خرید بهترین لباس کاراته

داشتن یونیفرم مناسب یکی از اولین مواردی است که هنگام تمرین برای ورزشکاران مورد نیاز است. لباس کاراته یا یونیفرم کاراته در مدل‌های مختلفی از پارچه با وزن‌های مختلف موجود است. باتوجه به سطح فنی ورزشکاران و توصیه‌ها و نیازهایی که استاد اعلام می‌کند، لباس‌ کاراته را باید انتخاب نمود. برای خرید بهترین لباس کاراته لازم است به سبک و سطح مهارت خود توجه کنید. اگر تازه وارد این رشته ورزشی شدید، لزومی ندارد که از مدل های ابریشمی با قیمت آنچنانی استفاده کنید. به جای آن یک لباس کاراته معمولی را تهیه کرده و تمرکز خود را روی افزایش سطح مهارت و توانایی ها قرار دهید.

از طرفی نگهداری بهترین لباس کاراته نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. لازم است لباس کاراته پس از استفاده شسته شده و به خوبی خشک شود. با رعایت این موارد می توانید طول عمر و ماندگاری آن را دوچندان کنید. از آنجایی که افزایش مهارت در کاراته به معنای پیشرفت بیشتر و به دست آوردن کمربند با درجات بالاتر است، می توانید با خرید بهترین کیسه بوکس سنگین، تمرینات حرفه ای تری را دنبال کنید. اگر علاقه‌مند به این رشته ورزشی هستید و به دنبال خرید بهترین لباس کاراته باقیمت مناسب هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

1- لباس کاراته مدل Fighter

خرید بهترین لباس کاراته در سیب تیپ

9.9 ⭐⭐⭐⭐⭐

 • جنس پارچه
 • اندازه متوسط
 • مناسب برای نیم تنه پایین / نیم تنه بالا
 • نوع و ویژگی نگهدارنده و متصل‌کننده بند
 • کیفیت خوب

2- لباس کاراته مدل p.s.1

خرید بهترین لباس کاراته در سیب تیپ

9.8 ⭐⭐⭐⭐⭐

 • جنس پارچه
 • اندازه متوسط
 • مناسب برای نیم تنه پایین / نیم تنه بالا
 • نوع و ویژگی نگهدارنده و متصل‌کننده بند
 • قیمت عالی

لباس کاراته چیست و چه تفاوتی با سایر لباس های رزمی دارد؟

یونیفرم کاراته گاهی با نام ژاپنی «karate do-gi» یا لباس تمرینی نامیده می شود. این لباس بیشتر در خارج از ژاپن استفاده می شود. همین امر در مورد سایر یونیفرم های هنر رزمی ژاپنی مانند “جودو-گی یا لباس جودو و یا آیکیدو-گی، لباس آیکیدو صدق می کند.

اعتقاد بر این است که بنیانگذار جودو جیگورو کانو این لباس را توسعه داد و مشابه آن چیزی است که امروزه در اکثر باشگاه‌های هنرهای رزمی جودو استفاده می‌شود. این لباس بعداً توسط بنیانگذار کاراته شوتوکان، گیچین فوناکوشی، برای تطابق بیشتر با الزامات آموزش کاراته اصلاح شد.

در طول سال‌ها لباس کاراته پیشرفت زیادی کرده است، به‌ویژه وزن آن کاهش پیدا کرده و برای کمک به بسته نگه داشتن آن، گره‌هایی در داخل لباس اضافه شده است. قبل از اینکه کاراته در ژاپن رایج‌تر شود، اعتقاد بر این است که در روزهای اولیه آن در اوکیناوا با لباس‌های غیررسمی تمرین می‌شد.

برخی از باشگاه‌ها این سنت را ادامه دادند یا به شاگردان اجازه می دادند چند درس اول با لباس‌های غیررسمی اما عملی تمرین شود تا ببینند آیا فرد قبل از خرید لباس از کاراته لذت می‌برد یا خیر، این چیزی است که باید ابتدا توسط مربی باشگاه تأیید شود.

بهترین لباس کاراته عموماً یونیفرم های پنبه ای سفید با طراحی ضربدری هستند. ‘uwagi’ (یونیفرم بالایی) که در صورت بسته شدن، دارای یقه V شکل می شود و دارای ‘shitabaki’ یا ‘zubon’ (شلوار) سفید است، آنها با یک ‘obi’ (کمربند) مطابق با رتبه بندی و پیشرفت افراد پوشیده می شوند.


خرید لباس کاراته حرفه ای

لباس کاراته مدل Fighter

1 لباس کاراته مدل Fighter

از ویژگی های بهترین لباس کاراته این است که بسیار نرم و انعطاف پذیر باشد تا ورزشکار بتواند به راحتی حرکات رزمی را اجرا کند. لباس کاراته مدل Fighter محصولی متفاوت است. برای تهیه این لباس از پارچه باکیفیت استفاده می‌شود. به عبارتی بهتر یکی از بهترین جنس های پارچه به‌کار رفته مربوط به لباس کاراته مدل Fighter است. این لباس اندازه متوسطی دارد و برای ورزشکاران مبتدی تا حرفه ای، انتخابی عالی به شمار می‌رود.

این لباس سفید رنگ که جزء بهترین لباس کاراته به شمار می رود، قابلیت شست و شو را نیز دارد. یعنی پس از شست و شو پارچه آن همانند روز اول سالم و باکیفیت باقی می ماند. این محصول باکیفیت می‌تواند در پیشرفت هرچه بهتر و سریعتر شما در رشته ورزشی کاراته، موثر باشد.

جنسپارچه
تعدادیک عدد
اندازهمتوسط
مناسب براینیم تنه پایین
نیم تنه بالا
مناسب برای ورزشکاراته
نوع و ویژگی نگهدارنده و متصل‌کنندهبند
لباس کاراته مدل p.s.1

2 لباس کاراته مدل p.s.1

اگر قصد خرید بهترین لباس کاراته باکیفیت و حرفه‌ای را دارید، پیشنهاد می‌کنیم لباس کاراته مدل p.s.1 را از ذست ندهید. برای تولید این محصول از باکیفیت ترین مدل پارچه موجود در بازار استفاده می‌شود. جنس پارچه آن به‌گونه ای است که قابلیت شست و شو را نیز دارد و پس از مدتی استفاده، دچار کاهش کیفیت نخواهد شد.

با استفاده از این لباس زیبا می‌توانید حرکات و فنون کاراته را به بهترین شکل ممکن اجرا کنید. علاوه بر این مقاومت این لباس بسیار بالاست. به گونه ای که نباید هیچگونه نگرانی در رابطه با پارگی پارچه داشته باشید. با تهیه این محصول که جزء بهترین لباس کاراته است، به یک کاراته کار حرفه‌ای تبدیل شوید.

جنسپارچه
تعدادیک عدد
مناسب براینیم تنه بالا
نیم تنه پایین
مناسب برای ورزشکاراته

راهنمای خرید لباس کاراته

1- نوع پارچه

برای تولید بهترین لباس کاراته از دو نوع پارچه استفاده می‌شود. اولی ترکیبی از پنبه و پلی استر که به میزان پنبه در آن 55٪ و میزان پلی‌استر 45٪ می‌باشد. مدل دوم پارچه 100٪ نخی است. برای افراد تازه‌کار و مبتدی، بهتر است از مدل ترکیبی پنبه و پلی استر استفاده کنند. همچنین این مدل لباس کاراته کمتر چروک می‌شود . شرایط تمرینی بهتری را برای ورزشکار فراهم می‌کند. در مقابل برای افراد بزرگسال بهتر است از مدل نخی استفاده کنند.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که بهترین لباس کاراته را براساس وزن افراد انتخاب می‌کنند. علاوه بر این مدل ترکیبی پنبه و پلی استر و نخی برای تمامی افراد از سبک وزن تا سنگین وزن قابل خریداری است. برای شست و شوی این لباس‌ها نیز باید آن‌ها را در آب سرد شسته و در هوای آزاد خشک کنید. چراکه مواد تشکیل دهنده آن‌ها مستعد جمع شدن هستند.

ویژگی‌های لباس کاراته باکیفیت

2- وزن پارچه

بهترین لباس کاراته در سه وزن مختلف عرضه می‌شود. در جدول زیر به بررسی این سه وزن پرداختیم:

سبک وزن140 تا 170 گرم
وزن متوسط198 تا 240 گرم
سنگین وزن283 تا 396 گرم
 • به طور معمول، بهترین لباس کاراته سبک وزن توسط هنرجویان مبتدی و برای تمرینات روزمره به دلیل سهولت در حرکت و خنک کننده بدن استفاده می‌شود. این لباس‌ها ارزان‌ترین مدل لباس‌ها هستند، زیرا پارچه‌های سبک‌تری دارند.
 • لباس‌های وزن متوسط، ترکیب خوبی از وزن و دوام را ارائه می‌دهند. از این رو انتخابی محبوبی برای تمرینات روزمره می باشند.
 • مدل‌های سنگین وزن بیشتر برای آموزش، نمایش یا رقابت استفاده می‌شوند و ماندگاری طولانی ‌مدتی نیز دارد.

3- رنگ‌

اکثر مدارس کاراته از هنرجویان مبتدی می‌خواهند که بهترین لباس کاراته رنگ سفید یا مشکی بپوشند. معمولاً کاراته‌کاران با تجربه‌تر، یا کسانی که کمربند مشکی به دست آورده‌اند، یونیفرم‌های رنگی مانند آبی یا قرمز می‌پوشند.

بهترین مدل لباس کاراته موجود در بازار

4- سایز

بهترین لباس کاراته از سایز 00000 (کوچکترین سایز) تا سایز 8 (بزرگترین سایز) یافت می‌شوند. برای به دست آوردن اندازه مناسب برای خود لازم است تا بر اساس قد و وزن خود انتخاب مناسبی داشته باشید. در جدول زیر انواع سایزهای مختلف با قد و وزن مربوط به هرکدام را قرار دادیم. برای انتخاب مدل مناسب می‌توانید از این جدول استفاده کنید.

اندازهقد (سانتی‌متر)وزن (کیلوگرم)
00009014
00094 تا 12114-18
00124 تا 13418-27
0137 تا 14027-38
1143 تا 14938-45
2150 تا 15845-56
3161 تا 17056-68
4173 تا 18256-83
5182تا 18583-95
6188 تا 19595-113
7198 تا 207113-127
8210 تا 213127-147

انواع لباس کاراته

در طول سال‌ها لباس کاراته تغییرات زیادی داشته است، اکنون انواع مختلفی از آن موجود است که ورزشکاران مناسب‌ با سبک‌ / نوع تمرین، مسابقه، درجه، ساختار و ترجیحات شخصی / باشگاهی بهترین مدل را انتخاب می کنند.

به طور کلی دو مدل یا به عبارتی بهتر دو برش اصلی برای بهترین لباس کاراته وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. این دو مدل عبارتند از؛ برش ژاپنی و برش اروپایی. همچنین برش‌های کاتا و کومیته هم وجود دارد، اگرچه لباس کاراته مدل برش ژاپنی و اروپایی را می‌توان برای همه سبک های کاراته استفاده کرد.

اما تفاوت در برش ممکن است از نظر آزادی حرکت برای تمرینات کاتا یا کومیته مطلوب تر باشد. از آنجایی که بیشتر تمرینات کاراته از هر دوی این موارد تشکیل شده است، یک لباس کاراته خوب باید به طور کلی برای همه جنبه های تمرین کاراته خوب باشد. معمولاً لباس کاتا در مقایسه با مدل ژاپنی و اروپایی سبک تر هستند.

برش ژاپنی دارای آستین ها و شلوارهای کوتاه تر با لباس بلندتر است، لباس کاتا یک نمونه از برش ژاپنی است. برش های اروپایی و کومیته برعکس این هستند و معمولا آستین ها و شلوارهای بلندتری دارند.

نحوه نگهداری لباس کاراته

هنگامی که بهترین لباس کاراته مناسب خود خریداری می کنید، لازم است تا از روش های خاصی برای نگهداری آن پیروی کنید. روش هایی که می تواند باعث افزایش طول عمر و ماندگاری لباس کاراته شود.

1- شستشو

لازم است که بعد از یک جلسه تمرینی سنگین، لباس خود را بشویید. هنگام شستشو باید در حالت ایده آل از آب سرد یا ولرم برای جلوگیری از جمع شدن بافت پارچه و حفظ رنگ و شکل استفاده کنید. هرگز در دمای بالای 30-40 درجه سانتیگراد شستشو نکنید. در صورت امکان از یک شوینده ارگانیک یا غیر زیستی استفاده کنید، یک شوینده استاندارد لباسشویی می تواند گزینه خوبی باشد.

از سفید کننده، سرکه یا بی کربنات سودا استفاده نکنید. گاهی اوقات افراد در صورتی که رنگ لباس کمی متفاوت شده باشد، از سفید کننده استفاده می کنند، اما این امر باعث ضعیف شدن بهترین لباس کاراته به خصوص برای استفاده بیش از یک بار، می شود. همچنین ممکن است منجر به تغییر رنگ بیشتر شود، بهتر است در وهله اول از اصلاح رنگ آن جلوگیری شود.

برخی از مردم احساس می کنند که هرگز نباید کمربند کاراته را بشویید، به خصوص ‘yudansha’ (درجه کمربند سیاه). تصور می‌شود که این امر مربوط به سنت کاراته، افتخار، احترام، فداکاری برای دستیابی به کمربند و غیره باشد. با این حال کمربند های نیز باید همواره تمیز و آراسته باشند. کمربندها نباید به اندازه لباس کاراته نیازی به شستن داشته باشند.

اگر درست قبل از تمرین ببندند و بلافاصله بعد از تمرین درآورند و با احتیاط از آن استفاده کنند (روی زمین پرتاب نشوند) نباید بعد از مدتی استفاده آنقدر کثیف و عرقی شوند. اگر نیاز به شستشو دارد، با دقت با دست بشویید و به طور طبیعی خشک کنید، از ماشین‌های لباسشویی و خشک‌کن‌ها برای شستن کمربند اجتناب شود. همچنین باید در مورد کمربندهای ابریشمی/ساتن دقت بیشتری کرد.

2- خشک کردن

شما باید لباس کاراته را به طور طبیعی خشک نگه دارید. آویزان کردن بهترین لباس کاراته در فضای باز بهترین روش است. همچنین می توانید آن را نزدیک به رادیاتور قرار دهید. از خشک کن ها اجتناب کنید! استفاده از خشک کن باعث می شود که لباس کاراته کوچک شده و شکل و استحکام خود را از دست بدهد. در صورت لزوم می توانید از اتو بعد از شستشو استفاده کنید.

3- محل نگهداری

کاملاً واضح است، بهترین لباس کاراته باید در زمانی که از آنها استفاده نمی شود در یک مکان خشک (معمولاً کمد لباس) آویزان نگه داشته شوند. می توانید آن را داخل کاور لباس قرار دهید (این حالت بعد از شست و شو و خشک کردن رایج تر است) این کار باعث می شود به ماندگاری بیشتر و شاداب تر شدن لباس کاراته کمک کنید.

راه‌های مختلفی برای تا کردن لباس کاراته وجود دارد که می‌تواند در حمل و نقل و جلوگیری از چین‌خوردگی کمک کند. برای جلوگیری از چین و چروک شدن باید در امتداد درزها تا کنید.


چطور لباس کاراته را تا بزنیم؟


بهترین لباس کاراته از نگاه کاربران

بهترین انتخاب
خرید بهترین لباس کاراته در سیب تیپ

مزایا

 • جنس پارچه باکیفیت
 • اندازه متوسط
 • کیفیت عالی
 • به همراه کمربند سفید

معایب

 • ندارد

از ویژگی های لباس کاراته این است که بسیار نرم و انعطاف پذیر باشد تا ورزشکار بتواند به راحتی حرکات رزمی را اجرا کند. لباس کاراته مدل Fighter محصولی متفاوت است. برای تهیه این لباس از پارچه باکیفیت استفاده می‌شود. به عبارتی بهتر یکی از بهترین جنس های پارچه به‌کار رفته مربوط به لباس کاراته مدل Fighter است. این لباس اندازه متوسطی دارد و برای ورزشکاران مبتدی تا حرفه ای، انتخابی عالی به شمار می‌رود.


جمع بندی

بهترین لباس کاراته باید کیفیت پارچه به‌کار رفته در آن بسیار بالا باشد تا ورزشکار هنگام تمرین با مشکلی مواجه نشود. علاوه بر این باید اندازه مناسبی داشته باشد. استفاده از لباس کاراته با سایز نامتعارف، احتمال آسیب دیدگی را افزایش می‌دهد. بهتر است برای خرید بهترین لباس کاراته به راهنمای خریدی که در این مطلب به آن پرداختیم مراجعه کنید.

همچنین دو مدل از بهترین و پرفروش ترین مدل لباس کاراته موجود در بازار را مورد بررسی قرار دادیم. محصولاتی که کیفیت بسیار بالا و ارزش خرید زیادی دارند. از این رو می‌توایند با خیال راحت آن را تهیه کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع warrioremporium
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظر
 1. آواتار arta
  arta می گوید

  برای پسرم خریدم راضی بود

 2. آواتار ارشام
  ارشام می گوید

  دوبار تاحالا خریدم، هردو بار سایز اشتباه بود، ولی ایندفعه از روی جدول سایزی که گذاشتین خریدم، دقیقا اندازم بود

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.