خرید دارت حرفه‌ای با کیفیت بالا و قیمت مناسب + معرفی 5 مدل

ممکن است تصور کنید که خرید اولین دارت می‌تواند فرآيند راحتی باشد. اما با وجود مدل‌های مختلف، با چالش سختی مواجه هستید. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید دارت، اطلاعات کافی راجع به آن به دست آورید. متاسفانه فروشگاه‌های زیادی وجود ندارند که به صورت اختصاصی، انواع مدل‌ های دارت را بفروشند. همین موضوع باعث شده بسیاری از افراد، خرید اینترنتی را به دلیل وجود تنوع محصولات بیشتر، ترجیح بدهند. اما چگونه می توان فهمید که کدام دارت بهتر عمل می کند؟

خرید بهترین مدل دارت در سال 2022

برای انتخاب دارت، عوامل زیادی وجود دارد که باید آن‌‌ها را مدنظر قرار دهید. از وزن و قیمت دارت گرفته، تا جنس بدنه و مدل نوک آن. همه‌ی این عوامل در داشتن یک دارت باکیفیت تاثیرگذار است. بنابراین توصیه می شود قبل از خرید همه اطلاعات لازم را در مورد آنها بدانید. پیش از آن در ویدئوی زیر به آموزش بازی دارت می‌پردازیم.

نحوه انتخاب نوع بدنه و وزن دارت

نوع بدنه و وزن دارت تاثیر مهمی در کیفیت پرتاب های شما در طول بازی خواه داشت. از همین رو در ابتدا به سراغ نکاتی می‌رویم که در انتخاب نوع بدنه و وزن دارت اهمیت دارند.

1. نحوه انتخاب نوع بدنه دارت

یکی از مهم‌ترین بخش هایی که باید به آن توجه کرد، بدنه دارت است. بدنه قسمتی از دارت است که بازیکن هنگام پرتاب دارت، آن را نگه می‌دارد. به عبارتی بهتر به بخش میانی دارت می‌گویند. همانطور که گفتیم می‌توان ادعا کرد که مهم ترین قسمت یک دارت، بدنه آن است. زیرا وزن دارت را نگه می دارد و چسبندگی را فراهم می‌کند. برای ساخت بدنه دارت از آلیاژ برنج نرم و یا مس و روی است، استفاده می شود. همچنین از نقره و نیکل نیز می‌ توان بهره مند شد.

برای بازیکنان مبتدی استفاده از دارت برنجی توصیه می‌شود. زیرا هزینه کمتری دارد و به راحتی در دست قرار می گیرد. علاوه بر این در برابر کدر شدن نیز مقاوم است. از ویژگی های آلیاژ نقره و نیکل نیز می توان به شکل گیری راحت آن اشاره کرد.

دارت - نکات مهم برای خرید

مزایای بدنه دارت برنجی

 1. ارزان است
 2. برای بازیکنان مبتدی بهترین گزینه است
 3. در برابر کدر شدن مقاوم است

معایب بدنه دارت برنجی

 1. دوام چندانی ندارند

یکی دیگر از موادی که برای تولید دارت استفاده می‌شود، تنگستن است. در دهه 70، تنگستن محبوبیت بالایی به دست آورد، زیرا تولید یک دارت به وسیله تنگستن سنگین تر از آلیاژ برنج بوده اما باریکتر و کوچکتر خواهد بود. معمولاً تنگستن با درصدهای مختلفی با نیکل مخلوط می شود. در حالی که شکل دادن آن سخت تر است، اما دوام بیشتری دارد. هر چه درصد تنگستن بیشتر باشد، یک دارت می تواند باریک باشد و قدرت پرواز بهتری داشته باشد.

خرید جدیدترین مدل‌ های دارت در سال 1401

مزایای بدنه دارت تنگستن

 1. نازک است
 2. با دوام است
 3. سنگین اما باریک می‌باشد

معایب بدنه دارت تنگستن

 1. به عنوان یک دارت برای افراد مبتدی،‌ هزینه بالایی دارد (گران است)

2. نحوه انتخاب وزن مناسب دارت

دارت - وزن مناسب برای دارت

اگر برای خرید دارت اقدام کرده باشید، متوجه خواهید شد که دارت با وزن‌‌های مختلفی به فروش می‌رسد. اما وزن مناسب برای دارت چقدر است؟ یک دارت مناسب باید وزنی بین 50 تا 12 گرم داشته باشد. با این حال برای انتخاب وزن مناسب می‌توانید بر اساس نظر شخصی خودتان اقدام کنید. اما در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند بهترین وزن را برای دارت انتخاب کنید.

 • افراد مبتدی باید با دارت‌هایی که وزن بین 24 تا 26 گرم دارد، شروع کنند. این بازه به افراد متبدی کمک می‌کنند تا قلق‌گیری بهتری داشته باشند و متوجه شوند که کدام طیف وزن برای آن‌ ها بهتر است. افراد حرفه‌ای تر می‌توانند از مدل‌های سنگین تر استفاده کنند.
 • سرعت دارت ارتباط مستقیمی با وزن آن دارد. دارت های مختلف با وزن های متفاوت، سرعت‌های گوناگونی دارد. از همین رو باید سرعت پرتاب خود را بر اساس دارت های مختلف امتحان کنید تا بتوانید وزن دارت و سرعت مناسبی را برای خود به دست آورید.
 • اگر احساس می کنید دارت شما بالاتر از آن چیزی است که پرتاب کرده اید، بهتر وزن دارت را افزایش داده و مدل سنگین تری را انتخاب کنید. اگر نمی توانید دارت را به هدف مورد نظر خود برسانید، باید به سراغ دارت با وزن سبک تری بروید.

خرید دارت با کیفیت عالی و قیمت مناسب

8 نکته ضروری برای خرید دارت

1. نوک فولادی یا نوک نرم

قبل از اینکه شروع به جستجوی مجموعه دارت‌های جدید خود کنید، باید تصمیم بگیرید که به کدام نوع دارت نیاز دارید. فولادی یا نرم. اینکه کدام مدل دارت را انتخاب کنید، بستگی به محلی دارد که می‌خواهید آن را بازی کنید. دارت بازی درخانه، در سالن‌های مخصوص یا در لیگ‌های حرفه‌ای، دارتی را باید انتخاب کنید که مناسب با تخته آن باشد.

دارت مناسب مسابقات

2. بودجه

اولین چیزی که باید قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب دارت در نظر بگیرید، قیمت است. این کار دشواری است. زیرا هزینه به هیچ وجه باعث نمی‌شود که شما بهترین بازیکن دارت شوید. به عبارت دیگر، صرف پول بیشتر لزوماً مساوی با داشتن زمان بهتر در بازی یا تبدیل شدن به بازیکن بهتر نیست.

دارت‌ها انواع مختلفی دارند و مدل‌های گران‌قیمت آن هستند که به صورت مهندسی طراحی شده و از مواد باکیفیت ساخته می‌شوند. با این حال سوال اینجاست که آیا لازم است برای خرید دارت هزینه‌های زیادی را پرداخت کنیم؟ اینجاست که باید شرایط خود را بررسی کنید و تصمیم بگیرید برای انتخاب دارت، چه مقدار هزینه کنید.

علاوه بر این دارت‌های ارزان قیمتی نیز هستند که جنس نازک‌تر و بادوام‌تری دارند. این دارت‌ها معمولا طول عمر بالایی دارند و برای افرادی که قصد دارند برای اولین بار وارد این حرفه شوند، انتخاب مناسبی خواهد بود. دارت‌های درخشنده مدل دیگری است که در بازار وجود دارد. این مدل دارت تنها زیبایی خاصی دارد و هیچ سود دیگری برای خریدار نخواهند داشت.

با این حال خرید دارت‌های ارزان قیمت این امکان را می‌دهد که مجموعه زیادی از دارت‌های مختلف را داشته باشید. بهترین انتخاب دارت به این صورت است که دو ست دارت داشته باشید. چه دارت گران قیمت فولادی تهیه کنید، چه دارت‌های درخشنده زیبا، این مهارت‌هاست که نشان دهنده کیفیت بازی شما می‌باشد.

با پرفروش ترین مدل های دارت در سالی که گذشت آشنا شوید

دارت مناسب مسابقات رسمی

بسیاری از حرفه‌ای‌ها دارت‌های ارزان‌تر را ترجیح می‌دهند، و هیچ شرمی در انجام همین کار ندارند. در هر صورت، گزینه‌های عالی در هر دو طرف طیف قیمت وجود دارد، بنابراین برای تصمیم گیری وقت بگذارید تا انتخاب دارت مناسبی داشته باشید.

3. مواد (جنس دارت)

مواد استفاده شده برای ساخت صفحه دارت نیز باید در تصمیم شما نقش داشته باشد. رایج ترین مواد مورد استفاده در ساخت صفحه‌های دارت برنج، نیکل، تنگستن یا ترکیبی از فلزات مختلف است.

 • صفحه‌های برنجی معمولاً ارزان ترین گزینه هستند. با این حال، آن‌ها دوام پایینی دارند.
 • صفحه‌های نیکل به طور کلی دوام بیشتری داشته اما قیمت بالاتری دارند.
 • صفحه‌های تنگستن در محافل حرفه‌ای به دلیل ویژگی‌های فیزیکی منحصر به فرد این فلز ترجیح داده می‌شوند.

تنگستن یک فلز بسیار متراکم است و این به سازندگان اجازه می‌دهد تا صفحه‌های نازک‌تری اما با مقاومت بیشتری بسازند. به عقیده بسیاری از افراد، انتخاب دارت از جنس تنگستن بهترین گزینه برای تمامی افراد (حرفه‌ای و مبتدی) می‌باشد.

جنس مناسب دارت حرفه ای

4. وزن

یکی از شخصی‌ترین عواملی که برای انتخاب دارت موثر است، وزن آن است. هر بازیکن باید وزن دارت خود را با دقت انتخاب کند تا با سبک پرتاب دارت فردی خود مطابقت داشته باشد. به عنوان یک قاعده کلی، دارت‌های سنگین‌تر مستقیم تر در هوا پرواز می‌کنند. بازیکنان باتجربه یا پیشرفته بهتر است از دارت‌های سنگین‌تری استفاده کنند. زیرا دقت بیشتری را می‌طلبند. برعکس، دارت‌های سبک‌تر در مسیر سهموی‌تری پرواز می‌کنند که آن‌ها را به انتخاب اصلی برای مبتدیانی تبدیل می‌کند که کمتر به دقت متکی هستند.

در هرصورت این موضوع اصلا قطعی نیست و حرفه‌ای‌ها ممکن است دارت‌های سبک‌تر را ترجیح دهند، همانطور که آماتورها ممکن است نوع سنگین‌تر را ترجیح دهند. ساده‌ترین راه برای تصمیم‌گیری درباره وزن دارت‌هایی که باید بخرید این است که قبل از خرید با ویژگی‌ها و مشخصات هرکدام از دارت‌ها آشنا شده و در صورت امکان با هردو نوع آن بازی کنید.

رایج‌ترین وزنه‌های دارت بین 16 تا 26 گرم است. با این حال، قوانین مدرن اجازه می‌دهد دارت تا 50 گرم وزن داشته باشد. در حالت ایده آل، باید با دارت‌هایی با وزن حدود 20 گرم شروع به تمرین کنید. این‌ها رایج‌ترین هستند.

خرید ارزان ترین مدل دارت موجود در بازار

5. طول و شکل

مانند وزن، طول و شکل دارت نیز یکی دیگر از انتخاب‌های شخصی است. دارت‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلف به‌صورت نازک و باریک تا دارت‌هایی با ارتفاع بلند موجود هستند. بزرگی دستان شما و نحوه نگه داشتن دارت بر اندازه ارتفاع مدل انتخابی شما تأثیر می‌گذارد. به طور کلی، هرچه انگشتان بیشتری برای دستگیره دارت خود استفاده کنید، ارتفاع بلندتری خواهید داشت. مگر اینکه دوست داشته باشید با انگشتانتان که روی نوک آن قرار دارند، چنگ بزنید.

انتخاب یک دارت با ارتفاع بلندتر فضای بیشتری برای گرفتن آن در اختیار شما قرار می‌دهد، در حالی که دارت‌های کوتاه‌تر گزینه‌های گرفتن شما را محدود می‌کند. بازیکنان حرفه‌ای معمولاً از دارت باریک‌تری استفاده می‌کنند زیرا فشار دادن تعداد بیشتری از آنها در یک فضای تنگ آسان تر است.

بهترین مدل دارت در ایران

6. نحوه گرفتن

همانطور که در مورد دارت و بسیاری از پیچیدگی‌های این ورزش اطلاعات بیشتری کسب می‌کنید، بدون شک متوجه خواهید شد که برخی از دارت‌ها صاف هستند در حالی که برخی دیگر به شدت پیچ خورده می‌باشند. دلیل آن این است که بافت دارت اصطکاک لازم را برای گرفتن مناسب فراهم می‌کند.

تولیدکنندگان دارت، شیارها، بریدگی‌ها، برآمدگی‌هایی را اضافه می‌کنند تا بتوان دارت را راحت‌تر در دست گرفت و لغزش را کاهش داد. به طور معمول هرچه ارتفاع و جنس دارت سنگین‌‌تر باشد، لازم است تا آن را محکم‌تر در دست بگیرید.

7. نوع پرواز

یکی دیگر از عوامل مهمی که باید در انتخاب دارت مناسب برای خود در نظر بگیرید، نوع پروازی است که دارت شما خواهد داشت. دارت‌ها دارای باله‌ها یا پره‌هایی هستند که از مواد مختلف ساخته شده‌اند و تثبیت آیرودینامیکی دارت را در طول پرواز فراهم می‌کنند. داشتن یک نوع پرواز که سبک پرتاب دارت شما را تحسین کند بسیار مهم است. زیرا نوع پروازی که استفاده می‌شود تأثیر قابل توجهی در مسیر پرتاب دارت شما در هوا پس از پرتاب خواهد داشت.

به طور کلی، می‌توانیم پروازها را به دو نوع مجزا تقسیم کنیم: پروازهای سریع و پروازهای آهسته. پروازهای سریع کوچکتر و طولانی‌تر از پروازهای آهسته خواهند بود، به این معنی که سطح کل کمتری دارند و این امر نیروی آیرودینامیکی بیشتری را برای عبور کارآمدتر از هوا فراهم می‌کند. پروازهای سریع برای بازیکنانی که به دنبال ارائه دقت و ثبات بیشتر در سرعت‌های بالا، سودمندتر خواهد بود.

برای پیدا کردن بهترین مدل از دارت‌ها باتوجه به سبک خود، لازم است چند بازی دارت با پروازهایی در اندازه‌ها و طول های مختلف انجام دهید تا مشخص کنید کدام زیرگروه با سبک شما بهتر عمل می کند.

خرید دارت حرفه‌ای مناسب ورزشکاران حرفه‌ای

آموزش بازی دارت

8. تجهیزات جانبی

آخرین مورد در این لیست اغلب در خرید دارت نادیده گرفته می‌شود، اما اگر تعدادی لوازم جانبی همراه با دارت خود خریداری کنید، در دراز مدت در هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد. طیف گسترده‌ای از لوازم جانبی برای انتخاب وجود دارد و آنچه شما نیاز دارید، بستگی به نوع دارت شما دارد.

به عنوان مثال، اگر تصمیم به خرید چند دارت با نوک فولادی با محورهای پیچ دار دارید، به یک ابزار تیز کننده و سفت کننده نیاز خواهید داشت. به طور مشابه، اگر به دنبال مدل های نایلونی هستید، باید دستگیره‌های حلقه دارت فلزی را خریداری کنید تا پروازها در طول بازی تغییر نکنند.

همچنین دارت شما باید در مکانی امن نگهداری شود تا از تاب برداشتن یا ترک خوردن بی مورد محافظت شود. به طور جدی به خرید یک کیف محافظ با کیفیت فکر کنید.

معرفی بهترین مدل دارت برای خرید

1. دارت سوزنی پرو اسپورتز مدل PS 18012

دارت سوزنی پرو اسپورتز

دارت سوزنی پرو اسپورتز محصولی زیبا و شیک مناسب افرادی است که به بازی دارت علاقه زیادی دارند. این دارت که به همراه 6 تیر دارت عرضه می‌شود، از پلاستیک فشرده و باکیفیت تولید می‌شود. علاوه بر این صفحه دارت دو طرفه است. یعنی شما می‌توانید از هر دو طرف آن برای انجام بازی استفاده کنید. در مقابل جنس تیر دارت از فلز مقاوم بوده و به صورت سوزنی تولید می‌شود.

ابعاد۴۰x۴۰x۳ سانتی‌متر
وزن۱۲۰۰ گرم
تعداد دارت۶
جنسفلز
جنس پرپلاستیک
شعاع پرتاب22
بیشترین امتیاز20
درجه بندیدایره ای
نوع دارتسوزنی
سوزنیدو طرفه
رنگ بندیقرمز / سبز / سفید / مشکی

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

2. دارت مغناطیسی مدل SAFETY MAGNETIC DART BOARD

دارت مغناطیسی مدل SAFETY MAGNETIC DART BOARD

یکی از محبوب‌ترین مدل‌های دارت، دارت مغناطیسی است. استفاده از دارت های سوزنی ممکن است با خطرات مختلفی همراه باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد مدل دارت مغناطیسی را ترجیح می دهند. این دارت را می‌توانید به دیوار متصل کنید و با استفاده از تیرهای مغناطیسی که دارد، با خیال راحت به بازی مشغول شوید. در اینصورت دیگر آسیب و یا خطری شما را تهدید نمی‌کند. صفحه‌ی این دارت پارچه است و با استفاده یک بند که بالای آن قرار گرفته، می‌توانید به دیوار متصلش کنید. پیشنهاد می‌کنیم این دارت زیبا و باکیفیت را از دست ندهید.

ابعاد۴۶x۳۸x۲ سانتی‌متر
وزن۵۰۰ گرم
جنسپارچه
نوع دارتمغناطیسی
نوع سیبلدو طرفه
رنگ بندیمشکی
سایر توضیحاتدارای ۶ عدد دارت آهنربایی در دو رنگ قرمز و زرد دارای جعبه حمل استوانه ای صفحه پارچه ای با خاصیت آهنربایی دارت‌هايي بدون نوک سوزنی و بی‌خطر

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

3. دارت سوزنی مدل FLOCKET DARTBOARD

دارت سوزنی مدل FLOCKET DARTBOARD

دارت سوزنی مدل FLOCKET DARTBOARD یک محصول زیبا و جذاب است که از جنس الیاف و یال اسب تولید می‌شود. برخلاف مدل قبلی، این محصول سوزنی است. به همین دلیل هنگام استفاده از آن باید نکات ایمنی را رعایت کنید. همچنین صفحه دارت این مدل دوطرفه است و این امکان برای شما فراهم شده که از هردو سمت آن استفاده کنید. همراه با این دارت، 6 تیر دارت نیز ارائه می‌شود.

ابعاد۳۰x۳۰x۲ سانتی‌متر
وزن1200 گرم
تعداد دارت6
جنسالياف و يال اسب
بیشترین امتیاز20
نوع دارتسوزنی
نوع سیبلدو طرفه
سایر توضیحاتهمراه ۶عدد سوزن دارت ساخته شده از يال اسب

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

4. دارت مغناطیسی مدل BL-16015

دارت مغناطیسی مدل BL-16015

دارت علاوه بر اینکه ورزش بسیار جالبی است، می‌تواند به عنوان یک هدیه خوب نیز درنظر گرفته شود. اگر قصد دارید برای فرزند خود یک دارت زیبا تهیه کنید تا از دوران کودکی این بازی را فرا بگیرد، پیشنهاد می‌کنیم دارت مغناطیسی مدل BL-16015 را از دست ندهید. این دارت از نوع مغناطیسی است. بنابراین خطری برای کودک شما ندارد. همچنین باعث می‌شود تمرکز کودک در پرتاب تیر دارت بهتر شود. این محصول دارای 6 تیر دارت و یک صفحه دارت بوده که هردو از نوع مغناطیسی هستند.

ابعاد۳۸x۳x۴۳ سانتی‌متر
وزن۸۰۰ گرم
تعداد دارت۶
جنسمغناطیسی
جنس پرجنس پر
شعاع پرتاب۲.۳۷ متر
بیشترین امتیاز20
درجه بندیدایره ای
نوع دارتمغناطیسی
نوع سیبلیک طرفه
رنگ بندیمشکی / قرمز / سبز / زرد

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

5. تخته دارت وین مکس مدل MATCH PLAY HIGH POINT

تخته دارت وین مکس مدل MATCH PLAY HIGH POINT

برای بازیکنان حرفه‌ای دارت که قصد دارند برای مسابقات خود را آماده کنند، این محصول گزینه بسیار مناسبی می‌باشد. از این دارت می توانید برای نصب در سالن های مسابقه یا حتی در خانه استفاده کنید. علاوه بر این کیفیت، مقاومت و طول عمر بسیار بالایی دارد. جنس تخته دارت چوبی بوده و چوب آن از درخت سیسال گرفته می‌شود. درختی که در نواحی آفریقا یافت می‌شود و استحکام بسیار بالایی دارد. به همراه این تخته، 6 تیر دارت نیز ارائه می‌شود.

ابعاد۴۵x۴۵x۵ سانتی‌متر
وزن۴۵۰۰ گرم
تعداد دارت6
جنسجنس تخته از سیسال جنس دارت ها از فلز برنج و استیل ضدزنگ مواد مصنوعی فلز پلاستیک
جنس پرپلاستیک
شعاع پرتاب۲ متر و ۳۷ سانتیمتر
بیشترین امتیاز50
درجه بندیمشبک
نوع دارتسوزنی
نوع سیبلیک طرفه
رنگ بندیمشکی / قرمز / سفید / سبز
سایر توضیحاتهمراه با تخته وین مکس اقلام زیر موجود می باشد و در بسته بندی تخته دارت ارائه می گردد : _۳ عدد دارت وین مکس نیمه حرفه ای برنجی با روکش رنگ مشکی همراه با ۳ عدد شفت وین مکس متوسط مشکی و ۳ عدد فلایت صد میکرون وین مکس _۳ عدد دارت وین مکس از جنس استیل ضد زنگ همراه با ۳ عدد شفت متوسط استخوانی و ۳ عدد فلایت صدمیکرون وین مکس _لوازم نصب تخته دارت _یک عدد آچار ابزار دارت _ یک عدد کارت فینیش همانطور که مشاهده میکنید همراه با تخته حرفه ای وینمکس دو دست دارت کامل وینمکس هم ارائه میگردد و تمام نیاز شما عزیزان را برطرف کرده و دیگر برای بازی دارت احتیاج به هیچ وسیله دیگری ندارید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

جمع‌بندی

انتخاب دارت یک انتخاب بسیار شخصی است و گزینه های زیادی وجود دارد که می تواند مناسب باشد. در این مطلب به 8 نکته ضروری در هنگام خرید دارت اشاره کردیم. البته، برخی از موارد موجود در این لیست مانند پروازها دارت به راحتی قابل تغییر هستند. زیرا باتوجه به سبک دارت بررسی می‌شوند. اگر برای اولین بار می‌خواهید یک دارت خوب خریداری کنید، بهتر است دارت فولادی را انتخاب کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع: dartsharp

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.