خرید بهترین زین اسب + بررسی 5 نکته ضروری برای خرید

اسب سواری جزء ورزش‌ها و تفریحات هیجان‌انگیز برای بسیاری از افراد می‌باشد. همانطور که می‌دانید برای خرید یک اسب باید هزینه زیادی را پرداخت کنید. با این حال مهم‌ترین و شاید گران‌ترین وسیله‌ای که بعد از آن باید تهیه کنید، زین اسب است. داشتن یک زین اسب باکیفیت می‌تواند تا حد زیادی به پیشرفت شما در اسب سواری کمک کند. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید هنگام خرید زین اسب، درنظر بگیرید.

همانطور که گفتیم، احتمالا گران‌ترین وسیله‌ای که باید بعد از خرید اسب تهیه کنید، زین اسب است. این واقعیت  به تنهایی دلیل کافی برای انتخاب دقیق در هنگام انتخاب زین اسب است. با این حال در ادامه خواهید دید که تنها دلیل نخواهد بود. این مطلب به این منظور نیست که به شما بگوید کدام زین را بخرید، بلکه به برخی از مهم‌ترین عواملی که باید هنگام تصمیم گیری خود در نظر بگیرید اشاره می‌کند.

خرید زین اسب باکیفیت و دوام بالا

خرید زین اسب باکیفیت

1- زین اسب چرم مدل برنو

زین اسب چرم مدل برنو

زین اسب چرمی مدل برنو محصولی زیبا و باکیفیت است. برای تولید این محصول از چرم طبیعی و مرغوب استفاده می‌شود. از همین رو نسبت به مدل‌های مشابه برتری خاصی دارد. وزن این محصول حدود 4350 گرم است. شاید فکر کنید کمی سنگین باشد اما برای کنترل تعادل اسب، بسیار مناسب است. همراه این زین اسب، تجهیزات دیگری نیز متصل شده که به عنوان مثال می‌توان به دسته، رکاب، زیر دمبی، سینه بند و تنگ اشاره کرد. در مجموع می‌توان گفت یک ست کامل برای اسب سواری است و می‌توانید با تهیه آن، سریعتر در این رشته پیشرفت کنید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

2- زین اسب مدل گلبرگ1

زین اسب مدل گلبرگ1

زین اسب مدل گلبرگ یکی از بهترین محصولات تولید داخل می‌باشد. حدود 7500 گرم وزن دارد و به گونه‌ای طراحی شده که در فصل سرد سال، به خوبی پاها و نشیمن‌گاه شما را گرم می‌کند. این محصول از جنس نمد است. کیفیت و تراکم فوق العاده‌ای دارد. همچنین دارای طرح زیبایی نیز می‌باشد. این محصول در فصل گرم سال مانع از گرمازدگی اسب می‌شود. دلیل آن بافت مناسب آن است که هوا را به خوبی به بدن اسب منتقل می کند. پیشنهاد می کنیم این محصول را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

3- نمد زیر زین اسب کد 22

نمد زیر زین اسب کد 22

برای جلوگیری از عرق کردن بدن اسب در فصل گرم سال، از این محصول استفاده می شود. یعنی می‌توانید این محصول را زیر زین اسب قرار دهید تا کارایی اسب بهتر شود. وزن این محصول 1000 گرم است. تولید داخل بوده و بسیار باکیفیت است. این محصول از الیاف طبیعی بافته شده است. از همین رو تراکم فوق العاده‌ای را ارائه می‌دهد.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

4- عرق گیر و پد زین اسب کد 01

عرق گیر و پد زین اسب کد 01

برای آنکه اسب شرایط بهتر و مساعدتری را داشته باشد، نباید اندام او عرق کند. از همین رو لازم است تا از عرق گیر و پد زین اسب استفاده می‌کنید. محصولی که در اینجا مشاهده می‌کنید همین قابلیت را دارد. از جنس کتان مرغوب و باکیفیت طراحی و تولید می‌شود. وجود کتان باعث می‌شود تا بدن اسب عرق نکند. این عرق گیر به همراه یک پد زین که از نوع خزدار است ارائه می‌شود. استفاده از پد زین باعث جلوگیری از ضربه به ماهیچه اسب می‌شود. این محصول در چهار رنگ سفید، خاکستری، نارنجی و زیتونی عرضه می‌شود.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

5- پد زین اسب کد 01

پد زین اسب کد 01

همانطور که گفتیم استفاده از پد زین اسب باعث جلوگیری از ضربه خوردن به ماهیچه اسب می‌شود. از همین رو برای حفظ سلامت اسب، لازم است از این محصول استفاده کنید. این پد زین اسب از جنس پشم و پارچه تولید می‌شود. نرمی و لطافت خاصی دارد و مانع از عرق کردن بدن اسب می‌شود. طراحی آن از نوع خزدار است و زیبایی خاصی دارد. پیشنهاد می‌کنیم این پد زین اسب که 300 گرم وزن دارد را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

راهنمای خرید زین اسب

چرا داشتن یک زین اسب مناسب بسیار مهم است؟

به این موضوع فکر کنید که برای خرید یک جفت کفش، محصولی را بخرید که بسیار کوچک است و به پاهایتان آسیب می‌رساند. و یا اینکه یک جفت کفش بسیار بزرگ خریداری کنید و پاهایتان از کفش بیرون بیاید. آیا در اینصورت می توانید به خوبی حرکت کنید؟ زین اسب حکم کفش را دارد. چه‌بسا بسیاری از سوارکاران معایب زین نامناسب را بسیار بدتر و جدی‌تر از یک جفت کفش نامناسب می‌دانند.

زین نامناسب نه تنها ناراحت کننده خواهد بود، بلکه به مرور زمان دردناک می‌شود و می تواند اسب شما را بدخلق کند. علاوه براین، استفاده از زین نامناسب باعث بروز درد در ناحیه بدن و کمر اسب می شود. این درحالی است که اسب نمی تواند درد خود را بگوید. بنابراین به مرور زمان برعملکردش تاثیر می‌گذارد. بنابرانی بهتر است با تهیه یک مدل زین اسب باکیفیت از بروز حوادث و آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنید.

بهترین مدل زین اسب برای خرید

کدام سبک زین اسب را باید بخرید؟

اولین چیزی که باید تصمیم بگیرید این است که به چه سبک زین نیاز دارید. اینکه قصد دارید برای تفریحات و سرگرمی خود اسب‌سواری کنید یا اینکه در رشته‌های مختلف اسب‌سواری مانند کلاس های درساژ یا پرش با نمایش شرکت کنید، همگی به سبک های متمایزی از زین اسب نیاز دارند.

با این‌حال انتخاب یک زین اسب همیشه چندان ساده نخواهد بود. عده‌ای از افراد دوست دارند دریک مسیر زیبا با سرعت کم اسب سواری کنند و از مسیر لذت ببرند. برای این افراد زین اسب عمومی که به مدل انگلیسی نیز معروف است، گزینه مناسبی خواهد بود.

برای افرادی که قصد دارند در مسابقات اسب‌سواری مانند پرش نمایشی یا سرعت شرکت کنند، بهتر است به دنبال مدل دیگری باشند تا راحتی آن‌ها را حین مسابقه فراهم کند. علاوه براین زین‌های استقامتی یا همام مدل وسترن نیز وجود دارند. این مدل زین اسب همانطور که از نامش پیداست برای مسیرهای طولانی و استقامتی بهترین گزینه خواهد بود.

خرید پرفروش ترین مدل زین اسب در سال گذشته

زین اسب چرم یا مصنوعی؟

زمانی که زین اسب مدل منصنوعی برای اولین بار معرفی شد، با پارچه‌های نایلونی پوشانده شده بودند و اغلب روکش آن‌ها به رنگ روشن تولید بود. این موضوع برای سوارکاران به یک چالش بزرگ تبدیل شده بود. زیرا با این مدل زین، اجازه شرکت در مسابقه را نداشتند.

باتوجه به اعتراض سوارکاران، شرکت‌های تولید کننده، اقدام به تولید زین‌ اسب مدل چرمی کردند. این مدل زین‌ها از چرم مصنوعی و مواد جیر ساخته شده اند و شبیه زین های سنتی هستند. با این حال زین‌های مصنوعی ویژگی های مناسبی از جمله وزن سبک داشتند. از دیگر مزایای زین های مصنوعی این است که به راحتی تمیز می شوند.

زین‌های چرمی شباهت زیادی به مدل‌های سنتی داشتند. اما نکته‌ای که وجود دارد، همه‌ي زین‌های چرمی یکسان ساخته نمی‌شوند. برخی از آن‌ها با استفاده از مواد بی‌کیفیت تولید می‌شوند. از این رو باید به دنبال زین اسب چرمی که با استفاده از مواد مرغوب تولید می‌شود، بود. به روکش، دوخت و اتصالاتی مانند تسمه بیلت توجه کنید. بهترین کیفیتی را که می توانید بخرید، به خوبی از آن مراقبت کنید تا سال ها دوام داشته باشند.

زین اسب مناسب اسب و سوارکار

زینی که به درستی به اسب شما نخورد می تواند باعث بروز انواع مشکلات آموزشی و سلامتی شود. همچنین مدلی که به درستی روی اسب جا نشود، سوار شدن بر آن ناراحت کننده خواهد بود و شما را از موقعیت خارج می‌کند. ویژگی اصلی زین که نشان می دهد به اسب شما می آید یا نه، عرض آن است. اگر زینی که انتخاب می‌کنید دهانه‌ای بیش از حد پهن داشته باشد، روی بدن اسب فشار می‌آورد. از طرفی اگر گودال خیلی باریک باشد، زین گیر می‌کند.

نکات دیگری که باید به آن توجه کرد عبارتند از تعادل زین در هنگام قرار گرفتن بر روی اسب، یا اینکه زین به عقب یا جلو می رود. زینی که در سطح قرار نمی گیرد فشار ناخوشایندی برای اسب شما ایجاد می کند و همچنین حفظ موقعیت را برای شما دشوار می‌کند. مناسب بودن زین برای سوارکار نیز مهم است. در حالت ایده آل باید بتوانید وقتی در پایین ترین قسمت صندلی می‌نشینید، دست خود را صاف بین خود و کانتل قرار دهید.

مزایای استفاده از زین اسب

زین اسب نو یا دست دوم؟

گر به تازگی در دنیای سوارکاری شروع به فعالیت کرده‌اید و سعی دارید هزینه‌ها را کاهش دهید، ممکن است بخواهید یک زین کارکرده را در نظر بگیرید. زین‌های دست دوم این مزیت‌ را دارند که نیازی به دوره شکستن ندارند. هنگامی که یک زین اسب مدل چرمی نو را خریداری می‌کنید، باید مدتی روی آن سوار شوید تا زین به خوبی روی اسب قرار گرفته و آماده سوارکاری شوند. زین‌های دست دوم از قبل این دوره را گذراندن و نیازی به این کار نخواهند داشت.

با این حال زین‌های نو نیز کارایی بهتری دارند و طول عمربالاتری نسبت به مدل‌های دست دوم دارند. توجه داشته باشید که برای خرید یزن دست دوم لازم است تمامی قسمت‌های زین اسب را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت وجود مشکل، خرابی و یا پارگی، از خرید آن صرف نظر کنید.

بهترین مدل زین اسب برای خرید

آموزش استفاده و کارگذاری زین اسب

جمع بندی

همانطور که می‌دانید استفاده از زین اسب اهمیت زیادی دارد. به عبارتی بهتر زین اسب یکی از ضروری ترین تجهیزات اسب سواری است. در این مطلب به بررسی ویژگی های زین اسب و راهنمای خرید آن پرداختیم. همچنین بهتر مدل را برای خرید نیز بررسی کردیم تا شما عزیزان با خیال راحت این محصولات را خریداری کنید. برای خرید زین اسب روی لینک مربوط به هرکدام کلیک کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع equisearch
ممکن است شما دوست داشته باشید
3 نظر
 1. آواتار شیرگیر
  شیرگیر می گوید

  تو عمرم اسب سواری نکردم

  1. آواتار موزز
   موزز می گوید

   خب چرا مقاله هایی درباره اسب میخونی وقتی علاقه نداری و سوار نمیشی؟؟؟

 2. آواتار نصرالله
  نصرالله می گوید

  ولی سایزش برای همراه داشتن خوبه

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.