10 ابزار ویرایش عکس با هوش مصنوعی

یکی از روش های عالی و کاربردی برای تغییر اندازه، ارتقاء و بهبود کیفیت تصویر، استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی است. در جهانی زندگی می کنیم که سالانه بیش از یک تریلیون عکس گرفته می شود. عکس های دیجیتال بخش مهمی از زندگی همه ما هستند و ابزارهای ارتقاء تصویر به ویژه برای افرادی که در طول روز با عکس های زیادی سر و کار دارند، مانند فعالان رسانه های اجتماعی و یا عکاسان حرفه ای، بسیار مهم است. برای دیده شدن در شبکه اجتماعی و حتی تبلیغات مؤثر کسب و کار، استفاده از تصاویر باکیفیت ضروری است.

این در حالی است که اکثر تصاویر آنلاین با کیفیت پایین و پر از نویز دیجیتال می باشند. هوش مصنوعی در چند سال گذشته پیشرفت زیادی داشته و هدف بسیاری از آن ها همانند بهترین چت بات های هوش مصنوعی، کمک به کاربران و افزایش سرعت در انجام فعالیت های مربوطه است. شاید جالب است بدانید که امکان ویرایش عکس با هوش مصنوعی نیز وجود دارد.

در زمینه بهبود کیفیت عکس ها بسیار پیشرفته کرده است و باعث می شود تصاویر با وضوح پایین، به عکس های حرفه ای و با کیفیت بالا تبدیل شوند. ChatGPT که به عنوان یکی از محبوب ترین ربات های هوش مصنوعی شناخته می شود، در آخرین آپدیت خود با رونمایی از ChatGPT-4 امکان تعامل از طریق تصویر نیز فراهم کرده است. با این حال برای استفاده از این قابلیت لازم است تا خرید اکانت ChatGPT پلاس را انجام دهید. در ادامه برخی از بهترین ابزار ویرایش عکس با هوش مصنوعی که استفاده از آن ها بسیار آسان است را مورد بررسی قرار می دهیم.

آشنایی با بهترین ابزارهای ترمیم عکس با هوش مصنوعی

1 HitPaw Photo Enhancer

HitPaw Photo Enhancer

در صدر لیست بهترین ابزار ویرایش عکس با هوش مصنوعی،  HitPaw قرار دارد. این بهترین ابزار ترمیم عکس با هوش مصنوعی است. از مهم‌ترین قابلیت های HitPaw این است که تصاویر را کمتر تار می کند و تصاویر را بدون کاهش کیفیت بزرگ می کند.

این ابزار حرفه ای، عکس های تار را به خوبی شفاف می کند و مدل های هوش مصنوعی آن برای افزایش کیفیت عکس در هر موقعیتی در دسترس هستند. حتی این پلتفرم فناوری را برای زنده کردن عکس‌های قدیمی ارائه می‌کند، به عبارتی بهتر قابلیت تقویت‌کننده چهره هوش مصنوعی این ابزار برای بی‌نقص کردن چهره و رنگی کردن تصاویر سیاه و سفید جهت زنده کردن عکس‌های قدیمی با یک کلیک قابل استفاده است.

این ابزار می تواند به طور خودکار نویز را از تصاویر با ISO بالا و نور کم به کمک فناوری قدرتمند کاهش نویز هوش مصنوعی حذف کند و تصویر کارتونی را نیز واضح تر نشان دهد. برخی از مهم‌ترین قابلیت های HitPaw عبارت‌اند از:

 1. بهترین ابزار ویرایش عکس با هوش مصنوعی موجود برای ویندوز و مک
 2. افزایش خودکار کیفیت و وضوح تصویر با یک کلیک
 3. کاهش تاری و حذف نویز در تصاویر
 4. ارتقاء کیفیت و تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت

2 Icons8

Icons8

دومین مورد از بهترین ابزار ویرایش عکس با هوش مصنوعی،  Icons8است، یک ارتقاء دهنده تصویر که توسط الگوریتم های هوش مصنوعی هدایت می شود. شما می توانید از Icons8 برای ارتقاء تصاویر آنلاین به صورت رایگان استفاده کنید. این ابزار به یادگیری ماشینی متکی است که شما را قادر می سازد تا اندازه یک تصویر را 2 یا 4 برابر بدون از دست دادن کیفیت، ارتقا دهید.

همچنین Icons8 یک ابزار عالی برای رفع خودکار عیوب در تصاویر هنگام افزایش وضوح آن است. تنها کاری که برای ارتقاء تصویر باید انجام دهید این است که آن را بکشید و در سایت رها کنید، چند ثانیه صبر کنید تا به صورت خودکار ارتقا یابد و سپس تصویر جدید را دانلود کنید. شما می توانید از Icons8 برای ادغام شارپنینگ، کاهش نویز و ارتقاء مقیاس از طریق فرآیند کاملاً خودکار استفاده کنید.

مجموعه داده اولیه پلتفرم شامل 5 میلیون تصویر است که به طور مداوم در حال افزایش است. تصاویر ارتقا یافته به طور ایمن ذخیره می شوند و می توانید تاریخچه خود را مشاهده کرده و عکس های بزرگ شده را بارگیری کنید. هیچ یک از تصاویر ارتقا یافته شما برای یادگیری ماشینی استفاده نمی شود، به اشتراک گذاشته نمی شود یا برای سایر کاربران قابل نمایش نخواهد بود. برخی از ویژگی های اصلی Icons8 شامل این موارد می باشد:

 1. ارتقاء مقیاس رایگان
 2. قابلیت تغییر اندازه عکس تا 4 برابر
 3. قابلیت تصحیح خودکار عیوب تصاویر
 4. مشاهده تاریخچه و دانلود مجدد عکس های بزرگ شده

بیشتر بخوانید: 10 ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا

3 Deep Image AI

Deep Image AI

یکی دیگر از ابزار های عالی ویرایش عکس با هوش مصنوعی، Deep Image AI است که با هر دو سیستم عامل ویندوز و مک سازگار است. Deep Image AI  به گونه ای طراحی شده است که به راحتی می توان تصاویر را به صورت آنلاین ارتقا داد. همچنین این ابزار قابلیت استفاده روی موبایل را نیز دارد.

توجه به این نکته مهم است که پلتفرم اندازه یک تصویر ارتقا یافته را به 5000 در 5000  پیکسل یا 25 مگاپیکسل محدود می کند. این محدودیت برای کاربران ثبت نام شده و ثبت نام نشده در سایت اعمال می شود.

استفاده از هوش مصنوعی Deep Image آسان است و فقط باید به سایت بروید، یک تصویر را آپلود کنید و ارتقاء مقیاس را شروع کنید. این ابزار برای ویژگی‌های ارتقاء مقیاس، که منجر به تولید عکس‌هایی طبیعی می‌شود، به الگوریتم‌های هوش مصنوعی پیشرفته متکی است.

همچنین این ابزار ترمیم عکس با هوش مصنوعی دارای یک API است که ممکن است توسعه دهندگان آن را مفید بدانند زیرا به شما امکان می دهد ابزار ارتقاء مقیاس را در پروژه های کد خود ادغام کنید. برخی از ویژگی های اصلی Deep Image AI عبارت‌اند از:

 1. پشتیبانی API برای توسعه دهندگان
 2. حالت ویرایش انبوه
 3. محدودیت 25 مگاپیکسل برای تصاویر ارتقا یافته

4 VanceAI Image Upscaler

VanceAI Image Upscaler

یکی دیگر از بهترین ابزار ویرایش عکس با هوش مصنوعی، VanceAI است که چند ویژگی کاربردی را ارائه می دهد. ابتدا، می توانید از ارتقاء دهنده تصویر 8 برابری هوش مصنوعی برای ارتقاء عکس های با وضوح پایین بدون از دست دادن کیفیت استفاده کنید.

همچنین این ابزار شامل یک ارتقاء دهنده انیمه هوش مصنوعی اختصاصی است که برای عکس‌های انیمیشن کوچک تا ۱۶ برابر طراحی شده است. علاوه بر این VanceAI Image Upscaler برخی از ویژگی های امنیتی را ارائه می دهد. به عنوان مثال، تصاویر پردازش شده شما در 24 ساعت حذف می شوند.

فرآیند ارتقاء مقیاس تصاویر با این ابزار، همانند سایر بهترین ابزارهای ترمیم عکس با هوش مصنوعی، ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک عکس آپلود کنید، مدل مناسب هوش مصنوعی و زمان های بزرگنمایی را انتخاب کنید و شروع به ارتقاء مقیاس کنید. سپس می توانید تصویر ارتقا یافته با وضوح بالا را دانلود کنید. مهم‌ترین ویژگی هایی که VanceAI Image Upscaler ارائه می دهد, عبارت‌اند از:

 1. ارتقاء کیفیت تصاویر تا 8 برابر بدون از دست دادن کیفیت
 2. دارای الگوریتم های خاص برای ارتقاء عکس انیمه
 3. فشرده سازی و تغییر اندازه خودکار تصاویر بیش از 2000 در 2000

بیشتر بخوانید: 8 ابزار هوش مصنوعی ساخت آهنگ

5 Let’s Enhance

Let’s Enhance

Let’s Enhance یکی از بهترین ابزار ویرایش عکس با هوش مصنوعی آنلاین است که می تواند بدون افت کیفیت به ارتقاء 4K دست یابد. این ابزار به تکنیک‌های هوش مصنوعی برای بهبود رنگ‌ها، بازیابی بافت‌ها و جزئیات از دست رفته، حذف فشرده‌سازی و موارد دیگر متکی است. در مجموع، Let’s Enhance می تواند عکس شما را تا 16 برابر ارتقاء دهد.

این ابزار یک نسخه رایگان ارائه می دهد که باید قبل از شروع فرآیند ارتقاء مقیاس، تصویر را در صفحه رها کنید. این یکی دیگر از ساده ترین ابزارهای ترمیم عکس با هوش مصنوعی برای استفاده کاربران است. با فناوری هوش مصنوعی، Let’s Enhance در کاهش نویز و سایر مصنوعات موجود در تصویر واقعاً خوب عمل می‌کند و در نتیجه عکس‌های باکیفیت و با جزئیات بسیار بالا تحویل می دهد. مهم‌ترین ویژگی های Let’s Enhance شامل موارد زیر می باشد:

 1. ارتقاء 4K را بدون از دست دادن کیفیت ارائه می دهد
 2. رنگ ها را تقویت می کند، بافت های از دست رفته را بازیابی می کند، فشرده سازی را از بین می برد و موارد دیگر
 3. استفاده آسان
 4. کاهش نویز و سایر مصنوعات

6 Waifu2x

Waifu2x

اگر به دنبال ابزار ویرایش عکس با هوش مصنوعی با تمرکز بر انیمیشن هستید،Waifu2x  گزینه عالی دیگری برای شما محسوب می شود. این ابزار برای ارتقاء تصاویر و خروجی نتایج با کیفیت به شبکه های عصبی متکی است. علیرغم اینکه این ابزار برای مصرف کنندگان انیمه طراحی شده است، می توان از آن برای انواع دیگر عکس ها نیز استفاده کرد.

Waifu2x هنگام افزایش مقیاس، نویز را از تصاویر حذف می کند. همچنین می توانید URL تصویری را که قصد فشرده کردن دارید را وارد کنید و نیازی به دانلود و کشیدن و رها کردن فایل در ابزار نیست. ابزار Waifu2x می تواند تصویر را پشت URL بکشد و فرآیند را به طور خودکار شروع کند. در نظر داشته باشید که Waitfu2x یک ابزار رایگان به شمار می رود. مهم‌ترین ویژگی های Waifu2x عبارت‌اند از:

 1. آسان و رایگان برای استفاده
 2. با هدف تصاویر انیمه
 3. می تواند هر نوع تصویری را ارتقا دهد
 4. ارتقاء از URL

بیشتر بخوانید: بهترین ابزار ویرایش ویدئو با هوش مصنوعی

7 Upscale

Upscale

Upscale یک ابزار ویرایش عکس با هوش مصنوعی است که وضوح تصویر را بدون کاهش کیفیت ارتقا می دهد. این ابزار می تواند تصویر شما را به هر اندازه دلخواه تا 4 برابر ارتقا دهد. با الگوریتم هوش مصنوعی، می تواند جزئیاتی را به تصاویر شما اضافه کند تا آن ها را حرفه ای جلوه دهد و جزئیات طبیعی تصویر را حفظ کند.

یکی از ویژگی های برتر Upscale توانایی آن در حذف مصنوعات JPEG است. هنگامی که یک تصویر JPEG را چندین بار ویرایش و ذخیره می کنید، می تواند منجر به کاهش کیفیت و در نهایت خرابی عکس شود. این فرآیند که به آن Artifacting گفته می شود، می تواند تصاویر شما را مبهم جلوه دهد. همچنینUpscale فشرده سازی را برای صاف کردن لبه ها حذف می کند. مهم‌ترین ویژگی های Upscale عبارت‌اند از:

 1. ارتقا تا 4 برابر
 2. جزئیات طبیعی تصویر را حفظ می کند
 3. آرتیفکت های JPEG را حذف می کند

8 Cre8tiveAI

Cre8tiveAI

باCre8tiveAI ، می توانید تصاویر را در عرض چند ثانیه تا 16 برابر ارتقا دهید. این یک انتخاب عالی برای تصاویر کوچکی است که می خواهید قبل از چاپ آن‌ها را ارتقا دهید. این ابزار ترمیم عکس با هوش مصنوعی برای ارتقای کیفیت تصاویر بدون از دست دادن کیفیت به یادگیری عمیق متکی است.

ابزار ابزار ویرایش عکس با هوش مصنوعی با فناوری معمولی متفاوت است که بر کشش و درون یابی متکی است. به عبارتی بهتر هوش مصنوعی تصاویر با وضوح بالا را که از تصاویر با وضوح پایین استنباط می شود، یاد گرفته است که در نتیجه عکس هایی با کیفیت بالا ایجاد می کند. ویژگی های مهم Cre8tiveAI عبارت‌اند از:

 1. تصاویر را تا 16 برابر ارتقا دهید
 2. جهت تهیه تصاویر کوچک برای چاپ مناسب است
 3. استفاده آسان

بیشتر بخوانید: بهترین ابزارهای تولید کننده صدا با هوش مصنوعی

9 BigJPG

BigJPG

 BigJPG یکی از بهترین ابزار ویرایش عکس با هوش مصنوعی است که برای کمک به شما در حل مشکل تصاویر و تصاویر انیمه طراحی شده است. این یکی دیگر از ارتقاء دهنده تصاویر انیمه هوش مصنوعی است که می تواند تصاویر انیمه را قبل از ارتقاء آن‌ها بدون از دست دادن کیفیت پردازش کند.

این فرآیند رنگ ها، جزئیات، لبه ها و موارد دیگر را بهبود می بخشد. اما توجه به این نکته مهم است که این ابزار دارای محدودیت 3000 در 3000 پیکسل برای ارتقاء مقیاس است. مهم‌ترین ویژگی های BigJPG عبارت‌اند از:

 1. برای تصاویر انیمه طراحی شده است
 2. تصاویر را با حفظ کیفیت بهبود می دهد
 3. رنگ ها، جزئیات، لبه ها و غیره را بهبود می بخشد
 4. ارتقاء 4K

10 Pixbim Enlarge AI

Pixbim Enlarge AI

بر اساس تکنیک‌های یادگیری ماشین، Pixbim Enlarge AI می‌تواند تصاویر را بدون از دست دادن کیفیت، ارتقاء دهد. این ابزار ترمیم عکس با هوش مصنوعی با ویندوز، مک، لینوکس و سایر سیستم عامل ها سازگار است. Pixbim به طور خودکار پیکسل های از دست رفته را از طریق تجزیه و تحلیل هوشمند و پیش بینی دقیق پر می کند.

در حالی که عکس را بزرگ می‌کنید، می‌توانید جزئیات مختلف را نیز به صورت خودکار افزایش دهید. برای استفاده از این محصول باید اشتراک تهیه کنید. مهم‌ترین ویژگی های این ابزار عبارت‌اند از:

 1. تصاویر با کیفیت تا 4 برابر
 2. افزایش کیفیت جزئیات به طور خودکار
 3. تحلیل هوشمند و پیش بینی دقیق

بیشتر بخوانید: بهترین ابزار ترجمه با هوش مصنوعی

11 AI Sharpener Scaling

AI Sharpener Scaling

در پایان فهرست بهترین ابزار ویرایش عکس با هوش مصنوعی، AI Sharpener Scaling است که یک نرم‌افزار بزرگ کننده عکس رایگان است. این ابزار از فناوری مقیاس ‌بندی با کیفیت بالا استفاده می‌کند. شما می توانید از این ابزار برای بزرگنمایی عکس تا 400 درصد و در عین حال حفظ کیفیت استفاده کنید.

همچنین فرآیند AI Sharper Scaling به کیفیت سایر تحولات هندسی مانند چرخش، تصحیح پرسپکتیو و تصحیح اعوجاج لنز کمک می کند. یک نکته مهم این است که AI Sharpener Scaling فقط در ویندوز مایکروسافت در دسترس است. اصلی ترین ویژگی های این ابزار ترمیم عکس با هوش مصنوعی شامل موارد زیر می باشد:

 1. نرم افزار رایگان بزرگ کننده عکس
 2. تکنولوژی مقیاس بندی با کیفیت بالا
 3. بزرگنمایی عکس تا 400 درصد
 4. به سایر دگرگونی های هندسی کمک می کند

جمع بندی

در این مطلب به معرفی 11 ابزار ویرایش عکس با هوش مصنوعی برای ویرایش و بهبود کیفیت تصاویر پرداختیم. هوش مصنوعی بخش زیادی از زندگی ما را تحت الشعاع قرار داده است. از همین رو آشنایی با قابلیت ها و امکانات می تواند در انجام هرچه بهتر فعالیت ها کمک کند. برای استفاده از این ابزارهای ترمیم عکس با هوش مصنوعی، می توانید به وبسایت مربوط به هرکدام مراجعه کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

جستجوی های مشابه:

 • هوش مصنوعی برای اصلاح عکس
 • هوش مصنوعی بازسازی عکس
 • هوش مصنوعی ادیت عکس
 • اپلیکیشن تقویت کننده زیبایی چهره باهوش مصنوعی
 • چگونه نسخه دیجیتال هوش مصنوعی از عکس درست کنیم
ممکن است شما دوست داشته باشید
8 نظر
 1. Poya می گوید

  اینجوری پیش بره ادیتور ها هم بیکار میشن 😕
  تا برسه به کار های دیگه …

 2. جلال می گوید

  امان از این هوش مصنوعی، همه رو از نون خوردن انداخته

 3. شاهرخ می گوید

  کاری هست که هوش مصنوعی نتونه انجام بده؟

  1. مهدی می گوید

   اره ازدواج XD

 4. نادری می گوید

  هوش مصنوعی تا دنیا رو نگیره ول کن نیست

 5. Zhina می گوید

  چه داستانیه یکسری ها زانوی غم بغل گرفتن که هوش مصنوعی مارو بیکار کرد، فلان کرد، بهمان کرد
  به جای این حرفا توانایی های خودتون رو افزایش بدین، اینجوری 100 تا هوش مصنوعی دیگه مثل ChatGPT بیاد نمیتونه جایگزین انسان بشه

 6. Lila می گوید

  Icons8 عالیه.
  دمتون گرم

 7. شفیعی می گوید

  عالی

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.