خرید اینترنتی ضروری ترین تجهیزات ورزش های آبی

مهم ترین تجهیزات ورزش های آبی کدام اند؟ با تمرکز فیلم‌ها و رسانه‌ها بر استفاده از ورزش‌های آبی به عنوان فعالیت‌های تفریحی، محبوبیت این نوع ورزش مخصوصا شنا افزایش یافته است. کشور هند، مانند بسیاری از کشورهای دیگر، تبدیل به یک جاذبه اصلی برای افرادی شده که می‌خواهند به ورزش‌های آبی به خصوص شنا بپردازند. از آنجایی که هند منطقه ساحلی وسیعی دارد، محبوبیت ورزش های آبی در شهرهایی مانند گوا، آندامان، کرالا و ریشیکش در حال افزایش است. با این حال استفاده از تجهیزات ورزش‌ های آبی امری مهم و ضروری است.

از سال 2016 به‌طرز شگفت‌ انگیزی محبوبیت استفاده از تجهیزات ورزش های آبی افزایش یافته است. دلیل آن بروز حوادث ناخواسته و خطرناکی است که برای افراد رخ می‌دهد. در بسیاری از مواقع به دلیل عدم استفاده از لوازم استاندارد، فرد جان خود را از دست می‌دهد.

استفاده از تجهیزات ورزش‌های آبی مانند کلاه مناسب، جلیقه استاندارد، گوش‌گیر،‌ و تویوپ‌های مناسب شنا باعث نجات جان افراد می‌شود. از این رو در طول انجام این فعالیت‌های هیجان‌انگیز مبتنی بر آب، مهم است که با وسایل نجات مناسب، جان سالم خود را حفظ کنید. بسیاری از حوادث فاجعه بار به دلیل استفاده به موقع از تجهیزات نجات توسط علاقه مندان به ورزش جلوگیری شده است. در اینجا 10 وسیله نجات زندگی که معمولاً در ورزش‌های آبی استفاده می‌شوند و باید از نظر سالم و استاندارد بررسی شوند، آورده شده است.

خرید بهترین مدل تجهیزات ورزش های آبی در سال 2022

ضروری‌ترین تجهیزات تجهیزات ورزش های آبی

1. جلیقه نجات

تجهیزات ورزش های آبی - جلیقه نجات

جلیقه نجات، مهم ترین وسیله ایمنی است که در ورزش های آبی مورد استفاده قرار می گیرد. پوشیدن جلیقه نجات همیشه در طول فعالیت بسیار مهم است. جلیقه نجات انواع مختلفی دارد. آن‌ها بر پایه فوم، بادی، پرتاب‌شونده و موارد دیگر تولید می‌شوند. برای خرید جلیقه نجات، باید جلیقه‌ای را انتخاب کنید که کاملاً مناسب باشد. به عبارتی بهتر نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشد. این محصول به محض باد شدن می‌تواند به جلوگیری از غرق شدن شخصی که آن را می‌پوشد کمک کند.

خرید بهترین مدل جلیقه نجات

2. کلاه ایمنی

تجهیزات ورزش های آبی - کلاه ایمنی

کلاه ایمنی بیشتر برای ورزش‌های آبی که دارای فاکتور خطر بالاتری هستند مانند فعالیت‌های اسکی روی آب و کایاک سواری، استفاده می‌شود. با این حال استفاده از کلاه ایمنی می‌تواند برای تمامی ورزش‌های آبی درهر زمانی مناسب باشد. غیرقابل پیش‌بینی بودن این ورزش‌ها، کلاه‌های آبی را به بخشی ضروری از ایمنی ورزشکاران تبدیل می‌کند. کلاه ایمنی از نظر ارگونومی مناسب و در عین حال مطابق با بالاترین استانداردهای ایمنی طراحی شده‌اند.

خرید پرفروش‌ترین مدل کلاه ایمنی

3. مهارهای ایمنی

تجهیزات ورزش های آبی - مهار ایمنی

در مواردی ممکن است به دلیل شرایط بد جوی و طوفانی بودن دریا، فرد به درون دریا پرتاپ شود. در این شرایط لازم است تا افراد از یک وسیله‌ای استفاده کنند که به خوبی آن‌ها را مهار کند. مهار ایمنی محصولی است که می‌تواند برای بسیاری از دوستداران ورزش‌های آبی مورد استفاده قرار گیرد. مهار باید به راحتی پوشیده شود، سبک باشد، محکم و مقاوم در برابر سایش باشد. درست بستن مهار نیز بسیار مهم است. این محصول باید به اندازه کافی محکم بسته شود تا امکان حرکت آزادانه در قایق یا روی عرشه فراهم شود. با این حال بستن آن نه آنقدر شل باشد که منجر بروز حادثه مانند افتادن فرد از روی عرشه و صدمه دیدن او شود.

خرید بهترین مدل مهار ایمنی

4. شناورهای نجات

تجهیزات ورزش های آبی - شناور های نجات

شناورهای نجات محصول حلقه مانندی است که از غرق شدن افراد جلوگیری می‌کند. زمانی که شخصی در حین انجام فعالیت‌های شدید مانند قایقرانی به درون دریا بیفتد، این محصول کارایی خود را نشان می‌دهد. شناورهای نجات باید به راحتی در دسترس قرار بگیرند تا به سرعت به سمت فرد مضطرب پرتاب شوند و مانع از غرق شدنش شود.

خرید پرفروش ترین مدل شناور نجات

5. جعبه کمک های اولیه

تجهیزات ورزش های آبی - جعبه کمک های اولیه

کیت کمک‌های اولیه به عنوان مهم‌ترین تجهیزات ورزش‌های آبی شناخته می‌شوند. آنها در مواقع اضطراری می‌توانند کمک های موقت را ارائه دهند. اگر کمک های اولیه به درستی انجام شود، می‌تواند جان یک فرد را نجات دهد. به عبارتی بهتر جعبه کمک های اولیه، اولین نیاز پزشکی برای فرد آسیب دیده می‌باشد. از این رو یک اقدام ایمنی ضروری در هر قایق خواهد بود.

خرید کامل ترین جعبه کمک های اولیه

6. نقشه

تجهیزات ورزش های آبی - نقشه

بسیاری از تصادفات در حین کایاک سواری، و قایق رانی به این دلیل رخ می‌دهد که مردم نقشه‌های مسیر مشخص شده را دنبال نمی‌کنند. داشتن نقشه‌ باعث می‌شود تا مسیر خود را به درستی تعیین کنید و تجربه خوبی از قایق‌رانی یا کایاک سواری خود داشته باشید. نقشه به عنوان قوانین ایمنی اولیه عنوان می‌شود. همچنین بهتر است قبل از آنکه شروع به حرکت کنید، با مسیرها آشنا شوید تا خطاها به حداقل برسد و از خطر تصادف جلوگیری شود.

خرید جامع ترین نقشه‌ های ایران و جهان

7. سیگنال‌های نوری

تجهیزات ورزش های آبی - سیگنال های نوری

سیگنال های نوری که به عنوان آتش سوزی نیز شناخته می‌شوند، شامل فانوس‌های نور ساطع کننده و شعله‌های آتش می‌باشند. استفاده از سیگنال‌های نوری برای کشتی های ماهیگیری یا ورزش‌هایی که در اعماق دریا و اقیانوس انجام می‌شود، ضروری است. سیگنال‌های نوری که به عنوان یکی از مهم‌ترین تجهیزات ورزش‌های آبی شناخته می‌شود، می‌تواند توجه رهگذران را در مواقع اضطراری جلب کند.

نوع دیگر این سیگنال‌ها به صورت بوق‌های هوا می‌باشد. اما برد آن‌ها از سیگنال‌های ساطع‌کننده نور (نوری) کمتر است. با این حال توجه داشته باشید که استفاده بدون دلیل از سیگنال‌های نوری یک تخلف قانونی است. بنابراین بهتر از در مواقع اضطراری و مورد نیاز از آن استفاده کنید.

8. رادیو

تجهیزات ورزش های آبی - رادیو

ممکن است رادیو در عصر امروزی موبایل و ابزارهای فناوری پرسرعت قدیمی به نظر برسد. با این حال، هنوز هم یکی از کارآمدترین وسایل ارتباطی در دریای آزاد است. یک رادیو باکیفیت به فرد نیازمند این امکان را می دهد که با مرکز کنترل در تماس باشد و در مواقع اضطراری کمک بگیرد.

خرید بهترین مدل رادیو

9. آب و هوا سنج (دماسنج)

تجهیزات ورزش های آبی - آب و هوا سنج

پیش از انجام هر نوع از ورزش‌های آبی، لازم است تا از وضعیت دقیق آب و هوایی مطالع شویم. همراه داشتن یک سنج آب و هوا به فرد کمک می کند تا همیشه در مورد آب و هوا و تغییرات احتمالی مورد انتظار به روز بماند. این نکته را توجه داشته باشید که بررسی وضعیت آب و هوا در خشکی و روی آب متفاوت است. از این رو باید اطلاعات کافی را در این مورد داشته باشید. مثلا اگر قصد دارید در اعماق دریا غواصی کنید، لازم است تا وضعیت مناسب آب و شرایط آن را در نظر داشته باشید تا از وقوع حوادث خطرناک جلوگیری شود.

خرید پیشرفته ترین مدل دماسنج و آب و هوا سنج

10. مکان یاب شخصی

تجهیزات ورزش های آبی - مکان یاب

داشتن یک مکان‌یاب که توانایی ارسال نور را نیز داشته باشد، از دیگر تجهیزات ورزش‌های آبی به شمار می‌رود. مکان یاب شخصی یک فرستنده الکترونیکی است که سیگنالی را ارسال می کند و به امدادگران محل هشدار می دهد که شما نیازمند کمک هستید. این وسیله در قایق‌های نجات کاربرد زیادی دارد. با این حال، می توان از آن در ورزش های آبی نیز به عنوان یک اقدام امنیتی پیشگیرانه استفاده کرد.

خرید جدیدترین مدل مکان یاب شخصی

عواملی که قبل از خرید تجهیزات ورزش های آبی باید در نظر بگیرید

برای خرید وسایل و تجهیزات ورزش های آبی،‌ به چه مواردی باید توجه کنیم؟ در اینجا قصد داریم به بررسی 5 نکته مهم که باید پیش از خرید مد نظر داشته باشید، بپردازیم. این پنج نکته عبارتند از:

1. ورزش خود را در نظر بگیرید

قبل از خرید تجهیزات ورزش های آبی، اولین چیزی که باید در مورد آن فکر کنید، نوع ورزش(هایی) است که می خواهید به آن بپردازید. به عنوان مثال اگر قصد شنا دارید، باید کلاه، ماسک و مایو مناسب تهیه کنید. همچنین انفرادی یا گروهی بودن ورزش نیز اهمیت دارد. به عنوان مثال کایاک سواری به‌گونه‌ای است که باید به صورت تیمی انجام گیرد. یعنی باید کایاک، پارو و لباس مناسب را بر اساس نظر جمعی بخرید. در اینصورت تجهیزات مدنظرتان را باید بر اساس نظر مدیر تیم یا تمامی اعضای گروه انتخاب و خریداری کنید. همچنین درنظر گرفتن نوع ورزش باعث می‌شود بودجه درستی را برای کار خود تعیین کنید. در بخش بعدی بیشتر راجع به این موضوع صحبت می کنیم.

2. بودجه مناسب داشته باشید

اگر حق انتخاب داشتیم، همه‌مان دوست داریم تجهیزات زیبا و حرفه‌ای را انتخاب کنیم که برای ورزش و تفریح مناسب باشد. اما باید بر اساس بودجه‌ای که در نظر گرفتیم، اقدام به خرید کنیم. توجه داشته باشید که گران بودن همیشه به معنای کیفیت عالی نیست. اگر به همان مثال کایاک سواری دقت کنیم، بهتر است برای صرفه جویی در هزینه‌ها، به جای خرید، یک مدل را اجاره کنید. همچنین می‌توانید از کایاک‌های بادی که قیمت کمتر دارند نیز استفاده کنید.

خرید ارزان ترین مدل تجهیزات ورزش های آبی

3. کلای نو یا دست دوم

با گسترش اقلام دست دوم، مردم تمایل دارند کمی مغرضانه رفتار کنند. برخی از افراد عادت دارند که حتما وسیله‌ای نو تهیه کنند. برخی دیگر نیز برایشان اهمیتی ندارند که وسایلی که خریداری می کنند نو است یا دست دوم. در اینجا تصمیم گیرنده خودتان هستید که کالای نو خریداری کنید یا دست دوم. توصیه ما این است که برای تهیه لباس‌های ورزشی، حتما از یک مدل جدید تهیه کنید. اما برای سایر تجهیزات مانند عینک، می‌توانید از مدل‌های استفاده شده (دست دوم) نیز بهره‌مند شوید. البته در نظر داشته باشید که حتما آن‌ها را پیش از استفاده تمیز کنید.

تجهیزات ورزش های آبی مناسب تفریح

4. پیشنهادات را بخواهید

با افزایش محصولات تقلبی، لازم است که از آنچه می خرید مطمئن باشید. اگر به تازگی وارد دنیای ورزش‌های آبی شده‌اید، می‌توانید از دوستان یا مربی خود که سابقه بیشتری در این زمینه دارند، راهنمایی بخواهید. همچنین می‌توانید از اعضای باشگاه خود بخواهید تا به شما در پیدا کردن بهترین مدل لوازم ورزشی کمک کنند. این موضوع باعث می‌شود در زمان صرفه‌جویی کرده و وقت کمتری را صرف پیدا کردن یک محصول مناسب کنید.

با تجهیزات ورزش های آبی مخصوص مسابقات آشنا شوید

5. از مارک‌های برند خرید کنید

واقعا کسی است که به ظاهر شیک و پوشیدن لباس‌هایی از معتبرترین برندهای تولید کننده، علاقه‌مند نباشد؟ همانند هر محصول دیگری، تجهیزات ورزش‌های آبی نیز دارای برندهای معتبر با مارک‌های مختلف هستند. از این رو می توانید با مراجعه به این برند‌ها، محصولات جذابی تهیه کنید. البته در نظر داشته باشید که این برندها هزینه بالایی نیز دارند.

علاوه بر این مد بودن برخی از محصولات نیز می‌تواند گزینه خوبی برای خرید باشد. به عنوان مثال، برخی از عینک های آبی بودند که در سال های گذشته مورد توجه ورزشکاران قرار می‌گرفتند. اما امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که از آن عینک ها استفاده کند. هنگامی که به خرید می روید، می توانید از فروشنده خود بخواهید که در شناسایی آنچه که مد روز است به شما کمک کند. در اینصورت یک محصول درجه یک و با کیفیت را خریداری خواهید کرد.

در نهایت بهتر است پیش از خرید با یک جست و جوی ساده، زیباترین و بهترین محصولات را شناسایی کرده و آن ها در الویت خرید خود قرار دهید. همچنین بهتر است با بهترین مواد مناسب وسایل ورزشی،‌ مارک‌های معتبر و محصولات مناسب ورزش‌های حرفه‌ای آشنا شوید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا خرید بهتر و مناسب تری داشته باشید.

خرید بهترین تجهیزات ورزش های آبی

1. جلیقه نجات AMIRIAN

راهنمای خرید جلیقه نجات

استفاده از جلیقه نجات می‌تواند در بسیاری از مواقع از بروز خطرات مختلف جلوگیری کند. جلیقه نجات AMIRIAN یک محصول مناسب و باکیفیت بوده که در 5 سایز مختلف قابل خریداری است. این پنج سایز عبارتند از XS,S,M,L به عبارتی برای هر تمامی افراد، جلیقه نجات مناسب وجود دارد. همچنین وزن این محصول بسیار مناسب داشته و تنها 400 گرم است. از این رو می توانید با خیال راحت این جلیقه را تهیه کرده و از آن استفاده کنید.

وزن۴۰۰ گرم
سایر توضیحاتسایز XS,S,M,L

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

2. حلقه بادی شنا اینتکس طرح تایر

حلقه بادی مناسب دریا و استخر

برخلاف تصور عموم، حلقه بادی تنها مناسب کودکان نیست. بلکه بزرگسالان نیز می‌توانند از این محصول استفاده کنند. حلقه بادی شنا اینتکس طرح تاتر نیز به همین صورت است. یعنی مناسب کودکان و بزرگسالان می‌باشد. برای تولید این محصول از وینیل درجه یک استفاده می‌شود. این محصول تنها 370 گرم وزن دارد و فاقد هیچ گونه ماده شیمیایی است. از این رو می‌توانید در در استخر و دریا از این حلقه بادی استفاده کنید.

ابعاد۹۱۰x۹۱۰x۳۰۰ سانتی‌متر
وزن۳۷۰ گرم
سایر توضیحاتمناسب برای ۹ سال به بالا است

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

3. کیف کمک های اولیه توسکا

کیف کمک های اولیه توسکا

به همراه داشتن کیف کمک های اولیه باعث می‌شود در صورت وقوع حادثه، اقدامات درمانی اولیه را تا پیش از رسیدن نیروهای امدادی، انجام دهید. این محصول یعنی کیف کمک های اولیه توسکا قابلیت حمل را نیز دارد. در این کیف 14 کالای مهم و ضروری قرار گرفته تا درصورن نیاز بتوانید از آن استفاده کنید. این محصول تنها 350 گرم وزن دارد و می‌توانید در جاهای مختلف از آن استفاده کنید.

ابعاد۲۶x۲۲x۷ سانتی‌متر
وزن۳۵۰ گرم
محتویات جعبه کمک‌های اولیهچسب ضد حساسیت / دستکش لاتکس / سنجاق قفلی / چسب زخم / گاز استریل / گاز وازلینه / ماسک / پد الکلی / باند دور بافت / باند کشی / بتادین/ آتل انگشتی / پد چشمی / پنبه
ویژگی‌های جعبه کمک‌های اولیهقابل حمل

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

4. رادیو جیبی سونی مدل ICF-P36

رادیو سونی

کیفیت محصولات سونی بر کسی پوشیده نیست. رادیو جیبی سونی نیز همانند سایر محصولات سونی از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار است. باتوجه به اندازه مناسبی که این رادیو دارد، می‌توانید آن را درون جیب خود قرار داده و به هرجایی که می‌خواهید بروید. نوع جستجوی این رادیو دستی است و باید ایستگاه‌های مدنظر را به صورت دستی تنظیم کنید. همچنین به همراه این محصول یک دست بند عرضه می‌شود که حمل آن را راحت‌تر می‌کند.

ابعاد۱۳۱.۵x۶۹.۵x۴۳.۵ سانتی‌متر
وزن۲۲۰ گرم
اقلام همراه محصولدست بند
امواج دریافتیFM / AM
منبع انرژیباتری
نوع جستجودستی

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

5. دماسنج و رطوبت سنج HTC-1

دماسنج و رطوبت سنج مناسب ورزش های آبی

یک محصول مناسب جهت یافتن میزان دما و رطوبت که می توانید به صورت دیواری یا رومیزی از آن استفاده کنید. از ویژگی های این محصول می‌توان به داشتن تاریخ، ساعت و حافظه اشاره کرد که نشان دهنده کیفیت بالای این محصول می‌باشد. برای استفاده از این محصول کافی است یک باتری نیم قلمی به آن متصل کنید تا چندین ماه به صورت مداوم کار کند. علاوه بر این دقت این دماسنج بسیار بالاست.

ابعاد۹۰×۱۰۰ میلی‌متر
وزن۱۰۰ گرم
دقت سنجش۱± درجه سانتی گراد
صفحه نمایشLCD
طول عمر باتری۲۱۶۰
نوع دماسنجدیجیتال
منبع انرژیباطری AAA ۱.۵V

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

جمع‌بندی

علاوه بر این وسایل ایمنی و تجهیزات ورزش‌ های آبی که معرفی شد، چند نکته اساسی ایمنی بهداشتی برای افرادی که به ورزش های آبی علاقه دارند وجود دارد. مثلا پیش از ورود به آب حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. زیرا محافظت لازم در برابر اشعه های مضر UV را انجام می‌دهد. ورزش های آبی به قدرت و استقامت زیادی نیاز دارند. برای انجام فعالیت های سخت، نیاز است از نظر بدنی و عضلانی در آمادگی کامل به سر ببرید. استفاده از تجهیزات ورزش های آبی ذکر شده در بالا و رعایت نکات ایمنی بهداشتی شخصی می تواند آسیب را در حین ورزش های آبی به حداقل برساند. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع: bitrebels

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.