آموزش تصویری ضبط مکالمه در آیفون

گاهی اوقات ممکن است نیاز داشته باشید که تماس تلفنی را در آیفون ضبط کنید. ضبط مکالمه در آیفون می تواند با استفاده از یکی از این روش ها آسان باشد. فقط ابتدا بررسی کنید که کدام روش برای شما مناسب تر و کاربردی تر است. ضبط یک مصاحبه کاری و یا ضبط تماس با یکی از اعضای خانواده، می تواند شما را مجاب کند که به ضبط مکالمه در آیفون روی بیاورید. با این وجود بدون داشتن یک برنامه مناسب در iOS این کار شدنی نیست.

شما می توانید دلایل موجه زیادی برای ضبط یک تماس تلفنی داشته باشید. ممکن است بخواهید یک مکالمه را به دلایل شخصی و کاری ضبط کنید. این درحالی است که اپل به کاربران خود چنین عملکرد مهمی را توصیه نمی کند. به عبارتی بهتر برای رعایت قانون و شرایط مربوط به آن، اپل اجازه چنین کاری را به کاربران نمی دهد. اما این بدان معنا نیست که اصلا امکان انجام چنین کاری وجود نداشته باشد.

خوشبختانه برای ضبط مکالمه در آیفون گزینه های زیادی وجود دارد. اما باید براساس آنچه که نیاز دارید، اقدام به ضبط مکالمه در آیفون کنید و این کار باید با دقت خاصی انجام شود. ابتدا باید اطمینان داشته باشید که این کار شما از لحاظ قانونی مشکلی ندارد. سپس با کمک از بعضی روش ها، خدمات و یا برخی برنامه های اضافی برای ضبط مکالمه در آیفون اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد همه این موارد، این مقاله را تا انتها دنبال کنید. همچنین می توانید مقاله 12 ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون را مطالعه کنید.

آموزش ضبط تماس تلفنی در آیفون

روش های ضبط مکالمه در آیفون


قبل از شروع؛ آیا ضبط تماس شما قانونی است؟

بسته به محل زندگی شما ، قوانین مربوط به ضبط مکالمات متفاوت است. در برخی از کشورها قانون “یک طرفه” برای ضبط تماس تلفنی استفاده می شود. یعنی تا زمانی که طرف مقابل شما از این موضوع آگاهی نداشته باشد، می توانید تماس تلفنی را ضبط کنید. به شرطی که از افشای اطلاعات مربوط به طرف مقابل و همچنین سوء استفاده از آن خودداری کنید. برای این کار نیاز به اخذ مجوز از نهادهای خاص دولتی دارید.

در برخی دیگر از کشورها، از قانون “دو طرفه” برای ضبط تماس تلفنی استفاده می شود. قانون دو طرفه به این صورت است که شما نیاز به اخذ مجوز خاصی ندارید. تنها در صورتی مجاز به انجام این کار هستید که با طرف مقابل توافق کرده باشید و با آگاهی او اقدام به ضبط تماس تلفنی کرده باشید. در این صورت شما مجاز به ضبط مکالمه در آیفون با فرد مقابل خواهید بود. با این حال قبل از ضبط تماس تلفنی نیاز دارید تا از قانون محل زندگی خود اطلاعاتی کسب کنید. توجه داشته باشید که ضبط تماس تلفنی به صورت غیرقانونی، جرم بوده و با فرد متخلف طبق قانون برخورد خواهد شد.

ضبط مکالمه در آیفون با استفاده از برنامه

وقتی متوجه شدید هیچ روش بومی برای ضبط مکالمه در آیفون وجود ندارد، شاید ساده ترین، اما مطمئنا راحت ترین راه برای ضبط مکالمه در آیفون استفاده از برنامه های شخص ثالث باشد. فروشگاه اپل مملو از برنامه‌های رایگان و پولی است که تماس‌های تلفنی را در آیفون با کیفیت صدای شفاف ضبط می‌کنند. چندین برنامه کاربردی در اختیار شما وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. به عقیده بسیاری از کاربران، 4 مورد زیر بهترین برنامه برای کمک به ضبط مکالمه در آیفون هستند.

1- برنامه Rev Call Recorder

یکی از بهترین برنامه های موجود برای ضبط مکالمه در آیفون، Rev Call Recorder است. این برنامه برای اکثر کاربران آیفون ایده آل است. زیرا استفاده از آن رایگان بوده و طول مدت زمان ضبط را محدود نمی کند. با این حال توجه داشته باشید که این برنامه فقط هنگامی کار می کند که ثبت نام را با شماره تلفن ایالات متحده آمریکا انجام دهید. بنابراین اگر این شرایط را ندارید، برنامه فوق برای شما خوب نیست.

آموزش ضبط تماس تلفنی در آیفون

2- برنامه TapeACall

TapeACall اغلب توسط کاربران به عنوان یکی از بهترین ضبط کننده های صوتی آیفون تحسین می شود. این برنامه دارای یک ضبط کننده صوتی داخلی قوی است که می تواند به راحتی مکالمات و تماس های شما را نیز ضبط کند. با استفاده از این برنامه می توانید هر تعداد تماس را که دوست دارید ضبط کرده و در دستگاه آیفون خود ذخیره کنید. همچنین می توانید فایل ها را از طریق ایمیل، AirDrop و غیره به اشتراک بگذارید. استفاده از این برنامه رایگان است و با نسخه iOS 11.02 یا بالاتر سازگاری دارد.

آموزش تصویری ضبط مکالمه در آیفون در سیب تیپ

3- برنامه Call Recorder Lite

Call Recorder Lite دقیقاً همان برنامه ای است که به دنبال آن هستید، یک برنامه ساده ضبط تلفن با کیفیت بسیار بالا. با کمک این برنامه می توانید تماس های ورودی و خروجی را ضبط، ذخیره و ارزیابی کنید. بسیاری از کاربران قابلیت هایی را که با این برنامه دریافت می‌کنند را دوست دارند، زیرا اساساً با این برنامه کنترل کاملی بر تمامی تماس های ضبط شده دارید. استفاده از این برنامه رایگان است و برای نصب نیازمند iOS 10.00 یا بالاتر هستید.

آموزش تصویری ضبط مکالمه در آیفون در سیب تیپ

4- برنامه Applavia Call Recorder for iPhone

اگر می خواهید تماس ها را با کیفیت بالا و تنها با یک ضربه ضبط کنید، پس این برنامه برای شما مناسب است. شما می توانید از طریق این اپلیکیشن تعداد نامحدودی تماس ورودی و خروجی را ضبط کنید. به علاوه، دارای ظرفیت ذخیره سازی ابری است، بنابراین فایل های ضبط شده به طور خودکار و به صورت آنلاین ذخیره می شود. استفاده از این برنامه رایگان است و برای نصب باید iOS 11.00 یا بالاتر داشته باشید.

آموزش تصویری ضبط مکالمه در آیفون در سیب تیپ

ضبط مکالمه در آیفون بدون استفاده از برنامه

ضبط مکالمه در آیفون بدون نیاز به نصب هیچ یک از برنامه های فوق کاملاً امکان پذیر است. اگر به روش های نرم افزاری علاقه چندانی ندارید، اکنون زمان آن فرا رسیده است که به روشی دقیق تر، اما احتمالاً قابل اطمینان تر، متوسل شوید، و آن سخت افزار جداگانه است. اگر سر و صدا شما را اذیت نمی کند، می توانید تلفن خود را روی بلندگو قرار داده و سپس دستگاه دیگری را برای ضبط آن روشن کنید. احتمالاً این کار را قبلاً انجام داده اید، با این فرض که ابزارهای شما بیش از آیفون شماست. فضای آرام برای تنظیم این مورد ضروری است، مگر اینکه بخواهید سر و صدای خارجی مکالمه شما را در پخش بپوشاند. برای ضبط مکالمه در آیفون بدون برنامه، موارد زیر را انجام دهید:

 1. با مخاطب خود تماس بگیرید. مطمئن شوید که روی اسپیکر هستید. همچنین، به یاد داشته باشید که در انتهای تماس به شخص اطلاع دهید که مکالمه را ضبط خواهید کرد.
 2. پس از کسب رضایت می توانید ضبط را شروع کنید.
 3. باید گوشی را نزدیک میکروفون دستگاه ضبط قرار دهید تا صدا را تا حد امکان واضح ضبط کنید. توصیه می کنیم تا حد امکان از لحاظ فیزیکی نزدیک دستگاه ضبط باشید تا صدای شما به وضوح ضبط شود.
 4. تماس را پایان دهید و ضبط را ذخیره کنید.

مطمئن شوید که در محیطی آرام هستید و امکان استفاده از بلندگوی آیفون خود را دارید. اگر از رایانه شخصی یا مک به عنوان دستگاه ضبط استفاده می کنید، توصیه می کنیم از Audacity، نرم افزار ویرایش و ضبط رایگان برای انجام کار استفاده کنید. اگر از دستگاه آیفون دیگری برای انجام ضبط استفاده می کنید، برنامه رایگان Voice Memo اپل کافی است.

اگر هزینه ی خرید یک وسیله جدید را دارید، می توانید یک میکروفن داخلی مانند میکروفون یقه ای بویا مدل BY-M1A20 که کیفیت بسیار خوبی نیز دارد را خریداری کنید. با استفاده از این وسیله که به درگاه میکروفون رایانه یا دیکتافون متصل می شود،‌ به شما امکان می دهد هنگام ضبط هرچه شما و تماس گیرنده های دیگر می گویید، ذخیره کنید. با این وسیله می توانید تلفن را به طور عادی روی گوش خود نگه دارید.

آموزش ضبط تماس تلفنی در آیفون

ضبط مکالمه در آیفون با استفاده از Google Voice

Google Voice به عنوان یک سرویس رایگان شناخته شده است که منحصراً در بسیاری از کشورها در دسترس است. این برنامه یک شماره تلفن رایگان و یک صندوق پست صوتی در اختیار شما قرار می دهد و همچنین به شما امتیاز برقراری تماس های داخلی و بین المللی را ارائه می دهد. با این حال خیلی ها نمی دانند که این برنامه قابلیت ضبط تماس های تلفنی را نیز دارد. بنابراین، می تواند برای ضبط مکالمه در آیفون مفید باشد. برای ضبط مکالمه در آیفون با استفاده از گوگل وویس مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا برنامه رایگان Google Voice را دانلود و راه اندازی کنید. در ادامه با استفاده از حساب Google خود وارد برنامه شوید.
 2. روی «جستجو» ضربه بزنید. این به شما امکان می دهد شماره تلفن جدیدی را انتخاب کنید که می توانید آن را با حساب Google Voice خود مرتبط کنید.
 3. اکنون باید شماره خود را تأیید کنید. برای انجام این کار، گزینه «بعدی / Next» را انتخاب کنید تا در نهایت از شما خواسته شود شماره تلفن خود را وارد کنید.
 4. از کدی که به تازگی دریافت کرده اید برای تأیید حساب Google Voice خود استفاده کنید.
 5. اکنون وب سایت Google Voice را از طریق حساب Google خود باز کنید و روی نماد چرخ دنده موجود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. با این کار منوی تنظیمات باز می شود.
 6. در منوی تنظیمات، برگه «تماس‌ها» را که در سمت چپ صفحه‌نمایش وجود دارد انتخاب کنید.
 7. به پایین اسکرول کنید و گزینه های «تماس های ورودی» را به سادگی با ضربه زدن روی ویجت متصل به گزینه فعال کنید.
 8. اکنون، هر زمان که از طریق حساب Google Voice خود تماسی دریافت کنید، می‌توانید مکالمه را به سادگی با فشار دادن کلید «4» در آیفون خود ضبط کنید.

همچنین درنظر داشته باشید که Google به طور خودکار به تماس گیرنده اطلاع می دهد که مکالمه آنها در حال ضبط است. ضبط را در صندوق ورودی Google Voice شما ذخیره می کند. همانطور که گفته شد، هنوز مقرراتی برای ضبط تماس های خروجی از طریق Google Voice وجود ندارد. شاید در سال های آینده همه چیز تغییر کند.

آموزش ضبط تماس تلفنی در آیفون

عمده ترین محدودیت در اینجا این است که فقط تماس های ورودی را ضبط می کند، بنابراین شما باید از تماس گیرنده بخواهید که اتصال اولیه را برقرار کند. همچنین، صدایی به طور خودکار هنگام شروع و متوقف کردن ضبط صدا به وضوح اعلام می کند که به نظر ممکن است مخل باشد. یکی از ویژگی های مفید این سرویس این است که اگر تصادفاً تماسی را از دست دادید اما باید آن را ثبت می کردید، می توانید بدون نسخه متنی یا نسخه صوتی آن را دریافت کنید.


ضبط مکالمه در آیفون با استفاده از پست صوتی (Voicemail)

ضبط مکالمه در آیفون با استفاده از پست صوتی نیز امکان پذیر است. با این حال، این یک مشکل وجود دارد و تا حد زیادی به حامل خدمات تلفن همراهی که استفاده می کنید بستگی دارد. به این ترتیب، ابتدا باید تعیین کنید که آیا شرکت مخابراتی شما به شما اجازه دانلود پست صوتی را می دهد یا خیر. برای بررسی اینکه آیا این مورد است، برنامه Phone را در آیفون خود راه اندازی کنید و روی زبانه Voicemail که در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش خود پیدا می کنید، کلیک کنید. اگر لیستی از پیام های پست صوتی مشاهده می کنید، این یک خبر عالی است. می‌توانید این پیام‌ها را دانلود کرده و برای پخش در آینده در دستگاه خود ذخیره کنید.

از سوی دیگر، اگر گزینه‌ای را مشاهده کردید که می‌گوید «تماس با پست صوتی»، شانس زیادی برای دانلود کردن پست‌های صوتی ندارید. این همچنین به این معنی است که هر بار که تصمیم به پخش پیامی دارید باید با پست صوتی خود تماس بگیرید، که راحت نخواهد بود. برای بارگیری پیام‌های پست صوتی، می‌توانید از روش بلندگوی تلفنی که در بالا بحث کردیم استفاده کنید. همچنین می‌توانید از ادغام تماس و پست صوتی خود برای ضبط تماس‌ها استفاده کنید، که باز هم تا حد زیادی به ارائه‌دهنده شرکت مخابراتی شما بستگی دارد. با این حال مراحل ضبط مکالمه تلفنی در آیفون با استفاده از پست صوتی به صورت زیر است:

 1. قبل از ضبط، به خاطر داشته باشید که برای ضبط تماس رضایت بگیرید. هنگامی که اجازه آنها را گرفتید، از آنها بخواهید که در حالت تعلیق باشند.
 2. اکنون در آیفون خود، روی گزینه «افزودن تماس / Add Call» ضربه بزنید تا یک مکالمه سه طرفه آغاز شود.
 3. برای تماس با شماره تلفن خود اقدام کنید. شما صندوق پست صوتی خود را خواهید داشت.
 4. به محض اینکه پیام خوشامدگویی پست صوتی تمام شد، روی «ادغام تماس‌ها / Merge Calls» ضربه بزنید تا بلافاصله مکالمه شروع شود.
 5. وقتی مکالمه به پایان رسید، تماس را حاتمه دهید. مکالمه شما به صورت پیام ضبط می شود. می توانید از صندوق ورودی پست صوتی خود به ضبط دسترسی داشته باشید.

جمع بندی

در این مقاله به آموزش ضبط مکالمه در آیفون پرداختیم. همچنین برنامه هایی که برای ضبط مکالمه در آیفون مناسب است و استفاده از آن نیز راحت است را معرفی کردیم. همچنین اگر علاقه ای به استفاده از برنامه برای ضبط مکالمه در آیفون ندارید، روش های دیگری نیز معرفی کردیم که در این مقاله با آن ها آشنا شدید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع softwaretestinghelp
ممکن است شما دوست داشته باشید
3 نظر
 1. آواتار رافئل
  رافئل می گوید

  جالب بود نمیدونستم

 2. آواتار سدرلا
  سدرلا می گوید

  خیلی از این روش ها سره کاریه!

 3. آواتار سپنتا
  سپنتا می گوید

  عالی و مفید بود

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.