13 کاربرد ChatGPT که شما را شگفت زده می کند!

هوش مصنوعی در چند سال اخیر شاهد پیشرفت و گسترش زیادی بوده است. ابزارهای نوشتن با هوش مصنوعی، تبدیل متن به تصویر با هوش مصنوعی و حتی بهترین ابزارهای تولید موسیقی با هوش منصوعی، بخشی از کاربرد آن در زندگی ما به شمار می رود. اکنون، ChatGPT، یک چت بات هوش مصنوعی که در مدت زمان کم استقبال زیادی داشته، کاربردهای فراوانی دارد که برخی از آن ها می توانند سرعت انجام فعالیت های کاری ما را چندین برابر کنند. از همین رو کاربران با خرید اکانت ChatGPT پلاس، به دنبال بهره مندی از مزایای این چت بات هوش مصنوعی هستند. اگر در مورد ChatGPT شنیده اید اما دقیقاً مطمئن نیستید که چگونه می تواند کاربرد عملی داشته باشد، ما با 11 روش برای کاربرد ChatGPT می پردازیم.

ChatGPT چیست؟

13 کاربرد ChatGPT که شما را شگفت زده می کند! در سیب تیپ

اگر تا به حال از ChatGPT استفاده نکرده اید، یا دقیقاً در مورد چیستی آن مطمئن نیستید، بیایید نگاه سریعی به چت جی پی تی داشته باشید. ChatGPT یک چت بات هوش مصنوعی مکالمه ای است که می تواند تقریباً به هر سؤالی که شما دارید، پاسخ دهد.

می توانید آن را به عنوان جستجوی گوگل در نظر بگیرید، با این حال، اطلاعات را به شکلی محاوره‌ای و ساختار یافته ارائه می‌کند که یک انسان هنگام ارائه پاسخ به سؤالات انجام می‌دهد. علاوه بر این، تقریباً می تواند در هر زمینه ای به سؤالات پاسخ دهد. علم، ریاضیات، دین، ورزش، سیاست؛ تنها کافی است سوال خود را از آن بپرسید.

فراتر از هیاهوی پیرامون ChatGPT، در حال حاضر چه کاربردهایی در مورد چت بات هوش مصنوعی وجود دارد که در دنیای واقعی می توانید امتحان کنید؟ آماده کاوش هستید؟ در اینجا برخی از کاربرد ChatGPT آورده شده است.

کاربردهای ChatGPT

ChatGPT پرس و جوها را به زبان طبیعی می فهمد و پردازش می کند، بنابراین شما می توانید پرس و جوهایی را مانند اینکه با یک دوست صحبت می کنید وارد کنید. از آنجایی که ChatGPT یک مدل زبان است، می تواند ورودی شما را درک کند و خروجی را به طور طبیعی تولید کند. ما همچنین تصاویری را اضافه کرده‌ایم که هم پاسخ‌های درخواست ما و هم پاسخ‌های ChatGPT را شامل می‌شوند.

1. نوشتن رزومه

اگر در حال حاضر به دنبال کار هستید، یکی از خسته‌کننده‌ترین بخش‌های فرآیند درخواست شغل، نوشتن یک رزومه شخصی و نامه درخواست برای هر شغلی است. متأسفانه، شما نمی توانید به سادگی برای هر کار یک نسخه بنویسید. ChatGPT یکی از سریع ترین راه ها برای ساخت رزومه آنلاین است.

این چت بات هوش مصنوعی می تواند تنها در چند ثانیه رزومه مورد نیاز و نامه درخواست شغلی را برای شما بنویسد.(1) در تصویر زیر از ChatGPT خواسته شد رزومه ای برای یک درخواست شغل نویسندگی و نامه ای برای درخواست این شغل بنویسد، و نتیجه به صورت زیر است.

2. جوک بسازید

زندگی بدون ذره ای سرگرمی معنایی دارد؟ همانطور که می دانید یکی از ساده ترین روش ها برای خندیدن جوک گویی است، در این بخش ChatGPT می تواند مفید باشد. مطمئناً چت بات های هوش مصنوعی به عنوان کمدین های بزرگ شناخته نمی شوند، اما ChatGPT پتانسیل هایی را نشان می دهد. ما از ChatGPT خواستیم تا جوکی در مورد اپل و گوشی های هوشمند تاشو به ما بگوید. نتیجه به صورت زیر است.

13 کاربرد ChatGPT که شما را شگفت زده می کند! در سیب تیپ

3. توضیح درباره موضوعات پیچیده

گاهی اوقات، گوگل کردن یک موضوع به شما درک روشنی نمی دهد. به موضوعاتی مانند بیماری کرم‌چاله‌ها، یا نظریه‌های سرگردان درباره کهکشان و اجرام آسمانی فکر کنید. یا درباره دروس فیزیک و شیمی که یادگیری آن برای بسیاری از افراد سخت بود. ChatGPT می‌تواند در توضیح آن‌ها به زبان ساده مفید باشد.

در تصویر زیر از چت جی پی تی خواسته شد تا کرم چاله را به زبان ساده برای یک کودک 5 ساله توضیح دهد که به راحتی در یک پاراگراف این کار را انجام داد. همچنین به صورت مشابه توضیحات مربوط به اینترنت را ارائه داد.

یکی دیگر از مهم ترین کاربرد ChatGPT بخواهید مفاهیم، تعاریف، تئوری ها و غیره را به سبک های مختلف برای شما توضیح دهد. همانطور که پاسخ را مطابق با سوال شما ایجاد می کند، می توانید از آن بخواهید که به سبک های مختلف توضیح دهد، آن را کوتاه یا ساده نگه دارید، به جای پاراگراف ها، نقاط گلوله را فهرست کنید و غیره. آن را برای شما انجام دهد.

13 کاربرد ChatGPT که شما را شگفت زده می کند! در سیب تیپ

4. حل مسائل ریاضی پیچیده

برای حل مسائل پیچیده جبر یا مسائل ریاضی ساده که حل کردن برخی از آن ها برای افراد کمی سخت و دشوار است، کاربرد ChatGPT می تواند در این زمینه کمک زیادی کند. شما باید مشکلات خود را به طور واضح و مختصر برای بهترین نتایج ارائه دهید. ما از ChatGPT خواستیم به یک مسئله ریاضی ساده اما مشکل پاسخ دهد و نتیجه اینگونه شد که به راحتی پاسخ را ارائه کرد.

13 کاربرد ChatGPT که شما را شگفت زده می کند! در سیب تیپ

5- مشاوره دریافت کنید

ChatGPT، درست مانند هر سیستم هوش مصنوعی دیگر، نمی تواند دقیقاً احساسات را درک کند. با این حال، همچنان می تواند نکات مفیدی برای مدیریت روابط با دوستان، خانواده و عزیزان ارائه دهد. اگر تذکرات درستی به او بدهید، می تواند درمانگر شخصی یا متخصص روابط شما باشد. همانند مسئله ریاضی، در اینجا نیز باید مسئله به صورت کاملا شفاف برای ChatGPT تشریح شود.

13 کاربرد ChatGPT که شما را شگفت زده می کند! در سیب تیپ

6. نوشتن موسیقی

یکی از بزرگترین نقاط قوت ChatGPT «خلاقیت» آن است. برخلاف برخی از چت بات های هوش مصنوعی، ChatGPT فقط با مفاهیم رباتیک بی روح سر و کار ندارد. از جمله ویژگی های خلاقانه ChatGPT، نوشتن موسیقی است که مهارت فوق العاده ای در این کار دارد. شما می توانید تقریباً هر آهنگی را در اکثر ژانرهای موجود موسیقی بنویسید. از ChatGPT خواسته شد یک آهنگ رپ برای ایلان ماسک بنویسد و در اینجا نتیجه آن قابل مشاهده است.

13 کاربرد ChatGPT که شما را شگفت زده می کند! در سیب تیپ

7. کد نویسی، اشکال زدایی و توضیح درباره آن

چه یک برنامه نویس باتجربه باشید و چه تازه کار، هر از گاهی با چند اشکال در کد خود مواجه خواهید شد. ChatGPT می تواند به شما کمک کند تا مشکل را در کد خود محدود کنید و ساعت ها در جستجوی یک کامای نابجا صرفه جویی کنید. همچنین می‌توانید کل بلوک‌های کد عملکردی را از ابتدا بنویسید. با این حال، استقرار کد ChatGPT در سرور تولید ممکن است ایده خوبی نباشد.

13 کاربرد ChatGPT که شما را شگفت زده می کند! در سیب تیپ

8. تولید محتوا به چند زبان

اگر شما یک تولید کننده محتوا هستید که دوست دارید به مخاطبان بیشتری دسترسی داشته باشید، ChatGPT می تواند برای ایجاد محتوا به چندین زبان بسیار مفید باشد. مطمئناً، Google Translate وجود دارد، اما نوشتن به یک زبان و ترجمه به زبان دیگر به این معنی است که بسیاری از زمینه‌ها و لحن‌های خاص زبان ممکن است از بین بروند. ChatGPT می تواند محتوا را مستقیماً به چندین زبان ایجاد کند. به عنوان مثال در تصویر زیر مشاهده می کنید که یک شعر به زبان انگلیسی نوشت و آن را به چینی ترجمه کرد.

13 کاربرد ChatGPT که شما را شگفت زده می کند! در سیب تیپ

9. برای مصاحبه شغلی آماده شوید

ChatGPT با انبوهی از دانش در زمینه های مختلف، یکی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای کمک به شما برای آماده شدن در مصاحبه شغلی است. می‌توانید از آن برای ایجاد سناریوهای فرضی در مصاحبه شغلی، سؤالات احتمالی، پاسخ‌های هوشمندانه به سؤالات احتمالی و بسیاری از نکات مفید دیگر برای آماده‌سازی مصاحبه استفاده کنید.

13 کاربرد ChatGPT که شما را شگفت زده می کند! در سیب تیپ

10. مقاله نویسی درباره موضوعات مختلف

در حالی که ما قویاً به شما توصیه می کنیم که مقالات را خودتان بنویسید، ChatGPT می تواند مقالات شگفت انگیزی را در مورد طیف گسترده ای از موضوعات، حتی پیچیده ترین آنها بنویسد. در تصویر زیر مقاله ای از ChatGPT که درمورد دونالد ترامپ نوشت را مشاهده می کنید.

13 کاربرد ChatGPT که شما را شگفت زده می کند! در سیب تیپ

11. چت بات هوش مصنوعی همراه

وقتی همه چیز گفته شد و انجام شد، ChatGPT یک ربات چت هوش مصنوعی است. علیرغم موارد استفاده تقریباً بی پایان آن، ChatGPT را در مواقعی که به کسی (یا روباتی) نیاز دارید تا با او صحبت کنید، یک همراه بسیار سازگار خواهید یافت.

13 کاربرد ChatGPT که شما را شگفت زده می کند! در سیب تیپ

12. استفاده به عنوان موتور جستجو

همه ما از موتورهای جستجو استفاده کرده‌ایم که لیستی از سایت ها را بر اساس عبارتی که جست و جو کردیم، در اختیار ما قرار می‌دهند که می‌تواند مفید باشد. ChatGPT به‌جای اشتراک‌گذاری لینک‌ها، مستقیماً به سؤال پاسخ می‌دهد. به عبارتی بهتر شما می توانید به صورت مستقیم سوالات خود را بپرسید و جواب آن را دریافت کنید.

به یاد داشته باشید که این یک فناوری جدید است و ممکن است گاهی اوقات با یک پاسخ اشتباه مواجه شوید. همچنین، فقط تا سال 2021 داده دارد. بنابراین اگر در مورد حوادث سال 2022 یا بعد از آن سؤالی بپرسید، این سرویس نمی‌تواند به شما کمک کند.(2)

13 کاربرد ChatGPT که شما را شگفت زده می کند! در سیب تیپ

13. ایده های طوفان فکری

می توانید از ChatGPT بخواهید که برای شما ایده تولید کند. به عنوان مثال، می‌توانید موضوعاتی را برای ایجاد محتوا برای کانال YouTube خود، ایده‌هایی برای جشن تولد یک کودک 10 ساله، پیام‌هایی برای شروع گفتگو با دوست خود، ایده‌های تجاری برای بهبود شرکت و غیره درخواست کنید.

حتی می‌توانید سؤالاتی بپرسید که هیچ موتور جستجو یا برنامه دیگری به شما کمک نمی‌کند. به عنوان مثال، می‌توانید از آن بخواهید ایده‌های ویدیویی را در Discord برای یک کانال فناوری YouTube ایجاد کند. حتی اگر یک مشکل خاص باشد، ChatGPT ایده هایی برای ویدیوهای شما ایجاد می کند.

13 کاربرد ChatGPT که شما را شگفت زده می کند! در سیب تیپ

جمع بندی

در حالی که ChatGPT یک چت بات هوش مصنوعی فوق‌العاده دقیق است، اما همچنان ممکن است پاسخ های نامناسب و اشتباهی را ارائه دهد. اگرچه سرعت ارائه اطلاعات نادرست نگران کننده نیست، مهم است که اطلاعاتی را که ChatGPT ارائه می دهد قبل از استفاده از آن بررسی کنید. به عنوان یک اقدام احتیاطی، از اطلاعات ایجاد شده توسط ChatGPT برای اتخاذ تصمیمات مهم بهداشتی یا مالی بدون تأیید کامل استفاده نکنید. در حالی که ChatGPT در واقع یک محصول هوش مصنوعی است که بازی را تغییر می دهد، اما هنوز هم در حال پیشرفت است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
6 نظر
 1. عشق تو می گوید

  رزومه های قوی میتونه بنویسه، فقط کافیه اطلاعات درستی بهش بدی

 2. اليسا می گوید

  انقدر کاربردها و قابلیت های ChatGPT زیاده، برای شمارش اونها باید صدها مقاله نوشته بشه

 3. زینب♥ می گوید

  بخش تولید محتوای فوق العاده ای داره

 4. بدبختی می گوید

  بهترین کاربردش تولید متن و محتواست
  خیلی عالیه و حرف نداره

 5. عالیا می گوید

  دو روز دیگه چت جی پی تی هم میره کنار
  هرچی به دوره ای داره
  اینم زیاد بهش بها دادن

 6. همون نسیم می گوید

  Perfect

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.