خرید بهترین عینک شنا در سال 2022 | عینک شنا چی بخرم؟

عینک‌ شنا بخش مهمی از تجهیزات ورزشی شناگر به شمار می‌رود! چه در حال یادگیری شنا باشید، چه برای یک مسابقه تمرین کنید یا یک ورزشکار سه گانه کلاس جهانی باشید، به یک عینک مناسب برای خود نیاز دارید. اما عینک شنا مناسب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ در اینجا به شما کمک می کند تا مشخص کنید کدام ویژگی ها و مزایای مربوط به نیازهای فردی شما هستند. هنگام انتخاب عینک شنای مناسب باید به سه جنبه اساسی توجه کنید:

 • که اندازه صورت شما است (اجازه ورود آب را ندهید)
 • این که راحت هستند (روی بینی چروکید یا فشار زیادی به حدقه چشم وارد نکنید)
 • شفاف بودن (مه‌آلود یا خراشیده نمی‌شوند)

پیش از بررسی ویژگی‌های عینک شنا، در ویدئویی زیر راهنمای خرید عینک شنا را مشاهده خواهید کرد.

ویژگی‌های عینک شنا

1. لنز ضد مه

عینک‌های نامناسب و بی‌کیفیت در هنگام استفاده به راحتی مه‌آلود می‌شوند. استفاده از عینک‌هایی که لنز ضد مه دارند، می‌تواند به راحتی فضای اطراف خود را دید. بدون آنکه نیاز باشد از اسپری ضد مه استفاده کنید به عبارتی بهتر بدون ایجاد کمترین دردسر، هنگام شنا در آب، عینک شنا دید خوب و کافی را برای شما ایجاد می‌کند. به غیر از مدل‌های پایه، بسیاری از عینک‌ها اکنون با محافظ ضد مه به‌صورت استاندارد عرضه می‌شوند.

برای مراقبت از عینک‌های ضد مه لازم است توجه داشته باشید که از دست زدن، مالش یا پاک کردن داخل لنز خودداری کنید. زیرا این کار می‌تواند خیلی سریع پوشش ضد مه لنز را که قابل تعمیر یا تعویض نیست، بشکند یا از بین ببرد.

انواع عینک شنا برای خرید

2. محافظت در برابر اشعه فرا بنفش

اشعه ماوراء بنفش (فرابنفش) یک شکل نامرئی از تابش خورشید است و می تواند برای چشم ها بسیار مضر باشد. این آسیب می تواند در طول زمان ایجاد شود و شما معمولاً اشعه ماوراء بنفش و آسیبی که ایجاد می کند را احساس نمی کنید. حتی در شرایط ابری اشعه ماوراء بنفش همچنان می‌تواند بسیار مضر باشد. همانند حفاظت ضد مه، اکثر عینک‌ها در حال حاضر دارای سطحی از محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش هستند و بسیاری از آنها یک محافظ کامل UV برای نور UVA و UVB ارائه می‌دهند. اگر در خارج از منزل شنا می‌کنید، مطمئن شوید که عینک‌هایی که می‌خواهید خریداری کنید دارای سطح محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش هستند. بنابراین باید این موضوع را بررسی کنید.

خرید بهترین مدل عینک شنا در سال 2022

3. لنز منحنی

برخی از مدل‌های عینک‌ شنا با لنزهای خمیده ویژه طراحی شده‌اند که هدف آن ارائه محدوده دید 180 درجه بدون کمترین میزان خطا است. این قابلیت برای شنای رقابتی در استخر یا آب های آزاد و همچنین داشتن دید کافی در یک استخر شلوغ ایده آل است.

4. بند تنظیم سریع/آسان

این ویژگی به کاربر اجازه می دهد تا به سرعت و به راحتی عینک را متناسب با اندازه و شکل سر خود تنظیم کند و بدون ایجاد کوچکترین دردسر به شنای خود ادامه دهد. این یک ویژگی عالی برای کسانی است که در شرایط مسابقه هستند، اما همه می‌توانند از آن بهره ببرند.

5. پل بینی قابل تنظیم

عینک مناسب باید با توجه به فرم صورت شما تعیین شود. از آنجایی که همه عینک‌ها در اندازه‌های فریم متفاوتی نیستند، پل‌های بینی قابل تنظیم به اطمینان از تناسب کامل عینک با صورت شما کمک می‌کنند. بسیاری از محدوده های عینک دارای 2 تا 4 پل بینی مختلف هستند و پل ها به راحتی قابل تعویض هستند.

ویژگی های عینک شنا

رنگ‌های لنز عینک شنا

عینک‌ها در رنگ‌های مختلف لنز و همچنین سبک‌های متفاوت عرضه می‌شوند. این قسمت از راهنما به شما کمک می‌کند که کدام رنگ لنز برای شما هنگام شنا بهترین کارایی را دارد.

1. لنز شفاف: لنزهای شفاف یک دید مشابه را ارائه می‌دهند که از تغییر رنگ جلوگیری می‌کند. این رنگ نور طبیعی را برای چشمان شما فراهم می کنند. از این رو برای شرایط کم نور یا ابری و تاریکی ایده آل هستند.

2. لنز آینه‌ای: لنزهای آینه‌ای با بازتاب نور به دور از چشم به کاهش درخشش در شرایط بسیار روشن کمک می‌کنند. آنها همچنین گزینه‌ای محبوب برای شناگران حرفه‌ای در مسابقات رسمی و حرفه‌ای هستند. زیرا حریفان نمی‌توانند چشمان آنها را ببینند!

3. لنز دودی: لنزهای دودی برای شناگرانی که به طور منظم در شرایط نور بسیار زیاد شنا می‌کنند عالی است و حسی مشابه عینک آفتابی ارائه می‌دهد. آنها همچنین به افزایش کنتراست ها بدون تحریف رنگ‌های واقعی کمک می‌کنند.

4. لنز کهربایی: لنزهای کهربایی یک گزینه عالی برای استفاده در شرایط نوری متغیر هستند و دید واضح تری را در آب ارائه می‌دهند. در شرایط نور کم، لنز کهربایی به شفاف‌تر کردن دید کمک می‌کند و سپس در شرایط روشن‌تر تابش خیره کننده را کاهش می‌دهد.

5. لنز آبی و بنفش (صورتی/بنفش): لنزهای آبی و بنفش در شرایط نوری کم تا متوسط از تابش نور بالقوه محافظت می کنند. آنها علاوه براینکه محافظت خوبی از چشم می‌کنند، یک گزینه سرگرم کننده برای کودکان نیز هستند.

خرید عینک شنا با کیفیت بالا و قیمت مناسب

شکل، اندازه و مناسب عینک شنا

عینک های شنا در اشکال و اندازه های مختلفی تولید می شوند که مزایای مختلفی را به کاربر ارائه می دهند. طرح‌های کوچک‌تر و ساده‌تر برای استفاده در مسابقات ایده‌آل هستند، اما معمولاً چندان راحت نیستند. برای کاربرانی که در اوقات فراغت قصد دارند شنا کنند، یک لنز عینکی بزرگتر با واشرهای نرم تر، راحتی بیشتری را ارائه می‌دهد.

برخی از برندها قاب‌های بزرگسالان را در دو اندازه (کوچک و معمولی) ارائه می‌دهند که امکان تناسب بهتر با اشکال مختلف صورت را فراهم می‌کند. در حالی که برخی از مارک‌ها، قاب مخصوص خانم‌ها را نیز ارائه می‌دهند. بنابراین ارزش بررسی همه گزینه‌های موجود برای یافتن بهترین عینک شنا وجود دارد.

ابعاد و اندازه عینک شنا

 1. شکل عینک شنا کلاسیک: عینک شنا کلاسیک از یک لنز نوری با یکی از دو نوع واشر (سیلیکون و فوم) مهر و موم به حفره چشم تشکیل شده است. واشرهای سیلیکونی در حال حاضر عمدتاً مورد استفاده قرار می گیرند و امروزه به ندرت می توان واشر فوم را پیدا کرد. واشرها عموماً به شکل گرد و بیضی هستند که مورد دوم به دلیل تطابق بیشتر با شکل طبیعی چشم محبوب ترین است.
 2. عینک شنا سوئدی: عینک‌های شنا سوئدی در بازار به عنوان جدیدترین مدل شناخته می‌شوند، اما محبوبیت بیشتری در بین شناگران نشان می‌دهند. این عینک درست روی حفره چشم می‌نشیند، بنابراین باعث کاهش کشش و افزایش احساس آزادی در آب می‌شود. به طور کلی به اندازه یک عینک کلاسیک مهر و موم شده با واشر راحت نیست.
 3. ماسک های شنا: ماسک شنا به طور کلی یک گزینه محبوب برای کودکان است. آن‌ها در رنگ‌های روشن، با رنگ‌های متنوع لنز عرضه می‌شوند که تناسب راحت و تنظیم آسان را ارائه می‌دهند. اندازه آن‌ها از عینک شنای سنتی بزرگتر است اما از ماسک غواصی کوچکتر است. ماسک های شنا گزینه‌ای عالی برای راحتی دید در شنا هستند. زیرا ماسک دور چشم قرار می گیرد و دامنه دید بیشتری نسبت به عینک های سنتی ارائه می‌دهد.

مراقبت از عینک شنا

مهم است که مطمئن شوید تا حد امکان از عینک خود مراقبت می‌کنید. زیرا باعث افزایش عمر آنها می‌شود و کیفیت و عملکرد آن‌ها حفظ می‌شود. برای محافظت بیشتر به نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • از دست زدن، مالش دادن یا پاک کردن قسمت داخلی لنز خودداری کنید زیرا این کار می تواند به سرعت پوشش ضد مه لنز را که قابل تعویض نیست شکسته یا از بین ببرد.
 • همیشه لنزها را تمیز نگه دارید
 • پس از هر بار استفاده، عینک را به آرامی با آب تازه بشویید
 • از قرار دادن عینک مرطوب در ظروف در بسته خودداری کنید
 • اجازه دهید عینک به طور طبیعی خشک شود
 • برای جلوگیری از محو شدن رنگ آن را زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید
 • یک محفظه عینک برای محافظت بیشتر در برابر خراشیدن در نظر بگیرید

تعمیر و نگهداری عینک یک مورد ضروری برای تمامی ورزشکاران است. از این رو با پیروی از نکات بالا، می توانید عمر عینک خود را طولانی تر کنید!

عینک شنا مناسب بزرگسالان

5 دلیل (مزیت) برای استفاده از عینک شنا

عینک‌های شنا به‌گونه‌ای هستند که استفاده از آن‌ها هنگام شنا مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت. اگرچه ممکن است گاهی اوقات باعث زخم شدن اطراف چشم شوند، اما مزایای آن به‌گونه‌ای است که تنها می‌توان گفت استفاده از آن ضروری است. اگر نگاهی به صحبت‌های شناگران مبتدی، حرفه‌ای و مبتدی بیندازیم، می‌بینیم همه‌ی آن‌ها استفاده از عینک را توصیه می‌کنند.

خرید جدیدترین مدل عینک شنا

آیا می توان بدون عینک شنا کنید؟

استفاده از عینک به نظر و سلیقه شناگر بستگی دارد. بعضی‌ها علاقه‌ای به استفاده از عینک ندارند. اما اینجا قصد داریم 5 دلیل اصلی را مورد بررسی قرار دهیم که شما را متقاعد می‌کند تا از عینک شنا استفاده کنید.

1. از چشمان شما محافظت می کند

بدون شک مهم‌ترین دلیل برای استفاده از عینک هنگام شنا، محافظت از چشمان شماست. محافظت از چشم تنها مربوط به آب نمی‌شود. در آب بسیاری از استخرها کلر وجود دارد. کلر یک ماده شیمیایی است که برای از بین بردن آلودگی‌های موجود در آب استفاده می‌شود. اگر در دریاچه یا آب‌های آزاد هم شنا می‌کنید، عینک می‌تواند از چشمان شما در برابر نمک موجود در آب محافظت کند.

با این حال توجه داشته باشید که برای موج‌ سواری یا قایق سواری نیازی به استفاده از عینک نیست. تنها در صورتی که می‌خواهید زیر آب رفته و شنا کنید، برای جلوگیری از عفونت چشم لازم است از عینک شنا استفاده کنید.

چرا باید از عینک شنا استفاده کنیم

2. آب را از چشمان شما دور می کند

همانطور که قبلا گفتیم، عینک به محافظت از چشمان شما کمک می کند. عملکرد عینک شنا به این صورت است که یک مهر و موم محکم در اطراف چشم شما ایجاد کرده تا به جلوگیری از نفوذ آب به چشم شما کمک کنند. باز کردن چشمان در زیر آب یا شنا کردن با چشمان باز می تواند باعث ایجاد درد یا سوزش شود. به خصوص اگر این کار را طولانی مدت انجام دهید.

همچنین بعضی از کودکان به دلیل ورود آب به چشم، از آن فرار می‌کنند و علاقه‌ای برای رفتن به استخر ندارند. همچنین می تواند باعث ترس از آب شود. استفاده از عینک می تواند آنها را تشویق کند در استخر حضور پیدا کنند.

اگر قصد دارید برای کودکان خود عینک تهیه کنید، بهتر است پیش از رفتن به استخر یا دریا، در خانه آن را امتحان کنید. زیرا محیطی امن و آشناست. همچنین می‌توانید آن‌ها را تشویق کنید که از عینک در حمام یا وان حمام استفاده کنند. این کار می تواند به آنها کمک کند تا متوجه شوند که عینک به دور نگه داشتن آب از چشم آنها کمک می کند.

3. از خشکی چشم جلوگیری می کند

آب استخر و آب دریا می تواند باعث خشک شدن پوست و حتی چشمان شما شود. برای درک این موضوع می‌توانید یک روز را بدون عینک به شنا بگذرانید. احتمالا در پایان روز متوجه خواهید شد که چشمانتان قرمز، خشک، خارش دار و تحریک شده است. آنها احتمالاً در طول مدتی که در ساحل یا استخر هستید زیاد شما را آزار نخواهند داد، اما در هنگام بازگشت به خانه آن را احساس خواهید کرد. در این شرایط برای کمک به بهبود چشم‌ها، لازم است مقداری قطره درون چشم خود بریزید تا به آبرسانی و جلوگیری از خارش چشم کمک کند.

با پرفروش‌ترین مدل عینک شنا آشنا شوید

4. محافظت در برابر اشعه فرا بنفش

یکی از بزرگترین چالش های شنا در خارج از منزل، شنا کردن در مقابل نور خورشید است. تابش نور خورشید می تواند قدرت دید شما را در بالا یا زیر آب را سخت کند. برای مقابله با این مشکل، عینک‌های خاصی برای شنا در فضای باز طراحی شده‌اند. این عینک ها می توانند به محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و همچنین کاهش تابش نور خورشید کمک کنند. این مدل عینک ها بهتری گزینه برای شنا در فضای باز هستند.

کدام مدل عینک شنا را بخریم

5. ایجاد بینایی کامل در زیر آب

یکی دیگر از مزایای داشتن عینک شنا این است که وقتی از آن استفاده می کنید، می توانید در زیر آب بینایی کامل داشته باشید. کودکان عاشق بازی در زیر آب هستند و سعی می کنند یکدیگر را پیدا کنند. با عینک، انجام این کار بسیار سرگرم کننده تر خواهد بود. به این معنی که شما می توانید همه چیز را ببینید. و اگر در اقیانوس شنا می کنید، دیدن جایی که در حال شنا هستید عالی خواهد بود. کاری که هرگز نمی توانید بدون شنا با عینک زیر آب انجام دهید.

خرید بهترین مدل عینک شنا

1. عینک شنا وی کی اسپرت

عینک شنا مدل وی کی اسپرت یکی از پرفروش‌ترین محصولات موجود در بازار می‌باشد. این عینک که دارای طراحی زیبا و خاصی است، از جنس سیلیکون ساخته می‌شود. این عینک شنا مخصوص کودکانی است که قصد دارند در استخر یا دریا شنا کنند. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، این عینک دارای یک بند قابل تنظیم می‌باشد. مهم‌ترین ویژگی این عینک وزن مناسب آن است که تنها 50 گرم می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم این محصول را از دست ندهید.

ابعاد۱۹*۷*۴ سانتی‌متر
وزن۵۰ گرم
جنس بندسیلیکون
نوع بندقابل تنظیم
جنس لنزپلاستیک
مناسب برای گروه سنیکودکان

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

2. عینک شنا اکوا پرو مدل X5

عینک شنا اکوا پرو مدل X5

عینک شنا مدل اکوا محصولی زیبا و درجه یک بوده که می‌تواند به خوبی از چشمان شما محافظت کند. جنس بدنه این عینک لاستیکی است و دارای بند قابل تنظیم می باشد. لنزهای پلی کربناتی به کار رفته در این عینک به شما کمک می کند تا در زیر آب تمام شرایط را به خوبی تماشا کنید. اما این پایان کار نیست. پوشش ضدآب و ضدآلودگی بلبرینگ قابلیتی است که این عینک دارد. لذا می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

ابعاد۱۳ × ۷.۵ × ۴.۲ سانتی‌متر
وزن۷۰ گرم
جنس بندلاستیکی
نوع بندقابل تنظیم
جنس لنزپلی‌کربنات
قابلیت‌های مقاومتیپوشش ضدآب و ضدآلودگی بلبرینگ

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

3. عینک شنا مدل S86S-AD 

عینک شنا مدل S86S-AD

اگر به دنبال یک عینک باکیفیت هستید، پیشنهاد می‌کنیم این محصول را از دست ندهید. برای تولید این عینک از مواد سیلیکونی استفاده می‌شود. از این رو هنگام استفاده،‌ صورت شما را اذیت نمی کند. بند این محصول قابل تنظیم است و دارای پوشش ضدآب و ضدآلودگی بلبرینگ خواهد بود. این محصول دارای گوش گیر برای جلوگیری از ورود آب به داخل گوش نیز می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم این محصول را از دست ندهید.

ابعاد۱۹*۵*۸ سانتی‌متر
وزن۵۰ گرم
جنس بندسیلیکون
نوع بندقابل تنظیم
جنس لنزپلی‌کربنات
قابلیت‌های مقاومتیپوشش ضدآب و ضدآلودگی بلبرینگ

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

4. عینک شنا فری شارک مدل YG-502

عینک شنا فری شارک مدل YG-502

برند Free Shark یکی از معتبرترین شرکت‌‌های تولید کننده لوازم ورزشی است. عینک شنا مدل YG-502 جزء محصولات باکیفیت این برند شناخته می‌‌شود. برای ساخت این عینک از باکیفیت‌ترین مواد سیلیکونی استفاده می‌شود. از همین رو هیچگونه آسیبی به چشمان شما وارد نمی‌کند. لنز این عینک پلی کربناتی بوده و دید مناسبی را زیر آب برای شما ایجاد می کند. این محصول باکیفیت مناسب بزرگسالان و نوجوانان می باشد. پیشنهاد می‌کنیم این محصول را از دست ندهید.

ابعاد۱۵x۴.۵x۲.۵ سانتی‌متر
وزن۵۵ گرم
جنس بندسیلیکون
نوع بندقابل تنظیم
جنس لنزپلی‌کربنات
قابلیت‌های مقاومتیپوشش ضدآب و ضدآلودگی بلبرینگ

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

5. عینک شنا یاماکاوا مدل Y-110

 عینک شنا یاماکاوا مدل Y-110

یکی از بهترین عینک های شنایی که می‌توانید تهیه کنید، عینک شنا یاماکاوا مدل Y-110 است. برای ساخت لنز این محصول از مواد باکیفیت استفاده می‌شود. به عبارتی بهتر لنزی سخت و باکیفیت را برای عینک شنا ارائه می دهد. از ویژگی های لنز این است که ضد مه است. علاوه بر این از بخار کردن بخش داخلی آن جلوگیری می‌شود. علاوه بر این در برابر اشعه مضر خورشید مقاوم است. این عینک باکیفیت می‌تواند بهترین و باکیفیت ترین محصولی باشد که می توانید خریداری کنید.

ابعاد۱۵x۱۷x۴ سانتی‌متر
وزن۵۰ گرم
جنس بندسیلیکون
نوع بندقابل تنظیم
جنس لنزپلی‌کربنات
قابلیت‌های مقاومتیفیلتر UV
مناسب برای:‌ نوجوان / کودکان / بزرگسال

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی نکات مهم درباره عینک شنا پرداختیم. درنظر گرفتن این موارد می‌تواند به شما در خرید یک عینک شنا مناسب کمک کند. همچنین برای مراقبت از عینک خود لازم است نکات ارائه شده را در نظر داشته باشید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع: wanderingswimmer

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.