خرید 8 مدل از بهترین صفحه شطرنج باکیفیت و زیبا

صفحه شطرنج میدان نبردی است که تمام آنچه در مورد بازی یاد گرفته و تمرین کرده‌اید را باید در آن به اجرا کنید. تا زمانی که تخته‌ای برای بازی نداشته باشید، نمی‌توانید بهترین بازهای خود را ارائه کنید. انتخاب صفحه شطرنج همانند خرید مهره شطرنج تا حدی جنبه عملی و تا حدودی سلیقه‌ای است. باتوجه به وسعت تجهیزات موجود در بازار، در این مقاله می‌خواهیم پنج معیار مهم را برای انتخاب تخته شطرنج معرفی کنیم تا محصول عالی را خریداری کنید.

خرید صفحه شطرنج حرفه‌ای و باکیفیت

خرید صفحه شطرنج باقیمت مناسب

1- صفحه شطرنج مدل خاتم کاری

صفحه شطرنج مدل خاتم کاری

صفحه شطرنج مدل خاتم کاری یک محصول درجه با طراحی بسیار زیباست که به شما کمک می‌کند تا از انجام بازی شطرنج لذت ببرید. این محصول از جنس چوب باکیفیت تولید می‌شود. وزن آن 1660 گرم است و قابلیت جابه‌جایی را نیز دارد. به همراه این صفحه شطرنج یک کیف نیز قرار گرفته تا بتوانید این محصول را درون آن کیف قرار دهید. طراحی مینیاتوری این محصول باعث شده تا زیبایی خاص و منحصر به فردی داشته باشد. همچین در نظر داشته باشید که به همراه این صفحه شطرنج، مهره نیز قرار دارد.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

2- صفحه شطرنج طرح ققنوس مدل مینیاتوری

 صفحه شطرنج طرح ققنوس مدل مینیاتوری

یکی از زیباترین صفحه شطرنج های موجود در بازار، همین محصول یعین صفحه شطرنج طرح ققنوس مدل مینیاتوری است. اگر نگاهی به تصاویر این محصول بیندازید می‌بینید که طرح بسیار زیبا و شیکی دارد. به طوری که می‌تواند نظر هر کاربری را به خود جلب کند. این محصول چوبی است. یعنی برای تولید آن از چوب بسیار باکیفیت استفاده می‌شود. همچنین کیف همراه نیز دارد تا از بروز آسیب دیدگی جلوگیری کند. پیشنهاد می‌کنیم این محصول زیبا را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

3- صفحه شطرنج مدل orum walnut_50

صفحه شطرنج مدل orum walnut_50

اگر به دنبال یک صفحه شطرنج هستید که زیبایی و کیفیت را باهم داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم صفحه شطرنج مدل orum walnut_50 را از دست ندهید. برای تولید این محصول از چوب درخت گردو، اناب و نارنج استفاده می‌شود. به عبارتی بهتر کیفیت و دوام بسیار بالایی دارد. همچنین طراحی روی این محصول به صورت معرق کاری بوده که جلوه زیبایی به آن داده است. از ویژگی‌های مناسب این صفحه شطرنج می‌توان به قابلیت مقاومت در برابر رطوبت اشاره کرد. حدودا 2.5 کیلوگرم وزن دارد و به همراه آن یک کیف محافظ نیز وجود دارد.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

4- صفحه شطرنج مدل Hakha

صفحه شطرنج مدل Hakha

بسیاری از افراد مهره‌های شطرنج را به صورت جداگانه تهیه میکنند و پس از آن به دنبال یک صفحه شطرنج زیبا و باکیفیت می‌روند. اگر شماهم جزء این دسته از افراد هستید، صفحه شطرنج مدل Hakha بهترین انتخاب برای شماست. این محصول از جنس چوب طراحی و تولید می‌شود. وزن آن حدودا 2 کیلوگرم است و دارای یک کیف محافظ نیز می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از این کیف محافظ، صفحه شطرنج خود را درون آن قرار داده و با خود حمل کنید. طراحی بسیار زیبای این محصول باعث شده تا از فروش بالایی برخوردار باشد. این محصول جذاب را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

5- صفحه شطرنج مدل هخامنشی Az06

صفحه شطرنج مدل هخامنشی Az06

شطرنج می‌تواند به عنوان یک کادوی خاص مورد استفاده قرار بگیرد. البته اگر قصد این کار را دارید، بهتر است به دنبال محصولی باشید که زیبایی منحصر به فردی داشته باشد. صفحه شطرنج مدل هخامنشی Az06 دقیقا همان محصول است. طراحی این محصول با استفاده از چوب باکیفیت صورت گرفته که دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارد. وزن این محصول 2.5 کیلوگرم است و به همراه مهره‌های شطرنج که آن‌‌ها نیز طراحی زیبا و کیفیت مناسبی دارند، عرضه می‌شود. این صفحه شطرنج چوبی که پوشش مقاومی نیز دارد، می‌تواند به عنوان یک کادوی شیک و نفیس مورد استفاده قرار بگیرد.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

6- صفحه شطرنج مدل ونوس کد G1

 صفحه شطرنج مدل ونوس کد G1

یک محصول زیبا و البته کاربردی صفحه شطرنج مدل ونوس کد G1 است. این محصول به دلیل وزن مناسبی که دارد امکان جابه‌جایی راحتی دارد. به طوری که می‌توانید در سفرهای خود نیز این محصول را با خود برده و از بازی کردن لذت ببرید. این محصول حاوی مهره‌های شطرنج زیبایی نیز می‌باشد. به همراه این صفحه شطرنج یک کیف چرم نیز ارائه می‌شود تا بتوانید به راحتی صفحه شطرنج خود را درون آن قرار دهید. پیشنهاد می‌کنیم این محصول زیبا را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

7- شطرنج مدل خاتم شیراز

شطرنج مدل خاتم شیراز

بدون شک بهترین و البته زیباترین مدل تخته شطرنج، همین محصول یعنی مدل خاتم شیراز است. همانطور که تصویر مشاهده می‌کنید دارای نقوش زیبا و خاصی است که همه‌ی آن ها به صورت دستی نقاشی شده است. استفاده از متخصصین و هنرمندان در طراحی این محصول باعث شده تا طرفداران زیادی داشته باشد. از همین رو می‌بینیم که جزئیات آن به درستی رعایت شده و نقش و نگار ها با جلوه خاصی در کنار یکدیگر قرار دارند. این محصول دارای مهره های شطرنج هم می باشد تا شما یک ست کامل شطرنج را در اختیار داشته باشید. این محصول به همراه یک کیف عرضه می‌شود.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

8- صفحه شطرنج مدل زندیه

صفحه شطرنج مدل زندیه

طرح های سنتی صفحه شطرنج به گونه‌ای هستند که نظر هر فردی را به خود جلب می‌کنند. صفحه شطرنج مدل زندیه یکی از زیباترین مدل‌هاست که از جنس چوب باکیفیت طراحی و تولید می‌شود. وزن آن حدودا 1700 گرم است و به همراه آن کیف همراه نیز وجود دارد. چوب به کار رفته برای ساخت این محصول از نوع MDF است. یعنی کیفیت و دوام را باهم ارائه می دهد. اگر به دنبال یک صفحه شطرنج زیبا هستید، این محصول را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

برای انتخاب صفحه شطرنج مناسب این سوالات را از خود بپرسید

صفحه شطرنج برای خانه است یا برای سفر؟

اولین تصمیم شما هنگام انتخاب صفحه شطرنج این است که آیا می‌خواهید در سفر و در حال حرکت بازی کنید یا در خانه. در سفر به دلیل اینکه فضای زیادی را اشغال نکنید، لازم است تا یک تخته کوچک با وزن متوسط را انتخاب کنید. در اینصورت باید تخته‌ای انتخاب کنید که به راحتی در چمدان قرار گیرد و در حین جابجایی دچار آسیب نشود. چنین مجموعه هایی که قابل حمل هستند، احتمالاً زیبایی کمتری دارند.

تخته تاشو یا یک مدل چوبی توخالی که مهره‌های شطرنج نیز درون آن قرار بگیرد، بهترین مدل معرفی می‌شود. علاوه براین، برای افرادی که قصد دارند در هواپیما یا اتوبوس بازی کنند، مدل مغناطیسی که مانع از پخش شدن مهره‌ها می‌شود، بهترین انتخاب خواهد بود. اما اگر می‌خواهید برای خانه استفاده کنید، محدودیتی وجود ندارد و می‌تواند بزرگترین و شیک‌ترین مدل را خریداری کنید.

صفحه شطرنج را برای بازی می‌خواهید یا برای دکوری (تزئین)؟

اگر به دنبال یک صفحه شطرنج برای بازی در خانه هستید، باید مسئله زیبایی شناسی را در الویت خود قرار دهید. برخی افراد به دنبال چیزی هستند که بازدیدکنندگان خود را با آن تحت تأثیر قرار دهند. بدون شک وجود یک صفحه شطرنج زیبا با طراحی جذاب می‌تواند به دیگران نشان دهد که شما یک روشنفکر هستید. (همانند روشی که بعضی‌ها قفسه‌های پر از کتاب را سفارش می‌دهند، حتی اگر آن را یکبار هم نخوانند).

اگر این صفحه صرفاً برای تزئین است، رنگ‌ها اهمیت بیشتری پیدا می کنند. مثلاً می‌توانید صفحه شطرنجی را انتخاب کنید که با پرده‌ها مطابقت داشته باشد. همچنین می‌توانید از طرح‌های عتیقه برای قطعات روی تخته نیز استفاده کنید. اگر اتاقی که در حال تزئین آن هستید دارای مبلمان و قفسه چوبی است، خرید یک صفحه شطرنج چوبی را در نظر بگیرید.

طراحی‌ اصلی تخته های شطرنج از مربع‌های سیاه و سفید است. با این حال همه‌ی آن‌ها از این طرح تشکیل نشده‌اند. این مربع‌ها می‌توانند قهوه‌ای تیره و قهوه‌ای روشن (مانند صفحه شطرنج چوبی)، آبی تیره و آبی روشن، قرمز و صورتی یا هر ترکیب دیگری باشند. این مربع‌ها باید به‌گونه‌ای باشند که یک “خانه تیره” و “خانه روشن” قابل تشخیص باشد. اما اگر می خواهید با این مجموعه بازی کنید، احتمالاً باید طرحی را انتخاب کنید که مهره‌های شطرنج به راحتی قابل تشخیص باشد. تشخیص تفاوت بین یک مهره سرباز، اسب و رخ ممکن است چالش برانگیز باشد.

بهترین مدل صفحه شطرنج برای خرید

صفحه شطرنج بزرگ را ترجیح می دهید یا کوچک؟

اندازه تخته بستگی به این دارد که صفحه شطرنج شما برای خانه باشد یا مسافرت. همچنین اندازه صفحه شطرنج تاثیر زیادی بر هزینه آن نیز دارد. به‌طور طبیعی مدل‌های بزرگتر، گران‌تر هستند. علاوه براین بازی با صفحه بزرگ، برای افرادی که چشم‌هایشان ضعیف است، کمک بیشتری می‌کند. اگر تخته را جدا از قطعات خریداری می‌کنید، باید اندازه قطعات را با مربع‌ها هماهنگ کنید. در حالت ایده آل، پایه پادشاه باید 75 درصد مربع روی صفحه شطرنج را پر کند.

خرید صفحه شطرنج با بودجه های مختلف

چه جنسی را برای صفحه شطرنج دوست دارید؟

معمولاً جذاب‌ترین مواد برای صفحه‌های شطرنج، چوبی و مرمری است که مدل مرمری گران‌تر بوده و دوام کمتری نیز دارند. زیرا یک صفحه شطرنج چوبی ممکن است خراشیده شده و سنگ مرمر نیز می‌تواند خرد شود. با این حال، اگر با تخته خود سفر نمی‌کنید، نباید مشکلی ایجاد کند. از سوی دیگر، ست‌های شطرنج پلاستیکی ارزان و بادوام هستند، اما کیفیت بالایی هنگام بازی ندارند.

بودجه شما برای خرید صفحه شطرنج چقدر است؟

همانطور که قبلا ذکر شد، عواملی مانند متریال و اندازه بر قیمت تخته تاثیر می‌گذارد. شطرنج یک سرگرمی وقت گیر است و اگر یک مجموعه زیباتر مانند یک صفحه شطرنج چوبی با مهره های چوبی بازی های لذت بخش تری به شما بدهد، می‌تواند ارزش هزینه اضافی را داشته باشد.

اگر در شطرنج تازه کار هستید، شاید ابتدا یک ست نسبتاً ارزان با مهره‌های شطرنج پلاستیکی برای خود تهیه کنید تا مطمئن شوید که آیا این بازی مورد علاقه شماست یا نه. سپس هنگامی که تصمیم گرفتید شطرنج چیزی است که می‌خواهید آن‌ را جدی‌تر دنبال کنید، می‌توانید به مجموعه بهتری تهیه کنید. یک راه عالی برای ایجاد انگیزه در خود برای پیشرفت این است که وقتی به نقطه عطف خاصی رسیدید یا موفق به شکست دادن یک حریف خاص شدید، به خود قول یک صفحه شطرنج جدید را بدهید!

آموزش آشنایی با صفحه شطرنج

جمع بندی

در این مطلب به بررسی راهنمای خرید صفحه شطرنج پرداختیم. مواردی که می‌تواند در انتخاب یک صفحه شطرنج زیبا و باکیفیت تعیین کننده باشند. همچنین بهترین و پرفروش‌ترین مدل های صفحه شطرنج را مورد بررسی قرار دادیم. محصولاتی که کیفیت بالا و زیبایی منحصر به فردی دارند و می توانند به عنوان یک محصول بسیار زیبا مورد استفاده قرار بگیرند. برای خرید صفحه شطرنج روی لینک مربوط به هر محصول کلیک کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع ichess
نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.