بهترین ابزار ترجمه با هوش مصنوعی در سال 2024

هوش مصنوعی (AI) تقریباً هر صنعتی از جمله خدمات ترجمه را متحول کرده است. در دنیای امروزی ترجمه اهمیت بسیار زیادی در مشاغل و فعالیت های مختلف دارد و به دست آوردن ترجمه درست از زبان های مختلف برای کاربران اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از قابلیت های هوش مصنوعی به گونه ای است که با خرید اکانت ChatGPT پلاس می توان از مزایای آن ها بهره مند شد. همانطور که اشاره کردیم ابزارهای ترجمه نیز برای متخصصان، دانشجویان، اساتید و سایر کاربران در هر شغل و حرفه ای، اهمیت دارد.

قبل از اینکه به سراغ بهترین ابزار ترجمه با هوش مصنوعی برویم، آشنایی با تعریف ترجمه ماشینی اهمیت زیادی دارد. تبدیل خودکار یک زبان به زبان دیگر را ترجمه ماشینی می گویند؛ به عبارتی بهتر ترجمه ماشینی با تبدیل متن از یک زبان مبدأ و تولید معادل در زبان مقصد شناخته می شود.

بسیاری از ابزارهای ترجمه، ترجمه ماشینی را با پشتیبانی انسانی ترکیب می کنند تا اطمینان حاصل شود که ترجمه دقیق و بسیار حرفه ای صورت گرفته است. همچنین این روند به محتوا اجازه می دهد تا از عبارات خاص و موارد دیگر استفاده کند. در اینجا برخی از بهترین نرم افزارها و ابزارهای ترجمه هوش مصنوعی موجود در بازار آورده شده است. پیش از آن پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به Auto-GPT را مطالعه کنید.

معرفی ابزارهای هوش مصنوعی ترجمه

1 Google Translate

Google Translate

محبوب ترین نرم افزار ترجمه با اختلاف گوگل ترنسلیت است. تقریباً همه افراد در مقطعی از آن استفاده کرده اند. این ابزار ترجمه آنلاین که رایگان نیز است، به شما امکان می دهد متن، اسناد و وب سایت ها را از یک زبان به زبان مقصد ترجمه کنید.

مترجم گوگل بدون شک در دسترس ترین و بهترین ابزار هوش مصنوعی برای ترجمه در بازار است. گوگل ترنسلیت یک طراحی ساده ارائه می دهد که در آن تنها کاری که باید انجام دهید این است که زبان موردنظر خود را انتخاب کنید، متن را تایپ کنید و گزینه “translate” را بزنید.

این نرم افزار برای بیش از 100 زبان در سراسر جهان ترجمه ارائه می کند و از زبان مادری برای آموزش الگوریتم هوش مصنوعی استفاده می کند. همچنین بسیاری از دانشجویان و اساتید برای ترجمه مقاله با هوش مصنوعی از این ابزار استفاده می کنند. برخی از ویژگی های اصلی مترجم گوگل عبارتند از:

 • ترجمه چند زبانه
 • آسان برای استفاده و بسیار در دسترس است
 • رایگان
 • ترجمه های تایید شده
 • دارای حالت مکالمه برای استفاده از تلفن همراه

بیشتر بخوانید: بهترین چت بات های هوش مصنوعی

2 DeepL

DeepL

یکی از بهترین ابزار ترجمه متن با هوش مصنوعی که از محبوبیت بالایی نیز برخودار است، DeepL می باشد که هم توسط مشاغل و هم برای افراد مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار برای ارائه ترجمه های دقیق متون مختلف، شهرت زیادی به دست آورده است.

DeepL به دلیل رابط بصری و ادغام یکپارچه آن با ویندوز و iOS شناخته شده است. این ابزار به شما این امکان را می دهد که ترجمه ها را سفارشی کنید و کنترل زیادی بر ترجمه خودکار داشته باشید.

یکی دیگر از ویژگی های عالی DeepL این است که قالب بندی سند اصلی را حفظ می کند. برخی از ویژگی های اصلی DeepL عبارتند از:

 • بیش از 25 زبان بین المللی را ترجمه می کند
 • بدون محدودیت متنی
 • مناسب ویندوز
 • برای مشاغل و افراد عالی است
 • قالب بندی سند اصلی را حفظ می کند

بیشتر بخوانید: بهترین ابزار ویرایش عکس با هوش مصنوعی

3 Alexa Translations

Alexa Translations

یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای ترجمه هوش مصنوعی Alexa Translations است که از سال 2002 وارد صنعت خدمات ترجمه شده است. این نرم افزار یکی از بهترین مترجم هوش مصنوعی برای ترجمه اسناد در بخش های حقوقی، مالی، فنی، بازاریابی و دولتی است.

Alexa Translations خدمات سفارشی و ممتازی را به کاربران ارائه می دهد که یکی از سریع ترین ها در بازار است. این ابزار اغلب به عنوان یک مترجم انسانی شناخته می شود. زیرا ترجمه هایی که ارائه می دهد بسیار روان و مناسب است. برخی از ویژگی های اصلی ترجمه الکسا عبارتند از:

 • تا 100 سند را در چند ثانیه ترجمه می کند
 • ابزار برتر برای صنایع حقوقی و مالی
 • نتایج خاص مشتری
 • محتوای وب را ترجمه می کند
 • در خدمات مترجم انسانی ادغام می شود

بیشتر بخوانید: بهترین ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا

4 Bing Microsoft Translation

Bing Microsoft Translation

Bing Microsoft Translation که توسط مایکروسافت تولید شده، یک سرویس ترجمه ماشینی است. این بخشی از خدمات مایکروسافت است که در پلتفرم هایی مانند بینگ، مایکروسافت آفیس، مایکروسافت اج، اسکایپ و ویژوال استودیو قابل استفاده می باشد.

این نرم افزار ترجمه متن و گفتار قابلیت ها و امکانات فوق العاده ای داشته که بیش از 100 زبان و 12 سیستم ترجمه گفتار را پشتیبانی می کند و ویژگی مکالمه زنده مترجم مایکروسافت را تشکیل می دهند. مترجم مایکروسافت با ارائه قابلیت ترجمه از تصاویر، صدا، گزینه ها و پیوندها، خود را از سایر ابزارها متمایز می کند. برخی از ویژگی های اصلی مترجم مایکروسافت بینگ عبارتند از:

 • حافظه ترجمه
 • ترجمه متن، گفتار بلادرنگ و تصاویر
 • ویرایش درون متنی
 • ویجت ترجمه وب سایت
 • بیش از 100 زبان

بیشتر بخوانید: بهترین ابزار هوش مصنوعی ساخت آهنگ

5 Taia

Taia

یکی دیگر از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی ترجمه متن Taia است که ترجمه های دقیقی را برای ۹۷ زبان ارائه می کند. این فناوری، هوش مصنوعی و مترجمان مجرب را برای دستیابی به بهترین نتایج ترکیب می کند.

فرآیند ترجمه‌های تایا شامل انسان‌هایی می‌شود که ابتدا با استفاده از ترجمه ماشینی برای تسریع فرآیند، ترجمه‌ها را تکمیل می‌کنند. Taia نیازی به نصب هیچ برنامه ای ندارد.

این ابزار وعده ترجمه های با کیفیت بالا را به موقع و با نرخ رضایت مشتری 99.4 درصد می دهد. این شرکت همچنین برای افرادی که به بیش از یک ترجمه نیاز دارند، پشتیبانی طولانی مدت از پروژه ارائه می دهد. برخی از ویژگی های اصلی Taia عبارتند از:

 • 97 زبان
 • مترجمان انسانی و فناوری هوش مصنوعی را ترکیب می کند
 • برآورد نرخ آنی
 • 99.4 درصد میزان رضایت مشتری
 • پشتیبانی بلند مدت پروژه

بیشتر بخوانید: بهترین ابزار ویرایش ویدئو با هوش مصنوعی

6 Mirai Translate

Mirai Translate

یکی از بهترین ابزار هوش مصنوعی برای ترجمه انگلیسی به فارسی که اغلب توسط شرکت‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد، Mirai Translate است که یک ترجمه ماشینی به چندین زبان است. این ابزار به شرکت ها کمک می کند تا بهره وری و سرعت ترجمه خود را افزایش دهند؛ زیرا با بسیاری از فرمت های فایل سازگار است.

Mirai یک سرویس فروشنده API است و علاوه بر ترجمه متن، از گفتار نیز پشتیبانی می کند. به گفته این شرکت، این ابزار سطح بالایی از امنیت را ارائه می دهد.

راه حل ترجمه خودکار هوش مصنوعی یک انتخاب عالی برای ترجمه اسناد سازمانی است و برای هر شرکتی که با پروژه های چند زبانه سروکار دارد، مفید خواهد بود. همچنین یک تابع فرهنگ لغت کاربر را برای ترجمه متن و فایل ها به صورت گروهی ارائه می دهد. برخی از ویژگی های اصلی Mirai عبارتند از:

 • ترجمه ویژه بخش
 • پشتیبانی از فرمت های مختلف فایل
 • پشتیبانی از چندین زبان
 • برای شرکت های بزرگ خوب است
 • از پروژه های چند زبانه پشتیبانی می کند

بیشتر بخوانید: بهترین ابزارهای تولید کننده صدا با هوش مصنوعی

7 Sonix

Sonix

کمی متفاوت از سایر ابزارهای موجود در این لیست، Sonix برای سازندگان محتوای ویدیویی عالی است. سونیکس یکی از بهترین سایت هوش مصنوعی برای ترجمه از نوع صوتی است که یک ویرایشگر درون مرورگر برای جستجو، ویرایش، پخش و سازماندهی فایل ها ارائه می دهد.

مدل‌های زبان در سطح جهانی Sonix قبل از کمک به ترجمه رونوشت‌ها به زبان‌های دیگر، به سرعت صدا را به متن تبدیل می‌کنند. شما این فرصت را دارید که رونوشت را قبل از اینکه سیستم‌ها متن را ترجمه کنند، تغییر دهید و کل فرآیند در عرض چند دقیقه انجام می‌شود.

با Sonix می توانید متن خود را باکیفیت تر کنید و از دقت بالایی در ترجمه ها اطمینان حاصل کنید. کیفیتی مشابه مترجمان و رونویسندگان حرفه ای ارائه می دهد اما بسیار کارآمدتر است. همچنین اگر می‌خواهید فیلم‌ها، آموزش‌ها یا پادکست‌ها را به زبان‌های دیگر تبدیل کنید، یک مترجم صوتی به صدا نیز ارائه می‌کند. برخی از ویژگی های اصلی Sonix عبارتند از:

 • انتخاب خوبی برای سازندگان محتوای ویدیویی
 • ویرایشگر درون مرورگر
 • ترجمه های صوتی به صوتی
 • قبل از ترجمه صدا را به متن تبدیل می کند
 • رونوشت ها را قبل از ترجمه تغییر دهید

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه هوش مصنوعی برای مرورگر کروم


جمع بندی – ترجمه با هوش مصنوعی

در این مطلب به بررسی 7 تا از بهترین ابزار ترجمه با هوش مصنوعی موجود در بازار پرداختیم. این ابزارها کیفیت و کارایی بسیار بالایی داشته و برای ترجمه متون مختلف می توانند به راحتی مورد استفاده قرار بگیرند. شما می توانید با توجه به ویژگی ها و مزایایی که در هر یک از این ابزارها وجود دارد، بهترین ابزار ترجمه با هوش مصنوعی به فارسی را انتخاب کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.                          

ممکن است شما دوست داشته باشید
نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 نظر
 1. آواتار Zakaria9
  Zakaria9 می گوید

  نتونستم از هیچکدام استفاده کنم آنچه را که میخواستم نداشت
  آدرس یک سایت بدم ترجمه اون سایت تحویل بگیرم قبلاً گوگل کار میکرد الان از کار افتاد ه است

 2. آواتار Bkbg
  Bkbg می گوید

  واقعا گوگل ترنسلیت هم هوش مصنوعیه؟!
  جالبه …

 3. آواتار علی زارع
  علی زارع می گوید

  Alexa Translations استفاده کردم خوب بوده

 4. آواتار تینا سیدی
  تینا سیدی می گوید

  ترنسلیت هست بهترین هوش مصنوعی

 5. آواتار مهذی
  مهذی می گوید

  یه برنامه میخام محاوره معمولی حرفای یه ملت و به روز ترجمه کنه. مثلا تو زبان محاوره فارسی میگن بابا این یارو دهن مارو سرویس کرد و بتونه به نحو احسن ترجمه کنه به زبان های دیگه

  1. آواتار حمید
   حمید می گوید

   ترجمه ماشینی هنوز به همچین سطحی نرسیده و باید خود مترجم این عبارات رو استفاده کنه

 6. آواتار مرتضی
  مرتضی می گوید

  واقعاً معرفی deepl وقتی از زبان فارسی پشتیبانی نمیکنه چه فایده ای داره ؟؟؟ دو ساعت وقت مارو گرفتین آخرم دیدم فارسی نداره اصلا