خونین ترین مبارزه MMA تاریخ

تماشاگران و بینندگان در سرتاسر دنیا،‌ طرفدار سبک اکشن و خشونت زیاد در مسابقات هستند. این سبک اگر با جاری شدن خون در طی مبارزه نیز همراه باشد، ترکیب ایده‌آلی خواهد بود. در تاریخ مسابقات MMA، مسابقات جذاب و هیجان‌انگیزی وجود داشت که هیچ وقت از یادها پاک نمی‌شود. مسابقاتی که از آن‌ها به خونین ترین مبارزه MMA یاد می‌شود. هنرهای رزمی مختلط (MMA)، که گاهی اوقات به عنوان مبارزه در قفس شناخته می شود، ورزشی بدون محدودیت است.

این ورزش مبتنی بر ضربه زدن، گراپلینگ و مبارزه زمینی، ترکیبی از تکنیک‌هایی از ورزش‌های رزمی مختلف از سراسر جهان است که اولین بار استفاده از اصطلاح هنرهای رزمی ترکیبی در بررسی UFC 1 توسط منتقد تلویزیونی هوارد روزنبرگ در سال 1993 بود. در مسابقه MMA، برخورد آرنج، پیشانی و مشت‌های مرگبار به سر و صورت حریفان، امری طبیعی است.

اتفاقاتی که منجبر به مصدومیت‌های زیاد، خونریزی‌های شدید و گاهی نیز انتقال فرد مصدوم به بیمارستان می‌شود. اگرچه این مبارزات بسیار وحشتناک است و دیدن آن برای تمامی رده‌های سنی مجاز نیست، اما طرفداران زیادی دارد و مردم به دنبال این سبک از مسابقات هستند. همچنین شما می توانید هم اکنون برای خرید بهترین دستکش بوکس اقدام کنید.

در تاریخ این رشته ورزشی، مسابقاتی سخت و نفس‌گیری رخ داده که در خاطره‌ها ماندگار شده است. اگر از طرفداران مبارزه mma باشید یا علاقه‌ای به این رشته نداشته باشید، قطعا آشنایی با خونین ترین مبارزه MMA تاریخ، شما را شگفت‌زده خواهد کرد. با ما همراه باشید تا 10 مسابقه برتر تاریخ که به خونین ترین مبارزه MMA شهرت دارد را معرفی کنیم. همچنین با 10 ورزشکار برتر تاریخ این رشته ورزشی هم آشنا خواهید شد.


10 مبارزه MMA برتر در تاریخ

10. مارک هانت در مقابل آنتونیو “بیگ فوت” سیلوا

خونین ترین مبارزه MMA - ده

بدون شک مبارزه هیجان‌انگیزتر از مبارزه بین مارک هانت و آنتونیو سیلوا ندیده‌اید. این مبارزه mma در UFC 193 بین دو غول سنگین وزن این رشته برگزار شد که طی آن دو ورزشکار به مدت 25 دقیقه، همدیگر را مورد حمله و ضربات مرگبار مشت و لگد قرار دادند. آنتونیو سیلوا یو‌اف‌سی‌ کار سخت‌کوشی بود و انتظار از او این بود که به راحتی مارک هانت را شکست دهد. اما در مسابقه اتفاقات دیگری افتاد.

هرچه به پایان رقابت نزدیک‌تر می‌شدیم، شدت‌خونریزی بین دو مبارز بیشتر می‌شد. به‌طوری که هیچکس دیگری دوست نداشت که به جای یکی از آن نفر در رینگ بازی قرار داشت. با وجود اینکه هر دو رزمنده خونریزی زیادی داشتند، کادر پزشکی دستور به ادامه مبارزه را دادند. مبارزه بین مارک هانت و آنتونیو سیلوا به عنوان یکی از خونین ترین مبارزه MMA شناخته می‌شود.

9. روری مک دونالد در مقابل رابی لاولر

خونین ترین مبارزه MMA - نه

اتفاقی که در آن شب در وگاس رخ داد همیشه به عنوان یکی از خونین ‌ترین مبارزه mma در تمام دوران و احتمالاً سرگرم ‌کننده‌ترین مبارزه در یادها خواهد ماند. دلیل این حرف آن است که مبارزه UFC 189 بین رودی مک دونالد در مقابل رابی لاولر، نامزد دریافت جایزه بهترین مبارزه سال در سال 2015 شده بود.

رابی لاولر یک ورزشکار کهنه‌کار و باتجربه که مبارزات و قهرمانی‌های زیادی را در کارنامه دارد، شناخته می‌شد. با این حال رودی مک دونالد، پدیده کانادایی عملکردی ارزشمند و بی‌نظیر در آن مسابقه از خود به نمایش گذاشت. با این حال پس از گذشت سال‌ها از آن مسابقه، همچنان این سوال مطرح می‌شود که چه چیزی باعث شد مک دونالد، مبارزه با رابی لاولر را قبول کند. با این حال مبارزه بین این دو ورزشکار به‌گونه‌ای پیش رفت که تبدیل به یکی از خونین ترین مبارزه MMA تاریخ شد. مبارزه‌ای که طرفداران ثانیه به ثانیه آن را دوست دارند.

8. جرمی استفنز در برابر استوان پایان

خونین ترین مبارزه MMA - هشت

برای توصیف این مبارزه mma، برمی‌گردیم به جمله معروف جو روگان، مفسر UFC که در طول تفسیر زنده آن بازی گفت:” این مبارزه‌ای نیست که بخواهید به خانواده یا فرزندان خود نشان دهید و با آن‌ها به تفسیر اتفاقات رخ داده در آن بپردازید. بهتر است این مبارزه را در خلوت خود و یا با دوستان علاقه‌مند خود به MMA تماشا کنید. “

جرمی استفنز یک مبارز قدرتمند و وحشی بود که تقریبا از هر موقعیتی می‌توانست حریف را ناک اوت کند. در UFC 160 او با یک حریف تازه‌کار به نام استوان پایان آشنا شد. از همان ابتدای مبارزه، استفنز با استفاده از آرنج‌های قدرتمند خود، بریدگی‌های زیادی روی صورت و بدن استوان پایان ایجاد کرد.

با این حال اتفاقات بد در راه بود. استفنز با بهره‌گیری از مهارت و تکنیک‌های خود شروع به حمله و وارد کردن ضربات مرگبار به حریف کرد. اما استوان پایان تازه‌کار نیز حملات برق‌آسایی روی استفنز داشت. در پایان دو مبارز خود را غرق در خون می‌دیدند. به گفته پزشکان، این دو مبارز بیش از دو لیتر خون خود را پس از اتمام مسابقه از دست دادند. همین مسئله باعث شد این مبارزه تبدیل به یکی از خونین ترین مبارزه MMA شود.

7. جی هیرون در مقابل جاناتان گولت

خونین ترین مبارزه MMA - هفت

مبارزه بین دو استعداد آینده یعنی جی هیرون در مقابل جاناتان گولت، شاید خونین ترین مبارزه MMA در تاریخ نمایش باشد. هیرون در ابتدای مسابقه با بهره‌گیری از تکنینک‌های کشتی که به خاطر داشت، نمایش تماشاگر پسندی را به نمایش گذاشت. به طوری که زانو گولت تا مرز شکستگی نیز پیش رفت.

با این حال بریدگی و خون‌ریزی‌هایی از ناحیه سر و صورت برای گولت به یادگار گذاشت. در این مبارزه یک طرفه، هیرون همانند یک مبارز قدرتمند و باتجربه، ضربات سهمگینی به جاناتان گولت وارد می‌کرد و مثل فواره از او خون می‌آمد. این اتفاق تا جایی ادامه یافت که سرتاسر زمین مبارزه، غرق در خون شد.

به‌گونه‌ای که بسیاری از افراد تصور می‌کردند داور دستور پایان بازی را اعلام کند. اما این اتفاق نیفتاد تا جایی که در یک دقیقه پایانی بازی، زانوی راست جاناتان گولت دچار شکستگی شد. در این لحظه بود که داور متقاعد شد تا این مبارزه mma را به اتمام برساند.

6. بی جی پن در مقابل جو استیونسون

خونین ترین مبارزه MMA - شش

از زمان برگزاری تا به امروز، مبارزه بین بی جی پن در مقابل جو استیونسون به عنوان یکی از خونین ترین مبارزه MMA در تاریخ شناخته می‌شود. بی جی پن پس از برتری در چند مبارزه، به عنوان یکی از بهترین استعدادهای این رشته ورزشی شناخته شد.

همچنین مبارزه او با جو استیونسون در UFC 80 یکی از بهترین عملکردهای اوست. جایی که از همان ابتدا، بی جی پن تسلط بالای بر مبارزه داشت. درحالی که کمتر از یک دقیقه به پایان راند باقی‌ مانده بود، جو استیونسون با وارد کردن ضربه‌ی آرنج، باعث شد خون زیادی از بی جی پن به بیرون ریخته شود. اتفاقی که برخلاف جریان مبارزه رخ داده بود.

پس از این اتفاق بود که پن، جریان بازی را به سمت خود تغییر داد و با حملات مرگبار خود، استونسون را نقش بر زمین کرد. نمادین‌ترین لحظه بازی زمانی بود که پن گردن جو را فشار می‌داد. درحالی‌که خون زیادی از سر و صورت جو می‌ریخت.

5. استفان استرووه در مقابل دنیس استونیچ

خونین ترین مبارزه MMA - پنج

استفان استرووه یکی از قد بلندترین مبارزان تاریخ UFC شناخته می‌شد. او در تمام دوران فعالیت ورزشی که داشت، از قد بلند خود به عنوان یک مزیت بزرگ یاد می‌کرد و در بسیاری از مبارزات نیز توانست با همین قد بلند، پیروز میدان شود. با این حال مبارزه UFC 99 بین او و دنیس استونیچ یکی از کشنده‌ترین مسابقات معرفی شده است.

دنیس استونیچ روش خاصی را برای مبارزه انتخاب کرده بود و توانست استفان استرووه را در بخش زیادی از تایم مبارزه کنترل کند. در دقایق پایانی راند، استونیچ ک مشت چکشی سخت و سنگین را روی جمجمه طاس استرووه وارد کرد. ضربه وارد شده طوری بود که اگر زمان مسابقه یاری می‌کرد، استفان استرووه ناک اوت می‌شد.

با ریختن خون از سر استرووه، ورق کاملا برگشت. آسمان خراش دنیای UFC توانست موقعیت را برعکس کند و با حملات پی در پی انتقام آن ضربه مهلک دنیس استونیچ را بگیرد. یکی از جالب‌ترین و ماندگارترین لحظات بازی، زمانی است که استرووه در حال خفگی دنیس استونیچ است و خون زیادی نیز از جمجمه‌اش به بیرون می‌ریزد. این نبرد در لیست خونین ترین مبارزه MMA قرار دارد.

4. جیم میلر در مقابل جو لاوزون

خونین ترین مبارزه MMA - چهار

میلر و لاوزون مسلماً سرسخت‌ترین مبارزانی هستند که طرفداران UFC تاکنون دیده‌اند. لاوزون دارای 15 جایزه و قهرمانی‌های مختلف در دنیای MMA است. اتفاقی که می‌توانست باعث هیجان‌انگیز شدن مبارزه او در مقابل جیم میلر شود. در UFC 155، هواداران به سرعت به خواسته‌هایشان رسیدند. چراکه هردو مبارز گارد دفاعی خود را باز کرده و شروع به حملات سهمگین و ضربات مرگبار به یکدیگر کردند.

اتفاقی که باعث شد در مدت زمانی کوتاه، میدان نبرد غرق در خون شود. در راند اول، میلر با اصابت یک ضربه قدرتمند زانو و آرنج به پهلو و صورت لاووزن، باعث ایجاد بریدگی و خون‌ریزی شدیدی در او شد. صحنه‌ای که بعدها دیدن آن برای بیماران قلبی و کودکان ممنوع اعلام شد. پس از این اتفاق لاوزون مجبور بود مابقی راند را با چشمان، دهان و بینی خون آلود پشت سر بگذارد.

پزشک مسابقه چراغ سبز را به لاوزون برای ادامه مبارزه نشان داد. پس از آن لاوزون دو ضربه قدرتمند را به صورت میلر وارد کرد. به‌گونه‌ای که بریدگی و خون‌ریزی شدیدی در زیر چشم او ایجاد شد. پس از این اتفاق مبارزه تبدیل به حمام خون شد. این مبارزه به یادماندنی با تیزهوشی میلر و برتری او به پایان رسید. پس از گذشت سال‌ها از این نبرد، همچنان به عنوان یکی از خونین ترین مبارزه MMA شناخته می‌شود.

3. کاین ولاسکوز در مقابل آنتونیو سیلوا

خونین ترین مبارزه MMA - سه

پس از اینکه والاسکز کمربند سنگین وزن خود را در مبارزه با جونیور دوس سانتوس از دست داد، به شدت به مبارزه ای نیاز داشت که بتواند هم کمربند و هم اعتبار خود را بازگرداند. اما اولین مبارزه mma او پس از آن شکست مربوط به UFC 160 و در برابر آنتونیو سیلوا برزیلی بود. مبارزه‌ای که بعدها به عنوان یکی از یک طرفه‌ترین رقابت‌های تاریخ ثبت شد.

همانطور که انتظار می‌رفت کاین ولاسکوز مبارزه را بهتر و با قدرت بیشتری نسبت به آنتونیو سیلوا شروع کرد. ولاسکوز با زدن ضربات سهمگین و قدرتمند، صورت سیلوا را در ابتدای کار غرق در خون کرد. خون‌ریزی و بریدگی‌هایی در صورت آنتونیو سیلوا اتفاق افتاد و ولاسکوز، نواحی که مورد جراحت قرار گرفته بود را مورد حمله مجدد و ضربات سهمگین قرار داد. پس از آن زمین مبارزه تبدیل به یکی از خونین ترین رینگ‌ها شد. پس از آن بود که داور پایان بازی را اعلام کرد.

2. رناتو سوبرال در مقابل دیوید هیث

خونین ترین مبارزه MMA - دو

مبارزه mma بین سوبرال و هیث مطمئناً یکی از خونین ترین مبارزه MMA در تاریخ است. در زمان وزن‌کشی و آماده‌سازی، اختلافات و دعواهای زیادی بین دو مبارز رخ داد. این موضوع نشان‌دهنده آن بود که رقابت جذاب و آتشینی در پیش خواهیم داشت.

سوبرال پس از اصابت چند ضربه بر روی سر هیث، یک بریدگی جدی ایجاد کرد. همانطور که خون در حال ریختن بود، او دوباره همان نقطه را هدف قرار داد. یعنی دیدنش دردناک بود! ضربات سوبرال به قدری قوی و برنده بود که انگار یک چاقو در دست داشت.

دیوید هیث در برابر ضربات مرگبار رناتو سوبرال حرفی برای گفتن نداشت. او غرق در خون شده بود و امیدی به بازگشت به این مبارزه در او دیده نمی‌شد. با این حال در لحظات انتهایی مبارزه، رناتو سوبرال به دلیل اجرای حرکت سابمیشن پس از توقف بازی توسط داور،‌ برای همیشه از مسابقات محروم شد.

1. ادوین دی ویز در مقابل گیدئون ری

خونین ترین مبارزه MMA - یک

به جرئت می‌توان گفت که خونین ترین مبارزه MMA، نبرد بین ادوین دی ویز در مقابل گیدئون ری در فصل چهارم TUF بود. این مسابقه تبدیل به حمام خونی شده بود که تا سال‌ها به عنوان جذاب‌ترین نبرد از آن یاد می‌شد.

در ابتدای مبارزه همه‌چی آرام و امن به نظر می‌رسید. با این حال مبارزه به همین صورت ادامه پیدا نکرد. ادوین دی ویز با استفاده از ضربات آرنج که شگردش نیز بود، جراحت‌هایی عمیق روی صورت گیدئون ری ایجاد کرد. بریدگی روی پیشانی ری رخ داد به قدری بود که باعث شد خون زیادی از او برود.

پس از دو راند مبارزه mma و رد و بدل شدن ضربات اساسی و سهمگین، داوران نتیجه تساوی را اعلام کردند. این بدان معنا بود که دو مبارز باید در راندهای اضافی مشغول به مبارزه شوند. این‌بار نوبت به گیدئون ری بود که مشت‌های آهنین خود را به صورت دی ویز وارد کند و باعث خون‌ریزی او شود.

اما دی ویز نیز بیکار نبود. او مجددا همان ناحیه‌ای را که گیدئون ری دچار جراحت شده بود را هدف قرار داد و خون‌ریزی او را تشدید کرد. جالب‌ترین لحظه این مبارزه جایی بود که گیدئون ری با یک دست جلوی پاشیدن خون را می‌گرفت و با دست دیگر در حال مبارزه بود. این صحنه برای همیشه در تاریخ این مسابقات ماندگار خواهد شد.


10 MMA کار برتر در تاریخ مسابقات

هنر های رزمی مختلط (MMA) مبارزان زیادی را در طول تاریخ به خود دیده است. افرادی که توانستند عنوان‌های زیادی را تصاحب کنند و صحنه‌های شگفت انگیزی برای تماشاگران به وجود بیاورند. در اینجا بدون درنظر گرفتن وزن، 10 مبارز برتر MMA در طول تاریخ را بررسی می کنیم.

10. استیپ میوسیچ

بهترین مبارز MMA - ده

Stipe Miocic توانسته دو بار قهرمان سنگین وزن UFC شود. او توانایی بالایی در بوکس داشته و تکنیک های پیشرفته کشتی را به خوبی می داند. میوسیچ رکورد جالبی را ثبت کرده است. او در طی 24 مبارزه توانست 20 برد، 15 برد با ناک اوت و 4 باخت را متحمل شود. او باخت های سنگینی را تجربه کرد اما توانست آن را جبران کند و به عنوان یکی از برترین ورزشکاران تاریخ MMA شناخته شود.

9. آماندا نونس

بهترین مبارز MMA - نه

آماندا نونز اولین زنی است که قهرمان دو بخش (Bantamweight و Featherweight) شده و سومین مبارز در تمام تاریخ UFC است که به همراه Conor McGregor و Daniel Cormier در دو کلاس وزنی مختلف قهرمانی دارد. به عقیده بسیاری از افراد و کارشناسان Nunes بهترین مبارز زن MMA در تمام دوران است و او می تواند با نتایج خود این موضوع را تایید کند.

Nunes تنها مبارزی در UFC است که از دو عنوان قهرمانی دفاع کرده. او در برابر برخی از مبارزان زن برتر تاین رشته مانند والنتینا شوچنکو، هالی هولم، کریستیان جاستینو و روندا روسی بردهای بسیار قابل توجهی کسب کرده است. قدرت ناک اوت او نیز چشمگیر است و بیش از نیمی از بردهای او با ناک اوت بدست آمده. او در آخرین مبارزه خود در مسابقات قهرمانی زنان UFC مقابل جولیانا پنا شکست خورد.

8. خوزه آلدو

بهترین مبارز MMA - هشت

خوزه آلدو اولین قهرمان سبکوزن UFC پس از ادغام WEC/UFC بود و سه بار قهرمان این وزن شد. او بیش از یک دهه بدون شکست باقی ماند و یکی از مسلط ترین ورزشکاران تمام دوران است. باخت سریع او مقابل مک گرگور باعث می شود برخی از هواداران فراموش کنند که او واقعا خوب بوده است. آلدو رکورد 38 مبارزه، 31 برد و 7 باخت را در کارنامه دارد. او همچنین نام های بزرگی مانند کاب سوانسون، مایک براون و اوریا فابر را شکست داد. بسیاری آلدو را بزرگترین مبارز در تاریخ MMA می دانند.

7. کانر مک گرگور

بهترین مبارز MMA - هفت

کانر مک گرگور یکی معروف‌ترین و البته محبوب‌ترین ورزشکاران تاریخ MMA است. علاوه بر این، نمی توان انکار کرد که مک گرگور یک مبارز بسیار قدرتمند و سطح بالا در مسابقات است. دست چپ او یکی از بهترین دست‌هایی است که تا به حال در این ورزش بوده است و توانسته افراد زیادی را ناک اوت کند.

به دلیل مصدومیت، مدتی از میادین دور بود. اما با بازگشت مجدد او به میادین، جایگاه او بهتر از رتبه فعلی که دارد، خواهد شد. مک گرگور بیشتر به خاطر شکست خوزه آلدو با ناک اوت کردن او در 13 ثانیه اول شهرت دارد. نبردی که به عنوان سریعترین مبارزه قهرمانی UFC در تاریخ شهرت دارد.

او همچنین بردهای بسیار قابل توجه دیگری مانند مبارزاتش با مکس هالووی، چاد مندز، نیت دیاز و ادی آلوارز دارد. کانر همچنین اولین مبارزی بود که از عناوین UFC در دو کلاس وزنی مختلف دفاع کرد.

6. دمتریوس جانسون

بهترین مبارز MMA - شش

دمتریوس جانسون یکی از بهترین قهرمان های وزن خود در UFC است. از زمانی که او تاج و تخت را تصاحب کرد، توانسته از آن دفاع کند و در مسیر شکستن رکورد بیشترین دفاع از عنوان قهرمانی متوالی است. او همچنین بیشترین حذف را در تاریخ UFC داشته است. لقب او موش توانا است. “موش توانا” چند برد قابل توجه در برابر حریفانی مانند هنری سجودو، میگل تورس و جوزف بناویدز دارد. وی سابقه 36 مبارزه، 31 برد، 4 باخت و یک تساوی را در کارنامه ثبت کرده است.

5. فدور املیاننکو

بهترین مبارز MMA - پنج

فدور املیاننکو هرگز مانند اکثر مبارزان این لیست در UFC نبرد نکرد، اما این واقعیت را از بین نمی برد که او یک ماشین قدرتمند است و یکی از تاثیرگذارترین رگه های شکست ناپذیر را در 28 برد متوالی دارد. او اغلب به عنوان بهترین مبارز سنگین وزن تاریخ شناخته می شود.

املیاننکو در برابر حریفان بزرگی مانند مارک هانت، میرکو فیلیپوویچ و آنتونیو رودریگو نوگوئرا بردهای بسیار قابل توجهی کسب کرده است. او رکورد 47 مبارزه در مجموع، 41 برد، 6 باخت را دارد. بسیاری او را بهترین تمام دوران می دانند و او سابقه ای جدی برای تایید این ادعا دارد.

4. اندرسون سیلوا

بهترین مبارز MMA - چهار

او رکورد طولانی ترین عنوان قهرمانی در UFC را با 2457 روز در اختیار دارد و همچنین 16 پیروزی متوالی در آن دوران به ثبت رساند. سیلوا بدون شک یکی از بهترین مبارزان MMA در تمام دوران است. لقب او عنکبوت است. عنکبوت با رکورد MMA از 46 مبارزه در مجموع، 35 برد، 11 باخت بازنشسته شد.

او در برابر برخی از بهترین مبارزان مانند ویتور بلفورت، ریچ فرانکلین و دن هندرسون پیروز شد. سیلوا یکی از بهترین بازی های ضد حمله ای را داشت که تا به حال در این ورزش دیده شده بود و مبارزات او همیشه برای هواداران خوشحال کننده بود.

3. جان جونز

بهترین مبارز MMA - سه

جان “بونز” جونز رکورد جوانترین قهرمان UFC با 23 سال سن را دارد. جونز یک قهرمان سابق در سبک وزن UFC است و دارای رکوردهای زیادی در آن بخش مانند بیشترین دفاع از عنوان، طولانی ترین برد، بیشترین پیروزی در سابمیشن و بیشترین برد است.

جونز رکورد 28 مبارزه، 27 برد، 1 باخت را دارد که تنها باخت او رد صلاحیت بحث برانگیز در برابر مت همیل است. او نام های بزرگی مانند شوگون روآ، لیوتو ماچیدا، ویتور بلفورت و دانیل کورمیر را شکست داده است. جونز از مارس 2021 همچنان فعال است و اگر او نیز قهرمان سنگین وزن شود، شکی نیست که او بهترین بازیکن تمام دوران است.

2. ژرژ سنت پیر

بهترین مبارز MMA - دو

ژرژ سنت پیر دیوانه‌کننده‌ترین مهارت‌ها را در بین هر مبارز MMA دارد. او قهرمانی UFC را در دو دسته میان‌وزن و متوسط به دست آورد و بسیاری او را بزرگترین مبارز تاریخ MMA می‌دانند. سنت پیر نام های بزرگی مانند مت هیوز، نیک دیاز، کارلوس کاندیت و بی جی پن را شکست داده است. او همچنین برای سال‌ها در رتبه اول وزن متوسط جهان قرار داشت و در سال 2013 با رکورد بیشترین برد در مسابقات قهرمانی UFC بازنشسته شد. او با 28 مبارزه، 26 برد و 2 باخت خانه نشین شد.

1. خبیب نورماگومدوف

بهترین مبارز MMA - یک

خبیب نورماگومدوف طولانی‌ترین قهرمان سبک وزن UFC بود و سبک عالی مبارزه او در مسابقات زیادی برای او پیروزی به ارمغان آورد و باعث شد او را به عنوان بهترین مبارز تاریخ MMA معرفی کرد. خبیب نه تنها در تمام مبارزات خود پیروز میشد، بلکه این کار را به شیوه ای مسلط انجام می‌داد.

لقب جذاب به خبیب دادند. عقاب! “عقاب” با رکورد کامل 29 مبارزه و 29 برد بازنشسته شد، چیزی که در MMA سابقه نداشت. او بر برخی از مسلط ترین مبارزان این ورزش مانند مایکل جانسون، رافائل دوس آنجوس و کانر مک گرگور پیروز شده است.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی خونین ترین مبارزه MMA در تاریخ برگزاری این مسابقات پرداختیم. نبردهایی که هرگز از ذهن‌ها پاک نخواهد شد و تماشاگران لذت کافی را از یک مبارزه تماشایی بردند. این 10 مسابقه به عنوان برترین یا به عبارتی Top 10 مسابقات شناخته می‌شود. همچنین به معرفی 10 ورزشکار معروف تمام دوران پرداختیم. افرادی که رکورد ها و عناوین مختلفی را از آن خود کردند و نامشان در تاریخ این رشته جاویدان شد. امیدواریم این مطلب که از وبسایت bolavip گرفته شد، مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

تفاوت بین مبارزه MMA و UFC چیست؟

UFC و MMA یکسان نیستند. MMA مخفف Mixed Martial Arts است یک رشته ورزشی می باشد. درحالی که UFC مخفف Ultimate Fighting Championship او یک سازمان است که مبارزه MMA را تبلیغ می کند.

آیا MMA مبارزه واقعی است؟

تفاوت بین MMA و کشتی کج در این است که MMA جعلی و نمایشی نیست. کشتی گیران WWE مطمئناً ماهر و ورزشکار هستند و در مسیر کاری خود آسیب جدی می بینند، اما زمانی که نتیجه از قبل مشخص شده باشد، رقابتی نیست. اما در مبارزه mma برنده از پیش مشخص نیست.

جستجوی های مشابه:

 • خونین ترین مبارزه ufc
 • خونین ترین مبارزه بوکس
ممکن است شما دوست داشته باشید
نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر
 1. آواتار
  ناشناس می گوید

  فقط کانر

 2. آواتار Jalal
  Jalal می گوید

  سگ تو روحشان اخه مگه حیوانیم اینجور ورزشا رو درست میکنن ..

 3. آواتار سید جواد موسوی فرد
  سید جواد موسوی فرد می گوید

  واقعا رتبه های اول تا سوم مشخصا از روی دانش و سواد نویسنده نبوده چون جان جونز بدون باخت در یو اف سی رو که بالای ده بار دفاع از قهرمانی داشته رو از حبیب که کمتر از سه بار دفاع از عنوان داشته کمتر رتبه دادین 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔 خیلی مسخره هست 🖓🖓🖓🖓🖓🖓🖓🖓

 4. آواتار ھادی
  ھادی می گوید

  پیشهاد برا علاقه مندان تاریخ و علاقه مند به ورزش های رزمی

 5. آواتار Ava.R
  Ava.R می گوید

  انگار از وحشی اومدن

 6. آواتار کامدیا
  کامدیا می گوید

  فقط کانر