بهترین ابزار برنامه نویسی با هوش مصنوعی در سال 2024

هوش مصنوعی با امکانات و قابلیت های فوق العاده خود توانسته دروازه‌های بسیاری از نوآوری‌ و تکنولوژی را به روی کاربران باز کند. از ویرایش عکس با هوش مصنوعی گرفته تا امکان نوشتن کدهای مختلف. موارد بسیار زیادی وجود دارد که می توان با استفاده از هوش مصنوعی به سرانجام رساند و سرعت انجام فرآیندها را چند برابر کند. با گذشت مدت زمان زیاد از رونمایی هوش مصنوعی، هنوز هم روز به روز قابلیت ها و امکانات جدیدی معرفی می شود.

در این مقاله، ما به طور خاص در مورد بهترین ابزارهای برنامه نویسی با هوش مصنوعی صحبت می کنیم که می توانند کمک زیادی کنند. شما می‌توانید از ابزارهای کدنویسی با هوش مصنوعی فهرست‌شده در زیر برای تولید کد، رفع اشکال‌ها، توضیح تکه‌های کد و موارد دیگر استفاده کنید. اگر از علاقه مندان به نوشتن کد هستید، پیشنهاد می کنیم لیست بهترین ابزارهای برنامه نویسی با هوش مصنوعی را مشاهده کنید. همچنین شما می توانید بهترین ابزار طراحی لوگو با هوش مصنوعی را مشاهده کنید.

بهترین ابزار کدنویسی با هوش مصنوعی

1 GitHub Copilot X

اگر برنامه نویس هستید و به دنبال بهترین ابزار برنامه نویسی با هوش مصنوعی هستید، GitHub Copilot X را توصیه می کنیم. این یک دستیار هوش مصنوعی است که می تواند در تکمیل کد، توضیح کد، اشکال زدایی و موارد دیگر به شما کمک کند. GitHub Copilot X مجهز به مدل GPT-4 است که مسلماً یکی از بهترین مدل‌های هوش مصنوعی با قابلیت ها و امکانات متعدد به شمار می رود. این ابزار حتی بهتر از مدل OpenAI Codex ساخته شده است که از نسل سری GPT-3 می باشد.

با توجه به ویژگی‌ها، GitHub Copilot X می‌تواند با هر قسمت از کار شما یکپارچه شود، پیشنهادات متنی ارائه دهد، یک کد را اصلاح کند، کد را ترجمه کند و در انجام موارد دیگر به شما کمک کند. شما حتی نیازی به خواندن کل اسناد ندارید. Copilot X می‌تواند به سؤالات شما از اسناد پاسخ‌های مناسبی بدهد.

همچنین می توانید از Copilot X در ترمینال یا IDE های مورد علاقه خود مانند VS Code، Visual Studio، JetBrains، Neovim و موارد دیگر استفاده کنید. علاوه بر این، Copilot X از چندین زبان برنامه نویسی از جمله C، C++، C#، Go، Java، JavaScript، PHP، Python، Ruby، Scala، TypeScript و غیره پشتیبانی می کند.

در مجموع، GitHub Copilot X می‌تواند بهترین دستیار برنامه نویسی با هوش مصنوعی شما برای مقابله با چالش‌های کدنویسی باشد. با این حال، به خاطر داشته باشید که Copilot X در حال حاضر برای همه در دسترس نیست. کاربران یا کسب‌وکارهایی که قبلاً از GitHub Copilot استفاده می کردند، می‌توانند به لیست انتظار Copilot X بپیوندند. قیمت‌گذاری درباره اشتراک آن هنوز قطعی نشده است، اما Copilot  مبلغ 10 دلار در ماه هزینه دارد.

بیشتر بخوانید: بهترین ابزار هوش مصنوعی در کسب و کار

2 CodeGPT

اگر از VS Code به طور گسترده برای برنامه نویسی استفاده می کنید، می توانید نگاهی به CodeGPT بیندازید. این ابزار یک افزونه است که توسط Daniel San برای VS Code توسعه یافته است. می‌توانید کلید API خود را برای دسترسی به مدل‌های ChatGPT، از جمله GPT-4 در CodeGPT، اضافه کنید و شروع به استفاده از برنامه در پایگاه کد خود کنید. طبق نظر بسیاری از کاربران این افزونه یکی از بهترین ابزارهای کدنویسی با هوش مصنوعی است.

شما می توانید از CodeGPT هر گونه سوال مربوط به کدنویسی را بپرسید و بلافاصله به سوالات شما پاسخ می دهد. علاوه بر این، می‌توانید کد تولید کنید، یک قطعه کد را انتخاب کنید و از CodeGPT بخواهید که عملکرد آن را توضیح دهد، مشکلات و راه‌حل‌ها را بیابد، کد را اصلاح کند، آن را مستند کند و سایر موارد مربوط به کدنویسی.

beebom

این ابزار از 16 زبان برنامه نویسی پشتیبانی می کند و به غیر از مدل های ChatGPT OpenAI، می توانید کلیدهای API را از سایر سرویس های هوش مصنوعی مانند Cohere، Anthropic، AI21 Labs، HuggingFace و غیره اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین ابزار ترجمه با هوش مصنوعی

3 Codey and Studio Bot by Google

گوگل نیز از رقا عقب نمانده و با Codey و Studio Bot وارد دنیای برنامه نویسی با هوش مصنوعی شده است. می‌توانید از Codey، به عنوان یک دستیار کدنویسی با هوش مصنوعی در Google Colab استفاده کنید. این ابزار شبیه به GitHub Copilot X است و پیشنهادات کد خطی، تولید کد، تکمیل خودکار، اشکال زدایی و موارد دیگر را ارائه می دهد. با این حال، این ویژگی هنوز برای همه فعال نیست و فقط کاربران در ایالات متحده می توانند اولین دسترسی را داشته باشند.

Codey بر اساس مدل PalM 2 گوگل ساخته شده است و در حال حاضر فقط پایتون را پشتیبانی می کند. می‌توانید Google Colab را باز کنید، یک نوت‌بوک راه‌اندازی کنید و بررسی کنید که آیا دکمه «Generate» در بالا ظاهر می‌شود یا نه. بهترین بخش Codey این است که استفاده از آن رایگان می باشد، با این حال، کاربرانی که اشتراک Colab را تهیه کنند، دسترسی زودتری به این ابزار خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: بهترین ابزار ویرایش ویدئو با هوش مصنوعی

4 Replit Ghostwriter

Replit ابزار برنامه نویسی با هوش مصنوعی خود با نام Ghostwriter را معرفی کرده است. این ابزار توسط مدل زبان بزرگ داخلی آنها پشتیبانی می شود، که بر روی کدهای در دسترس عموم آموزش داده شده و توسط Replit تنظیم شده است. از تکمیل کد، تولید کد، تبدیل، بهبود، توضیح، چت، اشکال زدایی و موارد دیگر پشتیبانی می کند. همچنین می تواند به طور خودکار مشکلات موجود در کد شما را شناسایی کرده و راه حلی را پیشنهاد کند.

بهترین بخش این است که Replit از 16 زبان برنامه نویسی، از جمله Bash، C، C#، C++، CSS، Go، JavaScript، Java، PHP، Perl، Python، Ruby و غیره پشتیبانی می کند. می توانید با استفاده از این ابزار وارد یک پایگاه کد شوید و با چارچوب ها، API ها و زبان های مختلف شروع به کدنویسی کنید.

با این حال، دسترسی به Replit Ghostwriter رایگان نیست. شما باید در نسخه Pro مشترک شوید که هزینه آن 20 دلار در ماه است. علاوه بر قابلیت کدنویسی با هوش مصنوعی، فضای کاری سریع، محدودیت های منابع بالا، پاسخ های خصوصی نامحدود، SSH و موارد دیگر را نیز دریافت خواهید کرد. به طور خلاصه، Replit Ghostwriter یک راه عالی برای شروع برنامه نویسی با هوش مصنوعی است. امکان اجرای همزمان کد در یک IDE آنلاین یک مزیت اضافی است.

بیشتر بخوانید: بهترین ابزار ساخت آهنگ با هوش مصنوعی

5 Amazon CodeWhisperer

در رقابت هوش مصنوعی، آمازون عقب نمانده و مدل های قدرتمندی را برای موارد استفاده خاص ارائه می کند. Amazon CodeWhisperer یک LLM ویژه برنامه نویسی است که می تواند به شما در برنامه نویسی به چندین زبان کمک کند. طبق گفته آمازون، CodeWhisperer بر روی میلیاردها خط کد آموزش دیده است و می تواند کدهای درون خطی مشابه Copilot X ایجاد کند.

همچنین این قابلیت را دارد که کدهایی را که شبیه کدهای آموزشی منبع باز هستند، شناسایی کند و به شما این امکان را می دهد که کد را تگ کنید. CodeWhisperer با امنیت کد داخلی نیز همراه است. می‌تواند کد شما را اسکن و تجزیه و تحلیل کند تا آسیب‌پذیری‌ها و حفره‌ها را بیابد تا بتوانید فوراً آنها را برطرف کنید.

بهترین بخش این است که Amazon CodeWhisperer را می توان در بسیاری از IDE ها از جمله VS Code، IntelliJ IDEA، PyCharm و غیره استفاده کرد و از چندین زبان مانند Python، Java، Javascript، Typescript، C# و غیره پشتیبانی می کند. در نهایت، می توانید با پیشنهاد کد نامحدود به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا

6 GPT Engineer

GPT Engineer

GPT Engineer یک پروژه منبع باز جدید است که به سرعت در بین کاربران محبوبیت پیدا کرده است و یکی از بهترین ابزارهای برنامه نویسی با هوش مصنوعی در سال 2023 است. این ابزار طی چند روز 11 هزار ستاره در GitHub دریافت کرده است و همچنان ویژگی ها و به روز رسانی های بیشتری را از مشارکت کنندگان مختلف دریافت می کند.

GPT Engineer یک ابزار هوش مصنوعی شبیه به Auto-GPT است، اما به طور خاص برای ساخت کل پایگاه کد برای پروژه شما در نظر گرفته شده است. شما باید به این ابزار بگویید که چه چیزی را می خواهید بسازید. سپس GPT Engineer چندین سوال برای شفاف سازی از شما می پرسد و سپس شروع به ساخت آن می کند.

برخلاف Auto-GPT، GPT Engineer از درصد موفقیت بالایی برخوردار است و توسعه دهندگان توانسته اند با استفاده از این پروژه یک کد پایه کامل بسازند. ناگفته نماند که شما به یک API OpenAI، ترجیحا یک API GPT-4 نیاز دارید. بنابراین اگر برنامه نویس هستید، GPT Engineer را آزمایش کنید و بررسی کنید که آیا برای شما کار می کند یا خیر.

بیشتر بخوانید: بهترین ابزارهای تولید کننده صدا با هوش مصنوعی

7 ChatGPT 4

ChatGPT 4

در حالی که ChatGPT یک چت بات هوش مصنوعی چندکاره است، در کدنویسی نیز بسیار قدرتمند عمل می کند. به هر حال، مدل OpenAI GPT-4 اکثر دستیارهای کدنویسی هوش مصنوعی در بازار، از جمله Copilot X و CodeGPT را که در بالا ذکر شد، پشتیبانی می کند.

اگر در ChatGPT Plus مشترک شده اید (20 دلار در ماه)، می توانید به مدل GPT-4 دسترسی داشته باشید و از ChatGPT برای نوشتن کد استفاده کنید. بسیاری از کاربران پیشنهاد می کنند از مدل GPT-4 برای برنامه نویسی استفاده کنید زیرا دقیق است و یک کد بدون خطا را ارائه می دهد.

همچنین می توانید از ChatGPT برای سؤالات مربوط به کدنویسی استفاده کنید، زیرا این ابزار کار فوق‌العاده‌ای در توضیح، تولید و رفع کد انجام می‌دهد. بنابراین اگر شما یک فرد مبتدی در برنامه نویسی هستید و به دنبال بهترین ابزار برنامه نویسی با هوش مصنوعی هستید، پیشنهاد می کنیم از ChatGPT 4 برای تمام سوالات برنامه نویسی خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین چت بات های هوش مصنوعی

8 Google Bard

Google Bard

Google Bard یک چت بات هوش مصنوعی چندکاره است، از طرفی در کدنویسی نیز بسیار خوب عمل می کند و با به‌روزرسانی‌های جدیدتر، در برنامه‌نویسی بهتر شده است. شرکت گوگل، Google Bard را بر روی مدل PalM 2 ساخته که قادر به پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی مختلف است. همچنین بیش از 20 زبان برنامه نویسی از جمله C، C++، Python، C#، Javascript و غیره پشتیبانی می کند.

همچنین می توانید از Google Bard برای ترجمه کد از یک زبان به زبان دیگر استفاده کنید. و با تکنیک جدیدی به نام Implicit Code Execution، گوگل بارد می تواند کد را در پس زمینه اجرا کند تا خروجی را به طور دقیق نشان دهد. به گفته گوگل، تکنیک جدید دقت Bard را تا 30 درصد در درخواست‌های مبتنی بر محاسبات بهبود بخشید.

علاوه بر این، می توانید کد را مستقیماً در Google Colab صادر کنید و خروجی را آزمایش کنید. به طور خلاصه، Google Bard می تواند ثابت کند که یکی از بهترین ابزارهای کدنویسی با هوش مصنوعی است و شما می توانید از آن به نفع خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی Midjourney چیست و چگونه کار می‌کند؟


برنامه نویسی با هوش مصنوعی – جمع بندی

در این مطلب به بررسی 8 مدل از بهترین ابزارهای برنامه نویسی با هوش مصنوعی پرداختیم. تلاش کردیم ابزارهایی را معرفی کنیم که قابلیت های متعددی داشته باشند. به طوری که علاوه بر کد نویسی، در ویرایش و رفع خطاهای احتمالی آن نیز به شما کمک کنند. چه یک برنامه نویس حرفه ای باشید، یا تازه شروع کرده اید، ابزارهای کدنویسی با هوش مصنوعی می توانند سرعت یادگیری شما را چندین برابر کنند و سریعتر کدهای طولانی را بنویسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 نظر
 1. آواتار عاشق تنها
  عاشق تنها می گوید

  یکی به من بگه چه کاری رو با هوش مصنوعی نمیشه کرد!

 2. آواتار محمدشکری
  محمدشکری می گوید

  از GPT Engineer استفاده کردم، خوبه ولی باید برنامه نویسی بلد باشی، صفر باشی بهت کمکی نمیکنه

 3. آواتار GOLISA
  GOLISA می گوید

  Codey and Studio Bot by Google واقعا خیلی خوب بود

 4. آواتار گکشیت
  گکشیت می گوید

  همشون رو امتحان کردم
  CodeGPT از همه بهتره و کاربردی تره

 5. آواتار Adina
  Adina می گوید

  CodeGPT خیلی خوب بود

  1. آواتار محمد
   محمد می گوید

   سلام، شما API CODE از کجا تهیه کردین؟

 6. آواتار محمود
  محمود می گوید

  چطور میشه github copilot رو فعال کرد. توی سایت cardguru کارت اعتباری فیک ساختم اما بازم قبول نمی کنه.