مقایسه ایرپاد پرو با ایرپاد 2 – کدام ایرپاد اپل بهتر است؟

انتخاب شما از بین AirPods 2 و AirPods Pro کدام مدل است؟ هدفون‌های اپل ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای دارند و به دلیل کیفیت و کارایی مناسب، بسیاری از افراد را مجذوب خود کرده‌اند؛ اما مواردی وجود دارد که باید پیش از خرید، آن ها را مدنظر قرار دهید. هدفون‌ های بی‌سیم ممکن است شبیه به هم باشند، اما تفاوت‌های زیادی بین این دو مدل وجود دارد. همچنین شما می توانید با بهترین جایگزین های ایرپاد آشنا شوید.

مقایسه ایرپاد پرو با ایرپاد 2

ایرپاد اصلی رقابت را برای به دست آوردن عنوان بهترین هدفون بی‌سیم آغاز کرده است. در نقد و بررسی ایرپاد 2 مشخص شد، اپل ضمن اینکه قیمت را مقرون‌به‌صرفه نگه‌داشته است، بسیاری از به‌روزرسانی‌های هوشمند را نیز انجام داده است. این‌ به روز رسانی ها شامل پشتیبانی “Hey Siri”، تراشه H1 جدید برای تعویض سریع‌تر دستگاه و کیف شارژ بی‌سیم می‌باشد.

AirPods Pro برای افرادی طراحی‌ شده که خواهان ویژگی‌های برتر هستند و مایل به پرداخت هزینه بیشتری نیز می باشند. شما در این ایرپاد، امکاناتی همچون حذف نویز اضافی، حالت شفافیت صدا، تنظیمات متناسب باسلیقه، مقاومت در برابر عرق و آب را مشاهده می کنید. با توجه به امکانات ذکرشده، ایرپاد پرو اپل را می‌توان محصولی عالی و 5 ستاره نامید.

به‌طورکلی بررسی airpods pro نشان داد که این محصول از بهترین هدفون‌ها است اما AirPods نیز هدفون خوبی است و ارزش بررسی را دارد. در ادامه به مقایسه ایرپاد پرو با ایرپاد 2 می‌پردازیم و پاسخ این سوال را بررسی می کنیم که کدام ایرپاد بهتر است.

ایرپاد 2 در برابر ایرپاد پرو

مقایسه ایرپاد پرو با ایرپاد 2: قیمت

اگر قصد خرید ایرپاد پرو را دارید، باید تقریبا 249 دلار هزینه کنید. این موضوع نشان می دهد که قیمت ایرپاد پرو نسبت به مدل قبلی خود گران تر است. البته با توجه به ویژگی های مناسبی که دارد، می توان این افزایش قیمت را منطقی دانست. در مقابل نسل دوم ایرپاد اپل در دو مدل عرضه می شود. برای خرید ایرپاد 2 بدون کیف و شارژر باید 159 دلار و برای خرید این مدل با کیف و شارژر 199 دلار هزینه کنید.

مقایسه AirPods Pro در مقابل AirPods 2

مقایسه ایرپاد پرو با ایرپاد 2: طراحی

طراحی بیشتر هدفون‌های بلوتوثی به‌طوری است که در داخل گوش چسبیده و در برابر عرق نیز مقاوم هستند. این ویژگی به گونه ای است که گاهی اوقات برخی افراد متوجه استفاده از آن نمی شوند. ایرپاد پرو نیز از همین ویژگی برخوردار است. این هدفون‌ در بین کاربران بسیار محجوب است؛ اما ایرپاد 2 این ویژگی را ندارد. طراحی این محصول طوری است که نمی‌تواند در برابر آب یا عرق مقاومت داشته باشد. از همین رو در این بخش از مقایسه ایرپاد پرو با ایرپاد 2، برتری از آن ایرپاد پرو است.

همچنین زمانی که AirPods Pro را در گوش خود قرار می دهید، امتداد آن یا به‌ اصطلاح ساقه آن از گوش شما پایین‌تر می‌آید. بااین‌حال، ساقه‌های آن در مقایسه با AirPods 2 کوتاه‌ترند و ایرپاد پرو 2 دارای ساقه‌های بلند‌تری می‌باشد. همچنین ایرپاد پرو قابل شخصی‌سازی نیز است که این ویژگی اولین بار برای هدفون بی سیم اپل قرار داده‌شده است. بنابراین می‌توانید از تناسب کامل آن برای خود اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این نوک سیلیکونی در سه اندازه، کوچک، متوسط و بزرگ در جعبه موجود است.

اگر نمی‌دانید و یا مطمئن نیستید که مناسب‌ترین اندازه برای شما کدام است، اپل برای کالیبره کردن AirPods و تعیین بهترین نکات برای شما، تست آزمایشی را تنظیم کرده است. با استفاده از این نکات می‌توانید بهترین اندازه و مناسب گوش خود را پیدا کنید. در مجموع برای مقایسه ایرپاد پرو با ایرپاد 2 در بخش طراحی، برتری کامل با ایرپاد پرو است.

ایرپاد 2 در مقابل ایرپاد پرو

مقایسه ایرپاد پرو با ایرپاد 2: ویژگی های صوتی و خاص

تغییراتی که اپل در AirPods Pro ایجاد کرده به یک دلیل خاص است: اپل با ایجاد یک سری ویژگی‌های جدید منحصر به این هدفون‌ها، باعث شده صدای هدفون عملکرد بهتری داشته باشد. به طوری که طرفداران می‌توانند با استفاده از یک میکروفون که رو به بیرون است، اقدام به فعال کردن صدا کنند و سپس قبل از رسیدن صدا به گوش خود، برای تنظیم و بررسی موارد مختلف اقدام کنند. میکروفون روبه‌ داخل نیز صدا را گوش می‌کند و به همین ترتیب برای لغو آن اقدام می‌کند. در طراحی ایرپاد پرو، شما می‌توانید صدای موجود در دنیای اطراف خود را کاملاً تنظیم کرده و به آن گوش‌ دهید و از زیبایی آن استفاده کنید.

همچنین AirPods Pro حالت شفافیت هم دارد که می‌توانید با استفاده از این قابلیت، زمانی که در فضای باز هستید، برای جلوگیری از شنیدن صدای اطراف، به لیست پخش موزیک و پادکست خود گوش دهید. با فشار دادن یک سنسور، نیروی جدید جاسازی‌ شده در ساقه‌های AirPods Pro حالت شفافیت را فعال می‌کند. فعال شدن این ویژگی باعث می‌شود نویز خارجی ایجاد شود بنابراین می‌توانید بدون مکث صدا به آنچه در اطراف شما اتفاق می‌افتد گوش دهید.

دوباره فشار دادن سنسور، لغو صدا را فعال می‌کند. همچنین می‌توانید از نوار لغزنده میزان صدا در مرکز کنترل آیفون برای جابجایی بین حالت لغو صدا و شفافیت استفاده کنید. همچنین ایرپاد پرو دارای Adaptive EQ است. سایر هدفون‌ های بلوتوثی به شما امکان می‌دهند سطح EQ را به‌صورت دستی در برنامه تلفن هوشمند تنظیم کنید. ایرپادها با توجه به شکل گوش و صوتی که به آن گوش می‌دهید، تنظیم می‌شوند.

اگرچه AirPods 2 صدای خوبی ارائه می‌دهد اما درمجموع از ویژگی‌های صوتی منحصربه‌فرد زیادی برخوردار نیست؛ مانند AirPods Pro، نسل دوم اشتراک صدا را ارائه می‌دهند؛ بنابراین شما می‌توانید با یکی از دوستان خود که ایرپاد دارد از یک دستگاه به یک آهنگ یا پادکست گوش دهید و از Siri برای اعلام پیام‌های متنی جدید استفاده کنید. درمجموع برای شنیدن صدای پیشرفته و عالی، ایرپاد پرو مناسب‌تر است. در این بخش از مقایسه ایرپاد پرو با ایرپاد 2 برتری ایرپاد پرو را شاهد بودیم.

ایرپاد 2 درمقابل ایرپاد پرو

مقایسه ایرپاد پرو با ایرپاد 2: مقاومت در برابر آب و عرق

اپل سرانجام توانست یک جفت ایرپاد ضد آب و عرق مورد انتظار کاربران را بسازد که آن ایرپاد پرو است. اگر اهل ورزش هستید و فعالیت‌های بدنی بالایی دارید، این هدفون یعنی AirPods Pro مناسب شماست؛ زیرا از عرق زدن گوش شما هنگام استفاده از آن جلوگیری می‌کند. ممکن است هنگام ورزش کردن در هوای آزاد، با تغییر ناگهانی آب‌ و هوا و بارش شدید باران مواجه شوید. اگر از ایرپاد پرو استفاده کنید، دیگر نباید نگران خرابی یا آب‌گرفتگی ایرپاد خود باشید؛ چراکه این محصول در برابر آب مقاومت دارد.

در مقابل AirPods 2 فاقد مقاومت در برابر عرق است و مناسب استفاده برای ورزشکاران نمی‌باشد. همچنین در صورت مواجه‌شدن با هوای بارانی، ایرپاد شما با مشکل و خرابی مواجه می‌شود. بنابراین بهتر است پیش از آسیب دیدگی، آن را در جای خود قرار دهید. همانند بخش های قبل مقایسه ایرپاد پرو با ایرپاد 2، در این بخش نیز برتری با ایرپاد پرو بود.

ایرپاد 2 در مقابل ایرپاد پرو

مقایسه ایرپاد پرو با ایرپاد 2: عملکرد

مقایسه ایرپاد پرو با ایرپاد 2 در بخش عملکرد نشان می دهد که این دو ایرپاد دارای جدیدترین تراشه H1 اپل با 10 هسته صوتی هستند. در AirPod های نسل دوم، این تراشه منجر به پاسخ‌های سریع‌تر Siri می‌شود. این مورد برای AirPods Pro نیز صدق می‌کند. همچنین تراشه H1 باعث لغو سروصدا در زمان واقعی می‌شود، بدون اینکه عمر باتری را از بین ببرد.

مقایسه ایرپاد 2 با ایرپاد پرو: باتری و شارژ

AirPods 2 و AirPods Pro هر دو مورد دارای شارژ بی‌سیم هستند که با شارژ بی‌سیم مبتنی بر Qi سازگار هستند. شما می‌توانید یک جفت AirPods نسل دوم بدون کیف شارژ استاندارد باقیمت 40 دلار کمتر از نسخه ممتاز خریداری کنید. اگر لغو نویز را غیرفعال کنید، می‌توانید حداکثر 5 ساعت ایرپاد پرو را گوش دهید. همچنین AirPods 2 دارای 5 ساعت عمر باتری است و قابلیت حذف صدا را ندارند.

ایرپاد 2 درمقابل ایرپاد پرو

جمع بندی

اگر هنگام کار یا هنگام رفت‌وآمد از صداهای بیرونی اذیت می‌شوید، برای بدنسازی به مقاومت در برابر آب نیاز دارید و یا به افزایش فشار در گوش حساس هستید و یا می‌خواهید ویژگی‌هایی همچون لغو صدای اضافی، تنظیم متناسب باسلیقه شخصی و یک ایرپاد مقاوم در برابر عرق داشته باشید، Apple AirPods Pro مناسب شماست و ارزش پرداخت پول بیشتر برای خرید و استفاده را دارد. اما اگر نگرانی اصلی شما کیفیت صدا یا دوام باتری است و به قیمت نسبتاً مقرون صرفه اهمیت می‌دهید، می‌توانید با پایبند بودن به AirPods 2، پول بیشتری را برای خود پس‌انداز کنید.

AirPods ProAir Pod 2
AirPods ProAirPods 2
249 دلار159 دلار
دارای کیف شارژبدون کیف شارژ
4.5 ساعت (24 ساعت با کیف شارژ)5 ساعت (24 ساعت با کیف شارژ)
IPX 4 (می‌تواند عرق و آب را تحمل کند، اما نه برای استفاده در ورزش‌های آبی)برای مقاومت در برابر عرق یا آب درجه‌بندی نشده است
0.85 * 1.78 * 2.39 اینچ0.84 * 1.74 * 2.11 اینچ
45.64 گرم39.97 گرم
لغو فعال اضافی، حالت شفافیت، EQ تطبیقی، تنظیمات دلخواه، اشتراک صدا، پیام‌های اعلام‌شده با Siriاشتراک‌گذاری صدا، پیام‌های اعلام‌شده با Siri
خرید AirPods Pro خرید AirPods 2


نقد و بررسی ویدئویی ایرپاد پرو با ایرپاد 2

در ادامه به نقد و بررسی ویدئویی هر یک از ایرپادها به صورت تخصصی می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با این محصولات، پیشنهاد می کنیم این ویدئوها را از دست ندهید.


در این مقاله به مقایسه ایرپاد پرو با ایرپاد 2 پرداختیم. با مطالعه این مقاله می توانید با دانش و اطلاعات کافی اقدام به خرید این محصولات کنید. همچنین ویدئوهای نقد و بررسی این دو ایرپاد نیز قرار داده شده تا بصورت ویدئویی هم با ویژگی ها و کارکرد آن ها آشنا شوید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. درصورت رضایت، این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع tomsguide
نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.