خرید اینترنتی بهترین شلاق اسب

شلاق سوارکاری محصولی است که در درجه اول برای پشتیبانی و کمک به سوارکار جهت جلوگیری از حرکات اضافی اسب طراحی شده و همچنین می‌تواند در حفظ تعادل نیز بسیار مفید نیز باشد. علاوه بر این به عنوان یکی از مهم‌ترین تجهیزات سوارکاری شناخته می‌شود. اگر سوارکار حرفه‌ای باشید، این وسیله می‌تواند به شما کمک کند تا اسب خود را بهتر کنترل کنید. با این حال توجه داشته باشید که از شلاق برای تنبیه اسب استفاده نکنید. در صورت استفاده عاقلانه، شلاق اسب می‌تواند ابزار مفیدی باشد. برعکس، اگر در خشم یا برای اجبار استفاده شوند، می توانند ابزار شکنجه باشند. برای حرکت سریعتر و روبه‌جلوی اسب لازم است به قسمت بالای پای اسب ضربه وارد کنید. اگر اسب شما کمی تنبل باشد، فقط حضور شلاق کافی است تا آن‌ها را تشویق کند که به نشانه‌های شما توجه بیشتری کنند. نکته مهم این است که استفاده از شلاق آخرین راه حل شما است. همچنین می توانید بهترین کلاه سوارکاری ارزان را مشاهده کنید.

شلاق سوارکاری مدل کله اسبی DT

خرید اینترنتی بهترین شلاق اسب در سیب تیپ

9.8 ⭐⭐⭐⭐⭐

 • ابعاد ۷۲x۲x۱ سانتی‌متر
 • وزن ۸۰ گرم
 • جنس سخت
 • انعطاف پذیر
 • محکم

شلاق سوارکاری چیست؟

شلاق اسب معمولا دارای یک محور بلند از جنس فایبرگلاس یا یک عصا که از جنس چرم، پارچه یا مواد مشابه پوشانده می‌شود، ساخته شده است. میله آن از یک ظرف ضخیم می‌شود و از یک دسته نسبتا بلند تشکیل شده است. همچنین به همراه آن یک بند نازک و انعطاف پذیر که وظیفه نگهداری را دارد، قرار گرفته است. این بند درون دست سوارکار قرار می‌گیرد.

این محصول به گونه‌ای طراحی شده است که بدون اینکه سوارکار در حین کار تعادل خود را به هم بزند، از آن استفاده کند. به این معنی که آن‌ها از اهرم‌های زیادی که دامنه حرکتی بسیار کمی دارند، تولید می‌شوند. طول یک شلاق سواری به گونه‌ای طراحی شده است که اهرم کافی برای استفاده سریع از آن با تکان دادن کنترل شده مچ را فراهم می کند.

انتخاب شلاق اسب مناسب به اندازه انتخاب سایر لوازم اسب اهمیت دارد. آنها به سوارکار این امکان را می‌دهند که کنترل بیشتری در هنگام سوار شدن بر اسب داشته باشد و به عنوان امتداد بازو و پشت پاها عمل می‌کنند، به سوارکار اجازه می‌دهند اسب را تشویق به عمل کند و در صورت نقص در وضعیت اسب، هدایت درست را برعهده بگیرند.


خرید شلاق اسب

1- شلاق سوارکاری مدل کله اسبی DT

شلاق سوارکاری مدل کله اسبی درساژ کد 01

شلاق سوارکاری مدل کله اسبی DT طراحی زیبا و چشم نوازی دارد. دسته آن طرح کله اسب می باشد و باعث شده جلوه زیبایی به این شلاق بدهد. همانند سایر مدل‌ها، این شلاق از جنس مواد سخت و بادوام تولید می‌شود. به همین دلیل کیفیت و ماندگاری بسیار بالایی را برای سوارکاران ارائه می دهد. از دیگر نکات مثبت این شلاق اسب می‌توان به وزن کم آن اشاره کرد. جایی که این شلاق تنها 80 گرم وزن دارد و به عنوان یکی از سبک وزن ترین مدل‌‌ها شناخته می‌شود. از همین رو می‌توانید با خیال راحت این محصول را تهیه کرده و در هنگام اسب سواری از آن استفاده کنید. ابعاد آن نیز استاندارد است و این امکان را می‌دهد تا به راحتی از آن استفاده کنید. اگر به دنبال یک محصول زیبا، درجه یک و بادوام هستید، شلاق سوارکاری مدل کله اسبی را از دست ندهید.


انواع شلاق سوارکاری

چند نوع مختلف از شلاق اسب وجود دارد. انتخابی که انتخاب می کنید به نوع سواری که قرار است انجام دهید بستگی دارد. در ادامه به برخی از بهترین نمونه‌های شلاق اسب آشنا خواهیم شد.

 1. جوکی کراپ (Jockey Crop): جوکی کراپ انتهایی ضخیم دارد و طول آن باید بسته به نوع مسابقه تنظیم شود. این مدل برای تشویق سرعت بدون آسیب طراحی شده است. از این مدل شلاق در صورت نیاز برای مسابقات دیگری نیز استفاده می‌شود.
 2. شلاق لانژ: شلاق لانژ محصول بلندتری است که برای تشویق اسب به حرکت رو به جلو روی دایره استفاده می‌شود.
 3. شلاق درساژ: شلاق درساژ بلند ترین شلاق اسب است و می‌تواند در مسابقات و تمرینات استفاده شود زیرا سوارکار می‌تواند حالت و هم ترازی خود را بر روی اسب حفظ کند و در عین حال به مکان‌های مختلف روی بدن اسب برسد.
 4. شلاق شکار: شلاق شکار یک شلاق چوبی جامد بلند است که معمولاً چرمی بوده و با انتهای شاخ آهو بسته می‌شود. می‌توان از آن در هنگام پرش نیز استفاده کرد.

استفاده یا سوء استفاده از شلاق سوارکاری

همانطور که گفتیم، شلاق اسب می‌تواند به عنوان یک وسیله برای تشویق اسب جهت افزایش سرعت و یا تنبیه او استفاده شود. افرادی که از شلاق برای زورگویی به اسب ها استفاده می کنند، متوجه می شوند که ممکن است مشکل را تشدید کنند. اگر مشکل چیزی مانند عبور اسب از یک رودخانه باشد، ضربه زدن با شلاق ممکن است آن‌ها را بیشتر مضطرب کند. زیرا اسب با برخورد به گذرگاه آب ترسناک برخورد می کند.

ضربه زدن به اسب می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. هرگز نباید آنقدر به اسب ضربه زد که اثری روی پوست یا موی اسب باقی بماند. ضربه زدن قابل قبول است، اما اگر از قدرت کامل خود برای زدن شلاق استفاده می کنید، احتمالاً از آن سوء استفاده می‌کنید.

ویژگی های شلاق سوارکاری خوب

استفاده از شلاق اسب هنگامی که روی زمین هستید

هنگامی که روی زمین هستید، با استفاده از یک شلاق می‌توانید هدایت اسب را برای حرکت به سمت جلو یا عقب، در دست بگیرید. تکان دادن سریع شلاق در جلوی صورت اسب می‌تواند باعث توقف و توجه سریع اسب شما شود. استفاده از شلاق در این روش به شما این امکان را می دهد که فاصله ایمن از اسب و دستان خود را حفظ کنید.

استفاده از شلاق اسب هنگامی که مشغول اسب سواری هستید

هنگامی که مشغول سوارکاری هستید، لازم است تا یک شلاق را همراه خود داشته باشید. اما لازم نیست همان ابتدا از آن استفاده کنید. ابتدا از وسایل کمکی طبیعی مانند پاها، نشیمنگاه و دست‌ها استفاده کنید تا از اسب بخواهید به حرکت ادامه دهد. اگر احساس می‌کنید اسب نشانه را جدی نمی‌گیرد، به آرامی ضربه بزنید و از اسب بخواهید به نشانه‌ها توجه بیشتری کند «بیدار شود». برای ضربه زدن می‌توانید از شانه‌ی اسب شروع کرده و به قسمت پشتی بدن او برسید.

برای ضربه زدن بیشتر به عقب نیاز است که سوارکار افسارها را در یک دست نگه دارد در حالی که از دست دیگر برای رسیدن به پشت پا یا بند اسب استفاده می‌کند. شلاق یا محصولات مورد استفاده در آموزش اسب را می‌توان در هر دو طرف اسب نگه داشت. بسته به اینکه کدام پای را می خواهید هدف بگیرید. اگر اسب شما عادت به ترسیدن دارد، ممکن است بخواهید یک شلاق به سمتی که می‌ترسد حمل کنید تا به او یادآوری کنید که صاف بماند. همیشه به یاد داشته باشید که ابتدا از وسایل کمکی پا و صندلی خود استفاده کنید.

مزایای استفاده از شلاق سوارکاری

نحوه گرفتن شلاق اسب

برای اینکه یک شلاق را به درستی در حین سواری نگه دارید، باید توجه داشته باشید که دسته شلاق روی کف دست شما می‌رو. به این ترتیب، موازی با افساری که در دست دارید خواهد بود. اگر حلقه‌ای روی دسته وجود دارد، آن را روی دست خود تا بند انگشتان خود بلغزانید. این به این دلیل است که در حین سوار شدن، شلاق به سمت پایین نمی لغزد. لزومی ندارد که حلقه را دور مچ خود بلغزانید. زیرا در صورت افتادن، مچ دست شما در برابر شلاق قرار می گیرد که احتمال آسیب دیدگی افزایش می‌یابد. زمانی که درحال افتادن هستید، بهتر است شلاق را رها کنید.


جمع بندی

استفاده از شلاق اسب روشی عالی برای اطمینان از اینکه در هنگام سوارکاری کنترل بیشتری بر اسب خود دارید، می‌باشد. اگر قصد دارید علاوه بر پاها و افسارهایتان از یک شلاق نیز استفاده کنید، محصولات مختلف بسته به اینکه برای تفریح، مسابقه یا … استفاده می‌کنید، مزایای متفاوتی دارند. توجه به نکات گفته شده در این مقاله می‌توان به شما برای خرید یک شلاق اسب مناسب و نحوه استفاده آن کمک زیادی کند. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع thesprucepets animalcorner
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظر
 1. آواتار شیدرخ
  شیدرخ می گوید

  کی الان سوارکاری می کنه، سوارکاری برا پولداراست

 2. آواتار Nafad
  Nafad می گوید

  حامی حیوانات باشیم، شلاق چیه!

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.