پاک کردن تاریخچه جستجوی Apple Maps

وقتی قصد دارید مکانی را در Apple Maps در iOS و Mac جستجو کنید، درصورتی که بخواهید بعداً به آن برگردید و از آن استفاده کنید، برنامه به راحتی جستجوی شما را ذخیره کرده و به خاطر می آورد. با این حال به دلایل مختلف مانند حفظ حریم خصوصی و … می توانید در هر زمان و به راحتی تاریخچه جستجوی Maps خود را حذف کنید. در این آموزش قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. برای یادگیری نحوه پاک کردن تاریخچه جستجوی Apple Maps تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

پاک کردن تاریخچه جستجوی Apple Maps

آموزش پاک کردن تاریخچه جستجوی Apple Maps در iPhone ,iPad و Mac


آموزش پاک کردن تاریخچه جستجوی Apple Maps در iPhone ,iPad

برای پاک کردن تاریخچه جستجوی Apple Maps مراحل زیر را دنبال کنید:

1- برنامه Apple Maps را در iPhone یا iPad خود راه اندازی (نصب) کنید.

2- با استفاده از دسته کوچک موجود، پنل اطلاعات را از پایین صفحه به بالا بکشید.

3- آخرین جستجوی آدرس شما در بخش اخیراً (Recent) نشان داده می شود. برای حذف یک مکان جداگانه، صفحه را به سمت چپ بکشید و سپس روی Delete ضربه بزنید. برای دیدن سابقه کامل خود، روی مشاهده همه (See All) ضربه بزنید.

4- مجدداً برای حذف یک مکان جداگانه، صفحه را به سمت چپ بکشید و سپس روی Delete ضربه بزنید. متناوباً، برای حذف کل سابقه این ماه یا قبل از آن، روی پاک کردن در کنار هر بخش ضربه بزنید.

پاک کردن تاریخچه جستجوی Apple Maps

با انجام این مراحل، تاریخچه جستجوی Apple Maps شما پاک خواهد شد. توجه داشته باشید که رعایت ترتیب این موارد در پاک کردن تاریخچه جستجوی Apple Maps اهمیت دارد. در ادامه این مقاله به آموزش پاک کردن تاریخچه جستجوی Apple Maps در Mac خواهیم پرداخت.

 

آموزش پاک کردن تاریخچه جستجوی Apple Maps در Mac

1- برنامه Apple Maps را در Mac خود راه اندازی (نصب) کنید.

2- با استفاده از دکمه Toggle sidebar نوار کناری را آشکار کنید.

پاک کردن تاریخچه جستجوی Apple Maps

3- به پایین نوار کناری بروید.

4- روی پاک کردن موارد اخیر (Clear Recents) کلیک کنید.

پاک کردن تاریخچه جستجوی Apple Maps

اگر استفاده از Google Maps را به Apple Maps در iPad یا iPhone خود ترجیح می دهید، می توانید مدت زمان ذخیره شدن سابقه جستجوی نقشه خود را در سرورهای Google مدیریت کنید. با انجام مراحل فوق، می توانید حافظه موجود در Apple Maps پاک کنید. امیدواریم از این آموزش استفاده کافی را برده باشید. خواهشمندیم این آموزش را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع: macrumors

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.