آموزش ضبط تماس تلفنی در آیفون با 3 روش

گاهی اوقات ممکن است نیاز داشته باشید که تماس تلفنی را در آیفون ضبط کنید. ضبط تماس تلفنی در آیفون می تواند با استفاده از یکی از این روش ها آسان باشد. فقط ابتدا بررسی کنید که کدام روش برای شما مناسب تر و کاربردی تر است. ضبط یک مصاحبه کاری و یا ضبط تماس با یکی از اعضای خانواده، می تواند شما را مجاب کند که به ضبط تماس تلفی در آیفون روی بیاورید. با این وجود بدون داشتن یک برنامه مناسب در iOS این کار شدنی نیست.

خوشبختانه برای ضبط تماس تلفنی در آیفون گزینه های زیادی وجود دارد. اما باید براساس آنچه که نیاز دارید، اقدام به ضبط تماس تلفنی در آیفون کنید و این کار باید با دقت خاصی انجام شود. ابتدا باید اطمینان داشته باشید که این کار شما از لحاظ قانونی مشکلی ندارد. سپس با کمک از بعضی روش ها، خدمات و یا برخی برنامه های اضافی برای ضبط تماس تلفنی در آیفون اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد همه این موارد، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

آموزش ضبط تماس تلفنی در آیفون

آموزش ضبط تماس تلفنی در آیفون


قبل از شروع: ضبط تماس شما قانونی است؟

بسته به محل زندگی شما ، قوانین مربوط به ضبط مکالمات متفاوت است. در برخی از کشورها قانون “یک طرفه” برای ضبط تماس تلفنی استفاده می شود. به این معنی که تا زمانی که طرف مقابل شما از این موضوع آگاهی نداشته باشد، می توانید تماس تلفنی را ضبط کنید. به شرطی که از افشای اطلاعات مربوط به طرف مقابل و همچنین سوء استفاده از آن خودداری کنید. برای این کار نیاز به اخذ مجوز از نهادهای خاص دولتی دارید.

در برخی دیگر از کشورها، از قانون “دو طرفه” برای ضبط تماس تلفنی استفاده می شود. قانون دو طرفه به این صورت است که شما نیاز به اخذ مجوز خاصی ندارید. تنها در صورتی مجاز به انجام این کار هستید که با طرف مقابل توافق کرده باشید و با آگاهی او اقدام به ضبط تماس تلفنی کرده باشید. در این صورت شما مجاز به ضبط تماس تلفنی در آيفون با فرد مقابل خواهید بود.

با این حال قبل از ضبط تماس تلفنی نیاز دارید تا از قانون محل زندگی خود اطلاعاتی کسب کنید. توجه داشته باشید که ضبط تماس تلفنی به صورت غیرقانونی، جرم بوده و با فرد متخلف طبق قانون برخورد خواهد شد.

برنامه های مناسب برای ضبط تماس تلفنی در آیفون

وقتی متوجه شدید هیچ روش بومی برای ضبط تماس تلفنی در آیفون وجود ندارد، ممکن است فکر کنید که برنامه ای برای آن وجود دارد. با این وجود به همین راحتی که انتظار دارید ساده نیست.

یکی از بهترین برنامه های موجود برای ضبط تماس تلفنی در آیفون، Rev Call Recorder است. این برنامه برای اکثر کاربران آیفون ایده آل است. زیرا استفاده از آن رایگان بوده و طول مدت زمان ضبط را محدود نمی کند. با این حال توجه داشته باشید که این برنامه فقط هنگامی کار می کند که ثبت نام را با شماره تلفن ایالات متحده آمریکا انجام دهید. بنابراین اگر این شرایط را ندارید، برنامه فوق برای شما خوب نیست.

آموزش ضبط تماس تلفنی در آیفون

با این اوصاف، بسیاری از برنامه های خوب بررسی شده نیز وجود دارد که اگر به سادگی در App Store جستجو کنید، می توانید از بین آنها انتخاب کنید. فقط توجه داشته باشید که اگر می خواهید از مجموعه ویژگی های کامل آنها استفاده کنید، بیشتر آنها نیاز به خرید درون برنامه ای دارند.

Google Voice

سرویس Google Voice با کاربرد آسان شماره ای را به شما ارائه می دهد که می توانید از طریق آیفون و همچنین دستگاه های دیگر به آن دسترسی داشته باشید. اما این سرویس روش محدودی برای ضبط تماس های دریافتی است.

آموزش ضبط تماس تلفنی در آیفون

پس از تنظیم حساب خود، به قسمت تنظیمات، سپس گزینه های تماس و تماس ورودی وارد شوید. در اینجا می توانید یک سوئیچ ضامن را فعال کنید که به شما امکان می دهد با فشار دادن کلید “4” روی صفحه شماره خود در تماس، ضبط را خاموش و روشن کنید. پس از پایان کار، ضبط به ایمیل شما ارسال می شود یا می توانید در میان پیام های صوتی خود در برنامه پیدا کنید.

عمده ترین محدودیت در اینجا این است که فقط تماس های ورودی را ضبط می کند، بنابراین شما باید از تماس گیرنده بخواهید که اتصال اولیه را برقرار کند. همچنین، صدایی به طور خودکار هنگام شروع و متوقف کردن ضبط صدا به وضوح اعلام می کند که به نظر ممکن است مخل باشد. یکی از ویژگی های مفید این سرویس این است که اگر تصادفاً تماسی را از دست دادید اما باید آن را ثبت کنید، می توانید بدون نسخه متنی یا نسخه صوتی آن را دریافت کنید.

سایر خدمات ضبط تماس تلفنی در آیفون

اگر به روش های نرم افزاری علاقه چندانی ندارید، اکنون زمان آن فرا رسیده است که به چیزی دقیق تر، اما احتمالاً قابل اطمینان تر، متوسل شوید: و آن سخت افزار جداگانه است.

اگر سر و صدای شما را اذیت نمی کند، می توانید تلفن خود را روی بلندگو قرار داده و سپس دستگاه دیگری را برای ضبط آن روشن کنید. احتمالاً این کار را قبلاً انجام داده اید، با این فرض که ابزارهای شما بیش از آیفون شماست. فضای آرام برای تنظیم این مورد ضروری است، مگر اینکه بخواهید سر و صدای خارجی مکالمه شما را در پخش بپوشاند.

اگر هزینه ی خرید یک وسیله جدید را دارید، می توانید یک میکروفن داخلی مانند میکروفن بویا مدل BY-M1 2020 که کیفیت بسیار خوبی نیز دارد را خریداری کنید. با استفاده از این وسیله که به درگاه میکروفون رایانه یا دیکتافون متصل می شود،‌ به شما امکان می دهد هنگام ضبط هرچه شما و تماس گیرنده های دیگر می گویید، ذخیره کنید. با این وسیله می توانید تلفن را به طور عادی روی گوش خود نگه دارید.

آموزش ضبط تماس تلفنی در آیفوندر این مقاله به آموزش ضبط تماس تلفنی در آیفون پرداختیم. همچنین برنامه هایی که برای ضبط تماس تلفنی در آیفون مناسب است و استفاده از آن نیز راحت است را معرفی کردیم. همچنین اگر علاقه ای به استفاده از برنامه برای ضبط تماس تلفنی در آیفون ندارید، روش های دیگری نیز معرفی کردیم که در این مقاله با آن ها آشنا شدید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع: tomsguide

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.