قیمت و خرید بازی سودوکو + 5 نکته (حرفه‌ای) برای برنده شدن

سودوکو یکی از بازی‌های جذابی است که شهرت زیادی در دنیا کسب کرده است، اما هنوز میلیون ها نفر هستند که نمی دانند چگونه این بازی را انجام دهند. آیا شما یکی از آن افراد هستید؟ آیا حال حاضر یک فرد مشتاق برای انجام بازی سودوکو هستید؟ اگر به طور منظم سودوکو بازی می‌کنید، احتمالاً قوانین آن را می‌دانید. با این حال، افراد زیادی وجود دارند که سودوکو را یک سرگرمی مناسب نمی‌دانند. زیرا معتقدند این یک بازی مبتنی بر ریاضیات است.

در حالی که سودوکو بر اساس مفهومی بوده که توسط یک ریاضیدان سوئیسی اختراع شده است، اما نیازی به دانش حسابی ندارد و صرفا یک بازی مبتنی بر منطق است. هر کسی می‌تواند سودوکو بازی کند، از جمله شما! آیا برای یادگیری قوانین سودوکو آماده هستید؟ پیش از آن در ویدئویی به آموزش بازی سودوکو می‌پردازیم.

خلاصه قوانین سودوکو

  • قوانین سودوکو برای مبتدیان:
  • فقط از اعداد 1 تا 9 استفاده کنید
  • از تلاش برای حدس زدن راه حل پازل خودداری کنید،
  • از هر عدد فقط یک بار در هر سطر، ستون و شبکه استفاده کنید،
  • از فرآیند حذف به عنوان یک تاکتیک استفاده کنید،
  • برای حل پازل از تکنیک های متقاطع و مدادی استفاده کنید.

با پیروی از این قوانین ساده، باید بتوانید تقریباً برای هر پازل سودوکو که با آن روبرو می شوید، راه حلی پیدا کنید. اگر متوجه شدید که حل کردن یک معما غیرممکن است، احتمالاً مشکل از سطح دشواری پازل است و نه به این دلیل که شما قوانین را به درستی دنبال نمی‌کنید.

اگر قبلا سودوکو بازی نکرده‌اید، احتمالاً این قوانین برای شما اهمیت زیادی ندارند. آن‌ها با درک کمی بیشتر از هدف بازی و بینش بیشتر در مورد هر قانون، منطقی‌تر خواهند بود. هدف این مقاله این است که به بازیکنان مبتدی بینش ارزشمندی در مورد قوانین بازی ارائه دهد، بدون اینکه خیلی پیچیده شود.

خرید بهترین مدل بازی سودوکو در سال 2022

هدف بازی سودوکو | چرا باید بازی سودوکو را انجام دهیم؟

قبل از اینکه بتوانید سودوکو را شروع کنید، باید متوجه شوید که موضوع چیست. چرا باید سودوکو بازی کنیم؟ نتیجه مورد انتظار چیست؟ همیشه دلیلی برای انجام یک بازی وجود دارد. برای برخی از بازی‌ها، دلیل به چالش کشیدن بازیکنان دیگر و برنده شدن است. برای بازی‌های دیگر، هدف این است که با موفقیت یک مشکل را حل کنید و مهارت های خود را بهبود بخشید. دلیل بازی سودوکو همین دومی است.

به عنوان یک معما مبتنی بر اعداد و مبتنی بر منطق، هدف بازی حل پازل است. با این حال هدف اصلی این است: یک شبکه 9×9 را با پر کردن اعداد گمشده از 1 تا 9، بدون استفاده از اعداد بیش از یک بار در هر ردیف، ستون و شبکه، تکمیل کنید. برای پیروز شدن تنها به یک چشم تیزبین و تفکر منطقی نیاز است.

مهمترین قوانین بازی سودوکو

قوانین سودوکو (برای افراد مبتدی و حرفه‌ای)!

کسانی که قبلا سودوکو را بازی نکرده‌اند یا برای اولین بار با آن روبرو می‌شوند، معمولاً نگاهی به بازی می‌اندازند و فکر می‌کنند که خیلی پیچیده یا دشوار است. اما واقعا اینطور نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قوانین را درک کنید و زمانی برای نشستن با پازل داشته باشید.

در ابتدا شاید قوانین سودوکو برایتان کمی سخت باشد. نگران نباشید، هرچه بیشتر بازی را انجام دهید درک قوانین آسان‌تر می‌شود. در واقع، اگر قبلاً بازی نکرده‌اید، بهترین راه برای یادگیری این است که یک پازل سودوکو را بردارید و سعی کنید آن را با این قوانین حل کنید. در ادامه قوانین مربوط به سودوکو را به طور کامل توضیح میدهیم.

1. فقط از اعداد 1 تا 9 در بازی سودوکو استفاده کنید.

چرا یک بازی سودوکو فقط به اعداد 1 تا 9 نیاز دارد؟ و چرا فقط یک بار استفاده می شود؟ بازی های استاندارد سودوکو به صورت شبکه ای با 9 بلوک در 9 بلوک انجام می شود. ستون‌ها و ردیف‌ها 9 مربع را تشکیل می‌دهند که دارای فضاهای 3×3 هستند. هر سطر، مربع و ستون باید با اعداد 1 تا 9 پر شود.

نکته مهم این است که شما فقط می‌توانید از هر عدد یک بار استفاده کنید. هیچ عددی نمی‌تواند در یک ردیف، ستون یا مربع تکرار شود. و اینجاست که همه چیز پیچیده می شود! تمامی پازل‌های سودوکو دارای یک سری اعداد پرشده از قبل هستند تا شما بتوانید به عنوان سرنخ‌هایی برای حل نهایی معما از آن‌ها استفاده کنید.

2. از تلاش برای حدس زدن راه حل پازل سودوکو خودداری کنید.

وسوسه انگیز است که سعی کنید راه حل یک پازل سودوکو را زمانی که تازه شروع کرده‌اید حدس بزنید. برای مبتدیان (و حرفه ای ها)، این معمولا ایده خوبی نیست. سودوکو یک بازی حدس زدنی نیست. بنابراین حدس زدن نباید بخشی از استراتژی بازی شما باشد. ممکن است متوجه شوید که حدس زدن تنها منجر به اتلاف وقت می‌شود.

اگر نتوانید اعداد هر بلوک را حدس بزنید چه کار می کنید؟ برای تعیین پاسخ ها باید از منطق و دلیل استفاده کنید – در واقع، اگر می خواهید به مغز خود تمرینی را که در نظر گرفته شده است بدهید، فقط باید از منطق و استدلال استفاده کنید! برای قرار دادن احتمالی اعداد گمشده، شبکه و زیرشبکه ها را اسکن کنید. اگر نمی توانید بفهمید اعداد را کجا قرار دهید، به بخش های مختلف بروید. برخی از بازی‌های سودوکو الگویی در اعداد ارائه می‌دهند که می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید اعداد گمشده را در کجا قرار دهید.

3. از هر عدد فقط یک بار استفاده کنید، هیچ عددی را تکرار نکنید.

اینجاست که همه چیز کمی پیچیده تر می شود. شما فقط می توانید از هر عدد یک بار در هر ردیف و ستون زیرشبکه و همچنین فقط یک بار در کل سطرها و ستون های شبکه استفاده کنید. آیا این ممکن است؟ در واقع همینطور است! برای انجام این کار، باید توجه داشته باشید که کدام اعداد در هر یک از ستون‌ها، ردیف‌ها و بلوک‌ها گم شده‌اند.

استدلال قیاسی و فرآیند حذف را می توان برای تعیین اینکه کدام اعداد گمشده متعلق به کدام بلوک های شبکه هستند استفاده کرد. هنگامی که نحوه اسکن سریع شبکه‌ها، ستون‌ها و ردیف‌ها را یاد گرفتید، این کار بسیار آسان‌تر می‌شود.

چگونه بازی سودوکو را انجام دهیم

4. از فرآیند حذف به عنوان یک تاکتیک استفاده کنید.

در مورد تاکتیک ها چطور؟ بهترین تکنیک برای استفاده چیست؟ روند حذف تاکتیک شماره یک برای بازیکنان است. برخی از مبتدیان وقتی می‌شنوند که سودوکو یک بازی استدلال و منطق است گیج می شوند و سپس به آنها گفته می شود که از روند حذف به عنوان یک قاعده استفاده کنند.

فرآیند حذف در واقع یک تاکتیک عالی است، زیرا با دانستن اینکه کدام اعداد از قبل وجود دارند، می‌توانید شروع کنید به استدلال اینکه کدام اعداد گم شده‌اند و کدام یک به بهترین شکل وارد بلوک‌های باز می‌شوند. می‌توانید اعداد 1-9 را بنویسید و سپس هر یک را برای هر ردیف خط بزنید تا زمانی که بدانید برای هر بلوک چه چیزی لازم است. از آنجایی که شما فقط می‌توانید از هر عدد یک بار استفاده کنید، تشخیص اینکه کدام اعداد مورد نیاز است چندان سخت نیست.

پرفروش ترین بازی سودوکو مناسب افراد مبتدی و حرفه‌ای

5. برای حل پازل از تکنیک های متقاطع و مدادی استفاده کنید.

طبق یک قانون (یا ترجیح شخصی)، بازیکنان می‌توانند از تکنیک‌های محبوب برای حل پازل سودوکو استفاده کنند. هچ کردن متقاطع و مداد کردن تکنیک‌های رایجی هستند. چطور از آن ها استفاده می کنید؟

فرآیند ضربدری، تکنیکی است که به موجب آن بازیکن هر بار فقط بر روی یک شبکه/مربع 3×3 تمرکز می‌کند و سعی می‌کند بلوک‌های باز را با استفاده از این قانون که هر عدد فقط یک بار ظاهر می‌شود، تکمیل کند. سپس، هر ستون و سطر با در نظر گرفتن اینکه کدام اعداد در اولین شبکه 3×3 پر شده اند، اسکن می شوند. اگر یک عدد نابجا در شبکه 3×3 منفرد مشاهده شود، حذف می‌شود و فرآیند دوباره شروع می‌شود.

تکنیک مدادی، فرآیندی است که تمام اعداد ممکن را در بلوک‌های باز در هر غیر شبکه وارد می‌کند (در شبکه 3×3). پس از انجام این کار، فرآیند هچ کردن متقاطع طبق معمول انجام می‌شود و در عین حال هر یک از اعداد نادرست یا غیرممکن حذف (خط می‌خورند). بسیاری از بازیکنان مبتدی سودوکو این تکنیک را آسان و مفید می‌دانند.

آیا قوانین سودوکو برای تمام سطوح دشواری یکسان است؟

تازه‌کارهای بازی سودوکو گاهی از خود می‌پرسند که آیا قوانین با توجه به سطح دشواری که در آن بازی می‌کنند متفاوت است یا خیر. در حالی که سطوح دشواری مختلفی برای سودوکو وجود دارد، قوانین برای همه یکسان باقی می‌ماند.

تنها زمانی که قوانین تغییر می‌کند، زمانی است که نسخه‌ای از سودوکو را بازی می‌کنید که با بلوک‌های بیشتری در شبکه سروکار دارد، مانند:

  • مگا سودوکو: در این مورد، تنها تغییر قانون این است که بازی با استفاده از اعداد 1 تا 12 یا 1 تا 16 انجام شود.
  • مینی سودوکو:‌ در این مورد، تنها تغییر قانون این است که بازی با استفاده از اعداد 1 تا 4 یا 1 تا 6 انجام شود.

همانطور که گفته شد، برای چالش برانگیزترین و آسان‌ترین بازی‌های سودوکو در جهان، قوانین کلی یکسان است.

چه کسانی می‌توانند بازی سودوکو را دنبال کنند

مزایای بازی سودوکو

مزایای سودوکو دلیل محبوبیت زیاد این بازی است. در اصل، این یک پازل ساده، با طراحی ساده و قوانین آسان و سرراست بدون دام های پنهان نیست. مزایایی که برای انجام این بازی وجود دارد، به‌گونه‌ای است که کودکان و بزرگسالان در هر سنی می توانند عاشق چالش های آن شوند. انگیزه پشت سر گذاشتن این پازل اعداد در مزایایی است که بازیکنان می توانند از نزدیک تجربه کنند، حتی اگر آگاهانه به آنها فکر نکنند.

1. تمرکز را بهبود می بخشد

حل پازل سودوکو بدون تمرکز غیرممکن است. از آنجایی که این بازی نیاز به تفکر منطقی دارد، یک وقفه می‌تواند زنجیره فکر را بشکند و بازیکن را مجبور کند تا تحلیل خود را از نو شروع کند. اینکه باید دائماً به نقطه اول برگردید تا بتوانید اعداد سلول‌‌های خالی را پر کنید، می تواند کمی آزار دهنده باشد. از همین رو بازی سودوکو باعث می‌شود تمرکز شما بهبود یابد تا از هر منبع حواس پرتی جلوگیری کند.

علاوه بر این هرچه بیشتر سودکو بازی کنید، هرچه بیشتر فکر و ذهن خود را درگیر پیدا کردن اعداد و ارقام کنید، مهارت تمرکز خود را مرحله به مرحله بهبود می بخشید. بهبود مهارت تمرکز نه تنها در بازی سودوکو، بلکه در سایر بخش‌های زندگی نیز همچون محل کار، مطالعه کتاب و … موثر خواهد بود.

2. به کاهش اضطراب و استرس کمک می کند

همانطور که گفتیم یکی از مزایای سودوکو این است که بازیکن را ملزم می کند تا برای یافتن راه حل برای هر سلول به خوبی تمرکز کند. در این شرایط که در حین حل سودوکو هستید، مغز به جای منبع استرس و اضطراب، به طور کامل بر روی کار مورد نظر متمرکز می شود. در این شرایط افراد می توانند استرس و اضطراب را به مرور زمان از خود دور کنند.

خرید بازی فکری مدل سودوکو باکیفیت بالا

3. ذهنیت سالم را ترویج می‌دهد

وقتی مغز فعالیت خاصی نمی‌کند، تمایل دارد روی افکار منفی متمرکز شود و احساس ناراحتی را به فرد القا کند.  برای رهایی از این وضعیت، لازم است ذهن خود را نسبت به انجام کاری مشغول کنید. همانطور که ورزش می‌تواند نشاط شما را افزایش دهد، انجام بازی های فکری چالش برانگیز مانند سودوکو نیز همین کار را می کند. مغزی که نشاط و شادابی بیشتری داشته باشد، می تواند زندگی را با ذهنیتی مثبت‌تر و سالم‌تر دنبال کند.

مزایای بازی سودوکو کدام است

4. به بچه‌ها کمک می‌کند تا مهارت‌های حل مسئله خود را توسعه دهند

سودوکو یک پازل با قوانین ساده و قابل درک است که هر بچه ای می تواند آن را امتحان کند. برای حل این بازی باید تفکر منطقی به خرج داد و از فرآیندهای مختلف از جمله آزمون و خطا استفاده کرد. بهره‌گیری از این موارد به طور طبیعی و ناخودآگاه به توسعه مهارت های حل مسئله کمک می کند. همچنین به افراد کمک می کند تا با شدت بیشتری درگیر سودوکو شوند تا آن را به سرعت تمام کرده و مهارت های تمرکز آنها را بهبود می‌بخشد. در نتیجه می‌توان گفت که حل سودوکو برای بچه‌ها می‌تواند بسیار مفید باشد.

5. یک رقابت سالم را ترویج می کند

سودوکو می تواند به رقابتی جذاب علیه خودتان تبدیل شود. اگرچه زمان محدودیتی در این بازی محسوب نمی‌شود، اما برای اینکه عملکرد خود را بسنجید، بهتر است زمان معینی برای خود تعیین کنید. همچنین، از آنجایی که مهارت های منطقی و تمرکز با هر چالش افزایش می یابد، با هر بار تکمیل یک شبکه سودوکو، می‌توانید سریعتر پیشرفت کنید.

6. مهارت های تفکر را بهبود می بخشد

از مزایای مهم سودوکو می‌توان به بهبود مهارت تفکر اشاره کرد. مزیتی که احتمالاً یکی از اولین تجربه بازیکنان است. در مراحل اولیه، حل یک پازل می‌تواند فرآیندی پر هرج و مرج باشد و احتمالاً از تجزیه و تحلیل سطرها و ستون‌ها به صورت تصادفی به نتایج می‌رسید. با این حال، مغز به طور غریزی شروع به یافتن الگوهای راه حل می کند. با پیشرفت بازی، متوجه خواهید شد که کدام عناصر و کدام الگوها بیشتر به راه حل سریع تر و آسان تر منجر می شوند. با یادگیری این مهارت‌ها می‌توانید به مرور زمان از آن‌ها در زندگی روزمره خود نیز استفاده کنید.

تاثیر بازی سودوکو برای کودکان

7. حافظه را بهبود می بخشد

اولین باری که یک سطح آسان سودوکو را بازی می کنید، ممکن است تمام اعدادی که می توانند در یک سلول قرار بگیرند را یادداشت کنید تا در نهایت جواب نهایی را استخراج کنید. هرچه جلوتر می‌روید و با چالش‌های بیشتری روبرو شوید، این یادداشت‌ها را رها خواهید کرد. زیرا مغز شما اطلاعات را به طور طبیعی حفظ می‌کند. این فرآيند تا جایی ادامه پیدا می‌کند که شما برای حل مسائل بسیار سخت هم نیازی به یادداشت اعداد نخواهید داشت.

در این شرایط مهارت‌های حافظه شما همچنان به روش‌های مختلف تحریک می‌شود. و قادر خواهید بود استراتژی های پیچیده تر و نحوه اعمال آنها را بدون مراجعه به یادداشت به خاطر بسپارید. این فرآيند می‌تواند باعث تقویت حافظه شما شود.

8. به تجزیه و تحلیل رابطه بین کل و جزء کمک می کند

یکی از مزایای پنهان سودوکو این است که توانایی شما در تجزیه و تحلیل رابطه و پویایی بین وظایف اصلی و وظایف فرعی را تقویت می کند. این معمای اعداد را نمی توان با تکمیل هر سطر، ستون یا گروه به صورت جداگانه و یک بار در یک زمان حل کرد. اطلاعات آنها در هم تنیده است و شما باید یاد بگیرید که هر بار با کدام کار فرعی مقابله کنید تا در هدف خود پیشرفت کرده و بتوانید کل شبکه را پر کنید. اگر می‌خواهید در زندگی موفق شوید، باید بتوانید اطلاعات یک پروژه را به‌عنوان یک کل و اینکه چگونه و کدام وظایف فرعی را انجام دهید تا به اتمام موفقیت‌آمیز آن برسید، در نظر بگیرید.

چگونه بازی سودوکو را یاد بگیریم

9. تفکر منطقی را بهبود می بخشد

مهارت های منطقی تنها نیاز واقعی برای حل یک پازل سودوکو است. حتی در این مورد، الگوی استنتاج (استدلال استنتاجی) که می‌گوید اگر X درست است، پس Y نادرست است، یک الگوی ساده به شمار می‌رود. سطوح دشواری در سودوکو وجود دارد که تنها به تعداد سرنخ های اختصاص داده شده در ابتدای هر پازل بستگی دارد. اما منطق پشت بازی هر بار یکسان می ماند. با این حال، هر چه پازل چالش برانگیزتر باشد، الگوی استنتاج پیچیده‌تر خواهد شد. با پیشرفت در بازی و رویارویی با معماهای چالش برانگیزتر، تفکر منطقی خود را بیشتر خواهید کرد.

خرید بهترین مدل بازی سودوکو موجود در بازار

10. یک سرگرمی مقرون به صرفه است

نکته مهم درباره سودوکو این است که از نظر اجتماعی تبعیض قائل نمی شود. به عبارتی بهتر این بازی می تواند توسط افراد در هر سنی و با هر زمینه اقتصادی بازی شود. داشتن یک مغز منطقی تنها شرط لازم برای بازی کردن این پازل ها است. از این رو سودوکو یک بازی سرگرمی مقرون به صرفه و هیجان انگیز می‌باشد.

11. احساس موفقیت می دهد

تکمیل یک شبکه و اتمام یک پازل سودوکو، در صورتی که نتیجه آن درست باشد، حس موفقیت و رضایت را در بازیکن القا می کند. هر چه پازل چالش‌تر و حل آن سخت تر باشد، در پایان بازیکن احساس شادی و خوشحالی بیشتری می کند. سودوکو فرصتی است برای انکه مهارت‌ها و ظرفیت ذهنی خود را آزمایش کنید.

معایب بازی سودوکو

خرید بهترین مدل بازی سودوکو

1. بازی فکری سودوکو مدل s400

بازی فکری سودوکو مدلs400

سودوکو مدل S400 یک بازی جذاب، هیجان انگیز و البته موثر در تقویت مهارت‌های افراد است. این بازی برخلاف سودوکوی سنتی، نیازی به قلم و خودکار برای حل پازل ندارید. بلکه با استفاده از صفحه و مهره‌هایی که شرکت سازنده در نظر گرفته، می‌باست خانه‌های خالی را پر کنید. در اینصورت پس از حل آن می‌توانید مجددا از ابتدا شروع کرده و پازل جدیدی را طراحی و کامل کنید. به عبارتی بهتر با یک تخته و مهره می‌توانید تعداد بسیار زیادی سودوکو حل کنید. از همین رو قدرت حافظه، حل مسئله و قدرت تفکر شما پیشرفت می‌کند.

ابعاد کالا۳۲۰x۳۲۰x۸۰ میلی‌متر
وزن۲۰۰۰ گرم
مخاطراتخطر بلعیدن
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

2. بازی فکری سودوکو مدل بسته بندی

بازی فکری سودوکو مدل 735 بسته 20 عددی

با وجود تولید و عرضه بازی‌های فکری، همچنان بازی سودوکو به شکل سنتی طرفداران و علاقه‌مندان خاص خود را دارد. این بازی فکری شامل بسته بندی از تعدادی سودوکو در اندازه‌های مختلف با سطح های متفاوت است. از این رو شما می‌توانید بر اساس سلیقه خود، هر مقدار را می‌خواهید خریداری کرده و مهارت‌‌های خود را در سطوح مختلف، بسنجید. این بازی فکری برای تمامی رده سنی از کودکان تا بزرگسالان، مناسب است. همچنین این بازی در بسته بندی‌های 20، 30، 50 و 100 عددی به فروش می‌رسد.

ابعاد کالا
وزن
۲۰x۱۷x۲ میلی‌متر
۱۰۰ گرم
سبک بازی
رده سنی
تست هوش / بازی فکری
کودک / نوجوان / بزرگسال
مخاطراتخطر بلعیدن
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت

خرید بازی فکری سودوکو بسته 20 عددی

خرید بازی فکری سودوکو بسته 30 عددی

خرید بازی فکری سودوکو بسته 50 عددی

خرید بازی فکری سودوکو بسته 100 عددی

 

3. بازی فکری مدل سودوکو

بازی فکری مدل سودوکو

بازی فکری مدل سودوکو یک محصول جذاب و هیجان انگیز است که برای تقویت مهارت‌های فردی گزینه مناسبی می‌باشد. برخلاف مدل‌های قبلی، این محصول کمی پیچیده‌ و چالش برانگیزتر می‌باشد. لذا مناسب افراد حرفه‌ای تر (جوانان و بزرگسالان) است. هدف از انجام این بازی فکری افزایش تمرکز، بهبود تفکر منطقی و افزایش اعتماد به نفس است. مهارت‌هایی که بهبود یا تقویت آن‌ها می‌تواند نقش موثری در پیشرفت فردی داشته باشد. این بازی دارای مهره‌ و صفحه سودوکو است که قابل حمل نیز می‌باشد.

ابعاد کالا
وزن
۲۲x۲۲x۴.۸ میلی‌متر
۷۹۰ گرم
سبک بازی
رده سنی
بازی فکری
نوجوان / بزرگسال
مخاطرات
اهداف آموزشی
خطر بلعیدن
افزایش تمرکز بهبود تفکر منطقی افزایش اعتماد به نفس
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

4. کتاب جداول سودوکو برای کودکان دبستانی

کتاب جداول سودوکو برای کودکان دبستانی اثر وحیده حجه فروش

کتاب به عنوان یکی از بهترین هدیه‌هاست. مخصوصا اگر هدف از هدیه دادن، کمک به پیشرفت و ارتقای سطح هوشیاری افراد باشد. کودکان دبستانی در سنین یادگیری هستند و بهتر است مهارت های فکری، تصمیم گیری و حافظه آنان تقویت کنیم. این کتاب جذاب، شامل تعدادی بازی سودوکو است. همانطور که می‌دانید سودوکو فواید زیادی دارد . انجام آن در حد سنی مفید می باشد. اما اگر در سنین کودکی انجام شود، تاثیر آن بیشتر خواهد بود. از این رو اگر کودک دبستانی دارید، پیشنهاد می کنیم حتما این کتاب را برای او تهیه کنید.

نویسندهوحیده حجه‌فروش
ناشرفراروان
موضوعکودک ونوجوان
وزنوزن

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

 

5. بازی فکری فکرآذین مدل معمای سودوکو

بازی فکری فکرآذین مدل معمای سودوکو

این بازی سودوکو بر مبنای قوانین اصلی و بین‌المللی بازی سودوکو نوشته شده است. منتهی تنها تفاوت آن با سایر مدل‌‌ها این است که با استفاده از مهره‌های رنگی انجام می‌شود. این بازی دارای طرح‌های آماده به عنوان نمونه است تا شما بتوانید بر اساس آن، سطح مهارت خود را بسنجید. همچنین با استفاده از مهره‌ها می‌توانید یک طرح جدید نیز درست کنید و از اجرای آن لذت ببرید.

ابعاد کالا
وزن
۳۳۰x۲۸۰x۶۰ میلی‌متر
۵۴۰ گرم
سبک بازیبازی معمایی / بازی فکری
رده سنینوجوان / بزرگسال
اقلام همراه۹ عدد کفی مربع شکل ۸۱ عدد مهره در ۹ رنگ کیسه (جهت نگهداری و حمل) راهنمای بازی

برای قیمت روز، نظرات و خرید این محصول کلیک کنید

جمع بندی

به عنوان یک مبتدی، ممکن است در اولین تلاش خود از سودوکو با آزمون و خطا مواجه شوید، اما ادامه دهید. هنگامی که مفهوم بازی را به دست آورید و مغز شما شروع به تشخیص الگوها به راحتی کند، بازی بسیار آسان تر خواهد شد و در نتیجه راه حل ها بسیار آسان تر می شوند. توجه داشته باشید که چنین بازی ساده‌ای می تواند تأثیرات مثبت زیادی بر سلامت و زندگی فرد داشته باشد. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع: sudokuonline

فهرست عناوین

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.