برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

نقد و بررسی AirPods Pro در مقابل AirPods 2, کدام ایرپاد بهتر است؟

آیا می‌خواهید یکی از بین AirPods 2 و AirPods Pro را انتخاب کنید؟ هدفون‌های اپل ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای دارند و بسیاری از افراد را مجذوب خودکرده‌اند؛ اما برای خریداری آن‌ها مواردی وجود دارد که باید بدانید. هدفون‌های بی‌سیم ممکن است شبیه به هم باشند، اما تفاوت‌های زیادی بین این دو مدل وجود دارد.

AirPods اصلی رقابت را برای به دست آوردن عنوان بهترین هدفون بی‌سیم آغاز کرده است. بررسی Apple AirPods 2 نشان داد، اپل ضمن اینکه قیمت را مقرون‌به‌صرفه نگه‌داشته است، بسیاری از به‌روزرسانی‌های هوشمند را نیز انجام داده است. این‌ها شامل پشتیبانی “Hey Siri”، تراشه H1 جدید برای تعویض سریع‌تر دستگاه و کیف شارژ بی‌سیم می‌باشد.

AirPods Pro برای افرادی طراحی‌شده که خواهان ویژگی‌های برتر هستند و مایل به پرداخت هزینه بیشتری نیز هستند. شما در این ایرپاد، دارای امکاناتی همچون حذف نویز اضافی، حالت شفافیت صدا، تنظیمات متناسب باسلیقه، مقاومت در برابر عرق و آب هستید. با توجه به امکانات ذکرشده، Apple AirPods Pro را می‌توان محصولی عالی و 5 ستاره نامید.

بله به‌طورکلی AirPods Pro از بهترین هدفون‌ها است اما AirPods نیز هدفون خوبی است و ارزش بررسی را دارد. در ادامه به مقایسه بین این دو می‌پردازیم.

ایرپاد 2 در برابر ایرپاد پرو

AirPods Pro در مقابل AirPods 2: قیمت

AirPods Pro باقیمت 249 دلار به فروش می‌رسد که گران‌تر از مدل‌های قبلی است. نسل دوم AirPod باقیمت 159 دلار و بدون کیف شارژ بی‌سیم و 199 دلار با یک کیف شارژ بی‌سیم است.

مقایسه AirPods Pro در مقابل AirPods 2

AirPods Pro در مقابل AirPods 2: طراحی

طراحی بیشتر هدفون‌های بلوتوثی به‌طوری است که در داخل گوش شما می‌چسبند و در برابر عرق مقاوم هستند. گاهی اوقات ممکن است برخی افراد متوجه نشوند که از آن‌ها استفاده می‌کنند. AirPods Pro نیز از همین ویژگی برخوردار است. این هدفون‌ در بین کاربران بسیار محجوب می‌باشد؛ اما AirPods 2 این ویژگی را ندارد. طراحی این محصول طوری است که نمی‌تواند در برابر آب یا عرق مقاومت داشته باشد.

همچنین AirPods Pro وقتی در گوش شما قرار می‌گیرد. امتداد این ایرپاد یا به‌اصطلاح ساقه آن از گوش شما پایین‌تر می‌آید. بااین‌حال، ساقه‌ها در مقایسه با AirPods 2 کوتاه‌ترند و ایرپاد پرو 2 دارای ساقه‌های بلند‌تری می‌باشد.

AirPods Pro نیز قابل شخصی‌سازی است که این ویژگی اولین بار برای اپل قرار داده‌شده است، بنابراین می‌توانید از تناسب کامل آن برای خود اطمینان حاصل کنید. نوک سیلیکونی در سه اندازه، کوچک، متوسط و بزرگ در جعبه موجود است.

اگر نمی‌دانید و یا مطمئن نیستید که مناسب‌ترین اندازه برای شما کدام است، اپل برای کالیبره کردن AirPods و تعیین بهترین نکات برای شما، تست آزمایشی را تنظیم کرده است. با استفاده از این نکات می‌توانید بهترین اندازه و مناسب گوش خود را پیدا کنید.

ایرپاد 2 در مقابل ایرپاد پرو

AirPods Pro در مقابل AirPods 2: ویژگی‌های صوتی و خاص

تغییراتی که اپل در AirPods Pro ایجاد کرده است به یک دلیل خاص است: اپل با ایجاد یک سری ویژگی‌های جدید منحصر به این هدفون‌ها، باعث شده صدای هدفون عملکرد بهتری داشته باشد.

طرفداران می‌توانند با استفاده از یک میکروفون که رو به بیرون است، اقدام به فعال کردن نویز کنند و سپس قبل از رسیدن صدا به گوش خود، برای تنظیم و بررسی موارد مختلف اقدام کنند. میکروفون روبه‌داخل نیز صدا را گوش می‌کند و به همین ترتیب برای لغو آن اقدام می‌کند. در طراحی Pro، شما می‌توانید صدای موجود در دنیای اطراف خود را کاملاً تنظیم کرده و به آن گوش‌داده و از زیبایی آن استفاده کنید.

همچنین AirPods Pro حالت شفافیت دارد که شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت، هنگام شنیدن صحبت‌های مردم با خودتان (دنیای بیرون هنگام ورزش در فضای باز) به لیست پخش موزیک و پادکست خود گوش دهید.

با فشار دادن یک سنسور، نیروی جدید جاسازی‌شده در ساقه‌های AirPods Pro حالت شفافیت را فعال می‌کند. فعال شدن این ویژگی باعث می‌شود نویز خارجی ایجاد شود بنابراین می‌توانید بدون مکث صدا به آنچه در اطراف شما اتفاق می‌افتد گوش دهید.

دوباره فشار دادن سنسور، لغو صدا را فعال می‌کند. همچنین می‌توانید از نوار لغزنده میزان صدا در مرکز کنترل آیفون برای جابجایی بین حالت لغو صدا و شفافیت استفاده کنید.

AirPods Pro همچنین دارای Adaptive EQ است. سایر هدفون‌های بلوتوث به شما امکان می‌دهند سطح EQ را به‌صورت دستی در برنامه تلفن هوشمند تنظیم کنید. AirPod ها با توجه به شکل گوش و صوتی که به آن گوش می‌دهید، تنظیم می‌شوند.

اگرچه AirPods 2 صدای خوبی ارائه می‌دهد اما درمجموع از ویژگی‌های صوتی منحصربه‌فرد زیادی برخوردار نیست؛ مانند AirPods Pro، نسل دوم اشتراک صدا را ارائه می‌دهند؛ بنابراین شما می‌توانید با یکی از دوستان خود که AirPods نیز دارد از یک دستگاه به یک آهنگ یا پادکست گوش دهید و از Siri برای اعلام پیام‌های متنی جدید استفاده کنید. درمجموع برای شنیدن صدای پیشرفته و عالی، AirPods Pro مناسب‌تر است.

ایرپاد 2 درمقابل ایرپاد پرو

AirPods Pro در مقابل AirPods 2: مقاومت در برابر آب و عرق

اپل سرانجام توانست یک جفت AirPod ضد آب و عرق مورد انتظار کاربران را بسازد و آن AirPods Pro می‌باشد. اگر اهل ورزش هستید و فعالیت‌های بدنی بالایی دارید، این هدفون یعنی AirPods Pro مناسب شماست؛ زیرا از عرق زدن گوش شما هنگام استفاده از ایرپاد جلوگیری می‌کند. ممکن است هنگام ورزش کردن در هوای آزاد، با تغییر ناگهانی آب‌وهوا و بارش شدید باران مواجه شوید. اگر از AirPods Pro استفاده کنید، دیگر نباید نگران خرابی یا آب‌گرفتگی ایرپاد خود باشید؛ زیرا این محصول در برابر آب مقاومت دارد.

در مقابل AirPods 2 فاقد مقاومت در برابر عرق است و مناسب استفاده برای ورزشکاران نمی‌باشد. همچنین در صورت مواجه‌شدن با هوای بارانی، ایرپاد شما با مشکل و خرابی مواجه می‌شود.

ایرپاد 2 در مقابل ایرپاد پرو

AirPods Pro در مقابل AirPods 2: عملکرد

AirPods 2 و AirPods Pro دارای جدیدترین تراشه H1 اپل با 10 هسته صوتی هستند. در AirPod های نسل دوم، این تراشه منجر به پاسخ‌های سریع‌تر Siri می‌شود. این مورد برای AirPods Pro نیز صدق می‌کند. همچنین تراشه H1 باعث لغو سروصدا در زمان واقعی می‌شود، بدون اینکه عمر باتری را از بین ببرد.

ایرپاد 2 درمقابل ایرپاد پرو

AirPods Pro در مقابل AirPods 2: عمر باتری

AirPods 2 و AirPods Pro هر دو مورد دارای شارژ بی‌سیم هستند که با شارژ بی‌سیم مبتنی بر Qi سازگار هستند. شما می‌توانید یک جفت AirPods نسل دوم بدون کیف شارژ استاندارد باقیمت 40 دلار کمتر از نسخه ممتاز خریداری کنید. اگر لغو فعال نویز را غیرفعال کنید، می‌توانید حداکثر 5 ساعت AirPods Pro را گوش دهید. همچنین AirPods 2 دارای 5 ساعت عمر باتری است و قابلیت حذف صدا را ندارند.

ایرپاد 2 درمقابل ایرپاد پرو

جمع‌بندی

اگر هنگام کار یا هنگام رفت‌وآمد از صداهای بیرونی اذیت می‌شوید، برای بدنسازی به مقاومت در برابر آب نیاز دارید و یا به افزایش فشار در گوش حساس هستید و یا می‌خواهید ویژگی‌هایی همچون لغو صدای اضافی، تنظیم متناسب باسلیقه شخصی و یک ایرپاد مقاوم در برابر عرق داشته باشید، Apple AirPods Pro مناسب شماست و ارزش پرداخت پول بیشتر برای خرید و استفاده را دارد.

اما اگر نگرانی اصلی شما کیفیت صدا یا دوام باتری است و به قیمت نسبتاً مقرون صرفه اهمیت می‌دهید، می‌توانید با پایبند بودن به AirPods 2، پول بیشتری را برای خود پس‌انداز کنید.

AirPods ProAir Pod 2
AirPods ProAirPods 2
249 دلار159 دلار
دارای کیف شارژبدون کیف شارژ
4.5 ساعت (24 ساعت با کیف شارژ)5 ساعت (24 ساعت با کیف شارژ)
IPX 4 (می‌تواند عرق و آب را تحمل کند، اما نه برای استفاده در ورزش‌های آبی)برای مقاومت در برابر عرق یا آب درجه‌بندی نشده است
0.85 * 1.78 * 2.39 اینچ0.84 * 1.74 * 2.11 اینچ
45.64 گرم39.97 گرم
لغو فعال اضافی، حالت شفافیت، EQ تطبیقی، تنظیمات دلخواه، اشتراک صدا، پیام‌های اعلام‌شده با Siriاشتراک‌گذاری صدا، پیام‌های اعلام‌شده با Siri
خرید AirPods Pro خرید AirPods 2

ویدئو نقد و بررسی Apple AirPods vs AirPods Pro از مهدی شجری


در این مقاله به نقد و بررسی AirPods Pro در مقابل AirPods 2 پرداختیم. با مطالعه این مقاله می توانید با دانش و اطلاعات کافی اقدام به خرید این محصولات کنید. همچنین ویدئوهای نقد و بررسی این دو ایرپاد نیز قرار داده شده تا بصورت ویدئویی هم با ویژگی ها و کارکرد آن ها آشنا شوید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. درصورت رضایت، این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع: tomsguide

3 (2 نظر)