12 مزیت که شما در مورد مکعب روبیک نمی‌دانید!

بیشتر مردم از روی کنجکاوی شروع به بازی با مکعب روبیک می‌کنند و در نهایت به آن گره می‌خورند. این وسیله به عنوان یکی از پرفروش‌ترین سرگرمی‌های دنیا در بازار تبدیل شده است. با این حال، مکعب روبیک می‌تواند به عنوان یک ورزش فکری نیز شناخته شود. چراکه برای حل آن نیاز به صبر و حوصله زیادی دارید. با این حال، این وسیله چندین مزیت به شما می دهد.

مکعب روبیک توانسته میلیون‌ها نفر را در سرتاسر دنیا به چالش بکشد. اگر می خواهید مهارت‌های حل مسئله خود را تقویت کنید، باید آن را امتحان کنید. تقریباً هر کسی، صرف نظر از سن، می‌تواند مکعب روبیک را حل کند، به شرطی که توانایی حل آن را داشته باشد. در اینجا قصد داریم به بررسی مهم‌ترین مزیت‌های حل مکعب روبیک بپردازیم.

خرید پرفروش ترین مدل مکعب روبیک در سال اخیر

خرید مکعب روبیک با قیمت مناسب

1- مکعب روبیک کای وای کد 302041

مکعب روبیک کای وای کد 302041

مکعب روبیک کای وای کد 302041 محصولی زیبا و باکیفیت است که می‌تواند برای تقویت حافظه و سرعت غمل شما مفید باشد. این محصول حدود 80 گرم وزن دارد. طراحی آن با استفاده از مواد مرغوب صورت گرفته و جزء باکیفیت‌ترین مدل های مکعب روبیک موجود در بازار است. این محصول برای رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال مناسب می‌باشد. به همراه این محصول یک عدد پایه نگهدارنده روبیک نیز ارائه می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم این محصول را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

2- مکعب روبیک مدل خود رنگ

مکعب روبیک مدل خود رنگ

مکعب روبیک جزء بازی‌هایی است که در دسته بندی بازی‌های فکری و معمایی قرار می‌گیرد. این محصول 100 گرمی طراحی زیبا و مناسبی دارد و می‌توانید در ایام فراغت خود از آن استفاده کنید. رده سنی آن به صورت کودک، نوجوان و بزرگسال است. یعنی همه افراد می‌توانند از این محصول استفاده کنند. اگر اصول بازی مکعب روبیک را یاد بگیرید، درست کردن آن کمتر از یک ساعت زمان می‌برد. این محصول گزینه بسیار مناسبی برای کودکان بالای سه سال خواهد بود.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

3- مکعب روبیک آوا کد AM1994

مکعب روبیک آوا کد AM1994

مکعب روبیک یا مکعب جادویی یک بازی قدیمی است که برای اولین بار در سال 1974 اختراع شد. این محصول جزء بهترین و البته پرفروش‌ترین مدل های مکعب روبیک در بازار است. این محصول 6 وجهی است که در هر وجه 9 مربع وجود دارد. هدف از انجام این بازی این است که رنگ های مشابه را کنار هم قرار دهید. این محصول 150 گرمی را می‌توانید در کمتر از یک ساعت مرتب کنید. به شرطی که اصول آن را یاد بگیرید. پیشنهاد می کنیم این محصول را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

4- مکعب روبیک مویو مدل MF2

مکعب روبیک مویو مدل MF2

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، شکل این مکعب روبیک نسبت به سایر مدل‌ها‌، متفاوت است. این مکعب 6 وجه دارد اما در هر وجه چهار مربع قرار گرفته است. همانند سایر مدل های مکعب روبیک هدف آن تکمیل مربع ها و کنار هم قرار دادن رنگ های مشابه است. این محصول 70 گرم وزن دارد و برای تمامی رده های سنی از کودکان تا بزرگسالان، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر به دنبال یک محصول زیبا هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مکعب روبیک را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

5- مکعب روبیک اکسکس مدل 7150A

مکعب روبیک اکسکس مدل 7150A

اگر در بازی مکعب روبیک حرفه‌ای هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما این مکعب روبیک را امتحان کنید. این محصول 143 گرمی دارای شش وجه و در هر وجه 25 مربع قرار گرفته است. افزایش تعداد مربع باعث می‌شود تکمیل کردن آن سخت تر شود. اما همین چالش باعث می‌شود سرعت عمل و قدرت تصمیم گیری شما افزایش یابد. علاوه بر این، مکعب روبیک مدل اکسکس برای تمامی رده های سنی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

مکعب روبیک چیست؟

مکعب روبیک یا مکعب روبیکس که اغلب با نام مکعب جادویی شناخته می شود، یک پازل ترکیبی سه بعدی است که در سال 1974 توسط مجسمه ساز و استاد معماری مجارستانی ارن روبیک ابداع شد. این اختراع به دلیل خواص منحصر به فردش، تأثیر قابل توجهی بر بشریت داشت. حل مکعب روبیک مزایای مختلفی دارد. این محصول یکی از 100 اختراع برتر قرن بیستم است.

مزایای حل مکعب روبیک

اگر به حل معما علاقه دارید، در این صورت مکعب روبیک بهترین انتخاب شماست. شاید شنیده باشید که حل مکعب روبیک شما را باهوش‌تر می‌کند، اما این فقط یک افسانه است. البته، حل مکعب روبیک فواید و مزایای زیادی دارد. با این حال باهوش‌تر کردن افراد از آن جمله نیست. مردم اغلب مکعب ها را می خرند، آنها را برای مدتی حل می کنند و سپس آنها را دست نخورده در قفسه های خود نگه می دارند.

بهترین مدل مکعب روبیک برای خرید

3 مزیت فیزیکی حل مکعب روبیک

گفته می‌شود که مکعب روبیک فواید کوتاه مدت و بلندمدتی برای مغز دارد. به غیر از مزایای ذهنی، این وسیله چندین مزیت فیزیکی نیز دارد. اجازه دهید ابتدا در مورد مزایای فیزیکی مکعب روبیک صحبت کنیم. این مزایای فیزیکی مکعب سازی عبارتند از:

 • هماهنگی چشم و دست را بهبود می‌بخشد

در حین چرخاندن مکعب و تکمیل چالش در کمتر از پنج ثانیه، 100 الگوریتم را باید به خاطر بسپارید. رکورد داران جهانی که به “Speed solvers” معروف هستند، می‌توانند سه بار در هر ثانیه حرکت کنند. این کار باعث رفلکس عالی و هماهنگی دست و چشم می‌شود. هماهنگی خوب چشم و دست به شما کمک می‌کند تا در بسیاری از فعالیت‌هایی که به طور منظم انجام می‌دهید، مستقیماً به شما کمک کند.

 • باعث افزایش مهارت انگشت

با چرخاندن مداوم مکعب، مهارت بیشتری را برای انگشتان خود تجربه خواهید کرد. زیرا مکعب روبیک شامل حرکت مداوم انگشتان است. تقریباً تمام کارهایی که از طریق دستان خود انجام می دهیم نیاز به دخالت انگشتان ما دارد. بنابراین، افزایش مهارت انگشت به شما در کارهای اصلی که نیاز به دخالت دست شما دارند کمک می‌کند.

 • به توسعه رفلکس‌های سریع کمک می‌کند

با حل مکعب روبیک می‌توانید رفلکس‌های سریع‌تری از خود داشته باشید. همچنین می‌توانند به شناسایی بصری، خواندن و تشخیص رنگ کمک کنند. طبق بررسی‌های صورت گرفته افرادی که با این مکعب کار می‌کنند، می‌توانند سریعتر روی رایانه تایپ کنند و با تلفن سریعتر پیامک ارسال کنند. افراد مسن مبتلا به ناراحتی مفصل می‌توانند از کار بر روی مهارت و چابکی بهره ببرند. بنابراین، هرچه بیشتر مکعب کنید، رفلکس های شما قوی تر می شوند. افرادی که عادت به مکعب زدن منظم دارند، عموماً رفلکس های بسیار قوی دارند.

خرید مکعب روبیک زیبا و درحه یک

9 مزیت ذهنی حل مکعب روبیک

مکعب روبیک، این پازل کلاسیک اجازه نمی‌دهد افکار شما منحرف شود. زیرا به سطح بالایی از تمرکز نیاز دارد. می‌توانید از مزایای جسمی و روحی این تفریح بهره مند شوید. این محصول باعث می‌شود مغز شما اضافه‌تر کار کند. در ادامه با 9 مزیت ذهنی حل مکعب آشنا می‌شویم.

1- باعث افزایش تمرکز و توجه می‌شود

یکی از دلایلی که مکعب روبیک برای کودکان عالی است این است که به آنها اجازه می‌دهد تا روی کار در حال انجام تمرکز کنند. حل یک مکعب به شما کمک می‌کند تا تمرکز فوق العاده‌ای روی فعالیت‌ها ایجاد کنید. مکعب کردن سلول های مغز را فعال می‌کند که به شما کمک می‌کند تا تمرکز قوی روی کارها داشته باشید.

2- حافظه را بهبود می‌بخشد

در حالی که مکعب را حل می‌کنید، در حال تمرین و مقابله با الگوریتم‌ها هستید. این به شما کمک زیادی برای بهبود و تقویت حافظه، به ویژه حافظه عضلانی می‌کند. حافظه عضلانی بخشی از مغز است که شامل فعالیت‌هایی مانند تایپ کردن، دوچرخه سواری و حتی نواختن پیانو می‌شود. تاثیر زیادی بر نحوه تمرین شما دارد. در هر صورت رسیدن به نتیجه مطلوب در کوتاه ترین زمان ممکن نیاز به تجربه زیادی دارد. در نتیجه حافظه عضلانی شما بهبود می‌یابد.

چه کسانی باید از مکعب روبیک استفاده کنند

3- سطح صبر را افزایش می‌دهد

حل مکعب روبیک، حتی با ساده ترین الگوریتم‌ها، قطعا برای افراد کار آسانی نیست. بنابراین همانطور که در عین صبور بودن و پشتکار به جلو حرکت می‌کنید، در نهایت مکعب را حل خواهید کرد. این نه تنها به شما احساس شادی و رضایت می‌دهد، بلکه سطح صبر شما را نیز بالا می‌برد. هنگامی که با الگوریتم‌های آسان کنار آمدید، برای حل بیشتر مکعب به الگوریتم‌های پیچیده‌تری نیاز خواهید داشت. این نیاز به صبر و حوصله بیشتری دارد و با تمرین، سطح صبر بالایی را در خود تجربه خواهید کرد.

4- مهارت‌های حل مسئله را بهبود می‌بخشد

زندگی مربوط به مشکلات است و برای حل آنها باید در حل مسئله مهارت داشته باشید. تقسیم یک موضوع به اجزای کوچک و تمرکز بر هر یک به طور جداگانه سنگ بنای این استعداد است. مکعب روبیک مانند یک جهان کوچک است، با هزاران پیچ و تاب، چرخش و ترکیب. شما باید بر روی هر قسمت و هر پیچشی که روی گام بعدی تأثیر می‌گذارد تمرکز کنید تا با این مشکل مقابله کنید.

این در نهایت به شما امکان می‌دهد الگوهایی را بشناسید که به شما در توسعه سایر عناصر تفکرتان مانند ریاضی، یادگیری زبان جدید، مواجهه با یک مشکل جدید و غیره کمک می‌کند. هنگامی که در یک حرکت روی مکعب گیر کردید، سعی می کنید حرکات مختلف ممکن را برای حل مکعب پیدا کنید. اینگونه است که مکعب کردن مهارت های حل مسئله شما را بهبود می‌بخشد و به شما کمک می‌کند تا مشکلات خود را به روشی بسیار کارآمدتر مدیریت کنید.

بهترین مدل مکعب روبیک برای خرید

5- ذهن شما را فعال می‌کند

این یکی از بزرگترین مزیت های مکعب سازی است که ذهن شما را فعال نگه می دارد و توجه شما را افزایش می‌دهد. حل یک مکعب شکل عملکردهای شناختی (فکری) مغز شما را حفظ می‌کند، یعنی کارایی مغز شما را افزایش می‌دهد.

6- مهارت‌های شناختی مغز را بهبود می‌بخشد

یادگیری الگوریتم‌ها مستلزم حفظ هر مرحله و حرکت متوالی است. اگر مرتکب اشتباه شوید، مثلا بلوک‌های روی مکعب به اشتباه تخصیص داده شوند، باید نحوه بازگشت به مرحله قبل را بیابید. این به شما کمک می‌کند تا مغز خود را برای به خاطر سپردن و برنامه ریزی تمام مراحل برای حل مشکل از قبل آموزش دهید. امروزه انواع مختلفی از پازل های بازی فکری برای جوانان و بزرگسالان وجود دارد که شبیه به مکعب روبیک هستند.

نتایج استفاده از مکعب روبیک

7- باعث می‌شود سریع فکر کنید

وقتی به طور منظم مکعب روبیک را حل می‌کنید، سرعت پردازش مغز شما افزایش می‌یابد. در حالی که در تلاش برای مکعب کردن هستید، تمام تلاش خود را می‌کنید تا آن را با حداکثر سرعتی که می‌توانید حل کنید، و با این رویکرد به طور منظم، به تدریج سرعت پردازش مغز شما بهبود می‌یابد.

8- به شما آموزش می‌دهد تا چندین کار را به مراحل آسان تقسیم کنید

هیچ کس نمی خواهد کارش پیچیده باشد، اما به روشی سیستماتیک، سازمان یافته و آسان. اگر عادت به حل مکعب روبیک به طور منظم دارید، به احتمال زیاد تمایل دارید که کارهای مختلف خود را به مراحل ساده و آسان تقسیم کنید.

9- استرس را از بین می برد

مکعب روبیک به عنوان ضد استرس نیز استفاده می‌شود. مطالعات مختلف نشان داده‌اند که حل مکعب روبیک زمانی که استرس دارید، مغز شما را خنک می‌کند و احساس بهتری به شما می‌دهد.

خرید مکعب روبیک حرفه‌ای و باکیفیت

آیا حل مکعب روبیک ضریب هوشی شما را افزایش می‌دهد؟

در بالا حتماً آموخته‌اید که حل مکعب روبیک فواید زیادی دارد و گذراندن زمان با یک مکعب به طور مستقیم به مغز شما کمک می کند. اما آیا می دانید که حل مکعب روبیک به افزایش ضریب هوشی کودکان کمک می‌کند؟ خوب، اگر در مورد این موضوع نمی دانستید، باید بدانید که مکعب روبیک یکی از راه حل‌های اصلی برای افزایش سطح IQ در کودکان است. مطالعات مختلف ثابت کرده‌اند، کودکانی که بیشتر با مکعب روبیک کار می‌کنند و به طور منظم آن‌ را حل می‌کنند، نسبت به بچه‌هایی که زیاد درگیر مکعب‌سازی نیستند، سطح هوش بالاتری دارند.

آموزش حل مکعب روبیک

جمع بندی

استفاده از مکعب روبیک مزایای زیادی را به همراه دارد. از همین رو اگر در دوران کودکی از مکعب روبیک استفاده کنید، می‌تواند تاثیر بیشتری داشته باشد. اگر قصد خرید این محصول را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از محصولات موجود در این مطلب استفاده کنید. زیرا این محصولات جزء پرفروش ترین مدل های مکعب روبیک موجود در بازار می‌باشند. از همین رو کیفیت بسیار بالایی هم دارند. برای خرید می توانید روی لینک مربوط به آن کلیک کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع podium
8 نظر
 1. قل منقل می گوید

  برو داداش من توی بیست ثانیه درست میکنم

  1. ناشناس می گوید

   چطوری حل میکنی به ماهم یادبده

 2. ناشناس می گوید

  منم رکورد بیسته با چه متدی حل میکنی من cfop

 3. ناشناس می گوید

  داداش من توی ۱۸ ثانیه حل میکنم هنوز پایینی

  1. MRX می گوید

   هه من اکه 12 ثانیه کاملش میکنم

 4. MRX می گوید

  او چقد کمی ولی مال من 15 ثانیه بود الان شده 10 هه 🤪

  1. به توچه می گوید

   همه دروغ کمش 25 ثانیه طول میکشع اگه اینجوریه برید رکورد بزنید

 5. ناشناس می گوید

  یک ثانیه نبود؟
  خخخ
  حل شده اش رو میگیرین حتما و ی دور میچرخونید و دوباره بعد ده پونزده ثانیه ب حالت اول برش میگردونید

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.