مقایسه ChatGPT با بینگ چت

ChatGPT و Bing Chat این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده اند و نام خود را به عنوان یکی از ابزارهای پرکاربرد در زندگی افراد، ثبت کرده اند. احتمالاً در مورد توانایی عجیب آنها در نوشتن مقاله، شعر و حتی کدهای رایانه ای شنیده اید. فراتر از آن، این ابزارها می توانند موضوعات پیچیده را ساده کرده حتی قادر به خلاصه کردن رمان های طولانی نیز هستند. اما حتی اگر هر دو در ظاهر شبیه به هم باشند، که در نگاه اول اینطور به نظر می رسد، کیفیت پاسخ ها در واقع بسته به خدماتی که استفاده می کنید و یا ورودی که ارائه می دهید، متفاوت است. بنابراین در این مقاله، بیایید نگاهی به تفاوت‌های  ChatGPT و Bing Chat  بیندازیم. مقایسه ChatGPT با بینگ چت به شما کمک می کند تا بهترین چت بات هوش مصنوعی در سال 2023 را مناسب برای فعالیت های خود پیدا کنید.

آشنایی با ChatGPT

آشنایی با Bing

با Bing Chat و ChatGPT چه اقداماتی می توان انجام داد؟

در نخستین بخش از مقایسه ChatGPT با بینگ چت به سراغ معرفی این دو چت بات می رویم. ChatGPT و Bing Chat نمونه هایی از هوش مصنوعی مولد هستند، به این معنی که آنها توانایی تولید متن کاملاً جدید را دارند که قبلاً هرگز نوشته نشده بود. به طور طبیعی، این نوع هوش مصنوعی تنها زمانی مفید است که بتواند اطلاعات دقیقی را ارائه دهد، پس چگونه کار می کند؟

به طور خلاصه، هر دو هوش مصنوعی متکی به یک مدل زبان بزرگ است که توسط استارتاپ OpenAI مستقر در سانفرانسیسکو توسعه یافته است. مدل اصلی ChatGPT، به نام GPT-3.5، بر روی میلیاردها نمونه متنی جمع‌ آوری‌ شده از سراسر اینترنت آموزش داده شده است.

و GPT-4 که بسیار پرطرفدار است فقط برای کاربران ممتاز در دسترس است. با این حال، بینگ چت از مدل زبان پیشرفته GPT-4 استفاده می کند. با این حال، هر دو ربات چت توانایی تولید متنی را دارند که به نظر می رسد توسط یک انسان نوشته شده است. آموزش ChatGPT به زبان ساده به شما کمک می کند تا از این ابزار به راحتی استفاده کنید.

هم ChatGPT و هم Bing Chat می توانند متنی روان و شبیه به دست نوشته انسان در موضوعات مختلف تولید کنند

همچنین بینگ یک قدم فراتر می رود؛ زیرا می تواند برای دریافت اطلاعات به صورت لحظه ای، در اینترنت جستجو کند. به عبارتی بهتر بینگ چت قابلیت اتصال به اینترنت و دریافت محتوای آنلاین را دارد. مسلماً، این یک شمشیر دو لبه است؛ زیرا هرگونه اطلاعات نادرستی که به آن برخورد کند، می‌تواند باعث ایجاد و ارائه پاسخ نادرست به کاربر شود.

با این حال، در بیشتر موارد، بینگ چت منابع خود را در پایین هر پاسخ ذکر می کند. این قابلیت به شما این امکان را می دهد که به سادگی با کلیک بر روی یکی از نقل قول ها صحت خروجی را تأیید کنید.

با توجه به این نکته، مهم است که به هیچ یک از ربات‌های چت کاملاً اعتماد نکنید، زیرا ChatGPT و Bing Chat می توانند باعث گمراه کردن کاربران برای دریافت پاسخ هایشان شوند. این زمانی اتفاق می افتد که یک ربات چت پاسخی می دهد که قانع کننده به نظر می رسد اما هیچ مبنایی در واقعیت ندارد.

مقایسه ChatGPT با بینگ چت در زمینه دقت و دانش

اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد یک موضوع یا رویداد روز هستید، بینگ چت تقریباً پاسخی با کیفیت بالاتر ارائه می دهد؛ زیرا می تواند در اینترنت جستجو کند. اما اگر صرفاً به دنبال موضوعی یا رویداد تاریخی هستید، ChatGPT به طور معقولی این کار را انجام می دهد؛ زیرا اطلاعاتی در مورد رویدادهای قبل از 2021 دارد.

به عنوان مثال، می‌توانید هنگام خرید از Bing برای مقایسه مزایا و معایب محصولات تازه عرضه شده یا تهیه یک برنامه سفر شخصی برای تعطیلات بعدی خود استفاده کنید. هر دوی این کارها به مقدار کافی تحقیق و جستجو در وب نیاز دارند که انجام آن به صورت دستی زمان بیشتری را از شما می گیرد.

از سوی دیگر، وقتی صحبت از ایده های خلاقانه می‌شود، ChatGPT بهتر عمل می‌کند، زیرا برای مکالمه طراحی شده است. یعنی برای نوشتن متن، شعر داستان و سایر موارد خلاقیت بیشتری دارد. در حالی که می‌توانید از بینگ چت بخواهید شعر، داستان یا مقاله بنویسد، متوجه می‌شوید که به شدت مبتنی بر واقعیت است و ممکن است خلاقیت کمی را در خود داشته باشد. با این حال ChatGPT به برخی از سوالات پاسخی نمی دهد و این موضوع جزء مشکلات ChatGPT به شمار می رود.

با این حال، Bing به شما اجازه می دهد تا از بین سه حالت، یعنی خلاقیت (Creative)، تعادل (Balanced) و دقت (Precise) انتخاب کنید. همانطور که در تصویر بالا می بینید، حالت Creative به رفتار پیش فرض ChatGPT نزدیک تر است. با این حال، آزمایش ما نشان داد که ChatGPT پاسخ های طولانی تری ارائه می دهد.

مقایسه ChatGPT با بینگ چت در زمینه نحوه استفاده

ChatGPT در اواخر سال 2022 به عنوان یک ابزار مبتنی بر وب راه اندازی شد. این دسترسی تا به امروز ادامه دارد، اما زمانی که OpenAI داده های کافی را جمع آوری کرد و پروژه از مرحله پیش نمایش تحقیق خارج شد، ممکن است تغییر کند.

از سوی دیگر، بینگ از انتشار گسترده بهره کافی نبرد. حتی با وجود اینکه مایکروسافت این ویژگی را برای ماه‌ها قبل از راه‌اندازی آن آزمایش کرد، این شرکت انتشار تدریجی آن را انتخاب کرد. به عبارت دیگر، باید در لیست انتظار ثبت نام کنید و حداقل چند روز صبر کنید تا بتوانید برای اولین بار از چت بینگ استفاده کنید.

مطالب مرتبط

برای دسترسی به چت بینگ، باید به لیست انتظاری بپیوندید که ممکن است چند روز طول بکشد

به طور متوسط، باید دو هفته صبر کنید، اگرچه ممکن است این زمان تغییراتی نیز داشته باشد. همچنین می‌توانید از مرورگر وب مایکروسافت Edge استفاده کنید و برنامه Bing را در تلفن همراه بارگیری کنید تا شانس خود را برای انتخاب زودتر افزایش دهید.

خبر خوب این است که وقتی به چت بینگ دسترسی پیدا کردید، می توانید از آن در بسیاری از پلتفرم های دیگر استفاده کنید. در حالی که ChatGPT فقط در یک مرورگر وب کار می کند، مایکروسافت چت بات هوش مصنوعی خود را به برنامه های تلفن همراه و حتی چت های اسکایپ آورده است. اولی به این معنی است که می توانید مانند دستیار Google از طریق صدا با بینگ چت تعامل داشته باشید.

مقایسه ChatGPT با بینگ چت در زمینه محدودیت ها و قیمت گذاری

OpenAI محدودیت های بسیار کمی را برای استفاده از ChatGPT اعمال می کند، حتی اگر هزینه آن را پرداخت نکنید. اگر در عرض چند دقیقه پیام های زیادی ارسال کنید، ممکن است با خطاهایی روبرو شوید، اما این کار برای جلوگیری از محدود افرادی است که قصد سوء استفاده از ChatGPT را دارند. همچنین می توانید مکالمات نسبتا طولانی تری با چت بات داشته باشید بدون اینکه محدودیتی برای هر مکالمه وجود داشته باشد.

گفتنی است، شما می توانید برای خرید اکانت ChatGPT پلاس، اشتراک ماهانه 20 دلاری بپردازید. انجام این کار سه مزیت را برای شما به ارمغان می آورد: دسترسی سریع به سرویس، زمان پاسخگویی سریعتر و دسترسی زودهنگام به ویژگی های جدید. همچنین ممکن است در برخی موارد پاسخ‌های با کیفیت بالاتری دریافت کنید.

برخلاف بینگ، ChatGPT محدودیتی برای مکالمه ندارد

در همین حال، بینگ می تواند اکثر زبان های دنیا از جمله فرانسوی، آلمانی و ژاپنی را درک کند. علاوه بر این، چند محدودیت دیگر نیز وجود دارد. شما فقط می توانید 150 مکالمه با بینگ در یک روز داشته باشید. و هر موضوع به 15 پاسخ محدود می شود، بنابراین ممکن است مکالمات طولانی و پشت سر هم همیشه امکان پذیر نباشد.

مایکروسافت به مرور زمان این محدودیت ها را کاهش داده است. اما در حال حاضر، این شرکت می‌گوید که اکثر مردم آنچه را که به دنبال آن هستند در پنج پاسخ یا کمتر می‌یابند.

ChatGPT به زبان های دیگر پاسخ خواهد داد، اما مدل اصلی GPT-3.5 عمدتاً بر روی نمونه ها و متن انگلیسی آموزش داده شده است. تقریباً 92٪ از داده های آموزشی ChatGPT شامل زبان انگلیسی است. پاسخ‌ها به زبان‌های دیگر نیز از نشانه‌های بیشتری استفاده می‌کنند و شما زودتر با محدودیت کاراکتر ChatGPT مواجه می‌شوید.


مقایسه ChatGPT با بینگ چت: بررسی ویدئویی


کدام چت بات بهتر است؛ ChatGPT یا بینگ چت؟

مقایسه ChatGPT با بینگ چت مشخص کرد که هیچ پاسخ مستقیمی وجود ندارد، زیرا هر دو ابزار فوق العاده چشمگیر هستند. یک تشبیه خوب این است که ChatGPT را با یک بوم خالی مقایسه کنید. بینگ چت نقش هدایت کننده تری را ایفا می کند تا شما را به جایی که می خواهید برساند. از سوی دیگر، کاربرد ChatGPT این است که بیشتر به تخیل شما می پردازد و برای رسیدن به نتیجه دلخواه به ورودی کاربر متکی است.

در این شرایط، هر دو عملکرد فوق العاده ای دارند. با این حال، جنبه های مثبت و منفی هر دو پلتفرم وجود دارد که می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند. بینگ چت بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال اطلاعات به روز و کمک به پاسخ های مناسب هستند.

اگر نگران امنیت آنلاین هستید، بهتر است بدانید که بینگ چت گزینه بهتری می باشد. با این حال، راه‌های زیادی وجود دارد که کودکان می‌توانند با خیال راحت از ChatGPT استفاده کنند. همچنین نکته منفی نیاز به استفاده از آخرین نسخه اج است. همچنین محدودیت 15 چت در هر دفعه با محدودیت 2000 کاراکتری برای جستجو وجود دارد که ممکن است برای برخی از کاربران محدود کننده باشد.

علیرغم اینکه ChatGPT از GPT-3.5 استفاده می کند، بسیاری از کاربران همچنان آن را برای کارهایی مانند نوشتن خلاقانه بهتر می دانند. رویکرد بوم خالی GPT و تمرکز بیشتر روی “چت” مفیدتر بود. علاوه بر این، امکان اجرا در مرورگرهایی غیر از Edge ممکن است آن را برای برخی جذاب تر کند. در نهایت، این موردی برای انتخاب ابزار مناسب برای کار است. زیبایی این است که هر دو پلتفرم رایگان هستند، بنابراین امتحان کردن هر دوی آنها سریع و آسان است.

نتیجه گیری

در اینجا خلاصه ای از مقایسه ChatGPT با بینگ چت آورده شده است:

 1. هر دو ChatGPT و Bing Chat از یک مدل زبان به نام GPT استفاده می کنند. با این حال، مایکروسافت مدل پیشرفته تری را برای بینگ چت اتخاذ کرده است که به آن برتری می دهد.
 2. بینگ چت بر روی پلتفرم های بیشتری نسبت به ChatGPT در دسترس است، از جمله اندروید، iOS و حتی برنامه اسکایپ. با این حال، در حال حاضر از شما می‌خواهد که به فهرست انتظار بپیوندید، در حالی که می‌توانید فوراً از ChatGPT استفاده کنید.
 3. بینگ در درجه اول به عنوان یک موتور جستجو عمل می کند، بنابراین می تواند به نتایج وب و اطلاعات به روز دسترسی داشته باشد. در همین حال، ChatGPT از رویدادهای اخیر اطلاعی ندارد.
 4. ChatGPT یک اشتراک پولی به نام نسخه پلاس دارد که به شما امکان دسترسی سریعتر را نسبت به سطح رایگان می دهد. استفاده از Bing نیز رایگان است، اما مایکروسافت تعداد مکالماتی که می توانید در روز داشته باشید را محدود می کند.
 5. بینگ سه حالت چت را ارائه می دهد، در حالی که ChatGPT هیچ تنظیمات یا گزینه های تنظیم دقیقی ندارد.
 6. ChatGPT ممکن است پاسخ های خلاقانه طولانی تری ارائه دهد. با این حال، این ممکن است به بهای دقت تمام شود، زیرا نمی تواند پاسخ های خود را با منابع خارجی بررسی کند.
 7. بینگ چت به طور رسمی از بسیاری از زبان های غیر انگلیسی پشتیبانی می کند. در حالی که ChatGPT می تواند چندین زبان را نیز بفهمد، بیشتر آموزش آن شامل کلمات و نمونه های انگلیسی است.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی و مقایسه ChatGPT با بینگ چت پرداختیم. Bing Chat و ChatGPT ابزارهای جدید و بسیار هیجان انگیز با انبوهی از پتانسیل هستند. آنها هر کدام در بعضی چیزها بهتر هستند، با Bing Chat در یافتن اطلاعات به روز و عمل به عنوان دستیار بهتر است، در حالی که ChatGPT در مکالمات خلاقانه یا کمک به نوشتن به سبک خاصی مهارت بیشتری دارد. این می تواند برای درخواست ها یا برای تصحیح چیزی که نوشته اید عالی باشد. امیدواریم مقاله مقایسه ChatGPT با بینگ چت که از وبسایت androidauthority گرفته شد، مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع androidauthority
ممکن است شما دوست داشته باشید
نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. آواتار جواد
  جواد می گوید

  چت جی پی تی یه زمانی خوب بود الان خوب نیست