خرید بهترین چادر کوهنوردی [چادر مسافرتی] پرفروش و بادوام + معرفی 5 مدل

چادر کوهنوردی محصولی است که برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی بسیار بد ساخته می‌شود. این نوع چادر که اغلب برای کمپینگ در بیابان و در آب و هوای سرد استفاده می‌شود، فضای بیشتری را برای استراحت، خواب و محافظت از نفرات و لوازم فراهم می‌کند. ظاهر چادر کوهنوردی شباهت بسیاری به چادرهای دیگر دارد، اما تفاوت‌های قابل توجهی در متریال استفاده شده و ساختار اصلی آن وجود دارد.

خرید چادر کوهنوردی مانند خرید یک خانه است. این موضوع نشان‌دهنده اهمیت چادر است. زیرا این چادر می‌تواند در شرایط مختلف، سرپناهی برایتان ایجاد کند. همچنین می‌تواند درشرایط مختلف آب هوایی، از شما محافظت کند. برای خرید چادر کوهنوردی ده ها سبک، طرح، اندازه و ویژگی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در این راهنما، به بررسی انتخاب یک چادر کوهنوردی مناسب می‌پردازیم. پیش از آن در ویدئوی زیر به راهنمای خرید چادر کوهنوردی می‌پردازیم.

خرید جدیدترین مدل چادر کوهنوردی در سال 2022

مشخصات چادر کوهنوردی

انواع چادر

چادرها به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند:

 • تابستان
 • سه فصل
 • قابل تبدیل
 • کوهنوردی/ زمستان

چادر تابستان برای ایجاد حداکثر تهویه و محافظت در برابر حشرات در ماه های گرم تابستان طراحی شده‌اند. این مدل چادرها به دلیل داشتن سیستم های اسکلتی قوی و روکش‌های بارانی با پوشش کامل، می توانند رد صورت وقوع رعد و برق و یا باران تابستانی، آن را به خوبی کنترل کرده و مانع از ورود آن به درون چادر شوند. چادرهای تابستانی دارای نوارهای مشبک بزرگی هستند. بنابراین وقتی روکش‌ها را جدا می کنید، هوا آزادانه در داخل چادر جریان می یابد.

چادر سه فصل با هدف خشک و دنج نگه داشتن داخل چادر در هر شرایطی، از بهار تا پاییز تولید شده‌اند. این مدل چادرها برای مقابله با بادهای قوی ساخته شده اند و دیوارها از ترکیب مواد باکیفیت ایجاد شده‌اند که می‌توانند که تاثیر خوبی در ایجاد تعادل هوای داخل چادر دارد.

بهترین مدل چادر کوهنوردی

چادر قابل تبدیل نوعی سرپناه برای کمپینگ‌هایی است که قصد دارند در هر شرایطی ایجاد شوند. این چادر یک طراحی ترکیبی است که دارای گزینه‌های میله، دهلیز و باران است که به شما امکان می‌دهد از آن برای سفرهای تابستانی و یا برای ماجراجویی‌هایی در طوفانی استفاده کنید. دیوارها اغلب دارای پنجره‌های مشبک با پانل‌های نایلونی هستند که می‌توان با زیپ آن‌ها را باز و بسته کرد. این چادرها معمولاً سنگین تر از گزینه های دیگر هستند.

چادر کوهنوردی یا زمستان با پارچه‌های سخت، ساختارهای محکم میله‌ها و نقاط بیرونی فراوان (حلقه‌هایی که در نقاط کلیدی مختلف روی چادر نصب شده‌اند)، برای سخت‌ترین شرایط ساخته شده‌اند. آنها معمولاً دارای اشکال کم ارتفاع و تخته سنگی برای کمک به ریزش باد و دهلیزهای بزرگ برای ذخیره وسایل هستند.

خرید چادر کوهنوردی با کیفیت بالا و قیمت مناسب

انتخاب چادر مناسب

تا اینجا با انواع چادر مخصوص ماجراجویی و سفر آشنا شدیم. هدف ما بررسی چادر مخصوص کوهنوردی است. بنابراین نکات و ویژگی‌های یک چادر کوهنوردی خوب را مورد بررسی قرار می‌دهیم. هنگام خرید چادر، تعداد زیادی محصول که هرکدام مشخصات خاصی دارند، مواجه خواهید شد. بنابراین انتخاب یک چادر کوهنوردی خوب، ممکن است گیج کننده و اغلب گمراه کننده باشد. حال به نظر شما برای خرید یک چادر خوب به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

مزایای استفاده از چادر کوهنوردی

 • فضای کف: وقتی به فضای کف نگاه می کنید، فقط بررسی متراژ آن مهم نیست. بلکه باید ابعاد آن را هم به خوبیبررسی کنید. افراد قد بلند نیاز به ابعاد طولانی تری دارند. همچنین کوهنوردان تنومند نیز به فضای بیشتری نیاز دارند.
 • فضای سقف: مجموع فضای سقف چادر با شیب دیوار تعیین می شود. به این فکر کنید که با چند نفر کمپ خواهید زده‌اید و ممکن است با آب و هوای متفاوتی سر و کار داشته باشید. از این رو فضای سقف آن باید به‌گونه‌ای باشد تا تمامی افراد بتوانند داخل چادر قرار بگیرند. و همچنین سقف بتواند از ورود باران یا برف به داخل جلوگیری کند.
 • شکل: جدا از متراژ مربع هشتی چادر، شکل آن را هم در نظر بگیرید. طرح‌های مستطیلی با سقف بلند، مکانی امن برای افراد را در باد و باران ارائه می‌دهند. با این حال بهتر است برای خرید چادر از شکل‌هایی که در بخش بعد مورد بررسی قرار می‌دهیم، استفاده کنید.

اشکال چادر

چادرها معمولا دارای چندین پیکربندی هستند که هر شکلی جوانب مثبت و منفی متفاوتی دارد.

طرح‌های قاب A ساده، سبک، اغلب ارزان ‌قیمت و دارای دیوارهای شیب‌دار هستند که می‌تواند فضای محدودی برای افراد ایجاد کند. از آنجایی که دیواره‌های کناری پهن آن‌ها در هنگام وزش بادهای شدید آسیب می‌بینند، قاب‌های A برای شرایط خوب آب و هوایی، بهترین گزینه هستند.

چادر گنبدی مدل دیگری از اشکال تولید شده برای انواع چادر‌های کوهنوردی است. گنبدها در اشکال، اندازه‌ها و پیکربندی‌های مختلفی وجود دارند، اما معمولاً دارای سقف‌های قوسی، پایداری خوب در برابر باد و فضای داخلی مناسبی هستند.

چادر کوهنوردی خوب چه مزایایی دارد

چادرهای حلقه ای، تونلی یا لوله‌ای ترکیب خوبی از وزن و مقاومت در برابر آب و هوا را ارائه می دهند، اما مستقل نیستند، به این معنی که برای رسیدن به شکل خود نیازمند تجهزات جانبی دیگری هستند.

چادرهای هرمی، پناهگاه هایی هستند که از یک پوشش ضد باران تشکیل شده‌اند و توسط یک قطب عمودی در مرکز حمایت می شود. اگر نگاه دقیق‌تری به این مدل چادرها بیندازیم، می‌بینیم که به شکل هرم هستند. نسبت فضا به وزن بسیار عالی است، اما طراحی بدون کف به معنای عملکرد ضعیف در آب و هوای مرطوب می‌باشد.

این مدل‌های چادر کوهنوردی را از دست ندهید

چادر خود را ایمن کنید

 1. چادر خود را در خانه برپا کنید: برای برپایی چادر جدید بهتر است منتظر اولین سفر خود نباشید. گاهی اوقات ممکن است برپا کردن چادر دشوار باشد. اما این موضوع فقط تا زمانی است که با نحوه قرار گرفتن تیرک‌ها به هم و اتصال به بدنه چادر آشنا شوید. بنابراین بهتر است در خانه یا یک فضای باز چادر خود را باز کنید تا در صورت بروز مشکل، به دنبال رفع آن باشید.
 2. درزها را ببندید: مطمئن شوید که تمام درزهای کف و سقف چادر شما توسط سازنده چسبانده شده باشد. در غیر این صورت، برای جلوگیری از خزش آب به درزها، از درز بند استفاده کنید.
 3. حلقه‌ها و میله‌‌های خروجی را بررسی کنید: بهتر است پس از برپا کردن چادر، نگاهی به فضای بیرونی آن داشته باشید. از استحکام پایه‌ها و رویه چادر مطمئن شوید. همچنین بررسی کنید که پایه‌‌ها می‌تواند در شرایط سخت آب و هوایی و یا وزش باد شدید مقاومت کنند یا نه. اگر جواب منفی است باید به دنبال رفع آن باشید.

اهمیت استفاده از چادر کوهنوردی

ویژگی‌های چادر کوهنوردی

در اینجا خلاصه‌ای از رایج ترین ویژگی هایی که بهتر است در چادرها وجود داشته باشید، قرار دادیم.

ساختار

 1. چادرهای مستقل را می توان بدون استفاده از چوب برپا کرد، همین موضوع باعث می شود پرطرفدارتر از سایر مدل‌ها باشند. همچنین می‌توانید در هر مکانی آن را برپا کنید.
 2. چادرهای غیر مستقل برای برپا کردن آن‌ها باید از چوب و پایه استفاده کنید، بنابراین می‌توانید آن‌ها را در ماسه و برف قرار دهید. این چادرها معمولاً سبک تر از چادرهای ایستاده هستند و اغلب می توانند در نقاط تنگ قرار بگیرند.

جنس پوسته

یکی از ویژگی‌هایی که چادر کوهنوردی را از انواع دیگر چادرها متمایز می‌کند، موادی است که برای پوسته استفاده می‌شود. پارچه انتخابی برای پوسته چادر، طیف معمولی از ترکیب نایلون با بوم است. این مواد دارای وزن بیشتر و سنگین‌تری نسبت به چادرهایی که برای استفاده در ساحل یا دریا یا برای کمپینگ عمومی در جنگل در ماه‌های گرم سال تولید می‌شوند، دارد. همچنین این ماده پوشش کاملی دارد تا مانع عبور برف و یا سرما از قسمت بیرونی چادر شود.

خرید پرفروش ترین مدل چادر کوهنوردی و مسافرتی

نوع چهارچوب

یکی دیگر از تفاوت‌های چادر کوهنوردی با انواع دیگر چادرها، قرارگیری تیرک و سازه چادر است. چادر کوهنوردی اغلب دارای چارچوب خارجی از جنس تیرهای فلزی است که به تعیین شکل چادر کمک می کند. این چهارچوب‌ها به فضای داخلی چادر اجازه می‌دهد تا محیط بیشتری را برای افراد درون آن فراهم کند.

نکات مهم برای خرید چادر کوهنوردی

درب ورودی

معمولا در بیشتر چادرهای کوهنوردی از درب‌های توری ضخیم استفاده می‌شود. این مدل درب‌ها پارچه‌ای بوده و به صورت زیپی باز و بسته می‌شوند. از ویژگی‌ این درب می‌توان به ضخامت مناسب اشاره کرد. همچنین مانع از ورود هوای سرد به فضای داخل می‌‌شود. نکته مهم درباره درب‌ چادر کوهنوردی این است که به جای یک در شامل دو در هستند. از این می‌توان در هوای داخل را با استفاده از این دو درب تنظیم کرد.

فضای داخلی

چادر کوهنوردی معمولی علاوه بر فضای کافی برای خواب و جابجایی در طول روز، فضای ذخیره سازی مناسبی را نیز دارد. به طور کلی یک فضای استاندارد در یک سر چادر وجود دارد که برای نگهداری لوازم کوهنوردی ایده‌آل است. فضای ذخیره سازی اغلب به اندازه کافی بزرگ است تا تجهیزات اسکی، وسایل ماهیگیری و هر وسیله دیگری را که برای کوهنوردی لازم است را در خود جای دهد.

خرید میخ مناسب نگه‌داری چادر کوهنوردی

هزینه و ماندگاری

در حالی که هزینه یک چادر کوهنوردی به طور قابل توجهی بیشتر از قیمت یک چادر ساده مسافرتی، ساحلی یا تابستانی است، اما این نوع چادر ماندگاری بیشتری داشته و سال‌ها دوام خواهد آورد. هنگامی که این چادر باز می‌شود، فضای بیشتری را اشغال می‌کنند، این درحالی است زمانی که استفاده نمی‌شود، به فضای ذخیره‌سازی زیادی نیاز ندارد. تنظیم چادر نیز ساده‌تر از یک چادر مدل سنتی است. بسیاری از افراد ترجیح می دهند از چادر کوهنوردی حتی برای استفاده معمولی آخر هفته در آب و هوای گرم نیز بهره‌مند شوند.

قیمت خرید چادر کوهنوردی

معروف‌ترین مدل چادر کوهنوردی

یکی از مهم‌ترین مدل‌های چادر کوهنوردی، می‌توان به چادر سه فصل و چادر چهار فصل اشاره کرد. همانطور که از نامشان پیداست، چادر 3 فصل برای استفاده در سه فصل و چادر چهار فصل برای استفاده در چهار فصل مناسب است. این مورد ساده‌ترین تفاوت بین این دو نوع چادر است. اما تفاوت‌های دیگری نیز دارند که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

تفاوت چادر 3 فصل با 4 فصل

چادر چهار فصل (یا زمستانه) به‌گونه‌ای طراحی شده تا در برابر آب و هوای شدید مقاومت کرده، بادهای شدید و وزن سنگین برف را تحمل کند. چادر سه فصل (یا کوله پشتی) وزن سبک‌تری دارد و برای مناطق گرمسیر‌تر مناسب است. اینکه کدام چادر بهتر یا مناسب‌تر است، به محیط و شرایطی که در آن کمپ خواهید کرد بستگی دارد. از این رو به فصلی که می‌خواهید سفر کنید، وابسته نخواهد بود. در ادامه به بررسی دقیق‌تری از هرکدام می‌پردازیم:

خرید بهترین و باکیفیت‌ترین مدل چادر کوهنوردی

چادر 3 فصل

سفرهای بهاری، سفرهای تابستانی با کوله‌پشتی، اردوهای پاییزی و در مجموع بیشتر ماجراجویی‌های معمولی در فضای باز مستلزم استفاده از یک چادر 3 فصل است. از ویژگی این مدل چادر می‌توان گفت که از حشرات، باد و باران محافظت می‌کنند. به همین دلیل، آنها اغلب از پارچه‌های سبک‌تر ساخته می‌شوند و دارای روزنه‌های بیشتری برای تنفس و جریان هوا هستند. بیشتر آن‌ها می‌توانند باران تند، گرد و غبار برف را تحمل کنند. ساختار چادرهای 3 فصل به صورت دو جداره برای تطبیق پذیری بیشتر با شرایط محیط هستند.

بهترین مدل چادر کوهنوردی برای خرید

چادر 4 فصل

وظیفه اصلی یک چادر 4 فصل ایمن نگه داشتن سرنشین از آب و هوای شدید است. بنابراین چادرهای 4 فصل باید مستحکم و مقاوم باشند. آن‌ها دارای اشکال سفت و سخت و هندسه منحصر به فردی هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد بارهای برف قابل توجه و بادهای قوی را تحمل کنند. نوع پارچه‌های به‌کار رفته در این مدل، دوام بیشتری نسبت به چادر 3 فصل دارد. زیرا در فصل سرد سال ممکن است برف، یخ و سنگ‌های یخ‌زده‌ای به چادر اصابت کند. از این رو باید توانایی محافظت از آن را داشته باشد. از آنجایی که این چادر عموما در فصل گرما مورد استفاده قرار می‌گیرد، از این رو روزنه‌های کمتری نسبت به مدل 3 فصل دارند تا گرمای بیشتری را در خود ذخیره کنند.

خرید جدیدترین مدل چادر کوهنوردی

1. چادر کوهنوردی 3-2 نفره پکینیو مدل PKN-C2001

چادر کوهنوردی 3-2 نفره پکینیو مدل PKN-C2001

چادر کوهنوردی پکینیو به گونه‌ای طراحی شده که در برابر شرایط آب و هوایی نامناسب (باران و طوفان) مقاومت بسیار زیادی دارد. به‌گونه‌ای که می‌توانید بدون هیچگونه نگرانی از وضعیت آب و هوا، درون این چادر استراحت کنید. با نگاهی به پایه‌های این چادر متوجه می‌شویم که از ستون آلومینومی بسیار باکیفیت و مقاوم استفاده می‌کند. از همین رو در برابر طوفان مقاومت آن دو چندان خواهد شد. همچنین جنس رویه آن طوری است که از ورود پشه و سایر حشرات به داخل جلوگیری می‌کند. اگر قصد دارید یک سفر دو سه نفره شاد و هیجان انگیز داشته باشید، این چادر کوهنوردی ضروری‌ ترین انتخاب شما خواهد بود.

ویژگی ستونستون بندی: آلومینیوم
قطر ستون: ۸.۵ سانتی‌متر
جنس پارچهپلی‌استر
مناسب برایکمپینگ / طبیعت گردی
گردش هواسیستم گردش هوا: پنجره
تعداد هواکش: دو عدد
در و پنچرهتعداد در: یک عدد
تعداد پنجره: دو عدد
سایر ویژگی هادارای پوشش ضدآب و ضدآلودگی بلبرینگ
محدوده دمایی عملکرد: ۵- سانتی‌گراد
تعداد گیره: ۱۰ عدد
تعداد جیب داخلی: ۲ عدد

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

2. چادر کوهنوردی مدل C2001-B Highcopy 

چادر کوهنوردی مدل C2001-B Highcopy

اگر به دنبال یک چادر کوهنوردی زیبا و باکیفیت هستید، پیشنهاد می‌کنیم چادر کوهنوردی مدل C2001-B را از دست ندهید. طراحی و تولید این محصول با استفاده از جدیدترین متد روز دنیا صورت گرفته است. بنابراین تصمین می‌کنیم که هیچگونه نگرانی از بابت جنس آن نداشته باشید. این چادر کوهنوردی به صورت دو لایه تولید شده است. هردو لایه آن از جنس پلی استر است اما تفاوت آن این است که لایه اول به عنوان لایه قابل تنفس و لایه دوم ضد آب است. همچنین جنس لایه کف آن نیز ضد آب است. ابعاد این چادر مناسب دو الی سه نفر است. برای داشتن یک سفر خاطره انگیز پیشنهاد می‌کنیم این چادر را از دست ندهید.

گنجایش۲ تا ۳ نفره
جنس پارچهپلی‌استر
مناسب برایکمپینگ / طبیعت گردی
گردش هواسیستم گردش هوا: هواکش
تعداد هواکش: دو عدد
در و پنچرهتعداد در: دو عدد
تعداد پنجره: یک عدد
سایر ویژگی هامقاوم در برابر آب
تیرک آلومینیوم میله یا میخ مهار چادر بند مهار چادر کیسه مخصوص حمل
دارای پشه بنددارای

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

3. چادر کوهنوردی 2 نفره گو اوتدورز مدل Rio2

چادر کوهنوردی 2 نفره گو اوتدورز مدل Rio2

برای رفتن به یک سفر دوستانه دونفره، این چادر کوهنوردی را از دست ندهید. برای تولید این چادر از مواد پلی استر باکیفیت استفاده می‌شود. چادر از کیفیت بالایی برخوردار است و می‌تواند به عنوان یک وسیله ضروری در سفرهای‌تان مورد استفاده قرار بگیرد. این چادر دارای تک رنگ آبی است. رویه آن از ورود آب نیز جلوگیری می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم این چادر زیبا را از دست ندهید.

گنجایش۱ تا ۲ نفره
جنس پارچهپلی‌استر
مناسب برایطبیعت گردی
تعداد دریک عدد
تعداد پنجرهیک عدد
رنگآبی / آبی روشن

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

4. چادر کوهنوردی 4 نفره اسنوهاک مدل TPX_4

چادر کوهنوردی 4 نفره اسنوهاک مدل TPX_4

طراحی چادر کوهنوردی اسنوهاک برای چهار فرد بزرگسال مناسب می‌باشد. این چادر دارای دو بخش مجزا و جدا از هم است که می‌توانید در صورت نیاز، آن‌ها را از هم جدا کنید. همچنین درنظر داشته باشید که می‌توانید از این چادر برای فصول سرد یا گرم سال استفاده کنید. به عبارتی یک چادر چهارفصل است. چادر کاملا ضد آب است و برای شرایط سخت آب و هوایی، انتخابی مناسب خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم این محصول را از دست ندهید.

ویژگی ستونستون بندی: آلومینیوم
قطر ستون: ۸.۵ سانتی‌متر
جنس پارچهپلی‌استر
مناسب برایطبیعت گردی / کمپینگ
گردش هواسیستم گردش هوا: پنجره
تعداد در: دو عدد
تعداد پنجره: دو عدد
گنجایش۳ تا ۴ نفره
ویژگی هاپوشش ضدآب و ضدآلودگی بلبرینگ
قابلیت تنظیم ارتفاع یا طول
طراحي نيمه هلالي دوطرف چادر و قسمت پشتي
مقاوم در برابر باد، مقاوم در برابر بارندگي

 

5. چادر کمپینگ 2 نفره کلمن مدل Sundome

چادر کمپینگ 2 نفره کلمن مدل Sundome

چادر کلمن یکی از بهترین محصولات برند کلمن است. این برند تولید کننده باکیفیت‌ترین ملزومات کوهنوردی در دنیا است. این چادر در برابر بارندگی، نفوذ آب، برف و ورود حشرات مقاوم است. این چادر تهویه هوای مناسبی دارد و برای فصول گرم سال نیز انتخاب مناسبی خواهد بود. این چادر دو نفره در دو رنگ مختلف طراحی و تولید می‌شود. نکته مهم در رابطه با برپا کردن چادر این است که تنها 10 دقیقه زمان لازم دارید. این چادر را از دست ندهید.

ویژگی ستونستون بندی: فلز
جنس پارچهپلی‌استر
مناسب برایطبیعت گردی / کمپینگ
گردش هواسیستم گردش هوا: پنجره
تعداد در: یک عدد
تعداد پنجره: یک عدد
گنجایش۱ تا ۲ نفره
ویژگی هاتعداد جیب داخلی: یک عدد
تعداد هواکش: دو عدد
اقلام همراه: کیف ستون ها میخ ها

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

جمع بندی

استفاده از یک چادر کوهنوردی باکیفیت می‌تواند در سفرهای شما امری مهم و ضروری تلقی شود. این چادرها ضد آب بوده و مانع از ورود باد سرد به درون چادر می‌شود. در اینصورت می‌توانید با خیال راحت و کمترین میزان نگرانی، به سفر و کوهنوردی خود ادامه دهید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع:‌ backpacker

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.