورزش به افراد مبتلا به افسردگی، اضطراب، خلق منفی، مسائل مربوط به عزت نفس و عملکرد شناختی کمک می کند.

کیسه بوکس مناسب ورزش های سنگین

 • بهبود قلب و عروق

این یکی از مهمترین مزایای کیسه بوکس است. چندین مطالعه وجود دارد که نشان میدهد استفاده از کیسه بوکس مزایای مختلفی دارد که برای سلامت کلی بدن مناسب است. تحقیقات انجام شده نشان داد که ورزش با کیسه بوکس به کاهش کالری و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی مانند بیماری قلبی، فشار خون بالا و بیماری عروق کرونر کمک می کند. کیسه بوکس یک تمرین هوازی خوب است که قلب شما را تقویت می کند، ظرفیت ریه ها را بهبود می بخشد، به خواب بهتر کمک می کند و چربی می سوزاند.

 • تناسب اندام

مشت زدن به کیسه‌های بوکس سنگین ماهیچه‌های شما را قوی‌تر می‌کند، زیرا وقتی به کیسه‌ی بوکس ضربه می‌زنید، مقاومت عضلات شما در برابر حمله بیشتر می‌شود. این امر مستلزم آن است که عضلات شما بیشتر کار کنند و در نتیجه به مرور زمان آن‌ها را تقویت می کند. ورزش با کیسه بوکس نیز ورزش قلبی محسوب می شود به این معنی که قلب شما را سالم و سلامت نگه می دارد. مطالعه ای انجام شد که روی 3148 فرد سالم که حداقل 3 معاینه پزشکی انجام دادند، مشخص شد که بهبود تناسب اندام از طریق فعالیت بدنی با کاهش بیماری قلبی عروقی مرتبط است.

 • کاهش وزن

پرتاب چند مشت در روز به صرف انرژی و کاهش کالری کمک می کند که در نهایت منجر به کاهش وزن می‌شود. این موضوع با تناسب اندام متفاوت است زیرا می توانید وزن کم کنید و تناسب اندام نداشته باشید. تناسب اندام جامع تر است، انعطاف پذیری، قدرت عضلانی، تمرینات قلبی و مدیریت استرس را در بر می گیرد. همان مطالعه روی 3148 فرد سالم نشان داد که افزایش چربی با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مرتبط است. به نظر می رسد افزایش خطر با حفظ تناسب اندام کاهش می یابد.

 • ایجاد اعتماد به نفس

یادگیری نحوه مشت زدن و استفاده از کیسه بوکس به افزایش اعتماد به نفس در موقعیت های اجتماعی کمک می کند. دانستن اینکه می‌توانید از خود دفاع کنید، به شما شجاعت می‌دهد تا با هر موقعیت بدی کنار بیایید.

 • هماهنگی دست و چشم

هماهنگی دست و چشم، هماهنگی بین حرکات چشم و دست است. استفاده از کیسه بوکس هماهنگی چشم و دست را بهبود می بخشد زیرا باید هدف را ببینید، در حین حرکت و تغییر موقعیت به آن واکنش نشان دهید. هماهنگی چشم و دست برای مهارت های حرکتی و هماهنگی بدنی به ویژه در سنین بالا بسیار مهم است. یک مطالعه نشان داد که با افزایش سن، مهارت های حرکتی، راه رفتن و تعادل به دلیل کاهش ماده مغز کاهش می یابد. این امر بر فعالیت های عادی روزانه افراد مسن تأثیر می گذارد. تایید شد که افرادی که ورزش می کنند عملکرد شناختی و مهارت های حرکتی بهتری دارند.

چگونه به کیسه بوکس ضربه بزنیم

 • مهارت های دفاع شخصی

توانایی دفاع از خود در یک موقعیت غیرمنتظره یا بد از مزایای کیسه بوکس است. یادگیری پرتاب مشت از طریق استفاده از کیسه بوکس در موقعیت های زندگی واقعی که نیاز به مبارزه دارند مفید خواهد بود.

 • تمرین کامل بدن

تمام ضربات مشت و پرتاب نیاز به قدرت شگفت انگیزی دارد. شما باید بالاتنه و پایین تنه خود را درگیر کنید که در نهایت هر چه بیشتر این کار را انجام دهید قوی تر می شود. در حالی که این بازوهای شما هستند که برای یک مشت دراز می‌شوند، شما قدرت را از پاها و باسن خود هدایت می‌کنید. همچنین شانه ها، پشت و هسته خود را درگیر می کنید.

خرید کیسه بوکس باکیفیت مناسب ورزشکاران حرفه‌ای

 • تراکم استخوان بالا

زدن کیسه بوکس باعث تحریک استخوان سازی می شود. نیروهایی که از طریق بازوها و دست ها وارد می شوند، استخوان ها را برای معدنی شدن و استحکام تحریک می کنند. تحقیقات انجام شده بر روی بوکسورهای زن 18 تا 38 ساله نشان داد که تراکم استخوان بازو، پا و ستون فقرات در بوکسورها بیشتر از گروه کنترل است. این نشان می دهد که افزایش تراکم مواد معدنی استخوان از مزایای کیسه بوکس است.

 • احساس توانمندی در زنان

توانایی کار کردن با کیسه بوکس، یا جعبه، در یک زمینه تحت سلطه مردان، برای زنان احساس توانمندی است. در مطالعه‌ای که درباره‌ی زنان جوان بوکسور انجام شد، نشان داد که بوکس تقویت کننده عضلات جسمی، از طریق کسب قدرت، و بهبود فعالیت ذهنی، از طریق توسعه اعتماد به نفس و ظرفیت برای تغییر و کنترل زندگی‌شان است.

جمع بندی

استفاده از کیسه بوکس برای ورزشکاران رشته‌های رزمی یک تمرین بسیار عالی با مرور تکنیک‌های مناسب تلقی می‌شود. بسیاری از ورزشکاران با انتخاب و تهیه کیسه بوکس غیر استاندارد، دچار آسیب دیدگی‌های جدی شدند. در نظر داشته باشید که در ابتدای کار باید 50 درصد توان خود را برای کسیه بوکس اعمال کنید. همچنین بهتر است تنها سه روز در هفته از آن استفاده کنید. پس از آنکه بدن شما به کیسه بوکس عادت کرد، می‌توانید روزهای تمرینی و توان خود را بیشتر کنید. در این مقاله تلاش کردیم تا تمامی نکات لازم درباره یک کیسه مناسب را در اختیار شما بگذاریم. در انتها نیز شما را دعوت می‌کنیم تا ویدئویی از نحوه تمرین با کیسه بوکس را مشاهده کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع flabfix
نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.