خرید 5 مدل از بهترین راکت تنیس + راهنمای خرید 8 مرحله‌ای

اجازه بدهید صادقانه رفتار کنیم. چیزی به نام راکت تنیس عالی وجود ندارد. بلکه هر بازیکنی باید براساس ویژگی ها و نوع بازی خود، راکت تنیس مناسبی را انتخاب کند. باور کنید یا نه، فاکتورهای زیادی در هنگام انتخاب یک راکت باید درنظر گرفته شود. در ادامه قصد داریم به بررسی مهم‌ترین ویژگی‌ها و فاکتورهایی که باید برای خرید یک راکت تنیس درنظر داشته باشیم، بپردازیم. با ما همراه باشید.

خرید راکت تنیس باکیفیت و حرفه‌ای

خرید راکت تنیس باکیفیت

1- راکت تنیس ویلسون مدل six one95

راکت تنیس ویلسون مدل six one95

اگر نگاهی به ورزش تنیس داشته باشیم، می‌بینیم که راکت تنیس اصلی ترین تجهیز این ورزش است. راکت تنیس ویلسون طراحی زیبا و مناسبی دارد و برای تنیسورهایی که به دنبال ضربات کنترلی هستند، گزینه ایده آلی است. وزن این محصول حدود 330 گرم است. بنابراین هنگام بازی تنیس می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید. گریپ راکت از جنس لاستیک تولید می‌شود. طول آن 70 سانتی‌متر است که جزء اندازه‌های استاندارد در دنیا می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم این محصول را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

2- راکت تنیس ویلسون مدل Minions Ultra 100

راکت تنیس ویلسون مدل Minions Ultra 100

یکی از باکیفیت ترین مدل های راکت تنیس موجود در بازار، راکت تنیس مدل ویلسون است. این راکت به گونه‌ای طراحی شده که برای بازیکنان حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای انتخابی عالی است. از همین رو طرفداران زیادی دارد. وزن این محصول حدود 300گرم است. جنس گریپ آن از فوم تشکیل می‌شود. از ویژگی های این راکت تنیس این است که می‌تواند سرعت و قدرت را باهم در اختیار شما قرار دهد. علاوه بر این، راکت تنیس ویلسون از تکنولوژي Power Rib بهره می‌برد.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

3- راکت تنیس ویلسون مدل fusion xl

راکت تنیس ویلسون مدل fusion xl

اگر به دنبال یک راکت تنیس باکیفیت و مقرون به صرفه هستید، پیشنهاد ما راکت تنیس ویلسون مدل fusion xl است. برای تولید این راکت از لاستیک بسیار باکیفیت استفاده شده است. ویژگی‌ مهمی که این راکت دارد، می‌تواند برای تمامی رده های سنی مورد استفاده قرار بگیرد. یعنی از افراد مبتدی گرفته تا تنیسور های حرفه‌ای، امکان استفاده از این راکت را دارند. این محصول در تک رنگ مشکی براق که جذابیت بالایی هم دارد، تولید می‌شود.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

4- راکت تنیس هد مدل Extreme Tour

راکت تنیس هد مدل Extreme Tour

یکی از جذاب‌ترین مدل های راکت تنیس که هر تنیسوری باید آن را داشته باشد، راکت تنیس مدل هد است. این محصول به دلیل داشتن قابلیت ها و ویژگی های متنوع، جزء پرفروش‌ ترین محصولات است. این محصول از فناوری جدید Graphene 360+ بهره مند است که می‌توانید پایداری و قدرت بیشتری را به دست آورید. علاوه بر این شوک ناشی از ضربات را هم کاهش می‌دهد. این محصول حدودا 305 گرم وزن دارد. بسیار استاندارد است و این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا ضربات دقیق‌تر و با کیفیت تری را بزنید. اگر به دنبال یک راکت زیبا، باکیفیت و حرفه‌ای هستید، پیشنهاد می‌کنیم این محصول را از دست ندهید.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

5- راکت تنیس تکنی فایبر مدل T-Fight 280 RSL

راکت تنیس تکنی فایبر مدل T-Fight 280 RSL

این محصول یعنی راکت تنیس تکنی فایبر مدل T-Fight 280 RSL یکی از سبک ترین راکت‌ها به شمار می‌رود. به دلیل داشتن کیفیت بالا، انتخاب عالی برای تنیسورهای مبتدی و نیمه حرفه‌ای است. با استفاده از این راکت می‌توانید ضربات بسیار قدرتمندی را بزنید. علاوه بر این استحکام و قدرت راکت نیز نسبت به سایر مدل های مشابه بسیار بالاست. وزن این محصول حدودا 280 گرم است. جنس دسته آن از فوم است و در استفاده طولانی مدت آسیبی به دستان شما وارد نمی‌کند.

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

راهنمای خرید راکت تنیس

1. انتخاب راکت تنیس مناسب

استفاده از راکت مناسب می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند، چراکه به شما کمک می‌کند تا به سطح بالاتری از مهارت در تنیس برسید و عملکرد کلی خود را در زمین بهبود دهید. قبل از اینکه یک راکت مناسب را انتخاب کنید، مهم است که تمام عناصر تشکیل دهنده آن را بدانید. راکت‌ها مدل‌های مختلفی دارند و ممکن است براساس شرایط، هرکدام قطعه یا تجهیزات منحصر به فردی را داشته باشند.

2. اندازه و شکل سر راکت تنیس

سر راکت ناحیه‌ای را در بر می‌گیرد که از اتصال سیم‌های مختلف به یکدیگر تشکیل شده است. اندازه این ناحیه به سه اندازه متفاوت تقسیم می‌شود. این سه سایز عبارتند از:

 1. اندازه کوچک: 550-625 سانتی‌متر
 2. اندازه متوسط: 630-680 سانتی‌متر
 3. اندازه بزرگ: 685-870 سانتی‌متر

کدام راکت تنیس را بخریم

اندازه سر راکت تنیس بر 2 جنبه از بازی شما تأثیر می‌گذارد:

 1. قدرت: هنگام ضربه زدن به توپ، راکت شما باتوجه به میزان قدرتی که اعمال کردید، رفتار می‌کند. یعنی هرچقدر قدرت بیشتری را وارد کنید، ضربه محکم‌تری را به توپ می‌زند. همچنین توپی که روی سر راکت با ابعاد و اندازه بزرگ‌تری فرود بیاید، اثر برگشتی بیشتری را از سیم‌ها دریافت می‌کند که همین موضوع منجر به اعمال ضربات قوی‌تر خواهد شد.
 2. کنترل: سرهای بزرگتر منطقه ضربه بزرگتری دارند، بنابراین کنترل بیشتری روی توپ وجود خواهد داشت.. بنابراین اگر ضربه کاملاً در مرکز راکت قرار نگیرد ممکن است در مسیر و نقطه مورد نظر شما فرود نیاید. با این حال، اگر راکت شما سر کوچکتری داشته باشد، قدرت مانور و دقت بیشتری نیز خواهید داشت.

خلاصه

 1. هرچه اندازه سر بزرگتر باشد، قدرت بیشتری توسط ارائه می‌شود.
 2. هرچه اندازه سر کوچکتر باشد مانور و دقت بیشتری دارد.
 3. سرهای کوچک متناسب بازیکنان خبره و حرفه‌ای است. زیرا می‌توانند قدرت خود را از طریق ضربه به توپ وارد کنند. به همین دلیل ثبات بیشتر است.
 4. سرهای بزرگتر برای بازیکنان مبتدی و متوسط گزینه ایده‌آلی است. زیرا آنان به دنبال یادگیری بیشتر و پیدا کردن میزان قدرت و دقت اعمال شده در ضربات هستند.

خرید بهترین مدل راکت تنیس موجود در بازار

3. طول راکت تنیس

طول راکت تنیس از لبه دسته تا نوک سر اندازه‌گیری می‌شود. معمولا طول راکت بین 68 تا 73 سانتی متر متفاوت است. به عبارتی بهتر 68 سانتی‌متر متداول‌ترین اندازه برای طول راکت و 73 سانتی‌متر حداکثر طول مجاز در تنیس حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای می‌باشد.

طول راکت تنیس درک درستی از ارتباط بین دسترسی و مانورپذیری را به ورزشکار می‌دهد. یعنی یک راکت بلندتر به شما این امکان را می‌دهد تا توپ را دورتر از بدن خود ضربه بزنید. این مسئله هم می‌تواند مفید و هم مضر باشد. نکته مثبت این است که با دور بودن از بدن، می‌توانید با دقت بیشتری  به توپ ضربه بزنید. در مقابل نکته منفی کار اینجاست که مانور دادن راکت‌های بلند، معمولا سخت‌تر است.

خلاصه

 1. راکت بلندتر باعث دستیابی به قدرت و دقت بیشتر می‌شود.
 2. یک راکت بلندتر قدرت مانور کمتری خواهد داشت.
 3. انتخاب طول راکت بیشتر به سبک بازیکن بستگی دارد تا سطح بازیکن. بنابراین بهتر است باتوجه به سبک بازی خود، انتخاب مناسبی داشته باشید.

مزایای استفاده از راکت تنیس

4. وزن راکت تنیس

وزن یک راکت بدون سیم، بر حسب گرم یا اونس اندازه گیری می‌شود. راکت سنگین‌تر، قوی‌تر و پایدارتر بوده و شوک کمتری را هنگام ضربه به تنیسور وارد می‌کند. در طرف مقابل مانور دادن با راکت سبک‌تر آسان‌تر بوده و بالاتنه بازیکن برخلاف راکت سنگین، خسته نمی‌کند. توجه داشته باشید راه‌های برای افزایش وزن راکت یک راکت سبک وجود دارد (مانند اضافه کردن نوار سرب) اما کاهش وزن راکت تنیس غیر ممکن است.

خلاصه

 1. یک راکت سنگین‌تر، قدرت و ثبات بیشتری خواهد داشت.
 2. یک راکت سبک‌تر، استقامت بدنی بهتری را فراهم می‌کند.
 3. راکت‌های سنگین‌تر برای بازیکنان جهت زدن ضربه‌های قوی مناسب است.

5. تعادل راکت تنیس

نقطه تعادل راکت تنیس به عنوان نقطه‌ای در طول راکت که وزن به طور مساوی بین سر و دسته تقسیم شود، تعریف می‌شود. یک راکت متعادل دارای نقطه تعادل دقیقا در وسط طول خود است. وقتی صحبت از تعادل می‌شود، راکت در یکی از این 3 دسته قرار می‌گیرد:

 • HeadHeavy: مرکز ثقل کمی به سمت نوک راکت جابجا شده است.
 • Headlight: مرکز ثقل کمی به سمت دسته راکت جابجا شده است.
 • Even: وزن به طور مساوی توزیع می شود.

خرید راکت تنیس حرفه‌ای مناسب تنیسورهای حرفه‌ای

6. وزن نوسان راکت تنیس

این اندازه‌گیری دینامیکی است که به اندازه‌گیری‌های ایستا وزن و تعادل مرتبط است: می‌توان آن را به عنوان درک وزنی که توسط راکت هنگام چرخاندن به دست می‌دهد تعریف کرد. بستگی به اندازه و وزن راکت و نحوه توزیع وزن همراه با راکت دارد.

به طور کلی یک راکت Head Heavy دارای وزن نوسان بالاتری در مقایسه با یک راکت Headlight با همان وزن است. یک راکت بلند در مقایسه با یک راکت کوتاه‌تر با همان وزن، وزن نوسان بیشتری دارد. هر چه وزن نوسان بیشتر باشد، راکت سنگین‌تر خواهد بود. به‌علاوه اینکه کنترل آن خسته‌کننده‌تر خواهد بود، اما در عین حال، قدرت و ثبات بیشتر و شتاب بیشتری را برای هر ضربه فراهم می‌کند.

خلاصه

 1. وزن نوسان بالا به معنای تلاش بیشتر برای کنترل راکت است.
 2. وزن نوسان بالا شتاب بیشتری را برای هر ضربه فراهم می کند.

ویژگی های راکت تنیس خوب

7. سفتی قاب راکت تنیس

هنگام ارزیابی سختی راکت تنیس در نظر بگیرید که قدرت، کنترل و راحتی در خطر است. در عین حال، به خاطر داشته باشید که سفتی توسط هر بازیکن به روشی متفاوت درک می شود و همچنین تحت تأثیر رشته های نصب شده روی قاب قرار می گیرد.

یک راکت منعطف یا قاب انعطاف پذیر کنترل و راحتی بیشتری را فراهم می کند اما قدرت بیشتری را جذب می‌کند زیرا هنگام ضربه زدن به توپ تغییر شکل بیشتری پیدا می‌کند. برعکس، یک راکت سفت از ضربه منحرف نمی‌شود و قدرت بیشتر درکنار کنترل کمتری دارد. یک قاب سفت تر معمولاً راحت تر است زیرا ضربه‌های قوی‌تری را به اندام‌های فوقانی منتقل می‌کند.

سفتی راکت تنیس با روش RA اندازه‌گیری می‌شود. این روش تجزیه و تحلیل می‌کند که یک راکت چقدر انعطاف پذیر است. شاخص RA بین 55 تا 75 است که در یکی از زیر دامنه ها قرار می گیرد:

 • 55-60 سفتی کم
 • 61-65 سفتی متوسط
 • 66-70 نسبتا سفت
 • 71-75 خیلی سفت

خلاصه

 1. سفتی درک شده توسط قاب راکت و رشته‌های نصب شده تعیین می‌شود.
 2. مقدار RA عمدتاً سفتی در ناحیه شانه راکت را نشان می‌دهد.
 3. هر چه راکت سفت‌تر باشد، قدرت بیشتری دارد.
 4. هر چه راکت نرم‌تر باشد، کنترل و راحتی بیشتری دارد.
 5. یک بازیکن حرفه‌ای که قادر به ارائه ضربات قدرتی است، ممکن است کنترل و راحتی یک راکت نرمتر را ترجیح دهد.
 6. یک راکت سفت‌تر می‌تواند به بازیکنان مبتدی/ متوسط کمک کند تا قدرت بیشتری داشته باشند.
 7. بازیکنانی که مشکلات آرنج / شانه دارند باید به راکت های نرم‌تر نگاه کنند. (سفتی کم و متوسط)

خرید جدیدترین مدل راکت تنیس در سال 2022

8. پرتو راکت تنیس

پرتو یک راکت تنیس ضخامت سر راکت است. پرتو ضخیم‌تر راکت را سفت‌تر می‌کند و در هنگام ضربه انرژی بیشتری را به توپ برمی‌گرداند که در نتیجه قدرت بیشتری دارد. یک پرتو نازک‌تر باعث انعطاف‌پذیری بیشتر قاب شده و انرژی بیشتری را جذب می‌کند و حس دقیق‌تری ایجاد می‌کند، کنترل را بهبود و راحتی را بهبود می‌بخشد زیرا ضربه کمتری از تماس به بازو منتقل می‌شود.

برای یک ضخامت معین، ضخامت سر راکت می‌تواند 2 شکل داشته باشد: مستطیل (جعبه ای) یا گرد (بیضوی). به طور کلی، ضخامت جعبه‌ای با سطح مقطع لبه دار آن از نظر خمشی و پیچشی سفت‌تر از یک مقطع بیضی شکل و گرد است.

خلاصه

 1. پرتو ضخیم تر به این معنی است که راکت می‌تواند سفت‌تر باشد.
 2. سر راکتی که ضخیم‌تر باشد، قدرت بیشتری به توپ می‌رساند اما کنترل آن سخت‌تر است.
 3. سر راکت نازک‌تر، انعطاف پذیرتر و قابل کنترل است اما قدرت کمتری به توپ می دهد.
 4. پرتو مستطیلی از حالت بیضوی سفت‌تر است.

ویژگی های راکت تنیس مناسب

جمع بندی

داشتن یک راکت تنیس باکیفیت باعث می‌شود در مدت زمان بسیار کوتاه، تبدیل به یک بازیکن حرفه‌ای شوید. در این مطلب به راهنمای خرید راکت تنیس پرداخیتم. بهتر است پیش از خرید راکت، به بررسی این موارد بپردازید. همچنین بهترین مدل راکت تنیس موجود در بازار را معرفی کردیم. اگر قصد خرید راکت را دارید، پیشنهاد می‌کنیم این محصولات را از دست ندهید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع head
نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.